Dog.bg Форуми : Коя е най подходящата възраст за взимане на малко куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най подходящата възраст за взимане на малко куче

#1 Потребителят е офлайн   Данката99 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-April 15

Публикувано: 21 April 2015 - 04:25 PM

Здравейте.
Нов съм във форума за това се извинявам ако съм сгрешил мястото на темата.
Та да мина на въпроса.
Искам да ви попитам добре ли е да взема куче на 6 месечна възраст кучето ще е питбул.Приятели ми казаха че ако взема кучето на 6 месеца то нямало да свикне с мен,като порасне щяло да ми ръмжи дори да ми налита да ме хапе,вярно ли е това?
И ако кучето е твърде голямо за да го взема, кажете ми на каква възраст е най добре да си взема малко куче?
Благодаря предварително за отговорите.

#2 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 21 April 2015 - 07:56 PM

Кучетата свикват със стопаните си на каквато и възраст да са. Те не налитат да хапят и не нараняват човека отсреща ако той се държи както трябва. За да си приятел с едно куче трябва да го накараш да ти вярва, да бъде сигурно в теб. Проблема при взимане на куче което е по-голямо на възраст идва не от самата възраст а от случките, които животното е преживяло за този период в, който е било с другите си стопани. Много кучета имат различни травми, които са плод на грешки на предишните собственици.
Един съвет уверете се, че кученцето няма проблеми със съжителството си с други кучета и хора. Вижте как реагира на вън дали се страхува или е нормално весело питбулче. Преценете поведението му и прочетете повече за кучетата и по точно за тази порода ако мислите да го взимате.
Бъдете наясно, че покрай кучето има разходи и отговорност.
А отговорността означава ако утре кучето ви се сбие с друго да не ви е страх да го хванете. Да не ви е страх да си понесете последствията. Отговорност също ще имате и към самото животно колкото и да ви ядосва ще трябва да проумеете, че кучето не се обучава с бой (или леки плясквания) иска се време и много търпение. Ама наистина много търпение. Прочетете темите тук запознайте се с проблемите на начинаещите и с нормалното поведение на кучетата. Така ще бъдете подготвени и ще знаете как да реагирате в повечето ситуации.
Успех в избора и наистина внимавайте с взимането на животното. Ако държите на порода се уверете че кучето ще ви се даде с родословие. Ако е без родословие се подгответе да го обичате дори и то да не порасне такова за каквото ви е представено.
Най- важното е да не прибързвате с избора на куче. Информирайте се много добре преди да направите тази крачка защото кучето ще съжителства с вас едно 15-16 г. И от вас ще се очаква да успеете да отгледате едно уравновесено куче.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#3 Потребителят е офлайн   Данката99 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-April 15

Публикувано: 21 April 2015 - 09:27 PM

Благодаря ви за изчерпателния отдоговор, ще продалжа да чета тук и в другите форуми за тези кучета,ще гледам тази порода за прав пат но ще се постарая да науча всичко за нея.Знам че покраи кучето има много отговорности,никога няма да му посегна или да му се скарам камоли да го пусна да се бие с друго куче както много хора правят с тези къчета.Кучето кадето съм решил да взимам е от познат ходил съм при него един път стоях доста време с него и къчето изглежда здраво и енергично сприятелихме се бързо и вазнамерявам да го взема.
Също имам още няколко въпроса.Парвия е къщата в която живея е голяма с огромен двор в който да се разкарва,как ще е по добре да го пускам из двора или да го държа в къщата,или през деня ще го даржа на двора да си играе и вечерта да го пребирам?
Втория въпрос ми е с каква храна да го храна само с гранули или с други храни?
И да попитам с разходките по колко пати на ден да го разкарвам,до колкото знам по двапати-Един приятел ми каза докато е малко да го разкарвам по един пат и след това по два това вярно ли е?
Благодаря предварително.

#4 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 21 April 2015 - 10:32 PM

Докато са малки кученцата ходят по-често до тоалетната затова разходките трябва да са по чести може да излизате по 3 или 4 пъти на ден но за по кратко време. Примерно само 2 от разходките ви да са по час и половина а останалите да са колкото да си свърши нуждите. Хубаво е да го срещате с други кучета докато е малко за да се социализира. Вие си решавате къде да го гледате. Ние имаме овчарка и през деня е на двора (винаги е пусната), а вечер спи вътре при нас. Въпреки големите дворове кучетата трябва да се разхождат за да се социализират и за да изразходват енергията си. Колкото по социализирано куче имаш толкова по добре защото ще знаеш как би реагирало в дадена ситуация и .. абе по лесно е когато кучето ти знае всичко.
Това си е много индивидуално аз с моето куче постъпих тъка където бях аз там и тя резултата е, че знае всичко, не се плаши от много неща и не се изнервя в много ситуации, в които други кучета не знаят какво да правят.
Колкото до храната ако са гранули да са качествени иначе не подхранват добре ако ще му готвиш ти е малко по сложно но основното най-важно е, че кучето с кокали не може да се нахрани. Пилешките кости са много опасни затова ако ще го храниш с домашна храна ще трябва да е месо. Има и др. важни неща, като например, че не трябва да слагаш подправки и т.н. Има тема за това разгледай я и прецени кой вариант ти е по джоба и по силите :)
Да не забравиш да качиш снимки на дребосъка и ние да му се зарадваме. :ae_085:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#5 Потребителят е офлайн   Данката99 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-April 15

Публикувано: 22 April 2015 - 01:42 PM

Да снимки ще кача като го взема в събота.А за храненето мисля да го храня с гранули..а какви гранули да му взема, казаха ми че е по добре докато е малко да взема качествени гранули за да се подхрани добре.Можели да кажете име на някакви качествени гранули до около 80-100лв.
Благодаря предварително. :)

#6 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 24 April 2015 - 08:05 PM

Взимай кученцето,ще свикне. Аз взех първото си куче на горе-долу тази възраст, липсваше му социализация и след време отключи поведенчески проблеми, но с търпение и работа всичко се оправя. Вече си го гледаме 6 години и е пример затова как трябва да се държи едно куче. Наскоро взех кученце от предприятие,на което майката беше НОК,тогава то беше на около 4 месеца. Беше на метър верига,никога не се беше докосвало до външния свят,но много бързо "влезе в релси" благодарение на интереса си към света и желанието му да опознае всичко ново. Сега това кученце отиде при нови стопани и не е имало проблем да свикне и с тях,като преди това предварително се беше запознало.
Да ти кажа даже по-хубаво,че е малко по-голямо,грешно е,когато отделят бебетата на по 45 дена от майката(или колкото могат по-бързо да ги пласират селските развъждачи).
Роял канин е нелоша храна и една от по-известните сред стопаните. Разбира се,има голям избор от подобен клас храна,която едва ли е пълна само с боклуци,за разлика от евтинийте,които масово се предлагат на пазара. Разрови се малко из теми за хранене и вече си прецени,има вариант да се храни и с приготвена от теб храна,но отнема време и излиза по-скъпо.

#7 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 24 April 2015 - 08:07 PM

Взимай кученцето,ще свикне. Аз взех първото си куче на горе-долу тази възраст, липсваше му социализация и след време отключи поведенчески проблеми, но с търпение и работа всичко се оправя. Вече си го гледаме 6 години и е пример затова как трябва да се държи едно куче. Наскоро взех кученце от предприятие,на което майката беше НОК,тогава то беше на около 4 месеца. Беше на метър верига,никога не се беше докосвало до външния свят,но много бързо "влезе в релси" благодарение на интереса си към света и желанието му да опознае всичко ново. Сега това кученце отиде при нови стопани и не е имало проблем да свикне и с тях,като преди това предварително се беше запознало.
Да ти кажа даже по-хубаво,че е малко по-голямо,грешно е,когато отделят бебетата на по 45 дена от майката(или колкото могат по-бързо да ги пласират селските развъждачи).
Роял канин е нелоша храна и една от по-известните сред стопаните. Разбира се,има голям избор от подобен клас храна,която едва ли е пълна само с боклуци,за разлика от евтинийте,които масово се предлагат на пазара. Разрови се малко из теми за хранене и вече си прецени,има вариант да се храни и с приготвена от теб храна,но отнема време и излиза по-скъпо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни