Dog.bg Форуми : разцветка на кокера

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

разцветка на кокера

#1 Потребителят е офлайн   slavakris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-May 15

Публикувано: 29 May 2015 - 02:24 PM

Здравейте, искам да попитам дали ако двамата родители са тъмни кокери, наследниците им могат да бъдат светло, златисто или шампанско?
Благодаря предварително

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2015 - 05:41 PM

Задайте си правилно въпроса и може някой, който разбира от цветове да ви отговори!
Какво значи тъмни? Какво значи светло и шампанско?
В закачените теми има стандарт на кокера, в който има описани цветовете. Ако не си припознаете никъде цвета - значи има смесване на кръв или размиване на породни белези в кучето, за което питате. Тогава отговора на въпроса ще е - може да излезе всякакъв цвят, понеже не се знае какви гени има в тези кучета!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 May 2015 - 05:43 PM

Би могло да се прогнозира ако се знае цялото родословие на кучетата и пак не на 100 % сигурно. Генетика се нарича това и хората я учат с години!
Иначе може да са и шампанско, и бира, и червено вино, и мента...даже и шоколадов ликьор ;)
Сори, не се сдържах!

#4 Потребителят е офлайн   slavakris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-May 15

Публикувано: 29 May 2015 - 05:54 PM

Хахах това с напитките беше добро, признавам ти го :))) но моя проблем е, че кокер ще си взимам за първи път, а родителите са тъмни, а всички бебчовци са златисти и не знам даши ще има промяна на цвета с израстването. Затова исках да знам дали наследяват цветс на родителите :) но ви благодаря все пак за отговора. И се извинявам за малко странните цветове които озброох :)

#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2015 - 06:02 PM

Ами, ще си го кажа направо! Ако си взимате "кокер" от България, то имайте предвид отсега, че не си взимате истински кокер. У нас тази порода е доста размита, поради неправилно развъждане /най-вече безразборно такова/.
Поколението не е задължително да прилича по цвят на родителите си. Гените са интересно нещо, предават се сложно, комбинират се различно.
Ако имате предвид червени/тъмно златисти под тъмни родители и светло бежави за децата, възможно е. Но и двете не са цветове на кокер. Поне не такива, каквито трябва да бъдат по стандарт.
Вземете си кучето, гледайте си го, но не очаквайте да е кокер. Може би ще прилича, даже може би много ще прилича, но ще има много неща и по които ще се различава.
Ако се зачетете из този форум може би ще намерите отговорите на въпроси като защо и как се случва това.
Но отсега държа да ви помоля - не го взимайте с идеята някой ден и то да остави поколение. Твърде много са страдащите кокери у нас...
Ако искате можете да научите повече по темата.
Ако не - успех с кученцето!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#6 Потребителят е офлайн   slavakris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-May 15

Публикувано: 29 May 2015 - 06:07 PM

Предното куче беше кастрирано, това ще бъде пак със сигурност. За съжаление сте права, че в нашата смешна държавица нищо не е като хората и нищо не се прсви правишно...

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 30 May 2015 - 09:06 AM

Ами, то не е само до държава! И до хора е. Ето, и аз имам женско куче, и аз исках поколение. Но седнах, прочетох и вместо да заплодя - кастрирах. Когато някой дойде при мен и каже, че иска кокер - препоръчвам развъдник. И има у нас вече кокери от развъдници. и за домашни любимци и за изложби и заплождане. Въпрос на желание от страна на човека е да намери нужната информация и да постъпи правилно.
За съжаление купувайки от Бг неродословни животни се стимулира този бизнес, а не се намалява :(
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 May 2015 - 03:35 PM

Щом ще си взимате за пръв път кокер, по-добре първо изчетете всичко в подфорума за кокера, защото после да не стане...това лудото по цял ден лае, вие, изяде ми къщата, не е за мен, търся му дом... казвам го от личен опит и изобщо нямам за цел да се заяждам ;) Тези кучета са особени, предвид, че не се знае какво носят като гени. Цвета вероятно ще ви е последния проблем. Успех!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни