Dog.bg Форуми : Строг нашийник

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Строг нашийник Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 May 2015 - 07:02 PM

Здравейте,интересувам се дали тези нашийници помагат кучето да не се дърпа наистина?

Понеже четох за доста методи но,да ви кажа честно не искам да си ритам кучето само и само да е до мене,или нещо от сорта на това постоянно да му дигам ръка с награда..

Интересувам се дали работи защото едно ми е в главата.. (Щом кучето разбира,то сигурно след като тръгне да дърпа,ще получи не комфортно задушаване и естествено ще спре или поне ще намали скоростта си).

Понеже обикновен нашийник не помага (ще кажа просто,че дърпа като яростен бик,но за радост не агресивен(и аз самия не разбирам защо дърпа след като се задушава сама.. Може би се опитва да ме доминира) )

#2 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 11 May 2015 - 06:22 PM

Според мен не е това начина ! Какво е кучето , на колко е ?

#3 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 11 May 2015 - 06:37 PM

породата не вярвам да е от значение,но да кажем ,че е от големите ,малко е кученцето на 8 месеца,за радост е много игриво и не проявява признаци на агресия..

#4 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 11 May 2015 - 08:44 PM

kJLaMep в темата за Сизър Милан се чудиш, защо хората си ритат кучетата ..... строгия нашийник е много по-лошо от това.


П.П. На кратко: няма да ти помогне да водиш нормално кучето си, ще му причинява болка, а може да доведе и до по- сериозни поведенчески проблеми.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 12 May 2015 - 08:03 AM

Пробвай със заобикаляне... Първо остави диването да се измори и после когато се прибирате ако започне да те дърпа се спри и с повода го накарай да се завърти около теб и да застане пак на същото място (ако върви в ляво от теб, спираш се хващаш повода с дясната ръка и караш кучето да те заобиколи и да застане пак от ляво). Така при всяко дърпане казваш "не" и ако пак те дърпа го караш да се завърти на празен ход. Дано да ти помогне метода.. при мен имаше ефект, но си трябва постоянство за да схване, че като дърпа ще се завърта сама.
Друг метод е като те дърпа много рязко да тръгнеш в обратна посока.
Успех
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#6 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 12 May 2015 - 08:04 AM

Пробвай със заобикаляне... Първо остави диването да се измори и после когато се прибирате ако започне да те дърпа се спри и с повода го накарай да се завърти около теб и да застане пак на същото място (ако върви в ляво от теб, спираш се хващаш повода с дясната ръка и караш кучето да те заобиколи и да застане пак от ляво). Така при всяко дърпане казваш "не" и ако пак те дърпа го караш да се завърти на празен ход. Дано да ти помогне метода.. при мен имаше ефект, но си трябва постоянство за да схване, че като дърпа ще се завърта сама.
Друг метод е като те дърпа много рязко да тръгнеш в обратна посока.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#7 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 12 May 2015 - 08:05 AM

Пробвай със заобикаляне... Първо остави диването да се измори и после когато се прибирате ако започне да те дърпа се спри и с повода го накарай да се завърти около теб и да застане пак на същото място (ако върви в ляво от теб, спираш се хващаш повода с дясната ръка и караш кучето да те заобиколи и да застане пак от ляво). Така при всяко дърпане казваш "не" и ако пак те дърпа го караш да се завърти на празен ход. Дано да ти помогне метода.. при мен имаше ефект, но си трябва постоянство за да схване, че като дърпа ще се завърта сама.
Друг метод е като те дърпа много рязко да тръгнеш в обратна посока.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#8 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 12 May 2015 - 04:55 PM

Показване на мнениетоanela, в 11 May 2015 - 08:44 PM, написа:

kJLaMep в темата за Сизър Милан се чудиш, защо хората си ритат кучетата ..... строгия нашийник е много по-лошо от това.


П.П. На кратко: няма да ти помогне да водиш нормално кучето си, ще му причинява болка, а може да доведе и до по- сериозни поведенчески проблеми.



Ами в момента като я гледам с този бъни хоп,не знам какво може да е по лошото от дисплазия,но както и да е последвах съвета ти който ми даде пък да видим..

#9 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 14 May 2015 - 09:02 AM

Аз използвам строг нашийник / с тапи на зъбците/ . Много бързо намали дърпането още в началото като го сложихме. Сега си ходи с него на много отпуснат вариант и сам си мушка главата с кеф като се готвим за разходка. Никога не е имал рани от него или там каквото може да е по-лошо от дисплазия. Кучето ми е с много козина на врата, не знам как е положението с късокосместите. Имаме си хамут за дърпане и нормален нашийник, който не ползваме, защото се души като луд с него. Не казвам, че е най-добрия вариант, но е вариант.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2015 - 06:57 PM

Показване на мнениетоAnnie, в 14 May 2015 - 09:02 AM, написа:

Аз използвам строг нашийник / с тапи на зъбците/ . Много бързо намали дърпането още в началото като го сложихме. Сега си ходи с него на много отпуснат вариант и сам си мушка главата с кеф като се готвим за разходка. Никога не е имал рани от него или там каквото може да е по-лошо от дисплазия. Кучето ми е с много козина на врата, не знам как е положението с късокосместите. Имаме си хамут за дърпане и нормален нашийник, който не ползваме, защото се души като луд с него. Не казвам, че е най-добрия вариант, но е вариант.

Точно,защото се души като не нормално животно направо с този "обикновенния",за това мисля и аз да взема такъв за да видя дали наистина ще е по добре за кученцето..

Защо всички си мислят пък ,че е задължително да правим лошо на кучето си като има такъв нашийник? Все пак бих го предпочел от колкото кучето ми да колабира и да му е неприятно да учи да се движи в крачка с мен (Освен тръс и команди които не се изискват в ежедневната разходка)...

Впрочем,аз се държа много специялно с нея,за това все си мисля как ли се чувства..

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 May 2015 - 08:29 PM

Като е специална за теб защо не опиташ с нагръдник или холти? Без бодли,без болка току виж пък кучето спряло да се дърпа :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 May 2015 - 04:48 AM

Ами имаше нагръдник,то там почна проблема даже... Почна да се набира направо на него ,сега каишката не помата и за това питам за строг нашииник.......

#13 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 26 July 2015 - 01:30 PM

Взехте ли строг нашийник?
Помогна ли?
При мен, помогна малко. Найстина малко. Толкова малко, че не си заслужава цапането на врата. Моя пес има бяло на врата и от строгият нашийник, му почернява. Може би съм купил кофти нашийник, но като гледам всички им пада оксидацията и цапат.
Купих му и душач(без шипове), но там ефекта е нулев. Кучето пак се дърпа, само дето и повръща.
Така, че си ползвам стандартен нашийник.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни