Dog.bg Форуми : Чарли

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Чарли кучето с кривите крака

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2015 - 01:34 PM

Чарли е куче на средна възраст с криви крака. Едно от кучетата ,които обгрижвам .Куче което е трудно за задомяване.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Чарли се появи миналата година,поне тогава го забелязах, че ми е малко встрани от обичайния маршрут.Успя някак си да преживее зимата.Засели се трайно под едни стълби,макар и нежелан.
По принцип не кастрирам мъжки кучета( предпочитам женските),но си бях набелязала и Чарли като нуждаещ се от такава операция,защото е голям любовчия, въпреки вида и възрастта си :md_064: Мислех,че това е единственото ,което ще мога да направя за неговата безопасност , та да може да си поживее още някоя година,па макар и бездомен....Не хранех никакви по-големи надежди,та затова не съм му пускала и отделна тема,а само снимки тук-там из общите....Обаче за който си има късмет и това е достатъчно...Една такава снимка е попаднала пред погледа на точния човек и нещо е трепнало в сърцето му :rc_036: . Една добра фея от форума се зае да се погрижи за него и да промени безрадостната му съдба на бездомно куче:rc_036:
Прикачена снимка
Не съм писала досега за това, че ми беше малко нереално и несигурно дали ще се справя ,но вече цял месец ,(благодарение на финансова помощ от Esckarina :rc_036): Чарли живее в приемен дом като домашно куче.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Напълно оборудван е с ваксини,кастриран,обезпаразитен ,чипиран.
Получих форумска помощ от 140 лв. :rc_036: - 40 лв отидоха за 4Д тест Прикачена снимка
(който показа че Чарли е здрав) , за повод и нашийник.Прикачена снимка
Останалите 100 съм ги сложила в джобчето му за бъдещо харчене - тепърва ще трябва да му се прави рентгенова снимка на краката.Днес изпратих Чарли за София,където ще постои двадесетина дена в друг приемен дом.Неговата добра фея поема транспорта му и престоя в София :rc_036:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Сега остава да стискаме палци за Чарли,защото ако късмета му работи все така,може след време и да не можем да го познаем.Не ми се вярва чак,(но тихичко ще прошепна ) -може и да съществува възможност да се оправят краката му.
Така че стискайте палци,Чарли заслужава,той е добро и мило и обичливо куче.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 31 July 2015 - 09:11 AM

Чарли е добре,много го хвалят в приемния му дом.Получи се известно забавяне в заминаването му,но той не се оплаква,добре му е там :md_064: Соня пое престоя му :rc_036:
Прикачена снимка Прикачена снимка
С голямо закъснение,но все пак се сетих да отчета и сумата за рентгена
Прикачена снимка.
Както е видно по-голяма е от предвидената,Соня отново доплати разликата :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 October 2015 - 10:06 AM

Чарли е добре,много го хвалят в приемния му дом.Куче,лесно за гледане,без никакви забележки.Разбира се с другите кучета(живее с още две),разбира се с котки, с хора,добър и послушен.
Получи се непредвидено забавяне в заминаването му,ама за него няма никакъв проблем,живее си безгрижно в домашни условия и е доволен и щастлив,даже е почнал да се заиграва :md_064:
Благодаря на Соня :rc_036: :rc_036: :rc_036: че толкова време вече плаща престоя му !

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2015 - 06:17 PM

Понеже другите две кучета са мои подопечни и често сме се засичали с Чарли, мога само да потвърдя колко е прекрасен и спокоен. Дано има късмет!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#5 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2016 - 01:02 PM

Той вече има късмет че не е на улицата.Нямаше да изкара дълго там... А сега е защитен,обгрижен,обичан,нахранен,с изрязани нокти.Той не знае че още няма дом,не се притеснява :xc_049:
Оказа се в крайна сметка,че раничката под окото му е от болен зъб,наложи се да му го махат.
Соня плати за сметката в клиниката,много ,много благодаря :rc_036: :rc_036:
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Стискайте палци и тази тема скоро да местим в хубавия край.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни