Dog.bg Форуми : Не иска да яде гранули

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не иска да яде гранули Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2015 - 11:08 AM

Здравейте.Кучето ми е на 1 година и 4 месеца.От 2 седмици за 2 ри път почна да се мръщи на гранулите.Първият път беше октомври месец,тогава доста ни измъчи, но накрая ги прояде като и давахме отначало гранули Dog Chow и после към нейните си.Сега обаче и това не помага.Сменях гранулите, но тя не иска и това си е. Направо не знам вече какво да правя. 5 6 дни ги яде с пауч, накрая ги отказа.Вчера и сложих пилешко месо яде 2 пъти,днес не иска облизва месото от гранулата и после я плюе.Луда ме е направила.Моля Ви се дайте някакъв съвет как да я накарам да ги прояде отново(пробвах начина с 10-те минути обаче тя 4 дни не хапна нито една гранула, после хапваше по 5 6 колкото да не и къркори корема.)

#2 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 05 May 2015 - 01:16 PM

Здравейте, пробвахте ли да НЕ давате нищо странично като пауч, бульон и др. такива а да си пробвате само на гранулка? Според мен 5-6 дни си е нищо за едно инатливо животинче което вече най-вероятно си е изградило навик че когато спре да яде дадена храничка ще получи нещо различно. Желая ви успех.

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 May 2015 - 01:37 PM

С каква гранула се храни в момента?
Каква порода е кучето?
Помислете за друг вид хранене-знам,че гранулите са лесни и удобни,но можете да помислите над въпроса за готвено или БАРФ хранене,мисля че тогава няма да се мръщи. :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2015 - 03:22 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 05 May 2015 - 01:37 PM, написа:

С каква гранула се храни в момента?
Каква порода е кучето?
Помислете за друг вид хранене-знам,че гранулите са лесни и удобни,но можете да помислите над въпроса за готвено или БАРФ хранене,мисля че тогава няма да се мръщи. :md_064:




Храни се с Nutra Nuggets.Пробвах и с Chicopee, Farmina,Optima , но не иска. За 2 ри път ми го прави този номер. Октомври месец пак ги отказа и тогава с триста зора ги прояде отново и то с апетит.Реших да и готвя само и само да яде,почнах да смятам калории и всичко както си трябва и си викам ха това няма да го откаже до онзи ден като и дадох купата и тя пак не иска гадината капризна :ab_041: Направо луда ме е направила. Какво ли не пробвах.Накрая вчера си изяде порциите с гранули и пилешко сварено месо.Тъкмо се зарадвах и днес сутринта пак се нацупи,че даже и месо не иска.Иначе си е луда глава,по нищо не и личи да има здравословен проблем.Мисля си ,че може да е от времето,но ако продължава да се цупи ще я водя на ветеринар,че ми е жал да я гледам с този страдалчески поглед дето ми го прави.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 May 2015 - 03:28 PM

Страдалческия поглед много добре го отработват,особено при хора при които номера минава.
Моят съвет е да увеличите значително физическото натоварване и да намалите дневната дажба за известен период,ако няма медицински проблем.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2015 - 03:40 PM

Да и аз така мисля повече бягане по - малко храна да я видя до кога ще ми се цупи.Благодаря Ви за съвета :)

#7 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2015 - 03:53 PM

Показване на мнениетоstenly2777, в 05 May 2015 - 01:16 PM, написа:

Здравейте, пробвахте ли да НЕ давате нищо странично като пауч, бульон и др. такива а да си пробвате само на гранулка? Според мен 5-6 дни си е нищо за едно инатливо животинче което вече най-вероятно си е изградило навик че когато спре да яде дадена храничка ще получи нещо различно. Желая ви успех.




Пробвах 4 дни стоя гладна и после ми стана жал :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни