Dog.bg Форуми : помощ при няколко породи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

помощ при няколко породи

#1 Потребителят е офлайн   otto-motto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 15-April 15

Публикувано: 16 April 2015 - 01:29 PM

Здравейте,
От края на 2013 обмислям варианта да си имам едно приятелче вкъщи. В следващите 6-7 месеца докато се изнесох изчетох всичко,което намерих за ползите и рисковете от различните диети и тип хранене, "кафезите",обучението,характерът при различните породи,разходите и т.н. Сизър Милан ми стана най-добър приятел и изобщо се поограмотих и твърдо реших,че ще се справя с начинанието. Проблемът се оказа намирането на някоя от исканите породи (Бостънче,Бордър териер,Корги,Басенджи,Шнауцер ...). Стигнах дотам почти да изтегля кредит за едно бостънче от Англия :) За добро или лошо нещата пропаднаха и няколко месеца търсене,разговори и нерви отидоха на вятъра. Общо взето се отказах от тези "екзотични" породи и реших да започна в обратния ред - разглеждам какви породи се намират по нашите ширини и тогава избирам от породите. Спрях се на няколко и искам да разговарям със собственици на такива кучета за евентуалните им особености.
Дакелът,например при все коравия характер разбрах че често има проблеми с гръбчето. Препоръчват поставянето на рампи за качване и слизане от мебели,което няма как да се случи в нас. Искам да питам собствениците им как се грижат за този проблем?
Кокерът и Бигъла наистина ли имат толкова силна миризма,колкото съм чел по форумите? Знам че често това е свързано със здравословни проблеми,алергии,инфекции,лоша хигиена или лош избор на храна,но съм чувал че по принцип тези породи си имат доста специфична миризма. Така ли е наистина за собствениците на тези породи?
Мопса е друга порода,която ме привлича и прочетох темата за мопс и море,но май малко се притеснявам от прегряване. Как се справяте с това? Аз искам другарчето да е почти постоянно с мен в почивките - море,планина,парк и прочие.
С джаковете как се справят собствениците? Ще имам час и половина-два за разходки дневно,но доколкото знам за тях това не е достатъчно.

Като цяло искам малко/средно куче,което не мирише много и да не е с твърде дълга козина като ши-цу,пекинез или йорки и да има по-дълъг очакван живот (затова ми отпадна френския булдог,например).
Знам че не ги обичате тези теми и въпроси,но много ми се ще да си намеря другарче,с което да се социализираме заедно :)
Поздрави

#2 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 16 April 2015 - 03:18 PM

Отиди в някой приют там има страхотни мелези и повечето имат на куп хубавите качества на различните породи в едно. Има богат избор както на външен вид така и на възраст. Ще можеш да разбереш повече за характера на различните кученца и да прецениш кое най- много ти подхожда. Кучетата там са доста издържливи и едва ли някое ще се спре пред някой баир, жега, студ и др. за да бъде с теб. :ba_025:
Няма да имаш нужда от дъски или други приспособения просто ще трябва да осигуриш кътче за спане, храна и любов.
Успех в избора! :ae_085:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#3 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 16 April 2015 - 04:23 PM

https://m.facebook.c...%3Du_63_3&mdf=1
Виж този сладур може да ти допадне.. ако решиш кученцето да е от приют ще прикачам страници от фейса със животинчета в нужда!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#4 Потребителят е офлайн   otto-motto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 15-April 15

Публикувано: 16 April 2015 - 05:07 PM

На повечето от приютите им следя постовете по фейс-а и сайтовете,но до момента не съм намерил моето малко куче (на размер и на възраст) там. Само ме притеснява ако е поотраснало и трябва да се справям с месеци недоверие към други хора или животни.Ето Мечо Пух е уникален красавец,но само на 5 месеца е голям,колкото един бостън :)
Но тази опция винаги съществува - онзи ден видях някакво мелезче водено от една лелка,което приличаше на лисица - прекрасно.

#5 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 April 2015 - 08:01 AM

Аз имам кокер и трябва да ти кажа, че няма нищо вярно в това, което си чувал/а! Когато го взех, миришеше, няма какво да си кривя душата! Къпане всяка седмица, балсами...е няма и няма! Хората, които са го гледали преди да го взема са го хранили с храна от тяхната, а у дома му се наложи да се научи да яде гранули. Проблема с миризмата изчезна на втория месец, след като започна да яде само гранули! Лоша миризма може да има от някое ухо, ако не е почистено и/или въпзалено и ако случайно се овъргаля в нещо смръдливо! Препоръчвам кокера, защото той е притежава нестихваща енергия. Ще ти бъде верен и издържлив другар в разходките както из гората, така и на всяко друго място! Поддава се сравнително лесно на обучение и е много, ама жного привързан към стопанина си (патология)!
До колкото съм запозната (имам наблюдения над няколко екземпляра), Джак ръселите са доста твърдоглави и непокорни, аз лично не бих взела такова чудо (мое мнение, не ангажирам никой с него).
При всички случаи, ако не вземеш животно от приют, търси легитимни развъдници-няма да изпадам в подробности защо, има доста изписано тук по този въпрос. Успех!

#6 Потребителят е офлайн   otto-motto Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 15-April 15

Публикувано: 18 April 2015 - 10:49 AM

Благодаря за отговора. За легитимните развъдници доста трудно в България. По принцип естествено това е първата опция. Аз поради тази причина съм ограничил породите толкова много. Със сигурност ако не е от приют или някъде по селата от съседите там няма да е от зоо магазин или борса. Ще е от познати или от хора,които могат да ми покажат родителите в реални условия. Знам че няма да е чистокръвно,но мен ме интесува повече да е здраво.

#7 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 April 2015 - 11:20 AM

В първия си пост каза, че си изчел всичко, а сега това...

Показване на мнениетоotto-motto, в 18 April 2015 - 10:49 AM, написа:

Ще е от познати или от хора,които могат да ми покажат родителите в реални условия. Знам че няма да е чистокръвно,но мен ме интесува повече да е здраво.

Това, че некой ще ти покаже родителите, пък дори и да се гледат в перфектни условия, не е НИКАКВА гаранция, че кученцето ще е здраво!
Кое е толкова трудно с развъдниците в БГ? Спираш се на дадена порода, интересуваш се, четеш и откриваш развъдник, който има малки в момента, уговаряш се и това е! Ако случайно няма развъдник със свободни бебета, търсиш друг или изчакваш малко-със сигурност си струва чакането! Не виждам нищо сложно, ако имаш достатъчно желание!

#8 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 18 April 2015 - 02:21 PM

А ако не ти се чака по добре си вземи от приют. Така не се стимулира безхаберното развъждане в страната ни и ще си в полза на някое нежелано кутре, което най вероятно е плод от безцеремонното въдене.
Успех и после се похвали с бебето.
П.с Не те нападаме нищо, че държим на крайности (или приют или развъдник), но само така ще избегнеш реално съучастничество в глупавото плодене на всякакви кучета. Които уж са здрави и уж са породисти.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#9 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 18 April 2015 - 04:01 PM

My link

питайте тук-развъдник за среден шнауцер,скоро видях някъде че имаха свободно кученце
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 April 2015 - 07:47 AM

Ако все още търсите своя четириног приятел,мисля че този отговаря на всички изисквания

Цитат

Кученцето е в клиника "Есковет"където е прегледан и обезпаразитен.Няма чип.Интересна порода микс е-със сигурност няма да порастне голям.Мъничето тежи цели 2.900кг.,около 6-7 месеца е,все още има някои млечни зъбки.Изключително социален , игрив и много забавен. Малкия сладур получи звучното име "СТО КИЛА" от лекарите.Тъй като той очевидно се влюби в докторката и заспа в нея тя,ще му бъде приемен дом за следващите 2 дни.Ако някой си го познае или желае да му осигури постоянен дом моля да се свърже с мен на тел.0886976185-Теди

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 28 July 2015 - 09:35 AM

[quote name='danah' date='18 April 2015 - 04:01 PM' timestamp='1429365663' post='1152442']
My link

питайте тук-развъдник за среден шнауцер,скоро видях някъде че имаха свободно кученце
[/

Здравейте danah, т видях ,че имате мини шнауцер ( мъжки или женски ли е ).Ние имаме( женска на 3 години ) та въпроса ми е от кой град сте, търсим си породист мини шнауцер . Ние имаме родословие ,но не сме ходили по изложби .. и не сме имали и нямаме претенции да ставаме шампиони и тъй нататък ( казвам го това ,от гледна точка на лудите за връзване стопани ,които не се събират с кучета които не ходили по изложби но имат родословие) Та очаквам да се свържете с мен ако евентуално имате мъжки шнауцер разбира се или знаете мъжки шнауцер с подобна участ да бъдат просто гледани с любов от стопаните си и да не бъдат карани по състезания и тем подобни .

#12 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2015 - 02:50 PM

А това пък да имате родословно куче и да не искате да изпълните няколко елементарни изисквания за да имате родословно поколение пък е още по-тъпо!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#13 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 29 July 2015 - 12:26 AM

Здравейте linaki,моят шнауцер е мъжки,но е кастриран отдавна.
Според мен е най-добре да се обърнете към клуба на мини шнауцер,там ще Ви помогнат предполагам.Успех!
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#14 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 07:53 AM

....

#15 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 07:56 AM

[Обърнах се към клуба, но нали знаете че парите клатят феса в човешкото общество....и разбира се дори и след като знаеха и имат родословието ми заявиха че с нищо не могат да помогнат , - та си правете сметката как искат да ме задължават да го размятам кучето по състезания и с една дума те принуждават да кастрираш .Може и някой от клуба да ми прочете редовете и ще се радвам ако малко им влезе в главата какво правят, (ама надали )с породисти кучета които не участват в състезания, шоута и др подобни

#16 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 09:54 AM

linaki, те състезанията не са измислени за да размятате кучето и да ви взимат парите, а за го видят съдии експерти и да ви дадат оценка. Това е част от изискванията, които се правят с цел запазване на чертите на породата. Защото ако всеки, който има родословно куче седне да го плоди само защото е родословно, то породата много бързо ще размие чертите си и ще ги загуби. По принцип по-малко от 10% от родословните кучета влизат в разплод за продължаване на породата. Не ми е ясно какво ви пречи да идете на 3 изложби, да видите атмосферата там, да си покажете кучето, да направите някое медицинско изследване и тогава да имате клубни кученца с доказан произход?
Така са възникнали породите, така се опитваме да ги пазим.
Това, което вие искате да направите е да навредите на породата, която толкова харесвате.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#17 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 10:24 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 29 July 2015 - 09:54 AM, написа:

linaki, те състезанията не са измислени за да размятате кучето и да ви взимат парите, а за го видят съдии експерти и да ви дадат оценка. Това е част от изискванията, които се правят с цел запазване на чертите на породата. Защото ако всеки, който има родословно куче седне да го плоди само защото е родословно, то породата много бързо ще размие чертите си и ще ги загуби. По принцип по-малко от 10% от родословните кучета влизат в разплод за продължаване на породата. Не ми е ясно какво ви пречи да идете на 3 изложби, да видите атмосферата там, да си покажете кучето, да направите някое медицинско изследване и тогава да имате клубни кученца с доказан произход?
Така са възникнали породите, така се опитваме да ги пазим.
Това, което вие искате да направите е да навредите на породата, която толкова харесвате.
Аз пак казвам , не съм купила кучето за да печеля наградки или измислен съдия да ми казва дали кучето ми има обратна захапка или дали няма някой зъб според някакви писани тем подобни изисквания,или защо има бяло петънце на задника а не на главата. Все едно да ми кажете че ако аз отида на кастиг за манекени и ми кажат ама вие имате бемка на гърба и ви забранявам да имате деца.....айде сектир...нека да се разберем отново кучето не ходи по изложби и нямаме намерението да ходя , гледам го ваксинирам го , храня го, разхождам го , има си родословието , ...но да се занимавам с клубове, та от клуба да идвали да видят кученцата та бройката да да плащам на някой си от клуба някакви такси та после докуметчета та най-накрая да го купят хора които също така като мен ще си го обичат и няма да го водят на показване ....за какво .....имам поглед и върху пазара за персийски котки от познати....когато беше бум знаете ли колко фалшиви родословия се създадоха ..и в крайна сметка се оказва че хората така като мен си ги купуват и си гледат у дома , а да не говорим как се карат развъдниците и собствениците по такива състезания...ами тази селяния да си я живее някой който обожава да си начеше крастата. :md_064:

#18 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 July 2015 - 10:58 AM

Ако вашето куче има някакъв дефект, автоматично влиза в графа пет клас! Това означава, че е просто домашен любимец, който не е хубаво да се развъжда, защото ще предаде този дефект на поколението си. В този случай, вие няма да се различавате от тези, дето имат не родословни кучета и ги плодят с комшийското, щото много красиво било! Губи си смисъла някак....Гледайте си го, радвайте му се, кастрирайте (ако желаете), но не бъдете толкова негативно настроени относно изложбите и хората, които ходят на тях, че малко става като в приказката за лисицата и гроздето....

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2015 - 11:08 AM

Linaki:
1. Моля да НЕ се сравняват хора и кучета! Хоарата са евилюирали, породите кучета са ИЗКУСТВЕНО селектирани.
2. Измислени съдии, измислени стандарти - наричате ги така подигравателно, но това са хората които пазят и поддържат породата. Ако не желаете да ходите по такива места и да се занимавате с тези изксвания е много просто - просто не си развъждате кучето, а си го гледате и обичате. Както казах далеч не всички родословни кучета трябва да оставят поколение. А вие сте много интересен случай. Хем имате родословно куче - значи сте държали на здраве и породни белези, не сте си купили от съмнителна обява, не сте си взели безпородно, хем искате да я съсипете като понеже не разбирате от "измисления" стандарт сте го отрекли. АМа така не се прави.
Просто не си заплождайте кучето, а си го обичайте и оставете хората, които имат родословни кучета и им се занимава с всички тези неща да произвеждат родословни кучета по правилата, за да се пази проодата.

П.п. А пък дали ще е с фалшиво родословие, или родословно родило без заслужени оценки и съответно родословие за поколението е общо взето все тая - Неправилно.

Не ми е ясно защо целенасочено искате да си разваляте породата, която явно харесвате?!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   linaki Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 28-July 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2015 - 12:51 PM

[quote name='samotnata' date='29 July 2015 - 11:08 AM' timestamp='1438160899' post='1154367']
Linaki:
1. Моля да НЕ се сравняват хора и кучета! Хоарата са евилюирали, породите кучета са ИЗКУСТВЕНО селектирани.
Тук да се захвана за думата кучетата били Изкуствено селектирани, а какво ще ми кажете за инвитрото при хората и адаптираните млека и да не говорим още и още неща които са променили днк-то на хората.

Да , гордо вдигам глава че не желая кучето ми да участва в тези мероприятия ( един кръг от хора ,които общо взето си размножават дадена порода между тях си и между тях си си крият генетичните проблеми на породата и един човек който не разбира но си купува няма представа .... дълга и широка но и много измислена само и само да се печелят пари ......ехх ама какво да спорим ....истината е някъде в средата.Важното е че аз си намерих един два шнауцера мъжки с подобна участ и всички сме доволни и щастливи. :re_037:

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни