Dog.bg Форуми : Улични котки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Улични котки сборна тема

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2015 - 10:50 AM

Пускам сборна котешка тема ,след известно колебание и голяма чуденка.Опита ми досега показва че няма смисъл да пускам за всяка котка индивидуална тема - докато са на улицата,доста голям брой от тях изчезват безследно....
Но пък е грехота съвсем да не ги показвам,особено по-социалните,все пак не се знае дали някоя няма да извади късмет,всяка публикация си е шанс и е грехота да ги лиша от този шанс,колкото и да е минимален...

Започвам темата с Очка.
Прикачена снимка
Очка е едноока трицветка. Не особено красива,но пък е млада и социална.Не е просто поредната новопоявила се маца в квартала- доста дълго се задържа в района.Когато е гладна( а това е почти винаги),Очка чака пред входа на кварталния супермаркет.Чака търпеливо,свита на кълбенце дано някой я забележи.
Да си призная,редовно минавам (уж случайно )оттам с единствената цел да я нахраня. :md_064:
За храната аз и бездомните писани сърдечно благодарим на Бутси :rc_036:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Вчера използвах празничния почивен ден да занеса Очка за кастрация(благодарение на финансовата помощ от Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036:
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Всичко мина като по учебник,а Очка остана малко на стационар,тъй като няма къде да я прибера, а ми се ще да я върна напълно възстановена и адекватна на улицата.
Прикачена снимка Прикачена снимка
После Очка ще продължи да живее около супермаркета,аз ще продължа да минавам всеки ден да я храня,а ако успее да измоли нещо и от някой друг ще и е бонус.
Докато е жива и е там ще актуализирам информацията за нея ,дано съдбата и да е хубава.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2015 - 11:11 AM

С Мустачка също се "знаем" отдавна.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Тя беше част от голяма котешка колония.Жената която я обгрижваше(колонията) почина миналата година ,аз я "наследих"по собствено желание, но тъй като не живея в този район според любезните съседи там нямам право да храня и обгрижвам местните улични животинки.Опитах се да поизместя района,но междувременно някой там разреши проблема с нежеланите котки по изключителено гаден начин и остана само Мустачка....
Доста е приказлива(дебне да се появя и почва да мяка в речитатив),но пък не е социална.Опитвах какви ли не похвати да я хвана- упойващ гел, примамка в клетка,помощ от приятел - но уви неуспешно.Така че Мустачка стана огромна,корема и взе да се влачи едва ли не, и преди около месец вероятно е родила голям брой бебета(не съм ги виждала и чувала още)Но пък успях да открия в кое мазе се е приютила.Сега ходя да я храня на прозореца на мазето,тя ми съска,но понеже трябва да изхранва бебетата няма избор и ще не ще ми позволява някакъв контакт.Идната седмица ще я ловя за кастрация,надявам се че бебетата ще оцелеят един ден без майка си(планирам да им метна кремвирш в мазето за всеки случай)Опасявам се ,че ако чакам твърде дълго посля няма да мога да я хвана.Все още извън прозореца на мазето не ми позволява контакт.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 08 May 2015 - 08:29 AM

Прибрах си Очка след кастрацията.
Краткия и престой в клиниката много и хареса- не искаше да си тръгва.
Прикачена снимка
Заварих я възстановена след кастрацията,доволна че има нещо като дом,беше се размазала от кеф,мъркаше и месеше с лапи.Обича да я галят по коремчето и го подава,противно на котешките маниери.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Перфектна е за осиновяване- мила,добра,социална,любеобвилна.Дали пък не е била домашна?
Наложи да я пусна навън за огромно нейно разочарование. :dh_188:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2015 - 09:41 AM

Много ме впечатли Очка!
Милото коте не заслужава вече навън. Дали няма да се намери приемен дом за нея и да я обявим за осиновяване навън? Вярвам, че ще намери дом по-бързо зарази характера си, и за жалост, заради недъга си...

Някой не би ли желал да я приеме временно в дома си? От Бутци има дарения храна, така че приемният стопанин ще се натовари единствено и само с компанията на това прекрасно същество!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 May 2015 - 07:42 AM

Добро същество е Очка.Мило. :wub: Прибрах я още в петък вечерта,след като има шанс за осиновяване,ще е грехота да се затрие.Разбира се ,ще се радвам ако някой предложи приемен дом,защото там където съм я прибрала е абсолютно сама денонощно,аз минавам само колкото да почистя тоалетната и да сложа храна.
Очка обича да се гуши в преносимата чанта,да мърка и меси удобно разположила се по гръб в нея.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Първия ден въобще не искаше да излиза.Аз я вадя да и покажа къде е тоалетната,да разгледа обстановката,тя на бегом пак в чантата,просва се и мърка.
После видя че и на диванчето е добре да се проснеш :md_064:
Прикачена снимка
Харесва и да си играе с пера,на топчиците не обръща внимание
Прикачена снимка Прикачена снимка
Ако я заиграсеш с ръка тутакси прибира ноктите и докосва едно нежничко.При гушкане е отпусната,като парцалена :wub:
Изобщо откъм поведение е коте-мечта.
Ползва си тоалетната по предназначение,не е приказлива,нито любопитна засега....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 May 2015 - 07:52 AM

Очка е добре,чувства се чудесно като домашна котка.Единствено страда че е сама по цял ден,тя обича компанията и да се гали....
Опитах се да хвана и черно-бялата Мустачка ( Мата- мустаката) и този път бях най-близо,успях да я хвана,но не и да я напъхам в клетката.Разпери си краката ,запецна се и ми избяга.Сега е адски предпазлива и не знам вече какво да правя.
Днес ще ходя да разуча на кой е мазето в което е родила(макар че ми изглежда на изоставено).Ако ми осигурят достъп тъкмо ще изловя и котетата,които иначе ще подивеят и те и ще има още раждащи диви котки.Интересното на Мата е че няма вид на дива- търси човешка компания,приказва,даже ходи с мен като куче,но не позволява да я пипат,много се пази...

Така че след неуспешния опит(пореден) с кастрация се уреди Мили
Мили е мила" тигърка",живее в района на Грозданчо. Като малко коте я беше взел един от живеещите в района,но много бързо я върна пак на улицата- правела много бели,катерела се по пердетата и т.н...не могъл да я изтърпи.Та Мили скоропостижно си стана пак улична.Тя е социална,но все пак недоверчива,хубавото е че няма грам агресия.Много се страхува от кучета,може и да си има основания...Но като види куче,може да е и йорки на каишка веднага ококорва огромни очи с които го фиксира,а опашката и става настръхнала като четка
При кастрацията се оказа,че Мили е бременна :dh_188: Имах известни терзания,но знам със сигурност че в този район бебетата не оцеляват,не искам да ги виждам пак отровени,простреляни и разкъсани от кучета(домашни).
Ето я и Мили:

PS:Обаче нещо не успявам да кача снимки..Може би има проблем с форума?
Пускам поста така,все пак губих време да пиша,а снимки допълнително :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 May 2015 - 12:56 PM

Ето и снимките на Мили.
Като я изпишат и отида да я взема ще я наснимам повече,че вчера беше екшън и гледах да я ловя,не да я снимам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 27 May 2015 - 01:38 PM

Очка е в приемен дом от вчера :be_107: Като натрупа впечатления нейната спасителка :rc_036: ще се включи в темата да каже как се представя едноочка (надявам се:))

Междувременно днес в обедната почивка кастрирах Точица.
Точица е била за известно време домашна,но като е порастнала са я пуснали да си живее под терасата на блока.
Беше бременна :dh_188: ,не ми върви напоследък,все на бременни попадам :dh_188: Почна сезона .....Гадно и депресиращо,но още по-гадно и депресиращо е като виждам размазани котенца по улицата,отровени котки и скелетоподобни същества около кофите.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Мацко е мъжки,та му се размина кастрацията,с приоритет са женските сега
Но и той душа носи,полага му се храна,ако не му дадеш сам идва да си иска.Социален е,но не винаги е на улицата,подозирам че може да е полу-домашен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 May 2015 - 03:21 PM

Най-после успях да изловя и Мата- Мустаката :be_107: Много съм доволна,отдавна се опитвам неуспешно,цяла година я ухажвах и ето че и тя вече ще е 'модерна".

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2015 - 02:02 PM

Върнах Мустачка след кастрацията.Бебетата и вече могат се хранят .Успях да изнамеря човека в чието мазе е родила и сега предстои да се опитам да ги изловя и социализирам,иначе ако има женски и останат диви няма да мога да ги кастрирам и ще продължи размножаването и изтребването на нежелани улични котки :dh_188:
Мустачка си е доста дивичка,засега не е подходяща за осиновяване,но ще се опитвам да я социализирам.Много е красива и приказлива.

Мили,въпреки неатрактивната си външност е много гальовна и социална.Беше поизчезнала за известно време след кастрацията и ме притесни,но всичко е наред.Ще ми се да мога я намирам и храня всеки ден,че е доста слабичка :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2015 - 09:52 AM

С Очка си съжителстваме от изветно време, а от вчера тя вече е напълно интегрирана сред "моите". С моето приемно Пуки станаха първи дружки и се забавляват страхотно. Именно Пуки беше факторът, който позволи на Очка толкова бързо да се впише в обстановката почти без страх. Тъжно ми е само, че Пуки съвсем скоро ще се премести при новото си семейство и ще им развалим дружбата, но вече започнах преговори да осиновят Очка в същото семейство след време, дано да се получи! Двечките си паснаха наистина добре.

Очката иначе е добре, гальовна към мен, с котките е предпазлива и както вече споменах намери си най-добра приятелка.

пс. този загубен форум отново не позволява да се качват снимки...
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2015 - 09:21 AM

Най-после разбрах защо не мога да качвам снимки. Достигнала съм лимита за снимките. Прощавай, форумче, че те нарекох загубено :)

Та, за Очка - тя е идеалното коте - супер деликатна и послушна, мисля, че просто се радва на домашния уют и нищо друго не й трябва. Мисля, че й липсва другарчето й и сега няма с кой да търчи - двете доста си побесняха. Но да се надяваме, че скоро ще намерим нов дом с другар на същия акъл.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 June 2015 - 12:24 PM

Дано късмета да не изоставя Очка и за в бъдеще.Дени,безкрайно ти благодаря че и даде този шанс :rc_036:

На мен обаче ми е много черен ден на "котешкия фронт".Имах си една костенуркова котчица, Нурка,която "ухажвах" от дълго време.Не беше социална,но пък се разбираше с кучетата които храня в района и се навърташе покрай тях .Та почнах да храня и нея и полека лека стопявахме ледовете.И после ,преди седмица Нурка изчезна....И вчера намерих на шосето откъснат цял преден котешки крак.На костенуркова котчица.Не ми се мисли какво ли се е случило ,дано не е страдала дълго. :dh_188: Почивай в мир,Нурка.
Имах нейни снимки,но съм ги затрила.Тук е заедно с Чико, деляха си по едно време храната с него и кокошките.....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 June 2015 - 06:55 PM

Най-малките.
Момче
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

и момиче
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Суперсоциални и двамата.Захвърлени на гробището.

И още две улични красотички,квартални
Майка и дъщеря са,майката е дългокосместа,вероятно има шанс,но не искам да ги разделям защото са много привързани една към друга.Не са съвсем социални,в смисъл не се доверяват на непознати,но не са диви.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 14 June 2015 - 10:34 PM

Чери, завиждам ти за заряда, който носиш! Котковци са страхотни, всички от тях! Дано да имат късмет!

#16 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 June 2015 - 09:10 PM

Пред кварталния супермаркет,на мястото на Очка се появи ново коте,невзрачно сиво тигърче.Подозрително шкембесто.Днес я занесох за кастрация,оказа се бременно,както и се опасявах.
Прикачена снимка
Няма си име,но я наричам за себе си "Мами"- защото е една неосъществена майчица и защото има буквата М на челото си.
Прикачена снимка Прикачена снимка
За Мами доктора каза,че сигурно е раждана на Благовец,толкова е добричка послушна и кротка.Суперсоциална,но с неатрактивна външност,милата.
Прикачена снимка
Сега съм я прибрала за около седмица,ще я върна като се възстанови.
Дотогава ще съм я опознала,ще съм се привързала и ще ме боли почти физически че я връщам на улицата.Но се страхувам ,че ако я задържа повече после за нея ще е по-лошо ако се наложи да се върне пак там....Знам че този десен котки най-трудно се задомяват ,а не мога да разчитам дългосрочно на подслон.Такива работи,гадни.... :dh_188:

И да споделя наблюдението си,че котетата много обичат естествена пухкава кожа.Имам едно парче,Очка много обичаше да го меси с лапички и да мърка.Бях и го сложила в клетката,но забравих да кажа на Дени ....и сега тази кожа е пак при мен.И Мами си я хареса от пръв поглед.Както беше още замаяна и залиташе само като стъпи на кожата някакси се успокои,почна и тя да меси,затвори очи и отпусна блаженно главица сякаш си е у дома...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 16 June 2015 - 12:51 PM

Сутринта ходих да нагледам Мами.Посрещна ме блаженно полегнала на диванчето,сякаш си е у дома,без грам притеснение от шума на асансьора,че някой идва,че се отварят врати...
Беше похапнала пауч и си свършила и двете нужди в котешката тоалетна.Веднага прояви любопитство да разгледа и банята и даже се и заигра с любимата играчка на Очка( на която и липсват дългите пера)После помеси малко и пусна моторчето.Чудна котчица,чудна :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 16 June 2015 - 07:58 PM

Тази млада котанка е на около 5-6 месеца.Прибрана от улицата преди 3 месеца,но на жената и идва в повече (има много прибрани котки)и ще я върне пак на улицата- да я храни пред блока :dh_188: .Поне ще е кастрирана.Не е много социална,не е виждала други хора освен временната си стопанка,но не е изобщо агресивна и не се защитава.И много озадачаващо- въпреки че още не се е разгонвала се оказа че е имала огромни кисти на яйчниците и единия рог на матката е бил усукан около пикочния мехур.Доктора каза,че ако сме я пуснали на улицата некастрирана е щяла да умре в големи мъки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2015 - 07:45 AM

Мами е добре.Добра,гальовна и мъркаща Безкрайно щастлива да е прибрана.Има реална възможност да я замине за чужбина след месец ,но ни трябва приемен дом :dh_188: . Ако е на улицата няма как да я предложат ....
Иска ли някой да помогне на Мами?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2015 - 01:17 PM

Възрастната котка от снимките по-горе беше харесана от немска организация, която настоя да я приберем. Те ще поемат финансовите й разходи. Въпреки че с Чери не бяхме много съгласни да се ангажираме с такъв голям ангажимент, още повече че нямаме и място, където да остане котката, се съгласихме, че ако има дори и една година живот пред себе си, това коте заслужава да го изживее спокойно.
И така благодаря много на Чери, че хвана котето и се зае. Бабата е със спин, очаквано, но кръвните й показатели са добри. Има белодробен проблем, диша тежко.
Тя има шанс ако е все така в стабилно състояние да лети на 21 юли. До тази дата обаче имаме нужда някой да приеме бабето в един спокоен дом и да я наглежда до полета.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни