Dog.bg Форуми : Let's go BARFing

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Let's go BARFing Оцени темата: ***** 1 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2006 - 09:51 AM

Отдавна съм я обещала тази статия d) , но все не ми стигат ръцете до нея - а явно има нужда...
И тъй: ако гранулите ви съмняват или кучето не ги яде; ако държите да ЗНАЕТЕ какво точно яде то, ако държите освен това и да се храни пълноценно... ето ви единствения модерен начин да стане това: BARF диетата.
Най-често BARF се дава като съкращение от Bone and Raw Food - т.е. "Кости и сурово", а по-научното съкращение е от Biollogically Appropriate Raw Food - с други думи, биологично правилна сурова храна. С още по-други думи, тази диета се базира на научно-подбраното съответствие на храна, каквато видовете: кучетата и котките - са еволюционно подготвени да ядат.
Естествено, първото и най-важно правило, от което трябва да изходим е, че хищниците НЕ ядат зърнени продукти и НЕ са се хранили със сготвена храна. Диетата им в природата се състои от уловените от тях тревопасни животни в суров вид, т.е. месо, вътрешни органи и съдържанието им (изядената трева), по-меките кости и парчета кожа.
ЧЕТИРИ ГРУПИ ХРАНИТЕЛНИ "СЪСТАВКИ"
МЕСО И КОСТИ: Става дума за "пълноценно" трупно месо, т.е. не тлъстини, сланини, ципи и т.н., а месо и меки кости, каквито в природата кучето би изяло.
Най-добре усвояеми от тази група са птичите меса: кокошка, пуйка... донякъде гъски и патици (те са по-тлъсти). Най-препоръчителни са шийки, крилца, гръбнаци (фенерът с гръбчето и бялото месо). От месото на "копитните": най-добре конско или телешко, свинско по-рядко, агнешко - с премахнати тлъстини и още по-рядко. Неща, които у нас ако се продават, то трудно се намират - телешки опашки - също са в тази група; пак там са и "меките" гръбначни кости с по-малки размери, които кучето може да разчупи и изяде.
Има съществена разлика между суровата кост, която кучето изяжда - например шийките и фенерите - и "полезната" кост за забавление: ребра, лопатки, джолани и т.н. Тези кости кучето гризе както за забавление, така и за "полза": развиване на челюстите и мускулатурата им, извличане на отделни хранителни парченца от тях... но като цяло не ги изяжда, т.е. не се възползва от тях в хранителен смисъл.
В тази група влиза и рибата, която не е "редовно" включена в менюто, но е добре да се дава 1-2 пъти седмично. Рибата се дава цяла, с все вътрешностите, глави, перки и т.н., като естествено я проверяваме за рибарски кукички... Дава се най-често херинга, скумрия, сьомга; с речните риби трябва да се внимава, тъй като те разнасят паразити и зарази. В групата на рибите е логично да се добавят нашите местни - цаца (копърка), сафрид и попчета.
КАРАНТИЯ: вътрешните органи са отделна съставка на менюто: дроб - черен и бял, виме, шкембе, сърца, чревца, далаци, бъбреци; птичи органи - воденички, сърца, дробчета...
ЗЕЛЕНЧУЦИ и плодове: основно се имат предвид "зелени" зеленчуци с листа: спанак, лапад, марули, зелена салата, плюс стандартните моркови, разбира се, и по-малки количества от стандартните плодове - например ябълки, банани, кайсии, праскови и т.н. Като съставка от храната всичко това СЕ ПАСИРА или накълцва много на ситно
МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ, лактобактерия, други в този дух: в менюто се включват най-вече кисели млека, обезсолено сирене и извара; храносмилателни ензими и пробиотици (въпросните лактобактерии). Тук ще добавя и немлечните ЯЙЦА, които също е полезно да се дават от време на време.
И, разбира се, отделно имаме допълнителни добавки към храната: витамини, ВОДОРАСЛИ (келп), омега-3 и омега-6, глюкозамин и т.н.
Принципно всички тези добавки е по-добре да се дават в органичната им форма: за повече витамин В например - черен дроб... за полезни за ставите вещества - хрущяли и т.н.; калций под формата на органичен калций (например черупки от яйца - изсушени и смлени в кафемелачка...).
--
КАК СЕ ХРАНИ ЖИВОТНОТО?
Дневната доза, грубо, се определя като 2 до 4% от теглото на самото животно (примерно за 30 кг. куче това ще е 600-700 до 1.2 кг. храна), за малки кученца - до 10% от теглото (бебета-кучета имам предвид). Оттам нататък количеството варира според кондицията на кучето и енергията, която то употребява: ако е слабо - даваме повече; ако дебелее - по-малко храним.
В тази доза между 60 до 75% се пада на МЕСОТО с кости, останалото е комбинация от карантия и зеленчуци, с добавка на млечен продукт/яйце.
Чисто примерно: от горните 600-700 грама храна примерно 400 са месо с кости (1/3), 150 - карантия, 100 - зеленчуков микс, и отгоре плесваме 2-3 лъжици кисело мляко.
Пак примерно меню:
12 пилешки шийки, 8 крилца или 2 телешки ребра (с месото) плюс едно яйце или кисело мляко. 3/4 чаша зеленчуци на пюре (смесени с яйцето). 1 лъжичка студено пресован зехтин или рибено масло; в зеленчуковото пюре може да се добави пасиран черен дроб например. Добавки: 1 лъжичка дрожди, 1/4 лъжичка водорасли, 1/4 лъжичка люцерново брашно.
Примерно веднъж седмично "месото с кости" се заменя с карантия, веднъж или два пъти - с риба. Хубаво е веднъж на 1-2 седмици едно от храненията да е изцяло зеленчуци с яйце и млечни продукти - разтоварващ ден.
Приятно папане! b)
Полезни добавки са също МЕЛАСА и ябълков оцет по (примерно) 1 лъжичка в храната.
--
С изключение на зеленчуците, месото се дава ЦЯЛО - т.е. не се трошат или смилат костите; ако кучето е дребна порода естествено му начупваме гръбначетата и шийките на по-подходящи по размер парчета, но все пак изхождаме от представата, че даденото куче е "убило" само плячката си и я разкъсва.
И, естествено, всичкото месо, което се използва, трябва да е минало през ветеринарен контрол.
--
Тук се добавя и милото предупреждение, че суровата храна се разваля по-лесно (т.е. не може да държите със седмици сурово месо в хладилника... само замразено); местата, където се обработва това месо - плотове, мивки - трябва да се дезинфекцират и почистват редовно; купите на кучето трябва да се мият и почистват, и дезинфекцират редовно. Неизядената храна не се оставя да стои дълго, из къщи не се оставят да се въргалят сурови кокали b)
Горе-долу това е "отгоре-отгоре".
При преминаване към такова хранене (естествено) има известен период на адаптация, през който кучето може да губи енергия, да е вяло, да има разстройство - стомахът, червата и целия организъм се приспособяват към новия тип храна. Преходът може да се подпомогне с добавяне на повече кисело мляко и пробиотици (полезни бактерии) към храната, да се дава по-малко мазно месо... също и суровата настъргана тиква (лъжица-две) ще свърши работа. Ако обаче сте решили да храните по тази система, не се отказвайте, а изчакайте кучето да се адаптира.
УСПЕХ!
И, хей, тази повърхностна статия НЕ изчерпва и дори НЕ обгръща изцяло въпроса - преди да минете кучето или котето си на BARF, четете много, консултирайте се с ветеринаря си, подберете подходящите добавки към храната. BARF не е просто да метнете 5-10 шийки и една салата в купата на кучето - това НЯМА да му осигури пълноценно меню в дълготраен аспект.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#2 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 27 November 2006 - 10:30 AM

Nice one, Vabank b)


Благодаря из изчерпателната и полезна информация,
но ние че си останем на качествените гранули 1super
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 November 2006 - 02:12 PM

Вабанк, два въпроса:
- В какво точно се състои хранителната стойност на шийките и меките кости от фенерите?
- А на млечните продукти, ако се съгласим, че кучетата и котките са чувствителни към лактоза, а останалото в тях са мазнини?
И двата въпроса важат при условие, че можем да набавяме калций и чесалки за зъби и венци на кучето си под друга форма. Също и млечни бактерии.

#4 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2006 - 02:41 PM

Vabank, благодаря за интересния текст.
Но що се отнася до шийките и фенерите, според моя ветеринар, мен и още двама души, които са хранили кучетата си с тях, дребните костици не понасят на кучешкия стомах и докарват големи проблеми - възпаления на лигавицата, постоянно повръщане.
mil - относно млечните бактерии - може да се набавят с Ентерофермент. Но доколкото знам макар кучетата понякога да имат проблеми с прясното, те рядко имат проблеми с киселото мляко и с изварата.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2006 - 11:18 AM

Отговор "защо" лично аз не мога да дам, това са просто преводни материали от няколко източника, в които пише горе-долу едно и също: шийки, крилца, фенери С КОСТИТЕ; сурови, защото в този вид са меки и не се чупят на тресчици. Специално за мен сурови или сварени крилца и крака са... странна идея и не бих експериментирала.
Явният отговор вероятно е "защото хищникът е изяждал всичко съедобно по плячката"... сигурно има и някакъв конкретен отговор какви хранителни вещества се съдържат в самата сурова КОСТ, но не съм го намерила още.
Трябва да се има предвид обаче, че преминаването към БАРФ трябва да се извършва плавно и внимателно - като към всеки друг вид нова храна - различните продукти да се въвеждат в менюто постепенно... и, естествено, да се очаква, че в периода на прехода ще има храносмилателни смущения, докато организмът се приспособи. Включително повръщане, разстройство, запек...
За млечните продукти - освен полезни бактерии и калций, и т.н., те си съдържат лесноусвояеми (поне по идея) за организма на хищника белтъчни вериги и са си стандартен хранителен продукт, полезен заради ФОРМАТА под която са поднесени съставките на млечния продукт.
Що се отнася до чесалките за зъби, калция и т.н., то... идеята на БАРФ е абсолютно натуралното хранене. С изкуствена чесалка за зъби това някак си не се връзва b)
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#6 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 30 November 2006 - 12:00 PM

Точно защото се разваля бързо, а пък и обикновено произхода на месото в магазините и дълголетието му са неизвестни, аз избягвам суровото месо и обикновено го варя, за да съм сигурен. Когато обаче заколим прасето в зимния сезон пада голямо лапане на сурови ястия.

На темата: имам два въпроса:
1. Споменаха се пилешки крилца и изобщо птиче месо. Аз лично бутчета и крилца на кучетата не давам, защото съм имал не един пример с наранен хранопровод на куче от (мисля че така се казват) тръбни кокали (един от примерите беше с фатален край). Проблема е че коста се чупи по дължина и става много остра и опасна. Въпроса е - това за суровите важи ли също...
П.С. Мисля че се сетих че мога да пробвам да счупя няколко кокала :)
2. Защо плодовете и зеленчиците трябва да се пасират? Обикновено аз ги хвърлям цели - на ти ябълка, на ти морков и тн... Какво точно допринася пасирането?

#7 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2006 - 12:05 PM

За пасирането: пасират се на пюре, защото така се раздребнява целулозата и стават по-лесни за храносмилането (туй пак от преводните материали...). Очевидно е валидно най-вече за листните зелении - спанаци, лапади и прочие.
Впрочем, в поне един от сайтовете, които прерових, препоръчват и зеле, броколи, карфиол... аз лично пък знам, че от зелето се получават газове (и от другите зелешки видове) и хич не е полезно.
Тъй че според мен и в БАРФинга противоречия колкото щеш, както и в гранулираното хранене b)
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#8 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 30 November 2006 - 12:09 PM

То и при хората го има - лапни това хапче и получаваш еди какви си витамини... Скоро ще има "лапни това хапче и си изял телешка пържола" :)

#9 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 September 2009 - 01:19 AM

Първо, ще Ви помоля да считате това за само мое мнение!

Второ, никой да не се заяжда с Вабнак, тъй като тя е само преводач!

Трето, Грахта е много уважаван лингвист, модератор и т.н. в популярни форуми /не само във връзка с животни/.




Ще опиша тук моят опит без да ангажирам никого с него...


Моето куче е ПБТ по непотвърдени данни... Ще се опитам да пльосна снимки /ако не - модератор да помага/. В случай, че не успея, в темата за "Страхливият питбул Барт" има много - момата Киро! :-)

Та Кирчо се храни само със сурово месо, хранителни добавки във формата на хапчета /витамини и т.н./, зеленчуци и плодове /които я кефят/. Допълвам, че суровото месо е телешко, а свинското и агнешкото са сварени поради страх от паразити.


Защо стана така?!!!!
Когато мъжът ми донесе Кирчо у нас заяви, че сухата храна била боклук!!! Направо ми идеше да го..... Както и да е... Викам си "ЧЕЙ ДА ВИДИМЕ..." Резултата е толква поразителен, че аз даже се извиних!!!!!!!!!!! Никой мъж да не вади дивиденти от това ab_041.gif
Да не си помислите, че сме много богати.... Намерих телешко на Женския пазар по 1лв килото..........

Кирето:


http://www.facebook....100000017843772


П. п. Критики се приемат! Ама за мое съжаление фактите са на лице.......... Който може да ме Убори -добре дошъл!!!

http://www.youtube.c...h?v=Qkxg1APV8OE



#10 Потребителят е офлайн   Imura Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 01 September 2009 - 10:38 AM

Телешко по 1 лв./кг - смятате ли, че е минало през ветеринарен контрол? Дали не е месо от умряло животно например? Не е ли малко безотговорно да храните кучето си с такава храна?
Докато готвех на бобтейла ми шийки, фенери и др., тя ги поглъщаше като течност и малко след това ги повръщаше. Затова сега съм много доволна от сухата храна и ефекта от нея. Съжалявам, че не мога да я препоръчам на Taz - не е 28 ст./кг, но пък със сигурност и съпругът Ви ще я хареса.

#11 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 September 2009 - 10:47 PM

Цитат(Imura @ Sep 1 2009, 08:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Телешко по 1 лв./кг - смятате ли, че е минало през ветеринарен контрол? Дали не е месо от умряло животно например? Не е ли малко безотговорно да храните кучето си с такава храна?
Докато готвех на бобтейла ми шийки, фенери и др., тя ги поглъщаше като течност и малко след това ги повръщаше. Затова сега съм много доволна от сухата храна и ефекта от нея. Съжалявам, че не мога да я препоръчам на Taz - не е 28 ст./кг, но пък със сигурност и съпругът Ви ще я хареса.



Не, че смятам, ами съм сигурна, защото ние също си пазаруваме за нас от там. То не е просто някаква си месарница, а цяла верига - "Вашата месарница". Там оборота на месото е светкавичен направо! Познавам и продавачките и хората, които транжират!
Моля да не ми се вменява безотговорност поради незнание! Това не е "такава храна", а натурална храна за хищници.
Самата д-р Бобадова ми е препоръчвала сурово телешко поне един път седмично!

По отншение на шийките и фенерите съм съгласна - Кирил 2/3 пъти ги е яла /сварени/ и ги повърна. Въпреки, че старото куче на мъжът ми /пак ПБТ/ беше хранено изключително с това и умря на доста завидна възраст от тумор.

Последното за 28те стотинки и съпругът не го разбрах... сигурно е някаква ирония, което не е никък учтиво... но хора всякакви... Моля да не се правят препратки към съпругът, тъй като неговата рода се състои изкючително от ветеринари. Като баща му е шеВ на Зоопарка, майка му е в БАН, а той самият е бил собственик на зоомагазин.


П.п.1 Предишното ми куче беше хранено само с Юкануба /или Еукануба - не знам кое е по-правялно/, така че не е въпрос на стотинки.


П.п.2 Много неучтив пост. Особено за хора с горе долу общи интереси. Смятате, че се отнасяме безотговорно към кучето и към себе си! По каква причина?!! Мене и кучето ми ни познават лично няколко много активни членове на Форума, които са на ясно колко съм безотговорна.




#12 Потребителят е офлайн   Land Shark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 26-August 09

Публикувано: 02 September 2009 - 12:33 AM

Цитат(Imura @ Sep 1 2009, 11:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
сега съм много доволна от сухата храна и ефекта от нея. Съжалявам, че не мога да я препоръчам на Taz - не е 28 ст./кг, но пък със сигурност и съпругът Ви ще я хареса.


сухата храна не е най-добрия възможен начин на хранене,
въпреки че има стабилизатори на лайното и добавки даващи вид на козината.
Тва че си доволна е някъв критерий ли кво?
Реши че си много знаеща или?
Няма нищо по-добро от пълноценното натурално хранене.
Няма суха храна, която да се мери с него като качество.
Само че излиза по-скъпо и отнема време.



#13 Потребителят е офлайн   Land Shark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 26-August 09

Публикувано: 02 September 2009 - 12:35 AM

Цитат(Taz @ Sep 1 2009, 02:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да не си помислите, че сме много богати.... Намерих телешко на Женския пазар по 1лв килото..........

Кирето:


http://www.facebook....100000017843772


П. п. Критики се приемат! Ама за мое съжаление фактите са на лице.......... Който може да ме Убори -добре дошъл!!!

http://www.youtube.c...h?v=Qkxg1APV8OE


Какво точно разбираш под телешко месо?
Това за телешко за 1 лв. е абсурдно.
Хайде да споделиш какво е точно - не може да е врат , шол ...
Ще чакам с интерес.


#14 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 September 2009 - 10:34 PM

Цитат(Land Shark @ Sep 1 2009, 10:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Taz @ Sep 1 2009, 02:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да не си помислите, че сме много богати.... Намерих телешко на Женския пазар по 1лв килото..........

Кирето:


http://www.facebook....100000017843772


П. п. Критики се приемат! Ама за мое съжаление фактите са на лице.......... Който може да ме Убори -добре дошъл!!!

http://www.youtube.c...h?v=Qkxg1APV8OE


Какво точно разбираш под телешко месо?
Това за телешко за 1 лв. е абсурдно.
Хайде да споделиш какво е точно - не може да е врат , шол ...
Ще чакам с интерес.



Не е никаква тайна - ще Ви споделя.
Не е шол или врат, ами прилича на големи плоски хрущяли /колкото дамска ръка примерно/ с чисто месо по тях и малки пържолки с кост /като свинските дето ги ядеме в "Скара Бира", ама по-голяма кост и по-малко месо/. Не знам кои части на телето са това. Като попитах - води се рагу, ама такова не съм виждала никъде другаде.
Ако не Ви се вярва ще ви опиша къде е, за да го видите лично.

П.п. Написах опита си по-горе само за информация на интересуващите се. Нямам желание да се заяждам по форумите, въпреки че това е много популярно занимание в днешни дни. И представа си нямам, защо мислите, че бих писала "абсурди" за лично удоволствие. Все пак не съм на 13г.

#15 Потребителят е офлайн   Land Shark Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 26-August 09

Публикувано: 03 September 2009 - 12:17 AM

Цитат(Taz @ Sep 2 2009, 11:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не е никаква тайна - ще Ви споделя.
Не е шол или врат, ами прилича на големи плоски хрущяли /колкото дамска ръка примерно/ с чисто месо по тях и малки пържолки с кост /като свинските дето ги ядеме в "Скара Бира", ама по-голяма кост и по-малко месо/. Не знам кои части на телето са това. Като попитах - води се рагу, ама такова не съм виждала никъде другаде.
Ако не Ви се вярва ще ви опиша къде е, за да го видите лично.

П.п. Написах опита си по-горе само за информация на интересуващите се. Нямам желание да се заяждам по форумите, въпреки че това е много популярно занимание в днешни дни. И представа си нямам, защо мислите, че бих писала "абсурди" за лично удоволствие. Все пак не съм на 13г.



Нямам глисти, тъй че не ми говори на Вие.
Не се заяждам с теб, просто телешко месо за 1 лев няма.
Хрущялът с месо не е лош вариант, особено ако има повечко мръвка, ама
на тази цена, която си посочила изглежда невероятно, щото единственото
телешко, което можеш да си купиш за 1 лев/кг. е телешка тор, а може и за нея да не стигнат.
Телешкото месо излиза най-скъпо за производство (спрямо птичите, свинско, овче).
И не ми приемай поста като заяждане, просто така както го описа първоначално, телешко месо за 1 лев
е малко несериозно, благодаря за разяснението.





#16 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 September 2009 - 09:16 PM

Цитат(Land Shark @ Sep 1 2009, 10:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
сухата храна не е най-добрия възможен начин на хранене,
въпреки че има стабилизатори на лайното и добавки даващи вид на козината.
Реши че си много знаеща или?
Няма нищо по-добро от пълноценното натурално хранене.
Няма суха храна, която да се мери с него като качество.
Само че излиза по-скъпо и отнема време.



Съгласен съм че няма по добро от пълноценното натурално хранене.Няма никакъв спор. Искам само да те попитам, в какви химични съединения се изразяват тези "стабилизатори на лайното". ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif .Понеже се имаш за знаещ.Или?.Дай пример.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#17 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2010 - 04:55 PM

Някой може ли да ми каже изпробван метод с месо. Не искам месото да е перфектно варено като за хората, който се разлага в устата на куч. Искам да е леко сурово. Да се труди малко докат го изяде. За тази цел търся метод как да направя така, че хем месото да е леко сурово хем да няма останали живи бактерии в него. Един вид термична обработка. Някакви идеи?
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#18 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 14 July 2010 - 05:10 PM

Малко стара идея щи дам , отпреди 150г - пастьоризация ...

Вариш кратко 15 мин в тенджера под налягане ... :af_089:

#19 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2010 - 05:26 PM

За 15 мин в тенджера под налягане месото ще е абсолютно сварено, Мето пита как нем да е полу сурово, хем да няма бактерии и други подобни.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 July 2010 - 05:37 PM

Показване на мнениетоMeto, в 14 July 2010 - 05:00 PM, написа:

Някой може ли да ми каже изпробван метод с месо. Не искам месото да е перфектно варено като за хората, който се разлага в устата на куч. Искам да е леко сурово. Да се труди малко докат го изяде. За тази цел търся метод как да направя така, че хем месото да е леко сурово хем да няма останали живи бактерии в него. Един вид термична обработка. Някакви идеи?



БАРФ-системата, има я в търсачката, моят крокодил се храни така.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни