Dog.bg Форуми : Осиротял възрастен котарак има спешно нужда от приемен дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Осиротял възрастен котарак има спешно нужда от приемен дом

#1 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 April 2015 - 07:41 AM

Историята е много сложна, тъжна и дълга.

Фактите са, че няколко котки внезапно осиротяха и сега са повече бездомни, отколкото домашни.
Живеят все още в апартамента на стопаните си на партерен етаж, в който все още се намират само малко ненужни никому вече мебели, прозорците са отворени и котките излизат навън, за да си търсят храна... От няколко месеца се опитвам поне това да осигуря - храна, но достъпът в апартамента не винаги е лесен и възможен...

Малко преди да починат стопаните успях да кастрирам всички налични там животинки.

Котаракът, за който търся спешно приемен дом е най-възрастен от всичките, почти не излиза навън и има стара травма на челюстта. Казва се Глезльо, което описва и обичайния му характер. Откакто починаха хората му обаче и започнаха да изнасят всичко от апартамента, Глезльо е стресиран, изплашен и когато отида да ги храня, той обикновено се скрива. Но когато го хвана и сложа на коленете си, започва веднага да се гали и да мърка. Трябва му просто малко сигурност, че няма да му направя нищо.

За Глезльо търся спешно приемен дом, защото много скоро апартаментът ще бъде затворен, котките изгонени навън и макар че аз ще продължа да ходя да ги храня някъде там наоколо, рано или късно ще им се случи нещо... коли, кучета, съседи-идиоти и какво ли не още...
Глезльо няма да се справи дълго време навън.

Ако някой има възможност да го приюти за известно време, да му даде малко сигурност и възможност да се осафиреса, дори и срещу заплащане, моля, пишете ми.
Отначало ще е малко стересиран и ще се крие, но иначе е абсолютно безпроблемен. Ползва котешката тоалетна, не прави бели, лежи си по цял ден и спи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Dafne Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 April 2015 - 09:39 PM

Здравейте!

Ако котето е с ваксина и отрицателен тест за котешки СПИН и левкемия, мога да предложа приемна грижа. Имам свои две кастрирани женски котки и около двегодишен опит в коткогледането. :)

#3 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2015 - 11:27 AM

Благодаря на Dafne за предложението, но проблемът в случая е, че дядото не е ваксиниран и всъщност търся място, където да може да остане от времето на поставяне на ваксината до момента, в който ще може да пътува извън БГ. Не ми дава сърце да го оставя на стационар, защото дори опитът ми да го затворя в клетка, за да го заведа до вет-кабинета го накара да развие ненормални за него сили и да избие вратичката на клетката. От този случай само като чуе колата ми и изчезва извън пределите на апартамента...

Затова търся вариант да настаня него (и по възможност една женска котка, с която дружат и се чувстват по-сигурни заедно) - включително и срещу заплащане - за време от около месец-месец и половина (ако всичко върви по план). Разбира се, ако се намери такъв вариант непосредствено преди настаняването им ще ги заведа за тестове и поставяне на ваксина. Обезпаразитявани са от мен в последните 3 месеца редовно.
Осигурявам храна, тоалетна и ако е необходимо още нещо за тяхното настаняване съответно.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни