Dog.bg Форуми : Рязка промяна в поведението

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Рязка промяна в поведението

#1 Потребителят е офлайн   paveldk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-May 13

Публикувано: 08 March 2015 - 07:09 PM

Здравейте,

имам радостта да съм собственик на мъжко хъски, което скоро ще навърши 3 години. До преди месец в къщи не сме имали абсолютно никакви проблеми с него с нагризани мебели или обувни, посягане към масата с храна или нещо подобно. Излизали сме за цял ден оставяйки на масата всякаква храна - месо зеленчуци, но никога не ги е докосвал. Това обаче рязко се промени преди около месец, когато изведнъж започна да е прахосмукачка за всичко което се остави на място достъпно за него. Дори не можем да слезем за 5 мин до магазина, без да посегне към нещо хранително, което сме оставили без надзор. Въпроса ми е някой има ли идея на какво може да се дължи подобна рязка промяна в поведението и как може да се коригира. Не сме променяли нищо в хранителните му режими - има постоянен достъп до гранули, по принцип не е лаком.

Благодаря предварително за помощта.

#2 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 08 March 2015 - 07:27 PM

Кастрирано ли е кучето? Това е една от възможните причини, които се сещам...макар че моето е и няма промяна в хранителните нужди. Знам,че когато са разгонени понякога поведението им се променя.Имахме и ние период на постоянен глад,но мина слава богу.

#3 Потребителят е офлайн   paveldk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-May 13

Публикувано: 08 March 2015 - 07:47 PM

Показване на мнениетоNero14, в 08 March 2015 - 07:27 PM, написа:

Кастрирано ли е кучето? Това е една от възможните причини, които се сещам...макар че моето е и няма промяна в хранителните нужди. Знам,че когато са разгонени понякога поведението им се променя.Имахме и ние период на постоянен глад,но мина слава богу.


Ами не е кастриран и както казах за последните 3 години никога не си е позволявал подобни неща, сега не пропуска възможност през последния месец и повече вече...

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 08 March 2015 - 09:30 PM

Показване на мнениетоpaveldk, в 08 March 2015 - 07:09 PM, написа:

Здравейте,

имам радостта да съм собственик на мъжко хъски, което скоро ще навърши 3 години. До преди месец в къщи не сме имали абсолютно никакви проблеми с него с нагризани мебели или обувни, посягане към масата с храна или нещо подобно. Излизали сме за цял ден оставяйки на масата всякаква храна - месо зеленчуци, но никога не ги е докосвал. Това обаче рязко се промени преди около месец, когато изведнъж започна да е прахосмукачка за всичко което се остави на място достъпно за него. Дори не можем да слезем за 5 мин до магазина, без да посегне към нещо хранително, което сме оставили без надзор. Въпроса ми е някой има ли идея на какво може да се дължи подобна рязка промяна в поведението и как може да се коригира. Не сме променяли нищо в хранителните му режими - има постоянен достъп до гранули, по принцип не е лаком.

Благодаря предварително за помощта.


Някаква промяна в отношението към кучето да имате преди началото на този негов ... период ?
И основното питане : нима смятате ,че ако Вие три години се храните само със салам ,в края на краищата няма да Ви се прииска да смените "менюто" ??? Опитайте да смените видът храна ( не марката ,а начинът на хранене ) ...
PS. Кастрацията няма нищо общо с това ....
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни