Dog.bg Форуми : Една от многото събирачки на животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Една от многото събирачки на животни София

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2015 - 04:29 PM

От доста време отлагам пускането на тази тема. Хората от нашите среди, които са се сблъсквали с подобни случаи на криворазбрано милосърдие и "помощ" ще ме разберат най-добре предполагам.
Понеже не зная друг начин ще карам стегнато и по същество. До мен достигна следната молба за помощ:

"Помогнете! Съпругата ми е събирач на животни

Уважаеми приятели, съпругата ми е събирач на животни с всички последици от това. Проблемът е от години и се задълбочава. Семейното жилище е унищожено и необитаемо, заради десетките котки живеещи в него. Аз имам алергия към котки, която прерастна в астма и няколко години използвах противоалергични лекарства. От повече от година не живея при семейството си и асматичният проблем изчезна. В момента съпругата, дъщеря ми (12г.) и синът ми(22г.) живеят в таванското помещение, което преди години ремонтирах. Между другото, непосредствено след ремонта на това помещение, то бе заселено с котки и частично унищожено. Жена ми успя с цената на много средства и с помощта на много хора (включитено и вашата) да раздаде таванските котки. След това направи рецидив и започна да спасява и гледа котки в апартамента на семейството. Постепенно в този апартамент необитаеми станаха спалнята, детската стая и накрая цялото жилище. Бяха дадени много обещания, срокове и начини за решаване на проблема, но напразно. Потърсих помощта на роднини и приятели, но пак - неуспех. Психиатърът, към когото се обърнах, каза, че става дума за обсесивно-компулсивно разтройство, което се лекувало сравнително лесно, но при доброволно лечение. Неговият съвет беше да се обърна веднага към прокурор с цел принудително лечение на съпругата ми. Това беше преди година. Психиатърът се оказа прав, че проблемът ще се задълбочи. Надеждата ми бе, че предишния път жена ми се справи с проблема с таванските котки. Ситуацията се усложнява и от това, че съседи са пуснали жалби до съответните институции и съпругата ми е наела необзаведен апартамент в съседство с цел "спасяване" на котките. Това става на фона на тотален финансов колапс на семейството. Не обсъждам битовите неудобства за децата. Не обсъждам проблемите във възпитанието на дъщеря ми, пълзящото отчуждение и заплахите от и към жена ми към и от всички, които са около нея. Тя разбирара, че вече трудно се справя и започна "отговорно" раздаване на котки, но като цяло "балансът" е отрицателен. Обръщам се към вас с надеждата да помогнете на семейството ми и най-вече на котките отглеждани от съпругата ми."

Първоначалният ми импулс (или по-скоро здрав разум) крещеше да откажа и да му кажа да потърси помощ другаде. От друга страна обаче знам много добре в каква ужасяваща мизерия и болести живеят невинните жертви на това доста сериозно психическо заболяване и в крайна сметка емоциите надделяха над разума.

Резултатите от месец ангажираност със случая са задоволителни - преобладаващата част от котките са вече кастрирани, повече обезпаразитени външно и вътрешно неколкократно. Уви 3 от котките успяха да родят, така че сега има и бебета на възраст между 3 дена и 1 месец. Някои от котките са с двуседмично депо антибиотик след кастрацията, тъй като здравето им беше далеч от перфектно. Сега обаче идва най-тежката и трудна част - намирането на домове за котките. Това няма как да се случи без помощта на приемни домове, където животните да бъдат качествено подготвени с тестове и ваксини. Моля ви, дайте шанс на някое от тези изстрадали животни. Повечето са изключително мили и красиви котета, въпреки условията, в които живеят.

За момента имам снимки само на част от котките, но утре се надявам да успея да кача и на останалите.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 June 2015 - 07:06 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 05 June 2015 - 04:29 PM, написа:

От доста време отлагам пускането на тази тема. ...



Психиатърът Ви е казал много точно - "обсесивно-компулсивно разтройство". С единствената грешка, че не се лекува лесно, което показва и последващото поведение на съпругата Ви.

Единственият най-разумен съвет е Вашата съпруга да бъде лекувана специализирано (ако трябва и в специализирано заведение), а през това време на котките да се намерят стопани и да освободят площите, които заемат.

Mоля, не цитирайте огромни постове.
мод

User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2015 - 07:52 PM

Г-н Атанасов, беше хубаво да ползвате подписа си и в реалността, не само във виртуалността.

Ужасно е, че има такива събирачки и съчувствам на хората, които са се заели да помогнат на тези котки. Силно ви стискам палци да успеете и клетите животни да намерят втори шанс.

Аз осинових котка от събирачка по стечение на обстоятелствата и просто апелирам към малкото останали хора, четящи тук, да се престрашат и приемат коте в дома си за малко.

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 June 2015 - 08:09 PM

Не ми стана много ясно какво точно искате на мен да кажете, но както и да е.

По-добър съвет от този не мога да дам. Проблемът при този господин е в съпругата му, която има нужда от лечение. Това не е обидно, нито срамно. Това е факт и той трябва да бъде приет с цялата си сериозност.

Относно котките - казах го достатъчно ясно.
Животните трябва да намерят дом (нищо по-различно от това не съм казал нито искал да кажа). Животните нямат място в дома на тази жена, защото след нейното оздравяване тя не трябва да се среща с това (котките), което е предизвикало състоянието й.

Цитата е премахнат.
мод

User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2015 - 08:39 PM

Ситуацията на жената е сериозна, определено.
Имах предвид единствено, че вие се обръщате към съпруга, а Мечопух определено не е съпругът, тя цитира писмото, което е получено. Тоест ако искате да дадете наистина полезени напътствия на господина е добре да се обърнете директно към него. Или да помогнете на момичетата с тежката задача, с която са се наели.
За съжаление в България това състояние все още не се приема с нужната сериозност, а напротив - всички бягат от подобни случаи. А и жената няма къде да се настани специализирано, защото това би трябвало да е с нейното съгласие, а тези хора не осъзнават колко лошо е това, което правят и отказват и малкото помощ, която им се предлага.
Колкото до съвета на котките да се намерят стопани, то това е мисия почти невъзможна. Стопани на здрави и прави котки и котенца не се намират с месеци и години, какво остава за 20+ големи котки с влошено здравословно състояние. Котки за задомяване извират отвсякъде, а търсенето е.....никакво, меко казано. Никой не иска да осинови котка, представена на подобни на горните снимки. А както се вижда - приемни домове - пак нула. Да не говорим за купищата разходи нужни да се подготвят за осиновяване.

Изобщо както казах - тези случаи са изключително тежки и всяко едно коте, което бъде измъкнато от там, ще бъде невероятен късметлия. А този, който ще му подаде ръка, в моите очи и не само, би бил много специален човек.



User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 June 2015 - 09:14 PM

Добре, ако вината ми е в това, че не съм забелязал, че подписващата се като Мечо Пух не е въпросният съпруг, а просто е поместила цитат, виновен съм. Извинявам се и на двамата!

Аз не мога да помогна, защото проблемът е сериозен и е предмет на хора с висока квалификация в сферата на психиатрията.

Колкото до котките – и там не мога да помогна. Имам 6 кучета и 25 котки. Всички са осиновени !!! (спасени) при различни ситуации.

И повярвайте ми, някой в много по-лошо състояние от тези на снимката.

Моля, спрете да вмъквате цитати излишно!
мод

User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#7 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2015 - 12:04 PM

Много благодаря за включването в темата. Това от което обаче имам нужда е реална помощ. Не искам никого да обиждам, но съветите не помагат особено в такива ситуации. Има нужда от хора, които да помогнат с приемни домове, храна, средства за подготовката на животните за осиновяване и търсене на нови домове. Не се чувствам компетентна по въпросите на психологията и не мога да отделя време да задълбавам в тази насока. Ясно за всеки, който се е сблъсквал с подобни хора е, че проблем има, но грижа на самия болен и роднините му/и е да потърсят консултация с психиатър.

Много неща се случват на този фронт. Мисля, че спокойно можем да използваме тази дума, тя най-точно описва случая и условията, в които се опитваме някак да помогнем на тези животни. Миналата седмица 2 от котките бяха много зле и се наложи 5 дена да бъдат на инжективни антибиотици във вет. клиника Антим. За щастие и късмет сега са добре. Долколкото изобщо може да е добре някоя котка в тази среда за живот ... Преди 2 седмици бременната котка, която събирачката не ни позволи да кастрираме роди 5 котенца. 2 от тях починаха скоропостижно :( . Събирачката пое други 5 изхвърлени новородени котенца с надеждата котката да може да откърми и тях наред с оцелелите 3 собствени, но преди 2 дена едно от 5-те "осиновени" също почина въпреки, че от клиниката взехме и сухо котешко мляко, за да ги дохранва и да не разчита само на котката.
Така и не успяхме да пуснем снимки на двете роден април месец котенца, а едното вече е звездичка .... :( Почина преди 3 дена въпреки, че Ася го води на лекар в Антим. От какво почина така и не стана ясно, просто е спряло да диша.
За 2 от котките успяхме да осигурим по 3 противогъбични ваксини и вече козинките им са в отлично (за условията там ... ) състояние. На още една котка осигурихме първа противогъбична ваксина и скоро дори и предстои втора.
Най-хубавото, което се случи беше, че за месец намерихме приемен дом за две от котките на Ася (събирачката). Още по-хубавото е, че едната дори получи предложение за постоянен дом. Лошата новина е, че след като направихме тестове за FIV/FeLv на 4 от котките, 2 се оказаха положителни за FIV. Още по-лошото е, че една от FIV+ котките е точно една от двете късметлийки, които се уредиха с приемен дом. Въпреки желанието си по лични причини приемната им стопанка не може да задържи котката повече от уговореното предварително време, а именно края на юни :(. Не искам дори да си мисля как ще се чувства тази котка след като от комфорта на нормално и чисто жилище се върне обратно в мизерията :(

Прикачена снимка

Това е котката с FIV, за която МНОГО СПЕШНО търсим приемен/постоянен дом. Котката е обезпаразитена 3 пъти върешно и 2 пъти външно, къпана е, има поливалентна ваксина Куадрикет. Клинично здрава е. Готова е за нов дом, стига такъв да се намери. Котето е изключително благо и гальовно и се разбира отлично с други котки и дори с кучета. В момента си съжителства с 2 кучета.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни