Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори / за хъскита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 391
  • 392
  • 393
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори / за хъскита

#7841 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 June 2015 - 02:57 PM

Аз съм много доволна от Light серията на Брит, давах я на Джек близо 2 месеца и имаше доста положителен ефект. Но пък когато Неси беше малка за около месец беше на джуниър серията и не ми допадна особено.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#7842 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 31 August 2015 - 10:36 AM

Здравейте хора ! :flagbg: Отдавна не съм писал , че изобщо ги нямам проблемите :ab_041: Та.... днеска ми мина нещо през главата и реших да ви попитам за съвет. Относно къпането и сресването на кучето. За сега го къпя с Трикси и го реша с някаква четка , изобщо не знам дали е подходяща за козината му... Така де , бих искал да изглежда още по добре , да е още по пухкав и лъскав. Ако може да ми предложите шампоани , балсами , гребени , четки и т.н с посочен сайт от където да ги купя разбира се ! Ще съм ви много благодарен :smile: Поздрави :ae_085:

Да си го редактирам , че се сетих нещо :ab_041: Също да попитам за тия кърпи , които са като аксесоар , където се връзват за вратлето ? Някъде продават ли се или си правиш сам ?
User's Signature

Качена снимка

#7843 Потребителят е офлайн   Pechurka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-September 15

Публикувано: 02 September 2015 - 03:53 AM

Здравейте,от седмица имаме бебе сибирско хъски на 3 месеца.Наш познат,който снабдява с храна развъдници ми препоръча Еукануба .Поръчах чувал от 18кг,но на него пише Еукануба профешънъл-за едри породи(за кученца от 2м до 24м) до 30кг.Доколкото разбрах хъскитата се водят към средните породи.Въпросът ми е мога ли да давам от тази храна(моят познат твърди,че храната е специално за развъдници и там кученцата се хранят с такава).Предварително благодаря.

#7844 Потребителят е офлайн   Tanyaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-September 15
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv, Bulgaria

Публикувано: 09 September 2015 - 09:57 PM

Здравейте, имам 2 месечно женско кученце. Нямаме проблем с командите, даже за мое очудване за ден научи "седни". НО големият проблем е хапането. Постоянно ме хапе било то от радост или от голяма игра, но понякога чак ме ръмжи. Когато сутрин я свалям долу на двора ми скача и почва да ме хапе и върти опашката като обезумяла. Казвам й строго НЕ като тръгне да хапе, но без особен резултат... Нещо, което сте пробвали за отучване и да е дало ефект?

#7845 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 14 September 2015 - 09:54 AM

Не го учете да ви хапе , продължавайте с командата НЕ ! В момента го сърбят зъбите и заради това така прави.
За да не ви хапе ръцете му давайте играчки и ще забрави ръцете ви ! Успех
User's Signature

Качена снимка

#7846 Потребителят е офлайн   Stillness Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 January 2016 - 07:08 PM

Здравейте!
Регистрирах се в този форум, когато взех предишното си хъски, което за съжаление съседите ми отровиха. Преди около половин година осинових сегашния си приятел.
Искам да попитам - преди пет дни изкъпах Панда и от тогава започна усилено да сменя козина. Той е куче, което се отглежда в апартамент, но все пак да питам - нормално ли е да я сменя в разгара на зимата? И ще има ли проблеми, ако отново падне сняг, а той е с лятна козина? Много обича снега, скача в дълбоките преспи, дори яде сняг. Възможно ли е да настине?
User's Signature

Качена снимка

#7847 Потребителят е офлайн   LoveDog Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-December 15

Публикувано: 27 January 2016 - 12:06 PM

@Stillness С каква храна го храниш? Може да е поради липса на витамини.. Рибено масло може да му даваш :) И да го решеш по-често обратно на косъма. Надали е проблем ,моя вече е с лятна козина и не му пречи снега и моя го яде и не е настивал до сега.. То и времето е побъркано ;д

#7848 Потребителят е офлайн   Christine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-January 16
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2016 - 12:07 PM

Хей, хъшески сладури, здравейте!
От скоро имаме вкъщи хъски - Декстър, в момента е на 2м (почти). Много жизнерадостен, много весел и много непослушно хапещ. Доколкото мога да прочета и да се "образовам" му растат зъбки, което е нормално. Но искам да го науча на командата "НЕ" . "Ела" я научи без проблем, в момента затвърждаваме наученото. (За около 2 дни я научи!) Но не можем да го научим на НЕ...
Силно се надявам да може да помогнете!

:)
User's Signature

"Ползата от пътуването е да регулира въображението чрез действителността. И вместо да се мисли какви биха били нещата, да се види какви са". Самюел Джонсън

#7849 Потребителят е офлайн   Christine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-January 16
  • Gender:Female

Публикувано: 27 January 2016 - 12:07 PM

Хей, хъшески сладури, здравейте!
От скоро имаме вкъщи хъски - Декстър, в момента е на 2м (почти). Много жизнерадостен, много весел и много непослушно хапещ. Доколкото мога да прочета и да се "образовам" му растат зъбки, което е нормално. Но искам да го науча на командата "НЕ" . "Ела" я научи без проблем, в момента затвърждаваме наученото. (За около 2 дни я научи!) Но не можем да го научим на НЕ...
Силно се надявам да може да помогнете!

:)
User's Signature

"Ползата от пътуването е да регулира въображението чрез действителността. И вместо да се мисли какви биха били нещата, да се види какви са". Самюел Джонсън

#7850 Потребителят е офлайн   Tanyaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-September 15
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv, Bulgaria

Публикувано: 27 January 2016 - 10:17 PM

Показване на мнениетоChristine, в 27 January 2016 - 12:07 PM, написа:

Хей, хъшески сладури, здравейте!
От скоро имаме вкъщи хъски - Декстър, в момента е на 2м (почти). Много жизнерадостен, много весел и много непослушно хапещ. Доколкото мога да прочета и да се "образовам" му растат зъбки, което е нормално. Но искам да го науча на командата "НЕ" . "Ела" я научи без проблем, в момента затвърждаваме наученото. (За около 2 дни я научи!) Но не можем да го научим на НЕ...
Силно се надявам да може да помогнете!

:)

И ние имахве същия проблем. Как ли не пробвах и не става и не става. Всички други команди ги разбираше много по-бързо, но НЕ не. Веднъж се заприказвах с една жена, която тя и семейството й се занимаваха с водене на кучета по изложби в чужбина и т.н. И тя ми каза, че много хора си жалят кучетата като са малки, но те ако не се научат до 1 година след това много трудно. Та тя ми каза, когато кучето те захапе да го щипеш по ухото, но с ноктите, за да може то да разбере, че когато те захапе те боли. Бях доста скиптично настроена, даже не мислех да го пробвам този “метод“, но веднъж от игра така ме захапа, че чак ми остави синка. Та от тогава като ме захапе аз я щипя по ухото. В началото много мрънкаше, но вече като тръгне да хапе и й кажа НЕ, веднага се усеща и спира. :)

#7851 Потребителят е офлайн   Christine Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 16-January 16
  • Gender:Female

Публикувано: 28 January 2016 - 10:32 AM

Показване на мнениетоTanyaa, в 27 January 2016 - 10:17 PM, написа:

Показване на мнениетоChristine, в 27 January 2016 - 12:07 PM, написа:

Хей, хъшески сладури, здравейте!
От скоро имаме вкъщи хъски - Декстър, в момента е на 2м (почти). Много жизнерадостен, много весел и много непослушно хапещ. Доколкото мога да прочета и да се "образовам" му растат зъбки, което е нормално. Но искам да го науча на командата "НЕ" . "Ела" я научи без проблем, в момента затвърждаваме наученото. (За около 2 дни я научи!) Но не можем да го научим на НЕ...
Силно се надявам да може да помогнете!

:)

И ние имахве същия проблем. Как ли не пробвах и не става и не става. Всички други команди ги разбираше много по-бързо, но НЕ не. Веднъж се заприказвах с една жена, която тя и семейството й се занимаваха с водене на кучета по изложби в чужбина и т.н. И тя ми каза, че много хора си жалят кучетата като са малки, но те ако не се научат до 1 година след това много трудно. Та тя ми каза, когато кучето те захапе да го щипеш по ухото, но с ноктите, за да може то да разбере, че когато те захапе те боли. Бях доста скиптично настроена, даже не мислех да го пробвам този “метод“, но веднъж от игра така ме захапа, че чак ми остави синка. Та от тогава като ме захапе аз я щипя по ухото. В началото много мрънкаше, но вече като тръгне да хапе и й кажа НЕ, веднага се усеща и спира. :)


При нас лошото е, че Декстър хапе все по силно, което е много лош лично според мен.
User's Signature

"Ползата от пътуването е да регулира въображението чрез действителността. И вместо да се мисли какви биха били нещата, да се види какви са". Самюел Джонсън

#7852 Потребителят е офлайн   HuskyLover Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 18-February 16

Публикувано: 19 February 2016 - 09:19 AM

Здравейте!Имам си малко хъски и бих искала да ви попитам колко г/д трябва да тежи на 2 месеца 3м и 4м? Кога ще му се изправят ушичките защото нещо на нашият палавник му "клюмнаха" и се тревожа дали пак ще му се изправят?И г/д кога му се сменя бебешкия пух?

#7853 Потребителят е офлайн   velislav89 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 08 March 2016 - 07:32 PM

Здравейте,

Има ли лакомства които могат да се дават на кученце под 2 месеца. Питам защото хъскито ми днес навършва 40 дни и не разбира от НЕ, а вече ме окървави целия.

#7854 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 March 2016 - 07:56 PM

Разбира се, че има. Повечето са такива.
Иначе трябва да го научиш да разбира от "НЕ" и сега е момента :)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#7855 Потребителят е офлайн   velislav89 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-March 16
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 12 March 2016 - 07:21 AM

Да преди да видя отговора ветеринаря ми каза какви да взема. Но или не вдява или аз не знам как точно да я науча.

#7856 Потребителят е офлайн   руди Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-March 16

Публикувано: 05 April 2016 - 04:04 PM

Здравейте! Имам Сибирско хъски почти на 3 години сме вече и искаме поне един път да го пуснем на женска.Казват,че като се пусне възмъжават и стават по послушни.но не можем да намерим женска.Ако някой има моля за помощ.А след това може и да го кастрираме.

#7857 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 April 2016 - 11:19 AM

Не е вярно това, че възмъжават, улягат и/или стават по-послушни, след като се пуснат на женска. Даже напротив, вече знаят какво е и търсят още. Помисли също така, че евентуалното кучило трябва да бъде добре отгледано и да попадне в добри ръце. Това е голяма отговорност, а напоследък обявите за изоставени и намерени хъскита стават все повече и повече, такива кучета има дори в приютите. Замисли се преди да направиш "своя принос" за това. А вече съвсем друг е въпроса какъв принос за запазването и чистотата породата ще направиш с това пускане на женска. Аз мисля, че развъждането на кучета трябва да се прави от хора, които поне малко разбират и имат понятие от това.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#7858 Потребителят е офлайн   rastaswf Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-May 07

Публикувано: 08 June 2016 - 09:51 AM

Добър ден :) Не съм се включвала от много време тук,но ми изникна проблем и се нуждая от съвет.
Моята Бери от няколко дни е в състояние приличащо на депресия.Почти не яде,когато отида при нея си седи в къщичката,с много зор излиза навън,отказва да си играе и е много унила.Според вас на какво може да се дължи ?

#7859 Потребителят е офлайн   Tanyaa Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-September 15
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv, Bulgaria

Публикувано: 24 June 2016 - 05:14 PM

Показване на мнениетоrastaswf, в 08 June 2016 - 09:51 AM, написа:

Добър ден :) Не съм се включвала от много време тук,но ми изникна проблем и се нуждая от съвет.
Моята Бери от няколко дни е в състояние приличащо на депресия.Почти не яде,когато отида при нея си седи в къщичката,с много зор излиза навън,отказва да си играе и е много унила.Според вас на какво може да се дължи ?

На жегата?

#7860 Потребителят е офлайн   ~HuskyLovver~ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-August 16

Публикувано: 12 August 2016 - 11:29 AM

Първо искам да кажа едно - Здравейте - на всички . Като цяло съм наистина новичка в отглеждането на каквато и да била порода кучета, но мисля ,че ми дойде времето и аз да си взема едно . По някаква причина реших това да е хъски . Просто тази порода винаги ми е била слабост . Толкова милички, пухкави и дружелюбни ... тъкмо като за мен . Та реших да си го взема след като минат малко студовете, това ще рече някъде март-април . Това е така защото нямам възможност да го гледам вътре в къщата . За сметка на това обаче в двора си имам едно местенце което е оградено и широкичко - тъкмо за бъдещият любимец . И някак си звучи нехуманно да изкарам малкото веднага навън . От известно време съм решила да се по образовам малко за породата и начина на гледане . И понаучиш някой неща ,но реших, че само с четене не става . Трябват и въпроси . Тааа имам два въпроса на които не успях да намеря точен отговор - 1. Живея на място което на практика не става за кучета без повод . Тоест наоколо няма полянки за да го пускам да потича ,а само някакви оживени улички, а и уличните кучета не са ни в липса . Въпроса ми е, ако го пускам да тича в двора (Където има известно място) ще бъде ли проблем ? Честите разходки са задължителни ,но съм чувала че хъскитата се нуждаят и от тичане без каишка ... И 2. Имаме си едно старо кученце което вече ослепя и годинките си казват думата . Като цяло си е доста кротко .. знаете как е със старите кучето . Но въпроса ми е след появата на хъскито дали ще има някакви проблеми за двете кучета тъй като в заграденото място което е специално за кучетата ще живеят и двете таа ако сте ставали свидетели на подобно нещо или имате опит моля ви кажете ми нещо ...

  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 391
  • 392
  • 393
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни