Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори / за хъскита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 249
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори / за хъскита

#4921 Потребителят е офлайн   ralna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 11-January 09
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 May 2010 - 11:20 PM

Показване на мнениетоMeto, в 30 May 2010 - 09:22 PM, написа:

До колкото съм запознат очите могат да сменят цвета си. При нас в еднот око имаше една малка кафява точка, а сега 1/5 от окото е покрито с тази кафява "точка". За украсата и тя може да се промени, но не и фрапиращи цялостни промени.

П.С. Не знам на куч какво ще му се смени или няма, но съм сигурен в едно. Тази физиономия ще си остане същата! :be_107: :dog:

Много благодаря за бързия отговор, значи ми остава само да чакам за да видя на какво ще замяза мойта мома :)
User's Signature

Качена снимка

#4922 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 30 May 2010 - 11:25 PM

Като стана въпрос за фрапиращи промени...
Райа като я взех беше черна... черна на катран! След това се появи сивия подкосъм... Сега отива към сивото. Миналото лято като смени козината се появи кафява козина по целия грабначен стълб, а тази година гледам, че "гривата" й е започнала да придобива кафяв оттенък, а гръбнака си е черен със сив, отиващ към бяло подкосъм.. Много сложни комбинации прави!
Та за другите не знам, но аз всеки сезон съм с различно куче!... и смятам, че поне хъскитата се променят сезонно... :smile: Говора от моя опит!

#4923 Потребителят е офлайн   ralna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 11-January 09
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 May 2010 - 11:35 PM

Показване на мнениетоTali, в 30 May 2010 - 09:30 PM, написа:

Като стана въпрос за фрапиращи промени...
Райа като я взех беше черна... черна на катран! След това се появи сивия подкосъм... Сега отива към сивото. Миналото лято като смени козината се появи кафява козина по целия грабначен стълб, а тази година гледам, че "гривата" й е започнала да придобива кафяв оттенък, а гръбнака си е черен със сив, отиващ към бяло подкосъм.. Много сложни комбинации прави!
Та за другите не знам, но аз всеки сезон съм с различно куче!... и смятам, че поне хъскитата се променят сезонно... :smile: Говора от моя опит!

Наистина големи промени е имало при вас, ние засега като си мязаме на полярно мече се харесваме ама не се знае какво може да ни поднесе майката природа, сестичките на Джеси са били кафеви и сиви, значи и тя може да се ориентира някъде на там :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#4924 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 May 2010 - 07:36 AM

за цветовете
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#4925 Потребителят е офлайн   sevi8912 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-May 10

Публикувано: 31 May 2010 - 01:37 PM

Показване на мнениетоMeto, в 27 May 2010 - 07:50 PM, написа:

Показване на мнениетоsevi8912, в 27 May 2010 - 06:02 PM, написа:

Показване на мнениетоMeto, в 27 May 2010 - 11:04 AM, написа:

Показване на мнениетоsevi8912, в 27 May 2010 - 11:19 AM, написа:

здравейте искам да ви помоля за помощимам сибирско хъски на 3 месеца не иска да се храни всякаква храна пробвах на какво може да се дължи това препоръчайте ми нещо за апетит или някой добър лекар от пловдив.благодаря ви предварително


Малко ще е нахално от моя страна, но все пак ще рискувам.

Какви храни си пробвал? Гранули? Домашно приготвени работи? Какво е общото състоянието на куч? Енергичен ли е или ленува? Въобще ли не яде или яде много малко (което не те задоволява теб визуално)?


пробвала съм всякакви кучешки храни консерви и гранули на роял канин и други марки но не се получава в момента яде само варено пилешко месо яде много пясък и заради това го водим с наморник а е на 3 месеца понякога яде много малко а това не ме задоволявя визуално игрив е ленува само когато му е топло


Значи 99% няма проблем. Куч се праи на ударен и се глези. Аз също имам един такъв глезльо, който до ден днешен си прави гладни стачки, но не му личи! Даже от както смених храната настигна лакомия си брат и по ръст и по килограми. Процедирах стандартното "строго контролирано хранене". Давам храната чакам 10 минути ако не яде дигам. Началото го бях подмамил със кисело мляко (държа да отбележа че млякото е домашно), но и този номер не издържа дълго. Е тогава си беше и малък и се притеснявах, че гладната стачка ще му създаде проблеми и го глезех, но вече не. На седмица 1-2 пъти си гладува профилактично останалото време хрупа. Ако мислиш, че проблема не идва от каприз няма нищо лошо да идете до ветеринар за профилактичен преглед и консултиране.

Относо пускането без повод. Аз го правя редовно само, че извън града. Там където най близкия път е поне на 500 метра. Няма голяма полулация от живи същества и да ги има са далеч от нас. Хем тичат на воля, а и дразнителите са на достатъчно далчено растояние и ме слушкат и тичат към мен. Естествено ние все още се награждаваме при добре изпълнена команда. :af_089:


благодаря за отговора може ли да ми кажеш каква храна си давал на твоето куче?А и моето куче яде много пясък това нормално ли е?

#4926 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 31 May 2010 - 02:46 PM

Ние сме 80% на гранули. Вече когато имам свободно време им давам пилешко месо със зеленчуци, телешко и риба. Квот намеря в хладилника под формата на мръвка. Естествено без сол и подправки!
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#4927 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 June 2010 - 11:07 PM

Показване на мнениетоНара, в 30 May 2010 - 12:17 PM, написа:

Гложди ме любопитството за един въпрос, на който вероятно могат да ми отговорят Huskypower или North Face...
На какво се дължи получаването на чисто бели хъскита и практически възможна ли е появата на едноцветно куче в друг цвят?


Получаването на чисто бели хъскита е въпрос на комбинация от гени. При тази порода, бялото не се води точно цвят, а тип окраска, при който липсва друга пигментация. Когато и двамата родители носят гена за този тип окраска, тогава могат да се родят чисто бели кученца.
Появата на едноцветно куче в друг цвят мисля, че не е възможна, защото такъв тип окраска не съществува в породата.


п.с. Сега видях, че xael е пуснала един линк ... та по този повод, не се сдържах да си кажа, че това не е сайта на клуб Северни кучета мнооого отдавна, според мен много от информацията там не е вярна, очевидно не е актуална, както и граматически неиздържана. Може би има начин тази пародия да бъде свалена, но явно на никого не му се занимава.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4928 Потребителят е офлайн   ralna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 44
  • Регистрация: 11-January 09
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 June 2010 - 12:25 AM

Искам да попитам за различните очи. Едни ми казват, че са белег на чистокръвие, други, че всяко второ хуче от породата е с различни очи, таааа различните очи само прищявка на природата ли са или свидетелстват за нещо по-различно и специфично за кучето. Знам, че този въпрос е по-скоро биологичен, но по мои наблюдения има доста от вас които се интересуват и знаят доста за породата, затова ще съм благодарна ако някой ме открехне :smile:
User's Signature

Качена снимка

#4929 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2010 - 09:31 AM

"...Очите могат да бъдат кафяви или сини на цвят; различните или частично-оцветените (хетероцветните) са приемливи..."

За по подробна информация: http://forum.dog.bg/.../topic/10638--/
http://dog.bg/husky/bg/standard.htm

Само ще ти кажа че от тук насетне "разбирачи" ще срещаш всякакви, които ще ти приказват какви ли не щуротии за това какво трябва да е едно хъски.За това седни и прочети подробно стандарта на породата (линковете по-горе) за да не се чудиш това или онова дали е вярно или не е.На мен всеки ден ми казват, че кучето ми е още бебе.Понеже има някакво схващане че хъскито трябва да е огромно като немска овчарка, а Зина е вече почти на година и е със стандартна височина.Може да чуеш и неща от сорта че ако е с кафеви очи не е чистокръвно...
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4930 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 12:04 PM

Как ще разбера, че Неро със сигурност е спрял да расте, според мен вече е, но все пак . . . И в този ред на мисли, откъде мога да се сдобия с хамут и колан?
User's Signature

Качена снимка

#4931 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 12:24 PM

Засега можеш да се сдобиеш с хубави хамут и колан май само от чужбина. Или да си ги измайсториш по някакъв начин.
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#4932 Потребителят е офлайн   El Patseto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 13-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Ruse

Публикувано: 02 June 2010 - 01:38 PM

Ето тук някакъв човек на име Петър Петров прави такива ! http://www.dogbg.net...ta=261&catid=25

#4933 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 01:52 PM

Може ли да ми дадете някакви линкове, или нещо подобно, къде в чужбина се продават, какви са цените и тн . . .
Иначе българския линк изглежда интересен, но искам да сравня все пак . . .
User's Signature

Качена снимка

#4934 Потребителят е офлайн   El Patseto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 13-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Ruse

Публикувано: 02 June 2010 - 02:11 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 02 June 2010 - 11:57 AM, написа:

Може ли да ми дадете някакви линкове, или нещо подобно, къде в чужбина се продават, какви са цените и тн . . .
Иначе българския линк изглежда интересен, но искам да сравня все пак . . .



Ето виж тук има готини и модерни : http://www.siberian-...e=index&cPath=4

#4935 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 02:53 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 02 June 2010 - 11:57 AM, написа:

Може ли да ми дадете някакви линкове, или нещо подобно, къде в чужбина се продават, какви са цените и тн . . .
Иначе българския линк изглежда интересен, но искам да сравня все пак . . .


Аз днес си поръчах от North face, прочети в темата "Спорт". :ae_085:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4936 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2010 - 06:20 PM

Нищо лично, но според мен цените са малко надути. Самият продукт е с много ниска себестойност. Айде така да се каже идват малко дебело за нашенския джоб. Една приятелка ми обеща да ушие хамути, когато момчетата ми ще са готови да упражняват и такъв вид спорт. Може и да не шарени като тези за 70-80 долара, но тя каза, че ще е доволно здрав и себестойността няма да мине 15лв.!
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#4937 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2010 - 07:50 PM

Meto, абсолютно си прав, за нашия джоб идва скъпичко, но за хората, които живеят и работят там, цените са абсолютно приемливи...
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#4938 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2010 - 10:42 PM

Показване на мнениетоneznainata, в 02 June 2010 - 07:55 PM, написа:

Meto, абсолютно си прав, за нашия джоб идва скъпичко, но за хората, които живеят и работят там, цените са абсолютно приемливи...


Съгласен до някъде. Но и по там не на всички им е добре. Чудя се кога китайците ще почнат да произвеждат хамути :ae_085:
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#4939 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2010 - 10:50 PM

Зависи за какво му трябва на кучето нагръдник. Точно като тези от линка не бих взела за моите кучета и изобщо за хъски ... да ме прощават! На който му е скъпо, може да си шие и сам. Подходящи материали се намират достатъчно. Отнема време и нерви, но става. Някога и аз имах кожен нагръдник тип хамут за теглене, (правихме го с един приятел собственоръчно) но за съжаление го загубих. Иначе първите два нагръдника, които съм си шила сама, още ги използвам. Единия е даже елементарен "фиш-бек" и още съм му фен честно казано.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4940 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2010 - 10:52 PM

За туй говорим! Ние сме креативни хора! :db_046:
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 249
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни