Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори / за хъскита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 390
  • 391
  • 392
  • 393
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори / за хъскита

#7821 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 12 February 2015 - 11:50 AM

Взели сте я малко по-рано от колкото трябва - 55 - 60 дни. Малкото кученце не е добре да гладува. Храната трябва да се дава 4-5 пъти на малки порции за да не се прехранва и да не повръща. В случая все пак опитайте отново с булъон и гранули като постепенно я захранвате. Не я прехранвайте - винаги давайте по-малко храна отколкото е показано на опаковките. Едно посещение при ветеринар винаги е полезно при такива случаи.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#7822 Потребителят е офлайн   ady_reksi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 27-December 14
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2015 - 09:38 AM

Имам едно въпросче относно разходките на вън след третата ваксина.На 06.02.2015 му сложихме третата ваксина и ни казаха че може да го извеждаме чак след две седмици.Та въпроса ми е дали може да започне да се извежда по-рано(напримерно 9-10 дена след ваксината) или не.Благодаря предварително. :md_064:

#7823 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 14 February 2015 - 11:33 AM

По принцип може , но е желателно да слушате лекарите. Моето куче откакто се е родило е било навънка и му няма нищо , здраво е като бик :ab_041: Но както се казва... един път се случва... така , че изчакайте да минат двете седмици за всеки случай , и след това да започва да опознава :ae_085: Знам , че нямате търпение :dog: :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#7824 Потребителят е офлайн   Huski115 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 02-December 14

Публикувано: 14 February 2015 - 01:58 PM

Здравейте преди малко както кучето ми се разхождаше и по-двора набара една мишка и както видях рипнах почна да бяга не я оставих и за секунда и накрая я изплю и я вързах отидох и видях мишката цяла беше си умряла притесняваме ,че е била отровена може ли като и е било в остата нещо да стане всичко ваксини ,обезпаразятяване е правено както трябва другата седмица пак предстой обезпаразятяване благодаря на всеки отзовал се.

#7825 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 February 2015 - 09:26 AM

Споко!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#7826 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 February 2015 - 09:28 AM

Споко!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#7827 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 February 2015 - 09:29 AM

Споко!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#7828 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 15 February 2015 - 05:25 PM

Дори и да е била отровена само от това, че я е пооблизал няма да има проблем.
Щом има навици да "ловува" обаче внимавайте с отровата за мишки.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#7829 Потребителят е офлайн   unclekick Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-March 15

Публикувано: 03 March 2015 - 02:04 PM

Здравейте съфорумци! Чисто нов съм във форума и имам нужда от съвет. Отглеждам две хъскита - баща и син, съответно на 13 и 3 години. Толкова време никакви, ама никакви здравословни проблеми с моите зверове. До тази зима. Младежът започна най-усърдно да си гризе козината на лявата китка до гола кожа. Преглеждам лапата, чиста, розова, здрава кожа, без рани, обриви или лош мирис. Просто гризе и плюе и е много горд с това. Двамата живеят на природа, в чистота и грижи. Всеки си има квартира и при стареца този проблем го няма. За пръв път се случва. Имам си причини да не търся местния ветеринар и моля за мнение. Предварително благодаря.

#7830 Потребителят е офлайн   Ladderofchaos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 21-December 12

Публикувано: 04 March 2015 - 05:30 PM

Колеги и колежки разглеждах насам натам из онлайн клижарниците за нещо посветено на хъскитата и попаднах на тази книжка: http://www.helikon.b....html#book_info , някой чел ли я е и има ли полезни неща :? Чувствайте се зажължени да препоръчате книга, която сте чели и ви е помогнала в отглеждането :)

#7831 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 08 April 2015 - 11:22 AM

Здравейте, имам 5-месечно женско хъски. Малката е много непослушна, опитвам се да я обучавам, но на моменти е напълно неконтролируема........ Скача по леглата, качва лапи на масата, яде пръст от саксии, къса всичко което намери, навън се тегли като за последно (не я пускам без каишка, защото не мисля че ще се върне), ходи при всички хора, яде всичко което види (навън и у дома, което знам че е изключително лошо). Опитах с добро, после с лошо, успях да я науча на "легни!, седни!, дай лапа" с наградки но това е, изпълнява ги само докато не си получи лакомството. Не знам как да действам....... повечето пъти имам чуството, че ми прави нарочно когато й се скарам. Кажете моля Ви, как да действам - някакви съвети, трикове, тактики? Най-големия проблем е с разхождането на вънка, каквото и да правя се едно няма уши в момента който излезнем....

#7832 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 08 April 2015 - 06:20 PM

А дали кученцето не получава по-малко движение от колкото е необходимо?

#7833 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 08 April 2015 - 06:28 PM

Показване на мнениетоgerman97, в 08 April 2015 - 06:20 PM, написа:

А дали кученцето не получава по-малко движение от колкото е необходимо?



Възможно е, но дали е това в корените на цялото това държание? Ако да, ще се постарая да увелича разходките....

#7834 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2015 - 10:47 PM

Показване на мнениетоBabyJane, в 08 April 2015 - 11:22 AM, написа:

Здравейте, имам 5-месечно женско хъски. Малката е много непослушна, опитвам се да я обучавам, но на моменти е напълно неконтролируема........ Скача по леглата, качва лапи на масата, яде пръст от саксии, къса всичко което намери, навън се тегли като за последно (не я пускам без каишка, защото не мисля че ще се върне), ходи при всички хора, яде всичко което види (навън и у дома, което знам че е изключително лошо). Опитах с добро, после с лошо, успях да я науча на "легни!, седни!, дай лапа" с наградки но това е, изпълнява ги само докато не си получи лакомството. Не знам как да действам....... повечето пъти имам чуството, че ми прави нарочно когато й се скарам. Кажете моля Ви, как да действам - някакви съвети, трикове, тактики? Най-големия проблем е с разхождането на вънка, каквото и да правя се едно няма уши в момента който излезнем....




Върна ме 8 месеца назад.Аз имам женски Аляски маламут,като характер и даже като външен вид много си приличат с твоето(хората я мислят за хъски)
Като беше на 5 месеца бяхме в същото положение в което си и ти сега. Тогава си мислех, че няма оправия с моето диване.Ядеше всичко, навън беше като луда постоянно дърпаше абе беше някакъв ужас и си мислех,че винаги ще е така, но вече е на 1 година и 3 месеца и положението взе да се успокоява.Навън пак е като кон с капаци, но е по добре от преди.Моят съвет към теб е да продължаваш да я учиш на командите, бъди упорита и тя ще почне да ги изпълнява дори и без лакомството.Другото което е уморявай я повече,ако имате в града ви заградена поляна за кучета води я там да тича наволя за да се умори,щом я изкарваш без повод(ние сме само с повод навън).Тези кучета имат много енергия колкото повече я изразходват толкова повече ще е щастливо то както и ти.

#7835 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 09 April 2015 - 06:14 AM

Показване на мнениетоVesetooo1991, в 08 April 2015 - 10:47 PM, написа:

Показване на мнениетоBabyJane, в 08 April 2015 - 11:22 AM, написа:

Здравейте, имам 5-месечно женско хъски. Малката е много непослушна, опитвам се да я обучавам, но на моменти е напълно неконтролируема........ Скача по леглата, качва лапи на масата, яде пръст от саксии, къса всичко което намери, навън се тегли като за последно (не я пускам без каишка, защото не мисля че ще се върне), ходи при всички хора, яде всичко което види (навън и у дома, което знам че е изключително лошо). Опитах с добро, после с лошо, успях да я науча на "легни!, седни!, дай лапа" с наградки но това е, изпълнява ги само докато не си получи лакомството. Не знам как да действам....... повечето пъти имам чуството, че ми прави нарочно когато й се скарам. Кажете моля Ви, как да действам - някакви съвети, трикове, тактики? Най-големия проблем е с разхождането на вънка, каквото и да правя се едно няма уши в момента който излезнем....




Върна ме 8 месеца назад.Аз имам женски Аляски маламут,като характер и даже като външен вид много си приличат с твоето(хората я мислят за хъски)
Като беше на 5 месеца бяхме в същото положение в което си и ти сега. Тогава си мислех, че няма оправия с моето диване.Ядеше всичко, навън беше като луда постоянно дърпаше абе беше някакъв ужас и си мислех,че винаги ще е така, но вече е на 1 година и 3 месеца и положението взе да се успокоява.Навън пак е като кон с капаци, но е по добре от преди.Моят съвет към теб е да продължаваш да я учиш на командите, бъди упорита и тя ще почне да ги изпълнява дори и без лакомството.Другото което е уморявай я повече,ако имате в града ви заградена поляна за кучета води я там да тича наволя за да се умори,щом я изкарваш без повод(ние сме само с повод навън).Тези кучета имат много енергия колкото повече я изразходват толкова повече ще е щастливо то както и ти.


Благодаря! Аз си мислех, че съм единствената и нещо не е наред с моето куче ха-ха.

#7836 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 April 2015 - 03:07 PM

Явно не си запозната с спецификата на породата. Това не е немска овчарка все пак.
Хъскито е куче, което ще ти бъде приятел, но не и роб :db_046:
Иначе, с постоянство и време се постигат желаните неща.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#7837 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 09 April 2015 - 04:43 PM

Намерете нещо,което наистина да я стимулира да изпълнява наученото. Какво използвате за награди? Аз хъски нямам, но имах проблем с наградите, т.е. не бяха достатъчно стимулиращи за куч и мога да ви дам съвет в тази насока, само кажете.
Ако Ви е страх да пускате кученцето от повод можете да си купите ролков такъв или да я пускате на някоя полянка на 10-15 метра въже например(но да няма къде да се оплете това въже) и да упражнявате идването по команда пак с награди,които наистина стимулират кученцето. Психическото натоварване също изморява кученцето, нещата не са само до тичане. Вкъщи като му е скучно и няма дразнители(т.е. няма да е като кон с капаци) можете да започнете да се учите първо там,трябва търпение,няма да започне от толкова скоро да изпълнява за кеф,естествено,че ще настоява да си получи наградата(но ако тя е толкова стимулираща ще изпълнява преди да я получи,за да няма риск да я изгуби...а риск да я изгуби винаги трябва да съществува,т.е. ако не изпълни да си прибирате наградата,това също е стимул). Вариант е да правите тези упражнения и навън, когато кучнцето се е понатичало и вниманието му ще може да се задържи за повече от няколко секунди :D пак на места без дразнители.
Това,че се тегли и получава това,което иска,т.е. да се движите, само я кара да продължава да го прави. Ако не е чак толкова ненатичала се и проблема не е до там в неизразходената и енергия, то пробвайте да спирате, когато се дърпа и тръгвате когато се поуспокои. Така ще разбере, че Вие не искате да бъдете влачен/а и ако тя изпълни това,то ще продължите по пътя си,което е нейна цел.
Има ли си достатъчно играчки вкъщи,с които да се занимава? Като за начало пробвайте да приберете всичко,което е в риск да бъде нагризано, погълнато и т.н. ,защото е опасно.
Мога да Ви предложа(ако сте спортен тип човек) да започнете да излизате на излети с кученцето. Като за начало натоварването ще е поносимо и кученцето ще е доволно, но не и преуморено. По-натам,като порасне може да карате колело с него, кучетата стават страхотни спътници :D .При честа подобна практика кучето придобива невероятна издържливост.
А за сега извеждате ли го да тича с други кученца. Съдя по моя куч,че значително повече се уморява, когато сме били в кучешкия парк, отколкото когато просто сме блуждаели наоколо, въпреки че и тогава не му е липсвало бягане. Апорта също е чудесен начин да се поумори. Можете да започнете на дълъг повод със стимулиращи награди. Моето куче се научи да носи предмети чак на 6 години,т.е. преди няколко месеца(не че преди това настоявах много,скоро просто от вътре му дойде) :D ,така че нищо не е безнадеждно.

#7838 Потребителят е офлайн   BabyJane Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 09 April 2015 - 06:15 PM

Показване на мнениетоgerman97, в 09 April 2015 - 04:43 PM, написа:

Намерете нещо,което наистина да я стимулира да изпълнява наученото. Какво използвате за награди? Аз хъски нямам, но имах проблем с наградите, т.е. не бяха достатъчно стимулиращи за куч и мога да ви дам съвет в тази насока, само кажете.
Ако Ви е страх да пускате кученцето от повод можете да си купите ролков такъв или да я пускате на някоя полянка на 10-15 метра въже например(но да няма къде да се оплете това въже) и да упражнявате идването по команда пак с награди,които наистина стимулират кученцето. Психическото натоварване също изморява кученцето, нещата не са само до тичане. Вкъщи като му е скучно и няма дразнители(т.е. няма да е като кон с капаци) можете да започнете да се учите първо там,трябва търпение,няма да започне от толкова скоро да изпълнява за кеф,естествено,че ще настоява да си получи наградата(но ако тя е толкова стимулираща ще изпълнява преди да я получи,за да няма риск да я изгуби...а риск да я изгуби винаги трябва да съществува,т.е. ако не изпълни да си прибирате наградата,това също е стимул). Вариант е да правите тези упражнения и навън, когато кучнцето се е понатичало и вниманието му ще може да се задържи за повече от няколко секунди :D пак на места без дразнители.
Това,че се тегли и получава това,което иска,т.е. да се движите, само я кара да продължава да го прави. Ако не е чак толкова ненатичала се и проблема не е до там в неизразходената и енергия, то пробвайте да спирате, когато се дърпа и тръгвате когато се поуспокои. Така ще разбере, че Вие не искате да бъдете влачен/а и ако тя изпълни това,то ще продължите по пътя си,което е нейна цел.
Има ли си достатъчно играчки вкъщи,с които да се занимава? Като за начало пробвайте да приберете всичко,което е в риск да бъде нагризано, погълнато и т.н. ,защото е опасно.
Мога да Ви предложа(ако сте спортен тип човек) да започнете да излизате на излети с кученцето. Като за начало натоварването ще е поносимо и кученцето ще е доволно, но не и преуморено. По-натам,като порасне може да карате колело с него, кучетата стават страхотни спътници :D .При честа подобна практика кучето придобива невероятна издържливост.
А за сега извеждате ли го да тича с други кученца. Съдя по моя куч,че значително повече се уморява, когато сме били в кучешкия парк, отколкото когато просто сме блуждаели наоколо, въпреки че и тогава не му е липсвало бягане. Апорта също е чудесен начин да се поумори. Можете да започнете на дълъг повод със стимулиращи награди. Моето куче се научи да носи предмети чак на 6 години,т.е. преди няколко месеца(не че преди това настоявах много,скоро просто от вътре му дойде) :D ,така че нищо не е безнадеждно.



Благодаря за изчерпателния отговор! Наистина добри съвети и идеи, ще се опитам да изпълня някои от тях! Лек ден!

#7839 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 09 April 2015 - 07:28 PM

german97 е прав за психическото изтощение.При нас има доста голяма полза от него.Моята много се изморява като и взема любимата и топка (тя е от тези където се продават в зоомагазините миришещи на ванилия) крия я някъде докато нея я няма в стаята и после я карам да я намери и тя по миризмата я намира дори и да е на много закътано място и така по няколко пъти на ден.Накрая се отказва и ляга да спи.Не се притеснявай след време като порасне кучето ти ще се сещаш за тези щури моменти. :md_064:

#7840 Потребителят е офлайн   dobityyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-April 11

Публикувано: 26 June 2015 - 12:43 PM

Привет! Имам нужда от мнение относно тази храна.Някой ползвал ли я е? Как се отразява на кучето и т.н..Като за среден клас храна става ли?

Прикачена снимка

  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 390
  • 391
  • 392
  • 393
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни