Dog.bg Форуми : Осиновяване на куче

Към съдържанието

 
 
 

"Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Осиновяване на куче

#1 Потребителят е офлайн   kat12 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-February 15

Публикувано: 23 February 2015 - 03:10 PM

Аз съм от тези, които не държат на родословието и породата на домашния си любимец. Ако отидете в някой приют за бездомни кучета ще ви се разтопи сърцето! Толкова много сладури, че ти се иска да си ги вземеш всичките! Твърдо съм решила да си осиновя кученце от приют, и понеже съм от София смятам да посетя този във Сеславци, чувам добри отзиви за него.
Та да се върна на въпроса - какво е необходимо за да осиновя кученце? Има ли изисквания или просто отиваш и си взимаш което ти хареса? Второто ми се струва малко безотговорно да ви кажа... не че искам да ме заровят в бумащина де!
Намерих една страхотна статия по въпроса, но специално процедурата по осиновяването не е засегната, иначе дава страхотни съвети за това как да ********
Премахнато от мод


#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2015 - 04:11 PM

Ето ТУК можете да попитате за всичко свързано със Сеславци
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2015 - 07:15 PM

Искат поне 3 пъти да дойдете и да го разходите.и направите извод дали го искате.Аз така исках да взема дребничко куче оттам ,но ме изпревариха . Чаках решение на изпреварили ме хора след трето посещение , и хора решиха да го вземат.Беши едно малко и черничко с беличко коремче и наранено оченце ,май се казваше Джеси ,имаше апел за нея във Фейсбук.

#4 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 23 February 2015 - 07:21 PM

В Добрич нямат кой знае какви изисквания. В интерес на истината искат да се уверят, че животното ще бъде гледано добре и за тази цел само провеждат разговор.
Много се радвам че искате да осиновите куче. :rc_036:
Повече хора като вас трябват !
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 February 2015 - 09:47 PM

Никой не иска да осиновява куче. Правят си реклама на сайта - целта е само да цъкнете на глупавият им линк. По тотално неетичен начин - ангажирайки хората от форума, с помощта на лъжа.
Няма да ви пускам търсенето на линкове в гугъл, за да се убедите, защото това ще им донесе още 1-2 или 3 цъкания. А подобен начин за реклама не заслужава нито едно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2015 - 12:59 PM

Нищо не разбрах от цъкане,както и де. А може би хора наистина искат да усиновят.Нали и аз исках ,обаче неможах да взема това кученце . След това взехме кокер ,но стопани на другият ден помолиха да го върнем че им стана мъчно за него. След това свързахмесе със хора от Пловдив ,и там ни розиграваха ,я вземете ,я не взимайте ,я дадеме я размислихме. Просто отказахмесе. Кандидатствахме пак за апел в фейсбукза Лизи.Чакахме отговора ,писахме ,звъняхме и найнакрая ни казаха че жена ,която осигури приемен дом реши да я задържи. От лутане няколко месяца просто прибрахме от Ботевградско по апел едно мръсно ,блъхасто ,смърдливо породоподобно.Така че или ние не бяхме късметлии ,или не попаднахме на нужни хора че лутахме близо половин година.Призная че не бях готова да взема каквото и де куче,не държахме на порода,просто виждайки снимка приценявахме дали това куче за нас. ,и не сме сгрешили.Прибрахме невероятно куче без порода.Затова може би наистина изискване за 3 посещенияе трябва да има,взимате животно което живее години и ще е член на семейство. Не съм ходила по приюти ,търсих по апели във Фейсбук. Може би повече трябва да пускат снимки и истории на кучета,невероятни тези от клиника които представят кучета и назначават ден за усиновяване,следихме техните кучета.

#7 Потребителят е офлайн   kosmotil Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-September 14

Публикувано: 14 March 2015 - 12:33 AM

Показване на мнениетоkat12, в 23 February 2015 - 03:10 PM, написа:

Аз съм от тези, които не държат на родословието и породата на домашния си любимец. Ако отидете в някой приют за бездомни кучета ще ви се разтопи сърцето! Толкова много сладури, че ти се иска да си ги вземеш всичките! Твърдо съм решила да си осиновя кученце от приют, и понеже съм от София смятам да посетя този във Сеславци, чувам добри отзиви за него.
Та да се върна на въпроса - какво е необходимо за да осиновя кученце? Има ли изисквания или просто отиваш и си взимаш което ти хареса? Второто ми се струва малко безотговорно да ви кажа... не че искам да ме заровят в бумащина де!
Намерих една страхотна статия по въпроса, но специално процедурата по осиновяването не е засегната, иначе дава страхотни съвети за това как да ********
Премахнато от мод


Здравей,ако още не си осиновил кученце ,виж това . Незнам какво повече да направя за да му намеря дом . толкова умни очички има и толкова много мъка в тях.. Моля ви ,помогнете да и намерим дом. В противен случай,знаем какво се случва по приютите и съдбата на непотърсените кученца ..
https://www.facebook...862162143805051

#8 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 March 2015 - 08:53 AM

Бушката е включила червената лампичка. Защо не и обърнахте внимание?

#9 Потребителят е офлайн   neli_ivanova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-November 17

Публикувано: 04 November 2017 - 12:50 PM

Здравейте!

!!! СПЕШЕН АПЕЛ ЗА ПОМОЩ !!!


https://www.facebook...?type=3&theater


!!! СПЕШЕН АПЕЛ ЗА ПОМОЩ !!!

Кучето ще бъде ЕВТАНАЗИРАНО от собствениците му, ако не му се намери нов и подходящ дом! Причината е, че те вече не го искали....
Кучето е младо, кастрирано и голямо. Смесица от санбернар и кавказка овчарка. Има всички ваксини, паспорт и е напълно здрав! Намира се в гр.Пловдив.
За повече информация - 0887 527403

Не знам дали пасва на темата, но ми се стори подходящо да пиша тук.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни