Dog.bg Форуми : Дребно кученце изникна пред блока

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дребно кученце изникна пред блока в търсене на временен дом

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 April 2015 - 09:45 AM

Дребно и много социално момиченце изникна от нищото пред нашия блок. Местните са се опитали вече да я прогонят, има рана от ухапване на гърба, но нищо сериозно. Кученцето е безкрайно добронамерено и социално и много ми се иска да му намерим вариант. Поемем ветеринарните разноски и транспортиране, храна и консумативи. Ако някой иска да й предостави временен дом, аз ще се погрижа тя да намери постоянен

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 May 2015 - 08:21 PM

Мъничето е всеки ден в района и умира от кеф да бъде с кучешка компания. Всеки ден се страхувам да не му се случи нещо - решило е да се настани точно до булеварда.
Търся му приемен дом като поемам търсенето на постоянен дом, както и всяка друга помощ в отглеждането му. Вярвам, че бързо би намерило осиновители с този слънчев характер.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 May 2015 - 08:31 AM

Тази сутрин намерих кученцето в любящата компания на трима мъжкаря, ръмжащи и гонещи се един друг. Кученцето е разгонено. За съжаление районът, в който се е заселила е рисков - в близост до детска площадка и булевард.
Налага се спешна кастрация.

Ако някой би желал да даде временен дом на момичето след операцията, и тя и аз ще бъдем много щастливи.
Малката е наистина лесна за гледане.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2015 - 08:01 PM

Прибрах мъничето-бигълче у нас, тъй като не можех да рискувам хората да извикат Екоравновесие заради събраната глутница.
Малката ми прилича много на бигълче и определено е живяла в дом. Щом види каишка или повод, започва неистово да се радва и скача.
Към котки е перфектна, към кучета също. С навици, не гризе у дома. Освен това не е малко пале както предполагах заради сладникавата муцуна, ами си е голямо, може би 3-4 годишно куче.
Много е сладка, леко плашлива.

Търся й временен дом, защото ми е трудно с трето куче и не само на мен.

Та, моля, приемете малката приемно - тя ще внесе наистина неподправена радост, а постоянен дом вярвам, че ще намери бързо.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 May 2015 - 11:41 AM

ето и малко снимки на сладура

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 May 2015 - 05:33 PM

За съжаление днес Рина или както всъщност се казва - Рокси, вече не е при мен.
Както се разхождахме, реших да мина покрай блока около който се мотаеше тя. Вървейки покрай блока, тя спря пред една врата без прозорец и започна да маха с опашка. Вратата и помещението бяха тихи и такива изоставени. Тъкмо да отминем, вратата се отвори откъдето излязоха 12-годишно момче и майка му. Зарадваха се на Рокси, казаха, че я търсели /къде не знам/ и моментално я откопчаха от повода и прибраха, затръшвайки ми набързо вратата. Аз, доста ошашавена, почуках обратно, да поговорим все пак. Не знам каква е историята им, но явно живеят в нещо като склад в блока или подобно.

Рокси била на 3 години, раждала или получавала инжекции. На въпроса ми какво се случва с малките, получих много неясен отговор, мисля, че просто е раждала на улицата и малките са оставали там. На молбата ми поне да я кастрираме, категорично беше отказано. После момчето каза, че може и да се решат, взе ми фейсбука и уж ще се обади.

Като я прибрах, я взех от кръстовището на Бъкстон, което е почти километър от блока им. Явно, че тя е полу домашна, полу бездомна. И силно се надявам поне да не я пускат от този склад, за да не събира мъжкари. Честно казано, струва ми се, че и хората са полубездомни, за жалост.

Във фейсбука на момчето няма и след от нещо като обява или поне текст, че си търси загубеното куче. Само обичайните тийн глупости.

Стана ми мъчно, но дано поне я кастрират. Ще се опитам да ги навия, като ги посетя след седмица. За качеството на грижата, което й предлагат е ясно, предполагам. Също предполагам, че са отскоро в квартала, тъй като въобще не съм виждала Роски преди тук.

Сега умувам ако пак я видя сама, дали да не я прибера отново и да внимаваме откъде минаваме за разходки...В крайна сметка ако едно куче е цял ден на улицата само, както беше тя, как точно се води то домашно?! Да не говорим, че от блока я хранеха до боклуците...
И така се случи с Рина - Рокси днес...:dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 May 2015 - 06:42 PM

Показване на мнениетоdeni_avr, в 10 May 2015 - 05:33 PM, написа:

Сега умувам ако пак я видя сама, дали да не я прибера отново и да внимаваме откъде минаваме за разходки...

... :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2015 - 08:48 AM

Очаквано и днес сутринта Рина беше сама на улицата, с 4 мъжкаря, че дори не носеше нашийника, който й бях купила и му го дадох на това малоумно момче.
На всичкото отгоре вървейки към блока ме спря мъж да ми каже да не съм ходила там, че имало много агресивни кучета.

Горкото хубаво кученце, ще пострада заради тъпите си стопани...

Лошото е, че вчера момчето ме попита на коя улица съм живеела и аз взех, че му казах, та сега ако прибера кучето обратно, може да се завърти около нас уж да си я търси.

Няма ли никой желание и възможност да приюти временно момичето?

ето го "стопанинът" https://www.facebook...iktor.abuseta.1
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 May 2015 - 11:47 AM

Дени, прибирай момичето, докато имаш възможност, че за после не се знае. И я заведи за кастрация (ако намериш къде да я кастрират разгонена).
Ако дойдат да те търсят - няма да отваряш :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 May 2015 - 12:01 PM

Wind, а ако ме засекат на улицата докато съм с нея и тя почне да им се радва? Ще се разправяме на улицата циркаджийски. Те са хора, които няма да си дадат "любимото" куче, така са свикнали - номадски живот, вкл. и на кучето.

Те вчера толкова бързо я откопчаха и прибраха, че аз едва разбрах какво се случва.
Пак същата песен - ще си я вземат, ще я прибирам и така безкрай.

Те са на просто на две улици от мен.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 May 2015 - 08:15 PM

Ти я кастрирай, да не ражда, пък другото ... късмет.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 11 May 2015 - 10:46 PM

Дени, тя има повече от много други - "някакви стопани" . Ако успееш да ги убедиш за кастрация, според мен, ще е цяло геройство. И ако може, пътищата ви да се разминават, най-добре ...

#13 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 May 2015 - 05:26 AM

Според мен изобщо недей да ги убеждаваш - това с убеждаването е загубена кауза. Най-добре е да я вземеш, както е на улицата, да я заведеш за кастрация, а ако искаш, после пак я пусни на улицата, да си я приберат.
Иначе след няколко месеца ще има бебчета и ... кой знае какво ще стане с тях. Пък и няма да са единствените.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 May 2015 - 10:38 PM

Взех решение да се опитам да я кастрирам, след което върна обратно при откаченото й семейство /след подробен преглед на семейния фейс../.
Ако се появи временен дом, който да не е в моя квартал, с удоволствие ще я взема още веднъж последен път и ще й помогна да намери нормален и отговорен постоянен дом в чужбина. Но не искам да се крия по улиците, да се разправям с тъпи хора и т.н. Не за друго, знам, че няма никакъв смисъл. Доколкото виждам семейството на това прекрасно куче е от едни други среди.

Ако сред вас има човек, който би искал да приюти временно Рина, както писах вече, ще поема отглеждането й, а уикендите мога дори да я вземам на разходки в планината.

Наистина е прекрасно и добро кученце и не си заслужава стопаните.

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 May 2015 - 08:07 AM

Шест нови мъжкаря бяха пред блока на Рокси тази сутрин, не знам откъде са. Мъж се опитваше да ги изгони, беше супер ядосан, каза, че били агресивни и щял да извика някой. Бяс ме хваща на това семейство - заради тях кучета, които с години си живеят в квартала може да пострадат.

Тези хора явно досега са живели на място, на което това е нормално и явно не могат да разберат, че в нормален квартал и блок няма как да има цяла глутница кучета и това да се приема от живущите.

Отново ще призова ако има някой сред вас, който би могъл да приюти временно Рокси, аз ще помагам с всичко.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 June 2015 - 09:33 AM

Кученцето нямало да го кастрират, искал да си живее "спокойно" и добре. Опитах да обясня, пращах линкове, невъзможно е. Момчето няма капацитета да схване за какво става дума. Oт 3 години я гледал и нищо й нямало, така че нямало защо да се променя.
Кученцето е при баща му вече, да си играело, каквото и да значи това. Разхождал го в парка Заимов. Ако някой го види там свободно пуснато, направо да го води на кастрация.
Язък! Тъпа, тъпа, мега тъпа работа.

Бушка, темата е за неизвестен край...
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни