Dog.bg Форуми : Как да намаля нагона без да кастрирам

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да намаля нагона без да кастрирам Как да намаля нагона без да кастрирам

#1 Потребителят е офлайн   Галина Михайлова Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-February 15

Публикувано: 23 February 2015 - 11:43 PM

Здравейте,
Имам мъжки черен лабрадор на 3г. и 6м. Докато беше на месеци все още, бях пред дилема дали да да го подложа на кастрация. Не го кастрирах и не съжалявам за което, проблем не е имал до сега. Но последно забелязваме че е станал по-неспокоен. Скимти без причина, скача на хората докато им се радва, което ни подсеща че нагона си казва тежката дума в крайна сметка. Не искам да го кастрирам и няма да го направя. Обръщам се към вас с молба за съвет, освен кастрирането какво би могло да помогне за намаляне на нагона му? Има ли някакви медикаменти, които бих могла да използвам?
Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2015 - 02:35 AM

Не, не ползвай никакви медикаменти, защото са много ама много опасни.
Имам приятел с 4 годишно мъжко хъски (некастрирано), скача на всичко де мърда. Помня, че се опитваше да покрие моето куче, а тя тогава беше още на 4 месеца. Но сега, тя е дири по-едра от него и веднага му се кара при всеки опит. :D
Ти сигурна ли си, че проблема е в това? Според мен причината би могла да е друга. По тази логика трябваше всяко мъжко куче било то улично или домашно да скача на всичко що види.

#3 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2015 - 02:35 AM

Не, не ползвай никакви медикаменти, защото са много ама много опасни.
Имам приятел с 4 годишно мъжко хъски (некастрирано), скача на всичко де мърда. Помня, че се опитваше да покрие моето куче, а тя тогава беше още на 4 месеца. Но сега, тя е дири по-едра от него и веднага му се кара при всеки опит. :D
Ти сигурна ли си, че проблема е в това? Според мен причината би могла да е друга. По тази логика трябваше всяко мъжко куче било то улично или домашно да скача на всичко що види.
Иначе ви подкрепям в решението си да не кастрирате кучето си. В този форум рядко може да се срещнат хора със здрав разум, които не режат без причина. :)

#4 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2015 - 08:54 AM

Галина Михайлова,

Ще ви разкажа една истинска история. Познавам човек, който загуби /размазани/ на улицата две от мъжките си кучета побягнали подир разгонени женски. Добре, че си взе поука. Кастрира третото си куче. А какво вие ще решите си е ваша отговорност. Навън е пълно с породоподобни бездомници. От къде ли?

#5 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 24 February 2015 - 09:43 AM

Сипвай му бром във водата , подтиска сексуалноста .
Ако предозираш ще изпадне в депресия , ма майната му ,поне не е отровно .

За пазене от коли - държиш го на улицата , твой познат минава с кола бавно , и шибва псето с вестник по главата .
Ако е тъпо , хъскитата са си малко тъпи , повтаряте упражнението .
Отнема 5 мин но е супер ефикасно .

#6 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2015 - 03:50 PM

Според мен това не е нагон, а неизразходвана енергия, съклет ;) Студените месеци са много активен период за кучетата - не ги мори жегата. Кръвта им ври - но не от хормони, а от енергия.
Опитайте се поне на няколко дни да го пускате на спокойно място, играйте с топка, с фризби, тичайте, плувайте, катерете се, карайте го да търси нещо, учете го на команди ако щете... - изморете го физически и психически. Куче, което "работи" влага емоциите, ума си и енергията си в задачите, които му се "възлагат" . Куче, което скучае, само си намира забавления и те не винаги са приятни за стопаните му.

#7 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 24 February 2015 - 04:18 PM

Показване на мнениетоaldald, в 24 February 2015 - 03:50 PM, написа:

Според мен това не е нагон, а неизразходвана енергия, съклет ;) Студените месеци са много активен период за кучетата - не ги мори жегата. Кръвта им ври - но не от хормони, а от енергия.
Опитайте се поне на няколко дни да го пускате на спокойно място, играйте с топка, с фризби, тичайте, плувайте, катерете се, карайте го да търси нещо, учете го на команди ако щете... - изморете го физически и психически. Куче, което "работи" влага емоциите, ума си и енергията си в задачите, които му се "възлагат" . Куче, което скучае, само си намира забавления и те не винаги са приятни за стопаните му.


Тичайте , плувайте катерете се ...
ако може и да летите и едновременно да кукате като кукувица , това наистина ще го измори физически и психически .
( Само да не полудее . )
Може и да скачате от дърво на дърво като орангутан , и да му хвърляте кремвиши от дърветата , товПрикачена снимкаа също ще го заинтригува .

#8 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 February 2015 - 04:31 PM

Емо, пий си брома, че кой знае какво може да й хрумне на жена ти :db_046:

#9 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 24 February 2015 - 07:11 PM

https://www.kaldata....8A%D0%B6%D0%B5/

Спрял съм жените от 1 година и действам по горната програма . :dh_188:

#10 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2015 - 10:08 AM

И какво те притеснява в кастриране? Е така давахме на сетерка инжекции от разгонване,резултат-тумори,операции и почина.

#11 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 25 February 2015 - 11:42 AM

Ira67, това не е тема ЗА или ПРОТИВ кастрацията - такава вече има. Мисля,че никой не оспорва вредата от препаратите против разгонване.
Но кастрирането на животно само заради несправяне с емоциите му е абдикиране от задълженията на собственик.

#12 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 25 February 2015 - 01:12 PM

aldald,
съгласна съм, че кучето има нужда от учител и от адекватен собственик, но всеки от нас е виждал потери от кучета подир женска, което пък е причина за различни емоции у хората. Това, което аз си представям са поредните мъници на улицата. И това само защото някой е решил да запложда или изживява кастрацията много лично. Отговорността освен, че е лична е и към обществото.

#13 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2015 - 02:05 PM

Показване на мнениетоaldald, в 25 February 2015 - 11:42 AM, написа:

Ira67, това не е тема ЗА или ПРОТИВ кастрацията - такава вече има. Мисля,че никой не оспорва вредата от препаратите против разгонване.
Но кастрирането на животно само заради несправяне с емоциите му е абдикиране от задълженията на собственик.

Така е ,но срещу природа не се върви. Колко то и възпитано куче,винаги трябва да имаме едно на ум,природа иска свое.То и на мъж кажи да не ходи по жени ,как стане тая работа. Вчера на мойта приятелка котарака се върна без пръстъ,жал ий беше да го кастрира ,е... пак се оказа на операционна маса,само че без пръсти.Сега реши да го кастрира,след дъждь качулка.
И при мен сега расте един мъжкар куче на близо 5 месяца.,отсега се прави на мъж. Жалко ,но няма начин . Неискам да му търся гаджета ,неискам да го загубя и неискам той да свърши под кола.Котарака ми също без топки ,нямах намерения да го кастрирам,обаче стигна дотам че или кастрация или да го разкарам .Избрах първо.Той пак си прави някакъв секс с кастрирана котка ,или поне така мислят. Но вече не ми вие и не ми пикае по легла.Но не всички кучета правят проблеми,познавам и такива .

#14 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2015 - 04:54 PM

Има безопасно решение на вашия проблем свържете се с нас My link

#15 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2015 - 02:09 AM

Показване на мнениетоtrenertg, в 25 February 2015 - 04:54 PM, написа:

Има безопасно решение на вашия проблем свържете се с нас My link

Бихте ли казали какво е това безопасно решение, защото ми стана интересно? Изключвам кастрацията.

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 February 2015 - 10:29 AM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 27 February 2015 - 02:09 AM, написа:

Показване на мнениетоtrenertg, в 25 February 2015 - 04:54 PM, написа:

Има безопасно решение на вашия проблем свържете се с нас My link

Бихте ли казали какво е това безопасно решение, защото ми стана интересно? Изключвам кастрацията.

Определено ще е по-добре да се пише какви решения се предлагат, а не само да се пускат рекламни линкове, които можеше да бъдат споделени и на лични...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 February 2015 - 04:28 PM

Показване на мнениетоChita, в 25 February 2015 - 01:12 PM, написа:

aldald,
съгласна съм, че кучето има нужда от учител и от адекватен собственик, но всеки от нас е виждал потери от кучета подир женска, което пък е причина за различни емоции у хората. Това, което аз си представям са поредните мъници на улицата. И това само защото някой е решил да запложда или изживява кастрацията много лично. Отговорността освен, че е лична е и към обществото.


Chita, не коментирам изобщо дали кучето от темата трябва или не да се кастрира - не е мое право! Смятам, че описаните проблеми не са резултат от "нагон" и само кастрацията няма да промени поведението му. Т.е. да се препоръча кастрация за решаване на конкретния проблем е несериозно.
Всеки стопанин трябва да осигури на кучето си нормален живот - храна, подслон, социализация и нужните физически натоварвания и след това да прецени плюсовете и минусите на кастрацията - всеки от своята си камбанария. Не защото някой му е казал, че трябва или не трябва, а защото той е убеден в решението си и поема отговорността. Отговорността винаги е лична и винаги е към другите!
Имам опит от 3 години с полово зряло мъжко куче, 2 години са след като вече е разбрал как стават нещата. Нито веднъж не ми се е случвало да побегне извън контрола ми по разгонена кучка, да не говорим за повече. Щом такава като мен може, значи и другите могат - разбира се някои с повече, други с по-малко усилия.
Тук пишат много хора, отглеждащи не по 1, а по няколко кучета, хора с развъдници, хора с мъжки кучета, ползвани за разплод. Те как успяват да опазят кучетата си?!

#18 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 28 February 2015 - 05:57 PM

aldald,

каквото и да си говорим, докато няма закон кой може да развъжда и кой не ще има такива, за които кастрацията ще е мръсна дума. И ще се препъваме с нещастници по улицата и всеки път ще изтръпваме някое да не намаже гумите на колите. В конкретния случай виждам само един човек, който поставя условия.

#19 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 28 February 2015 - 06:35 PM

Показване на мнениетоChita, в 28 February 2015 - 04:57 PM, написа:

aldald,

каквото и да си говорим, докато няма закон кой може да развъжда и кой не ще има такива, за които кастрацията ще е мръсна дума. И ще се препъваме с нещастници по улицата и всеки път ще изтръпваме някое да не намаже гумите на колите. В конкретния случай виждам само един човек, който поставя условия.


:rc_036:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#20 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 February 2015 - 09:00 PM

Показване на мнениетоГалина Михайлова, в 23 February 2015 - 11:43 PM, написа:

Здравейте,
Имам мъжки черен лабрадор на 3г. и 6м. Докато беше на месеци все още, бях пред дилема дали да да го подложа на кастрация. Не го кастрирах и не съжалявам за което, проблем не е имал до сега. Но последно забелязваме че е станал по-неспокоен. Скимти без причина, скача на хората докато им се радва, което ни подсеща че нагона си казва тежката дума в крайна сметка. Не искам да го кастрирам и няма да го направя. Обръщам се към вас с молба за съвет, освен кастрирането какво би могло да помогне за намаляне на нагона му? Има ли някакви медикаменти, които бих могла да използвам?
Благодаря предварително.


Какво разбирате под неспокоен?

Какво означава да "скача на хората"?

Защо мислите, че това "скачане" (ако имате предвид симулация на полов акт) е непременно свързано със сексуален нагон?

-=-

Първо, ако обичате кучето си и мислите за неговото здраве, НЕ КАСТРИРАЙТЕ!

Второ, има медикаменти и то доста добри, които намаляват както общата възбудимост, така и сексуалната. Въпросът е, че Вие трябва да си изясните дали кучето ви е хиперсексуално или "скачането" не е плод на някакви проблеми, като се започне от недостатъчна физическа ангажираност и се стигне до формиране на навици и реакции, които не са контролирани на време.

Казвате, че кучето "скимти без причина". Няма такова нещо - действие или реакция, които да не са продиктувани от някаква причина.

-=-

Консултирайте се с ветеринарен специалист относно медикаментозна корекция на поведението, но само при условие, че не е възможна такава по друг начин. А аз съм убеден, че е възможна, поради което потърсете и добър треньор.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни