Dog.bg Форуми : Агресивни кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресивни кучета

#1 Потребителят е офлайн   Serpens Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-May 15
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2015 - 04:18 PM

Здравейте, извинявам се предварително ако обидя някой с този пост, нямам такава цел.

Днес разхождах двете си кучета в гората, на около 5 километра от града. Едното е хъски, на 6 години, и е агресивна, затова не я пускаме без повод, а другото е аляски маламут на 6 месеца. Бях го пуснала, защото не е агресивен, а и се оплита в храстите и дърветата. Както и да е, може и грешката да е в мен. Има една "локва", някога е била малка река и по принцип кучетата пият вода там. Малкия отиде да пие вода и изведнъж два питбула излезнаха от храстите. Аз тръгнах към него да го хвана, като приятеля ми, който водеше хъскито остана по-назад. Единият, по-големият, от питбулите тръгна към мен и аз спрях в стъпките си. В този момент и двата питбула както си го душкаха малкия почнаха да го нападат. Едно момче, очевидно използвало наркотични вещества дойде през храстите и ми се смееше, докато двете му кучета нападаха мойто. Аз му се развиках да си хване кучетата, а той продължаваще да ми се хили. В това време дойде едно момиче от групичката, която в последствие видях, и хвана кучетата, след като моето лежеше в храстите и не мърдаше. Беше стресиран, козината покрай врата му беше изскубана и устата му кървеше. Получих само един вик "Извинявай" от момичето, което дойде да вземе кучетата им. Толкова съм шокирана от това поведение. След като знаят, че кучетата са агресивни, че те дори не смеят да ги доближат като почнат да давят други, защо тогава ги пускат да тичат.
Разпитах за собственика и за кучетата и разбрах, че те биват насъсквани срещу хора и кучета. Не знам как това нещо е разрешено в България. Често ходя в Дания, там законите за притежание на кучета от "мускулни" породи са мноо строги. Една издънка и полицията идва и легално приспива животното и нищо не можеш да направиш. Не толерирам приспиването като решение и за мен това звучи отвратително. Що за човек трябва да си, за да озлобяваш нарочно кучето си? Ако искаш едно куче да е пазач, то това не значи да го озлобявш, то трябва да бъде тренирано не само за послушание, но и къде и как да хапе. Не може просто да викаш "дръж" и да се наслаждаваш на глетката.
Не знам какви закони има против това в България и дали изобщо има такива. Искам да предприема мерки, а знам, че никой няма да ми обърне внимание. Потресена съм.

#2 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2015 - 07:38 PM

Здравейте.За съжаление в нашата държава няма закони за каквото и да било,особено пък за животните.Аз също съм била свидетел как собствениците на кучета от порода Питбул се държат с кучетата си.Съжалявам ги тези душици какво като са кучета както Вие казахте от "мускулни" породи.В моя град миналата година имаше един който вечер излизаше с кучето си в 3 през нощта за да го ''тренира'' по-най безумния за мен начин.Та за какво говорим няма закони в нашата държава.Моето куче също е аляски маламут и е много дружелюбна и добричка.Но като видя някой с питбул бягам надалеч,защото си е страшно.В момента единствената институция ,която може да обърне внимание са ''Господари на Ефира''.Никой друг няма да обърне внимание.

#3 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 May 2015 - 08:54 AM

Корекция - закони има, но не се спазват. И няма регулаторен механизъм за спазването им.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Serpens Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-May 15
  • Gender:Female

Публикувано: 02 May 2015 - 03:49 PM

Добре, де, къде са тези закони? Отивам в полицията и казвам какво се е случило, те казват, че нищо не могат да направят. Майка ми е адвокат и ми казва: "Ми, ако ги видиш пак може да ги сплашиш." Не разбирам, защо не мога да се обърна към нито една институция, която да отговаря за агресивни кучета. Ако напиша жалба срещу собствениците, след като разбрах кои са, и ги привикат в районното, после какво? Ще дойдат до нас и ще си пуснат кучетата върху моите? Не виждам какво би ги спряло. През деня кучетата са вътре-вънка, имат си кучешка вратичка и си ходят на двора. На кой му пречи да отвори вратата и да пусне кучетата си да се сбият с нашите? После какво може да се направи? Едно голямо нищо! Че даже защо да пуснат кучетата си, след като могат просто да дойдат в двора и да ги отровят. Не, че те ще вземат нещо за ядене от чужд човек, но има хиляди други начини. И държавата ни няма закони за тези неща. Дълбоко възмутена съм.

#5 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 May 2015 - 01:39 PM

Нямам време в момента да чета отново Закона за защита на животните или Закона за ветеринарномедицинската дейност. Но всяка община има Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на животни ..., където се регламентират правата и задълженията на собствениците.
Друг е въпросът, че понякога тези наредби противоречат на Закона за защита на животните, поради което цялата наредба може да падне в съда (както е в случая със столичната наредба, от която копирам и която прилагам като линк).
А съвсем друг е въпросът как се контролира спазването на наредбите и колко ефективни са те поради тази причина.

Не искам да кажа, че нямате право - напротив. В нашата страна всеки си прави каквото си иска и обикновено остава безнаказан.

Просто исках да уточня, че проблемът не е в липсата на закони - закони и наредби има, но ... не се спазват и никой не следи за спазването им.

За да се задейства цялата ръждясала система, се налага добре да разучим законите и наредбите, правата и задълженията си, и при всяко нарушение винаги да подаваме жалби. Към момента, за съжаление, "Господари на ефира" като че ли са най-ефективното средство за принуждаване на системата да заработи - те обаче не могат да обхванат всички проблеми.

Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на животни - домашни любимци /кучета и котки/ на територията на Столична община

Цитат

5. Грижи се за него и не го изоставя, включително и неговото потомство;

7. Отглежда кучето - домашен любимец при условия и начин, които не формират агресивно поведение;

8. Осигурява поведение на кучето - домашен любимец, безопасно за здравето и живота на други животни и на хората;

9. Осигурява ветеринарномедицинско обслужване:



Ако имаше стриктен контрол по цитираните точки, примерно, нямаше да се изхвърлят кучета/котки, малките им, по селата кучетата нямаше да мрат на синджирите поради незаинтересоваността на стопаните и т.н.

Съвсем отделна тема е и доказването на нарушението. Дори и да имаше отделна институция, както споменавате, която да отговаря за агресивни кучета, тази агресивност трябва да се докаже. Ако майка Ви е адвокат, знаете по-добре от мен какво означава това.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#6 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 06 November 2015 - 11:49 PM

Показване на мнениетоVesetooo1991, в 01 May 2015 - 07:38 PM, написа:

Здравейте.За съжаление в нашата държава няма закони за каквото и да било,особено пък за животните.Аз също съм била свидетел как собствениците на кучета от порода Питбул се държат с кучетата си.Съжалявам ги тези душици какво като са кучета както Вие казахте от "мускулни" породи.В моя град миналата година имаше един който вечер излизаше с кучето си в 3 през нощта за да го ''тренира'' по-най безумния за мен начин.Та за какво говорим няма закони в нашата държава.Моето куче също е аляски маламут и е много дружелюбна и добричка.Но като видя някой с питбул бягам надалеч,защото си е страшно.В момента единствената институция ,която може да обърне внимание са ''Господари на Ефира''.Никой друг няма да обърне внимание.

И как се държат????
Питбулът е куче атлет , като всеки териер.
Всеки атлет, обича тренировките, затова пит-а не е куче за всеки.
Трябва да му се отделя много време, за да се изразходва енергията му.

#7 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 07 November 2015 - 12:11 AM

А "Господари на ефира" спрях да ги уважавам, от както гледах техен репортаж за мой познат, в който го изкараха по-черен от катран, а той със сигурност не е.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни