Dog.bg Форуми : Баба Клео

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Баба Клео

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2015 - 09:50 AM

С тази мила котешка бабка съдбата ме срещна още в най-мразовитите зимни дни в началото на 2015 година. Бях сигурна, че няма как да е преживяла снеговете и студа, тъй като мина повече от месец преди да я срещна отново. Въпреки че тогава още не знаех историята и и нямах представа дали е просто болна или възрастна, едно нещо беше очевидно - котката изглеждаше окаяна и имаше нужда от преглед от специалист. Когато в началото на февруари отново я срещнах първо се зарадвах, че изобщо е жива, а после се притесних, защото изглеждаше още по-зле от преди. Козината и беше ужасно сплъстена и безжизнена, а покрай дупето и опашката беше оцапана с изпражнения. Веднага изтичах за клетка и без да се бавя я занесох в най-близката клиника - Добро Хрумване. Прегледът и кръвната картина показаха, че котката има ужасно вече станало хронично възпаление на червата. Имаше кървава диария, левкоцитите и чупеха рекорди и въпреки завидния апетит котката беше кожа и кости. Освен това се оказа, че е с анемия и предположението ми, че е с хемобартонела се потвърди само след няколко дена, когато излязоха лабораторните резултати от натривката. До момента всички усилия на лекарите бяха насочени към овладяване на разстройството и бяха сменени 3 различни антибиотика и куп различни хранителни добавки. Последните кръвни изследвания показаха, че инфекцията най-сетне е почти овладяна и левкоцитите на бабчето са спаднали от 38000 на 23000 (при горна граница на референтните стойности 18000). За съжаление обаче антибиотиците си казаха думата и сега бъбречните и чернодробните и показатели са леко завишени и уви не може да бъде започнато лечение за хемобартонелата. Котката ще трябва още доста време да бъде на лечение в клиниката, а сметката и е вече огромна - 1225 лева (до 19.03.2015 включително). С помощта на приятели и дарители от ФБ успях да погася част от сметката, но все още дължа над 650 лева. Ако някой иска да помогне на бабчето (и на мен), може да го направи на рецепцията в Добро Хрумване - Борово.

Търся за бабчето шанс за дом. Много ми се иска да изживее поне последните си години на топло, нахранена и обичана. Тя е изключително добродушна, гальовна и благодарна, че вече не е болна и сама на улицата на студа.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачен файл  Cleo_bill.doc (136.5K)
Брой сваляния: 122

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2015 - 10:02 AM

След седмица стават точно 3 месеца откакто баба Клео живее в клетка в клиниката. Това със сигурност е много по-добре отколкото да е болна и гладна на улицата или от евтаназията, която някои хора биха препоръчали заради възрастта и. Иска ми се да вярвам обаче, че за тази мила бабичка ще се случи чудо и че поне в последните дни от земния си живот ще усети какво е да бъде обичана и добре гледана. Клео вече дори има една ваксина. Не ни се искаше да товарим организма и, но в клиниката повече или по-малко съществува риска да се зарази от друго болно животно и това да е пагубно за нея, така че се решихме на ваксината и тя я понесе добре. Баба Клео е тествана за FIV/FeLv, Гиардия и Корона вирус и няма нито едно от тези неща. Това я прави подходяща за съжителство с други животни. Моля, поразпитайте приятелите си дали не познават добра възрастна жена, която да се съгласи да приюти Клео. Грижите по нея са наистина минимални, а добрината, която ще направите е огромна.

Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 May 2015 - 09:30 AM

Тази сутрин Клео почина в клиниката :rf_011: Дано макар и в клетка поне последните месеци от живота си да е била щастлива и добре нахранена.

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 12 May 2015 - 01:56 PM

Съжалявам, поне си е отишла спокойна и обгрижена. Почивай в мир, Клео!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни