Dog.bg Форуми : помощ при няколко породи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ при няколко породи

#21 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 01:02 PM

Linaki, искрено съжалявам в каква заблуда живеете или по-скоро сте избрали да вярвате в това, което написахте, защото не ви изнася. Тъжно е, че хора като вас ще съсипват породите и занапред, а за хората, които вкарват не малки суми пари за да купуват хубави кучета и ходят по изложби и правят медицински изследвания ще се говори, че се въртят едни пари.
Тъжно ми става и за вас, и за кучето ви, и за бъдещите ви неродословни кучила и за породите като цяло.
Дано някой ден осъзнаете заблудата си. Лесно е да се лепят етикети, трудно е да се правят нещата по правилата. Явно вие не обичате правила и затова всичко, свързано с тях трябва да се наклепе, оплюе и намрази.
Пък ако според вас се печелят толкова пари вие защо няма да го направите така? А ще минете по тънката лайсна?
Не ми отговаряйте, погледнете кучето си и го заплодете с чиста съвест, че сте направили най-доброто за нея и нейната порода...

П.п. Явно малко ви куца биологията... инвитро е ОПЛОЖДАНЕ, само и единствено. Т.е. сперматозоида да оплоди яйцеклетката. Това няма нищо общо с еволюция и селектиране. Изкуственото мляко пък е само храна. Ептен няма общо.
Моля, прочетете какво е еволюция, че тя бива естествена и изкуствена, че кучето и неговите породи са селектирани само и единствено от човека, озкуствено, с цел затвърждаване на дадени качества и черти. Няма НИ-ЩО общо с човек, хранене, и какво влияело на ДНКто...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#22 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 July 2015 - 01:35 PM

Цитат: ,,Да , гордо вдигам глава че не желая кучето ми да участва в тези мероприятия ( един кръг от хора ,които общо взето си размножават дадена порода между тях си и между тях си си крият генетичните проблеми на породата и един човек който не разбира но си купува няма представа .... дълга и широка но и много измислена само и само да се печелят пари".

Вие защо си купихте куче с родословие, след като смятате, че е с ,,прикрити генетични проблеми, характерни за породата"? За да продавате кученцата си на ,,човек който не разбира но си купува няма представа"
И като създадете поколение ще пуснете обяви ,,продават се шнауцери с доказан произход и родословни родители" цена: 100лв (примерно) щото нямат родословие, ма са родословни!

А сега, кажете ми, не с@рете ли върху дългогодишния труд на хиляди селекционери?!?

#23 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 01:55 PM

Показване на мнениетоБискит, в 29 July 2015 - 10:58 AM, написа:

Ако вашето куче има някакъв дефект, автоматично влиза в графа пет клас! Това означава, че е просто домашен любимец, който не е хубаво да се развъжда, защото ще предаде този дефект на поколението си. В този случай, вие няма да се различавате от тези, дето имат не родословни кучета и ги плодят с комшийското, щото много красиво било! Губи си смисъла някак....Гледайте си го, радвайте му се, кастрирайте (ако желаете), но не бъдете толкова негативно настроени относно изложбите и хората, които ходят на тях, че малко става като в приказката за лисицата и гроздето....


Лисицата, косе босе .....аз май приказвам на стената ми се вижда....питах за шнауцера на danah ( жалко видях много късно ,че може и вътрешен имейл да пусна , ама нали не може да изтрива тук)във форума вие го развихте на упреци защо не сме хукнали ама веднага за тези шоута......шнауцера ми е спечелил титла в чужбина ,после от развъдника го продават и ние сме вече тези които се грижим за него...второ май май не сте и чели другата страна на монетата кастрацията при много породи и то в частност женските хич не ти решава проблема със здравето на кучето , а напротив най-вероятно е да доведе до мноооого много други здравословни проблеми, като изпускане у дома, дисплазия , хормонални проблеми ......Негативното в случая е всъщност негативното поведение на тези кучешки групи в частност на шнауцерите.Отидох, видях и разбрах дет се вика. Не може да ходиш на първата им сбирка да си платиш членската вноска , и до теб член от групата ( с развъдник)да ти вика Ха ама кастрирайте .......та се питам на това ли му викате група и подкрепа или там каквото- ако е истинска група то теще направят всичко възможно моята шнауцерка дори и да не е част от състезанията да бъда видяна и да се каже да тя ок ....ама нали ще сме конкуренция как да стане това ///нали ме разбирате. Повече мисля,че е излишно да се коментира , защото така или иначе всеки си гледа от неговата страна на нещата.

#24 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 02:09 PM

Показване на мнениетоБискит, в 29 July 2015 - 01:35 PM, написа:

Цитат: ,,Да , гордо вдигам глава че не желая кучето ми да участва в тези мероприятия ( един кръг от хора ,които общо взето си размножават дадена порода между тях си и между тях си си крият генетичните проблеми на породата и един човек който не разбира но си купува няма представа .... дълга и широка но и много измислена само и само да се печелят пари".

Вие защо си купихте куче с родословие, след като смятате, че е с ,,прикрити генетични проблеми, характерни за породата"? За да продавате кученцата си на ,,човек който не разбира но си купува няма представа"
И като създадете поколение ще пуснете обяви ,,продават се шнауцери с доказан произход и родословни родители" цена: 100лв (примерно) щото нямат родословие, ма са родословни!

А сега, кажете ми, не с@рете ли върху дългогодишния труд на хиляди селекционери?!?

Амакак ги обичам тези приказки дето с цитати правят историята съвсем друга от оригиналната!!!!
А да отговоря......ние нямаме дефект , ние си взехме кученцето защото искахме да имаме тази порода, не сме искали да се обвързваме със състезания ....и не няма да кажа че са с родословие( то си е адекватно при условие че няма и да мога да получапоради реда от причини описаи по-горе, ами ще се каже директно истината на хората. И все пак дет се вика ако трябва ще ги подаря. Селекционерите , са си на една страна, хората които са си взели тези кучета за домашен любимец са си на другата( така е и навсякъде по света) ....хайде да се научим да разграничаваме малко тези две групи ....и кой казва че няма да се получат отлични кучета от кучета с родословие ,но не са минали през шоутата и оценките .Селекционери нищо не им пречи да си селекционират както те знаят. А хората,които си търсят бъдещ шампион знаят от къде да търсят и какви документи да изискват.Така,че не си мислете че всички дето имаме родословни кучета непременно трябва да ги показваме по шоута,

#25 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 July 2015 - 02:24 PM

Нима това, което съм цитирала не са ваши думи? Противоречите си ама много! Ето на, още един пример:
[/quote]
Селекционерите , са си на една страна, хората които са си взели тези кучета за домашен любимец са си на другата( така е и навсякъде по света) ....хайде да се научим да разграничаваме малко тези две групи ...
[/quote]

Вие в крайна сметка какво сте? Селекционер или собственика на домашен любимец? Ами разграничавайте ги тези неща, имате дом. любиец, пък кучета ще произвеждате...

П.П Всъщност, бихте ли ми отговорили на един въпрос и да приключваме тая глупост, че о@рахме тотално темата?
Каква е причината, поради която искате да имате поколение от вашето куче?

#26 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 02:27 PM

От всичко изписано от вас ми става ясно следното - искали сте да направите нещата както трябва, нещо не ви е допаднало, анатемосвате ги и сега искате да си правите каквото искате.
Сполай ви. Обидена сте, ок. Не си заплождайте кучето. Ама вие искате хем така, хем иначе.

П.п. Това с дисплазията като последствие от кастрацията бие всичко, изписано за кастрацията досега! Ако знаете колко много хора сега ще се посмеят! Мерси!

П.п. 2 Както казах - наистина ви куца биологията. Обърнете се към някой, на който не му куца. Ще ви е от помощ.

А и явно някой много умен ви е говорил умни неща за кастрацията. Между другото никъде не съм споменала да кастрирате. Апелирах само не плодите без правила! Ама явно не ви е изгодно да отговаряте на някои коментари, само на други....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#27 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 02:39 PM

А вие да не би да сте върл почитател на състезанията,ако е така няма защо да спорим ще достигнем до никъде.

Мда може да не съм много добра с биологията, виждам че вие сте на ти - признавам......но на човек не му трябва висше за да се замисли дали не прави лошо на животното когато го кастрира не по здравословни причини,а защото групата на породата си е измислила правила които на тях им отърва вътрешно и всички членове треперят да не ги изхърлят ако някой ги разбере ,че не действат единствено в затворения кръг на дадения клуб.

#28 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 July 2015 - 02:40 PM

А на мен защо не отговорихте?

#29 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 02:46 PM

Теория на конспирацията 2.0 ;)

Какво значи да съм фен на състезанията? Че нещо не ми става ясно?
Фен съм на запазването на породите като такива. Фен съм да се спазват правилата, създадени от FCI /дано знаете какво е това/ за да не се съсипят чертите не само на моята любима порода, а и на всички останали. Фен съм на развъждането по правила. Фен съм на развъждането на здрави кучета в стандарт. На това съм фен. А това, че вие си мислите, че има някаква световна конспирация, незнам и аз какво целяща, си е ваш проблем. Факт е, че виждам, че сте се опитали да направите нещата както трябва, вероятно не сте попаднали на правилен човек и сте се разочаровали.

Колкото до биологията - когато искате да развъждате, особено родословно куче, или да се занимавате с кинология, е хубаво да разбирате поне малко от биология. От генетика, от анатомия, от наследствени заболявания, от унаследяване на черти. Иначе няма да сте по-различна от всеки плодящ малко кученце с брадеста козина... Все пак с векове хората, които наричат себе си кинолози и развъдчици се образоват и се опитват да прилагат наученото с цел запазване на породите. Вие какво научихте ? Че кастрацията води до дисплазия? Моля ви се.
Ако кастрацията беше тоооолкова страшна нямаше 90% от кучетата на запад да са кастрирани. А те са. Само ние тук робуваме на някакви митове, които даже не разбираме.

П.п. Кастрацията винаги се прави ЗА здраве. Ако няма да се запложда женската винаги е хубаво да се кастрира. Или ако повече няма да ражда някоя родословна кучка се кастрира. За здраве. Няма клуб с правило за кастрация. Никъде. Ако вие знаете за такъв - покажете правилника, в който е записано.
Но аз предполагам, че става дума за съвет, който някой ви е дал.

П.п. Кучката ми е на 11 години, кастрирана, нераждала... елате да я видите....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#30 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 02:51 PM

А сега аз да кажа нещо по Биология което май вие сте пропуснали ...то нали знате науката постоянно прави изследвания и трябва човек нон стоп да чете ,.....значи ако четете на английски цъкнете hip displasia in neutered dogs и ако трябва на преводач има колкото си искате инфо за този проблем след кастрацията.Има и други проблеми,които са 50-50 да се проявят.Има и доста официални линкове където ако четете ,ще видите че и двете неща кастрация или не си имат минусите за здравето на кучетата. И въпроса ми ако не я кастрирам,защо да няма поколения а да я държа да се мъчи?

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2015 - 02:57 PM

Цитат

Bulgarian Schnauzer Club
За клуба, правилата, развъждането и любовта към животните...

Много ми се иска да напиша този пост позитивно, но едва ли ще ми се получи.
Причината е, че напоследък все по-често ми звънят хора, които не разбирам и които явно също не ме разбират.
Едни търсят клубно кученце, но не държат да е с родословие. Други търсят парньор на любимеца си, за да си имат бебета, ама така - за здраве или защото той (или тя) вече са пораснали и имат нужди...
Често хората се възмущават какъв клуб сме, щом нямаме търсеното от тях куче.
Затова ми се иска да отговоря тук на няколко въпроса, с надеждата, че повече хора ще прочетат и няма да ми се налага да обяснявам едно и също хиляди пъти.

Български шнауцер клуб е сдружение с нестопанска цел, което ще рече, че клубът не развива бизнес – не развъжда кучета, не ги продава.
Клубът се издържа от членски внос и дарения и събраните пари се използват за организиране на различни мероприятия, свързани с шнауцерите – екстериорни изложби, семинари, срещи, излети ...
Членуването в клуба е ДОБРОВОЛНО. Членовете са хора ентусиасти, които харесват шнауцерите и се интересуват от здравето и отглеждането им, от миналото и бъдещето на породата. Идеята е да се обменя информация, да споделяме проблеми, да търсим решение. Обединява ни обичта към шнауцерите. Не е задължително всеки собственик на шнауцер да е наш член и не всеки член – да има шнауцер – това е личен избор.
В клуба има ясни правила и всеки, които желае да е негов член, се съгласява да ги спазва.
Защото нашите правила са съобразени с правилата на по-големи и по-стари киноложки организаии и НАШИТЕ ПРАВИЛА СА СЪЗДАДЕНИ ЗА ДА ПАЗЯТ ПОРОДАТА И ЗДРАВЕТО НА КУЧЕТАТА, А НЕ ЗА ДА ОБСЛУЖВАТ ИНТЕРЕСИТЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ХОРАТА.
Ние не сме ферма за кучета, не развъждаме всяко куче с брада и мустаци, не бълваме кучета всяка година, не плодим по кварталните градинки, защото е по-лесно.
Ето защо имаме изискване кучетата, допускани до разплод да имат определени здравни изследвания и оценки от изложби.
При нас кучките не раждат “за здраве”, при нас само здравите кучки раждат.
Не защото обичаме да ходим по клиники и да пилеем пари, а защото болните родители не раждат здрави бебета.
Защото красиво е здравото куче!
А, вие нямате време да ходите по изложби?
Ние също сме заети. Всеки от нас работи. Имаме семейства, интереси и хобита. Някои гледат деца, други – внуци, трети – индийски сериали, но НИЕ намираме време И за кучето си.
Питате защо да давате пари за родословие, защо да си губите времето по изложби?
Нека ви попитам и аз:
Как, след като нямате 1 час, за да посетите изложба, ще имате времe да гледате бебета 2 месеца?
Как събирайки 2 неродословни кучета, очаквате родословни бебета?
Как женската ще роди “за здраве”, като я събитате с първият стрещнат на улицата “шнауцер”?

Обичате кучето си? Тогава обичайте и децата му!
Защото всяка година се раждат хиляди кученца “за здраве” на майките си и половината от тях свършват на синджир, в приютите или на улицата. Мислите, че това не се случва със шнауцерите? Отворете форума ни и вижте колко кученца са имали нужда от помощ за изминалата година. Отворете сайтовете за безплатни обяви и прочетете колко “бебета шнауцери” за по 50-100 лв се предлагат. И те са деца на любимото куче – мършави, хранени с хляб и гранула от 2 лв. по празниците, пълни с глисти и бълхи, отделени от майката още първия месец и изпратени по куриер някъде си.
Да – кучетата на развъдчиците от БШК струват повече! Кученцата ни остават при майката минимум 60 дни, обезпаразитяват се, ваксинират се, чипират се и се хранят с качествена храна и когато отиват в нов дом, ние продължаваме да се интересуваме от тях.
Да – кучетата ни струват колкото мобилния ви телефон, но всъщност са много по-ценни!
ТОВА СА НАШИТЕ ПРАВИЛА!
Благодаря за вниманието и извинявайте, ако истината не ви харесва!
Александра Дякова

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 02:59 PM

Показване на мнениетоБискит, в 29 July 2015 - 02:40 PM, написа:

А на мен защо не отговорихте?

И на вас ще ви отговоря,че много въпроси станаха.....ами след като четох за кастрациии и тем подобни проблеми мисля,че животното не заслужава тази участ в крайна цена.Не желая да играя на рулетката дали кучето ми ще е по-добре или по-зле след кастрация.

#33 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 03:01 PM

Показване на мнениетоlinaki, в 29 July 2015 - 03:51 PM, написа:

А сега аз да кажа нещо по Биология което май вие сте пропуснали ...то нали знате науката постоянно прави изследвания и трябва човек нон стоп да чете ,.....значи ако четете на английски цъкнете hip displasia in neutered dogs и ако трябва на преводач има колкото си искате инфо за този проблем след кастрацията.Има и други проблеми,които са 50-50 да се проявят.Има и доста официални линкове където ако четете ,ще видите че и двете неща кастрация или не си имат минусите за здравето на кучетата. И въпроса ми ако не я кастрирам,защо да няма поколения а да я държа да се мъчи?


Чели сме изследвания, достатъчно. Всичко може да се "прояви", ма в повечето случаи то вече е било там ;) Правете разлика. Въпрос на кастрация, начин на гледане след нея и т.н. и т.н.
За кастрация можем да спорим до .... когато си искате.

Колкото до псоледния ви въпрос - аааа, значи се мъчи? И все пак кастрацията би я успокоила да не се мъчи? Тук сме на едно мнение. Въпроса е ЗАЩО да я заплодите? Какво ще спечелите Вие, тя, поколението и породата? Това е въпроса ;) На който вие така тактично отбягвате да отгворите.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2015 - 03:03 PM

При мен има 3 женски кучета на 10,6 и 7,5г кастрирани със снимки за дисплазия-нямат.
Можете да цъкнете колко некастрирани обаче имат рак на млечните жлези,пиометра и др.
Тук темата не е дали да си кастрирате кучето.
Ако някой Ви е дал съвет да я кастрирате възможно е да смята,че не отговаря на стандарта. А щом не отговаря на стандарта не виждам смисъл да се развъжда,но това няма как да го разберете ако не отидете на изложба и не направите необходимите здравни изследвания,което Вие не желаете.
Няма да стигнем до консесус,защото това е форум ,който цели запазването на породите и е в подкрепа на чистопородното развъждане по правила.
На много хора това не им харесва и започват да преливат вода от 100 кладенеца.
Няма да срещнете тук одобрение на това,което имате желание да направите.
Просто го приемете.
Спорен ден Ви желая!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 03:06 PM

Показване на мнениетоlinaki, в 29 July 2015 - 03:59 PM, написа:

ами след като четох за кастрациии и тем подобни проблеми мисля,че животното не заслужава тази участ в крайна цена.Не желая да играя на рулетката дали кучето ми ще е по-добре или по-зле след кастрация.

Значи, лично мога да ви гарантирам, че проблемите вследствие на некастриране са в пъти повече и по-често проявяващи се, отколкото тези вследствие на кастрация.
Тва щото сме го чели, а и имаме леееек опит и статистика ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#36 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 03:09 PM

Shibumi girl Един цитат от това което пуснахте Не е задължително всеки собственик на шнауцер да е наш член и не всеки член – да има шнауцер – това е личен избор...хайде да отворим страничката на клуба и да видим дали не те принуждават да си член , за да те допуснат да се събереш със родословни кучета каквото е и нашето. И ако една организация за кучета или котки ,толкова ги е грижа за правилното слекционирНе биха всъщност обърнали внимание на един такъв случай като нашия не мислите ли???

И този коментар за кастрация ,беше даден от хора които току що ни виждат и като за добре дошли в групата ти казват това......незнам как е във вашата група но тук несе почувствахме като у дома си. Мисля си че някои групи трябва да сипроменят политиката .

#37 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 03:14 PM

Според мен от клуба са си много прави. Всеки може да има шнауцер и да не е член на клуба. НО! Според изискванията на БРФК и FCI /не разбрах знаете ли какво е това/ за да се запложда ПО ПРАВИЛАТА трябва да сте член на клуба. Сори, правило. Правилата никому не се харесват, те не са направени за да се харесват, а за да бранят нечии интереси - в случая чертите на породата.

Пак казвам, вас явно ви е посрещнал някой, който не е преценил как да се държи. Навсякъде хората са различни. Може би е трябвало да сте по-търпелива и да видите останалите членове... знам ли... според мен е някакво недоразумение...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#38 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2015 - 03:16 PM

Не,не мисля.
И ако това,че някой Ви е казал,че кучето е за кастрация Ви обижда отивате на изложба,правите изследвания и ако всичко е точно ги опровергавате. А Вие не питахте ли защо Ви съветват да си кастрирате кучето, на какво основание?
Хората много ясно са го казали не всеи,който има шнауцер трябва да членува при тях (вашия случай) и не всеки член трябва да има куче за да бъде техен член.
Няма как да развъждате по правилата и да не сте член на клуб по порода.Просто е.
За съжаление ми прави много лошо впечатление как само пари са Ви в главата-за членство ще ми вземат,за изложби ще ми вземат,за изследвания ще ми вземат. Що да не го заплодя без и ниюо няма да дам пък само ще взема от кученцата. Авантата е чиста печалба,както беше казал някъде някой.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 03:26 PM

Както казах ощеее многооо в началото кучето не е купено за състезания и да се доказваме кой кой по най. Ако кучетата със родословие се продават за състезания и задължително да членуват в група от породата, то тогава защо когато продават не се изисква от купувача това да стане//нали уж да се запазва породата) а нали знаете че един доста голям процент от хората купуват породисто животно и нямат възмоността да пътуват напред назад със животното . Но това не го прави по долно от всииички височайши членове !!Прав/права сте няма смисъл да се спори ...на това място вие сте правите, аз съм една , но знам че има хора които ще прочетати ще се съгласят че някой правила не са правилни.

#40 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 July 2015 - 03:31 PM

Никой не Ви кара да го мъкнете всеки ден по изложби.
3 бройки са минималните изложби на които трябва да отидете за да получи кучето оценка. Не мисля,че е толкова голямо изискване.
Разбира се,че може да си имате родословно куче и да не ходите по никакви изложби и състезания и то да си е просто домашен любимец и компания,но когато става дума за развъждане нещата са други.
Предлагам наистина да спрем ,защото нито Вие ще разберете нашата гледна точка нито ние вашата.
Не е нужно да се обиждаме и сърдим все пак сме зрели хора :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни