Dog.bg Форуми : Коя порода да си избера?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя порода да си избера? Искам да си купя куче подходящо за мене.

#1 Потребителят е офлайн   BRB11 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-April 15

Публикувано: 04 April 2015 - 12:34 AM

Здравейте!
Първо, нов съм в форума и не знам дали темата е в подходящото място. Ако не е, моля да го преместите.
Искам да си купя куче. Не съм много опитен но харесвам няколко кучета, мисля че те ще са най-полезни. Живея в село и имаме голям двор, заради това няма да е проблем място. Ще го гледам в двора и желателно е да бъде куче пазач. Колебая се между тези породи кучета:
- Кане Корсо - най-много обичаната порода от мен но прочетох че не са за неопитни. Заради това вероятността да се сдобия с тях е малко но имам голямо желание. Хубавото не става лесно.
- Ротвайлер - пак прочетох много, май те са най-подходящите, но са мощни дали ще се справя?
- Кавказка овчарка
- Сао Алабай
- Пресо Канарио
- Немска овчарка
Ще си купа куче, да това е лесно. Но след това почва цялата работа. Трябва да се тренира за добър пазач, за поведение общо казано да се ограмоти. Живея в района на Кърджали, но не знам да има дресьор на кучета. Ако някой знае можели да пише? А до каква степен мога да развивам кучето си, като съм още неопитен? Можели да дискутираме някакви изходни пътища? Наистина ми трябва куче пазач.
Благодаря за отговорите ви!

#2 Потребителят е офлайн   Цвети Д Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-May 15

Публикувано: 20 May 2015 - 07:20 PM

Предлагам за ценители уникални родословни дакелчета, родени на 08.04.2015, потомци на чистокръвни дакели с Pedigree от БРФК /FCI, носители на редица призове и титли от национални и международни състезания.
Майка: CH Piccoli Rubini Dara, PK 20668/2012, Club № 083/12, CAC/CACIB, JBOB, BJC, BOB, BOG, JCH BG 2013
Баща: CH Garibaldi da Casa del Amore, PK 10300/2008, Club № 080/08, CAC/CACIB, BOB, CH BG 2012
Оплождането, бременността и раджането им преминаха изцяло под лекарски контрол - д-р Яновски, клиника ИтаВет, които бдят непрестанно над тях и здравословното им състояние. Кученцата са с 2 обезпаразитявания и поставена първа ваксина. В България не е създавано поколение на чистокръвни дакели повече от 3 години.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 May 2015 - 07:52 PM

Според мен вземи си ротвайлер , от Коко-ко тук от форума има развъдник -Тишевица .
Вероятно ще ти даде напътствия как да се оправяш с ротчето .
Мъжките са си родени пазачи , женските не знам ...

Тия алабай, кавказки овч. са огромни .Немските овчарки ако не са от правилното място са болнави .
Ако искаш интелигентно куче - пекинез , те са буквално със средно образование ,
един е умен колкото всички изброени по- горе взети заедно .
Дакелчетата по- горе са мн благи:ae_085:

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2015 - 09:17 PM

Емо, Коко свое куче за пазач няма да даде. ;)
А женския рот по нищо не отстъпва на мъжкия - характера на рота е уни секс! Не обърквай човека( не мога да слагам емотикони, но тук бих сложила намигване).
Към автора на темата - като за неопитен си си избрал сериозни породи, които изискват познаване и умения за справяне в различни ситуации. Съвет за избор на порода не мога да дам, защото смятам, че това всеки сам трябва да избере, но мога да те посъветвам да отделиш време и да почетеш по-подробно харектеристиките на всички харесвани от теб породи и по това да отсяваш кое най би ти пасвало. А като избереш, задължително обучение с инструктор и предвиди много време за отделяне на кучето ти.
Успех в избора!

П.п. Сега видях от кога е питането
Цвети Д, надявам се поста ви в темата да е недуразумение
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни