Dog.bg Форуми : Роки търси дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Роки търси дом живяло в апартамент,но пребивано от стопанина си

#1 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 12:28 PM

Здравейте, спешно се търси дом на Роки. Живял в апартамент,но пребиван всекидневно от пияния си собственик. Много дрюжелюбен,НЕ агресивен и приятелски настроен към други кучета. На около 10-11 месеца. Взехме го от собственика и го изпратихме в Animal Rescue. За жалост там условията ще са му странни,но е по-добре от бой. Кучето може да се гледа както в къща,така и в апартамент.Игрив е,живял е и с дете.
ПОМАГАЙТЕ ДА НАМЕРИМ ДОМ.:(
Ето и линк към фейсбук.
https://www.facebook...35549142&type=3
P.S Така и не разбрах как се качват снимки...
http://forum.dog.bg/...mages&img=17603
http://forum.dog.bg/...mages&img=17604

#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2015 - 01:51 PM

Извинявам се за спама, но Роки не е ли от блок в "Люлин 7"? Невероятна е приликата му с кучето на съседа ми ... Ако е то, наистина е невероятно и изключително дружелюбно животинче ... Не знаех, че са го биели, основно го разхождаше детето и майката на собственика ... Или го пускаха да се саморазхожда ... Дано има късмета да си намери добри стопани. Лошото е, че неговото място, по всяка вероятност, ще бъде заето от друго клетниче. Преди него в семейството имаха питбул ...
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 04:11 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 08 March 2015 - 01:51 PM, написа:

Извинявам се за спама, но Роки не е ли от блок в "Люлин 7"? Невероятна е приликата му с кучето на съседа ми ... Ако е то, наистина е невероятно и изключително дружелюбно животинче ... Не знаех, че са го биели, основно го разхождаше детето и майката на собственика ... Или го пускаха да се саморазхожда ... Дано има късмета да си намери добри стопани. Лошото е, че неговото място, по всяка вероятност, ще бъде заето от друго клетниче. Преди него в семейството имаха питбул ...

Точно то е. Бащата го биеше, чуваше се в целия блок....А и го пускаха из квартала без каишка...Сега е в приюта,но хич не ми се иска да го оставяме там...

#4 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 08 March 2015 - 04:48 PM

Ужас. Милото сигурно е доста стресирано. Добре, че сте го измъкнали от там. За собствениците нямам думи. Пълни кретени... единия бие беззащитната душичка а другите стоят от страни. Дано да не си вземат никакво живо същество. Такива хора и паяк не заслужават да имат в дома си.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#5 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 05:14 PM

Дайте идеи къде мога да постна снимки ,така че по-бързо да го осиновят. Не искам да стои много време в приюта.Сигурно е голям стрес.

#6 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2015 - 07:41 PM

В България няма бързо осиновяване на безпородно куче, при това не паленце (а и паленце да е, пък и породисто в повечето случаи, пак няма бързо осиновяване).
Не искам да ви обезсърчавам - дано Роки да е изключение.
Другото - много често кучетата се вземат за верига на двор.
Или ако в началото са го взели за апартамент, чести са случаите след това да го запратят или на село на верига, или да го изхвърлят някъде.
По-добре е да му се търси дом в чужбина. АРС имат контакти и възможности, не търсете бърз вариант за осиновяване тук. По-добре е Роки да изчака малко повече в приюта, но да бъде осиновен в чужбина.
Не, че там хората на 100% са съвестни, но ако тук съвестните стопани са примерно 30%, там съвестните са 70%.
В България има прекалено много нежелани и кучета, и котки.
Хората, които имат сърца за безпородните и бездомните, обикновено са си взели директно от улицата, че и повече от едно.
Късмет на Роки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 08:04 PM

Показване на мнениетоwind, в 08 March 2015 - 07:41 PM, написа:

В България няма бързо осиновяване на безпородно куче, при това не паленце (а и паленце да е, пък и породисто в повечето случаи, пак няма бързо осиновяване).
Не искам да ви обезсърчавам - дано Роки да е изключение.
Другото - много често кучетата се вземат за верига на двор.
Или ако в началото са го взели за апартамент, чести са случаите след това да го запратят или на село на верига, или да го изхвърлят някъде.
По-добре е да му се търси дом в чужбина. АРС имат контакти и възможности, не търсете бърз вариант за осиновяване тук. По-добре е Роки да изчака малко повече в приюта, но да бъде осиновен в чужбина.
Не, че там хората на 100% са съвестни, но ако тук съвестните стопани са примерно 30%, там съвестните са 70%.
В България има прекалено много нежелани и кучета, и котки.
Хората, които имат сърца за безпородните и бездомните, обикновено са си взели директно от улицата, че и повече от едно.
Късмет на Роки.

Знам, че няма да стане бързо. Просто моето куче от приюта и знам в какво състояние беше....Не ги обвинявам, много помагат и ако не бяха те.... Просто се чувствам зле, че го оставих и ще направя всичко възможно да му намеря добър дом,дори да е вързан-за мен това е по-добре от бой или престой в клетка....

#8 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2015 - 10:41 PM

Честна дума, не съм го чувала, но и аз по цял ден съм на работа ... Много тъжно ... Той, миличкия, вечер си се разхождаше сам и, като му писне, чакаше пред вратата някой да го пусне във входа, а после лягаше в асансьора и чакаше някой да го заведе при стопаните му ... Не мога да го приютя, защото моят тазманийски дявол не приема друго животно, освен себе си, но, ако има друго, с което мога да съм от полза на кутрето ... Споделих темата му във Facebook, но там хората само Like-ват и нищо не се случва ...
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2015 - 11:11 PM

Показване на мнениетоNero14, в 08 March 2015 - 08:04 PM, написа:

Просто се чувствам зле, че го оставих и ще направя всичко възможно да му намеря добър дом,дори да е вързан-за мен това е по-добре от бой или престой в клетка....

Очевидно нямате много поглед върху живота на кучета, вързани на верига.
Честно казано, в някои случаи бих предпочела кучето да е на улицата, с всичките опасности от това, отколкото вързано. Живея в квартал, в който преобладават къщи, наблизо е вилна зона. Виждала съм какво ли не. Някои хора са дотолкова оскотели, че изобщо сякаш не приемат, че кучето е живо същество.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 11:20 PM

Wind, не казвам,че живот на верига е нещо желано. Най-добрият вариант е да е на свобода ( в двор) и да има добри стопани. Но знаейки колко трудно е това, изискванията ми леко се променят. Естествено, аз не отговарям за кучето. Всеки,който има желание да го осинови,трябва да мине през всички процедури на Animal Rescue.Това, за което се моля е да не остане прекалено дълго там.Не искам да е от кучетата,които остаряват там...
Katetol, ние също само вечер се прибираме,но често го виждаме как го бие,опитвайки се да го прибере...И аз нямам възможност да го прибера,едва се оправям с моя дивак,който кипи от енергия. Яд ме е,защото миналата година взех моето куче от приюта с идеята,че помагам, а една година по-късно водя друго куче.Осъзнах,че тази държава е пълна с идиоти,необразовани хора,озлобени от немотията и не знам още какво...
Кучето наистина е голям сладур.Истинска мечка с добро сърце. От АРС веднага го сложиха за кастрация, така че и това вече трябва да е решено. Представям си колко женски може да е навестил докато го пускат ей така.

#11 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2015 - 07:05 PM

Всъщност, Роки вече е при своите осиновители в Холандия, така че, темата не е за тук.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 March 2015 - 07:23 PM

Браво!!! Късметлийче!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни