Dog.bg Форуми : Грейси

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Грейси куче на сметището за домашни любимци

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 June 2015 - 11:11 AM

Грейси е рожба на нечий домашен любимец.Появи се миналото лято пред Кауфланд - социално 3-4 месечно пале,без майка.Не особено атрактивно като външност,но затова пък общително и мило,та успяваше да си измоли храна а понякога и ласка.Хареса и там- много хора минават ,все се намира някой да я погали,гладна не остава...и ден след ден така и накрая паркинга пред Кауфланд стана дом за Грейси. Постепенно палето порастна ,успях да я кастрирам преди да се разгони,но както всички знаем едно голямо куче без дом и порода не може да разчита на симпатия,на каквато се е радвало докато е било малко пале....Все се е намерило на кой да пречи дори само с вида си....
И така след обаждане на управителя,Грейси е заловена и откарана в кучкарника.Какво е преживяла там Грейси не може да си каже,но със сигурност са били тежки дни за нея....
И понеже познавам Грейси,понеже израстна пред очите ми,стана така ,че при всяко ходене до Кауфланд( и не само тогава) ми се свиваше сърцето и мисълта че е в кучешки концлагер почна да ме побърква....
Реших да я измъкна оттам ,въпреки никаквата переспектива да и предложа дом,па дори и временен.
За Грейси обаче дори и уличния живот е недостижим блян.Защото тя все се връща "у дома",пред Кауфланд,където е нежелана....
И така ,наложи се да живее вързана.В една автоморга,на сметището извън града.Да чака ден след ден,да плаче,да моли и да жадува да се върне сред хората.....Уж временно.Уж за нейно добро :dh_188: Търся си оправдания,насилвам се да вярвам че тази история и живота на Грейси няма да завърши така....
Дали ще има красива приказка за невзрачната Грейси.Или ще угасне на веригата.Не мога да знам ако поне не опитам.
Затова пускам тази тема.Защото надеждата умира последна....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2015 - 09:07 PM

Чери,
четя ти темите и се чудя - от къде намираш сили да продължаваш, как успяваш така с простички думи да ни бръкнеш в сърцата! Качена снимка

Успех на милата Грейси!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 June 2015 - 06:15 PM

Нямам сили,вадя от резервните и карам някакси по инерция :dh_188:
А Грейси ми бърка в сърцето с погледа си,разбирам молбата в очите и все едно ми говори с думи.....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2015 - 09:29 AM

Отдавна не съм писала за Грейси.Няма с какво да се похваля.Тя си е там ,на сметището и страда...
На няколко пъти успява да избяга (първият път бе 2 дена в неизвестност),за последно оня ден,в събота.Намирам я винаги пред Кауфланд,където уви няма как да остане :dh_188: .При последното бягство е успяла да скъса телта и се е появила там с дълъг,влачещ се синджир след нея,пак добре ,че не се е заплела някъде( пресича се железопътна линия с 3-4 коловоза :dh_188: )Като я намерих някой вече и беше махнал синджира,та се наложи да ходим да търсим по спешност нов ,заедно с прилежащите му карабинки.Поне я поразходих из града,ходи перфектно на повод.
Успях да поразчистя от боклуците един участък, има къде да се движи,лошото е че е адска жега и няма сянка,единствено под стария камион може да се навре...
Иде зима и трябва да помисля поне за къщичка :dh_188: .
Горката Грейси,най- много и тежи самотата :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 07 September 2015 - 02:24 PM

Грейси е добре,посвикна вече,не е толкова нещастна,но въпреки това успява периодично да скъса телта и да избяга.Правим си принудителни разходки :md_064:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Намирам я винаги пред Кауфланд и задължително обаче някой и взима веригата ,вероятно е за добро,да не се замота някъде,ама не мога да насмогна да купувам синджири напоследък :dh_188: Сложила съм тройна тел и въже за простор и умувам с какво още да подсиля.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 October 2015 - 09:38 AM

Грейси не живее пълноценно,просто съществува.За нея животът е там,където са хората,където си свободен и можеш да потичаш на воля,където има кой да побутнеш с влажен нос и да получиш намачкване на ушите.На сметището има предимно самота,срещите ни са ограничени,време за тичане няма :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Знам че такъв е живота на 90% на дворните кучета у нас,ама пак ми е криво,много ми е болно да я гледам така ден след ден на синджира.
За беда Грейси има проблеми с общуването с други кучета и не знам дали ще мога да се справя с това.След престоя си в общинския приют Грейси не обича себеподопобните си,хем се страхува,хем е готова да се бие още преди да подуши или да се остави да бъде подушена от другото куче.Преживяла е нещо там и сега ще трябва да се борим с последствията :dh_188:
Така че се очертава трудна и за двете ни зима.И се подготвяме полека-лека.Вече си има къщичка,наследство от едно добро куче на име Бамби,което приключи земния си път.Но Грейси е съвсем млада, само на годинка и от все сърце се надявам и ще се боря да има за нея и друг вид живот...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 October 2015 - 06:52 PM

Грейси е невероятно умно куче,от тези дето си умират да учат разни неща и все искат нещо да правят.
Прикачена снимка
Направо е грехота да прекара живота си на синджир :dh_188: Синджира и е на тел и има известна свобода,но за Грейси е крайно недостатъчна.Досега ,по което и време да ходя ,никога не съм я заварвала да е полегнала.Все е в движение,дебне прелитащи птички,мъкне разни боклуци,тича насам натам да не изпусне нещо.Грейси определено не е куче за което е достатъчно да има паничка с храна и покрив над главата.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Обича да гони и донася топка(стига да има кой да и я хвърля и на кой да я носи)
Обича да се качва в кабината на стария камион,напоследък там е любимото и място и даже предпочита там да стои вместо в къщичката си.
Надявах се да се кротне,да свикне с мястото и да не се налага да е вързана,ама губя надежда.Много активно куче е.А като ме усети че идвам чурулика като птиче,не бях чувала досега такова скимтене- като чуруликане. :wub:
Ех,Грейси....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 November 2015 - 05:17 PM

Взех да изкарвам Грейси на разходки,отначало предпазливо и с голям страх да не се сбие с някое друго куче,обаче всичките ми притеснения се оказаха напразни.
Грейси е по-скоро страхлива( в резултата на нещо преживяно в приюта),но не и агресивна.С Изаура вече се разбират,няма никакви проблеми,макар и да не са първи дружки,но то пък и Изаура си е особена:)
Прикачена снимка

С непознати кучета,стига да не подхождат агресивно също никакъв проблем няма.
Днес доста потичаха и поиграха в кучешкия кът в центъра с този напълно непознат за нас младеж:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

и дори се погушкаха с неговата мила стопанка,пак напълно непозната за нас:
Прикачена снимка
Въобще Грейси вече се поуспокои и забрави страховете си.
Днес дори не реагира никак на облайващите ни кучета,притеснението и от ден на ден намалява.Много съм доволна от нея.Борим се и двете с всички сили със притесненията и недостатъците си ,пък дано се доберем все някога до хубав край на нейната история.
Дотогава Грейси ще чака на веригата си насред сметището,тя няма друг избор,а аз не мога да и предложа нищо по-добро :dh_188:
Не че вярвам да се случи,но все пак да кажа- ако някой има желание да подари един час от времето си на Грейси,да я зарадва и поразходи- моля да ми пише,това ще бъде голяма радост за нея.Аз за съжаление успявам само през уикендите.
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 November 2015 - 07:33 PM

Грейси съвсем се успокои,пак си стана предишното добро и лъчезарно куче,нямам никакви забележки за характера и напоследък.
Прикачена снимкаПрикачена снимка

С Изаура даже се заиграват, големи приятелки са станали.
Прикачена снимка

Грейси е красива,умна,социална,игрива,разбрана,послушна и добра.Все си мисля- няма начин да няма начин...Не искам да допусна че живота и просто така ще премине в самота сред боклуците. :dh_188:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 November 2015 - 09:38 PM

Измина точно една година от кастрацията и ваксинацията на Грейси, та я водих за ре-ваксина.Обаче 4Д теста показа че има ерлихиоза,таще трябва да се полекуваме :dh_188: Според лекарката въпреки това Грейси е в перфектна форма.Откъм поведение без забележки в общуването с хора и кучета (стига другите кучета да нямат претенции към мен- малко е ревнива :md_064: ) С хора е пълна глезла :wub:
Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка
Запозна се с друго "мое" подопечно куче- Рекс
Прикачена снимка Прикачена снимка
после позяпа навън като истинска клюкарка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
После ходихме в парка
Прикачена снимка
където си хареса другарче за игра и настоятелно го канеше да потичат
Прикачена снимка
другарчето обаче не ни беше в категорията :) та си общуваха през мрежата.
Днес беше деня на Грейси.
Грейси беше щастлива.
Грейси иска всичките и дни да са такива,да не чака самотна на синджира,да се среща с хора,да ходи на разходка ,иска нещо да се случва...
Аз не мога да и предложа такъв живот,аз съм само моста към него :dh_188:
Дано късмета е с теб,Грейси :wub:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 14 December 2015 - 11:06 AM

С Грейси продължаваме да ходим редовно до парка и кучешкото ограждение и всичко е повече от добре :ae_085:
Много съм доволна от момичето,установих даже че е далеч по-безпроблемна от повечето домашни любимци с които се срещаме там.Абе напаво си е перфектна даже :wub:
Миналата седмица си поиграха с Шарпи( кръстоска на питбул с шарпей),но за огромно мое съжаление апарата ми се оказа без батерия :dh_188: Шарпи е голям шемет,много шумен и трудно общува с други кучета,но с Грейси си допаднаха и добре си поиграха.
Тази седмица пак попаднахме на питбул с характер ,и отново всичко мина перфектно :ae_085:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Грейси е куче с достойнство и не позволява да и се качват на гърба,но го прави с финес- деликатно,но категорично :ab_041:
Прикачена снимка Прикачена снимка
След разходката,като разбра ,че пак я връщам на сметището,Грейси ми се разсърди :dh_188:
Даже не пожела да си изяде бисквитката .....
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Ех,Грейси,дано скоро да дойде деня в който някой да те забележи и хареса,та след разходка да можеш да се прибираш "у дома" :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 December 2015 - 10:05 PM

Грейси:)Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Каквито и проблеми да е имала,вече няма и помен от тях.
Играем с различни кучета
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

дори и по много наведнъж:)...макар че не мога да ги снимам всичките:)
Прикачена снимка
от Грейси се вижда само опашката,но тя пък показва настроението и красноречиво:)

....та ако някой харесва такова куче- активно,общително,дружелюбно с всякакви хора, умно повече от нормалното и пълно с любов- Грейси е точно такава :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2016 - 10:05 AM

Грейси посрещна Новата Година с нова надежда за топъл дом,доста се намръзна горката :dh_188:
Но въпреки това първия сняг я зарадва,нали душата и е детска:)
Прикачена снимка
Поигра и потича с приятелчета,после те се прибраха на топло,а Грейси я очакваше пак самота и веригата.
Следваща бленувана разходка - чак през уикенда :dh_188:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2016 - 12:43 PM

Юхуууу, за местене сме :af_089: :af_089: :af_089:

Грейси замина първо в приемен дом в Германия,
Прикачена снимка
а там много бързо се уреди и с постоянен такъв
Прикачена снимка Прикачена снимка
Дойде писмо че се е запознала с котката без излишни драми
Прикачена снимка
имала даже и приятелска среща с кон:)
Прикачена снимка
Има си и детенце да тичат и да се забавляват.
Прикачена снимка
Много съм щастлива ,но и все още много ми липсва,така че чувствата са смесени -радвам се много с една малка болка в сърцето и страдам за нея с една доста сладка мъка :ag_204:
Бъди щастлива,Грейси :wub:
Благодаря,Streunerhilfe Bulgarien e.V. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 19 April 2016 - 09:24 AM

Грейси, на екскурзия до Северно море, спокойна и щастлива и вече се разхожда без повод,:)
Много ми липсва все още,но се надявам че я обичат не по-малко от мен :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни