Dog.bg Форуми : Кучешки дисаги

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучешки дисаги Някой има ли отзиви и подходящи ли са куче в не много добра форма? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 23 June 2015 - 10:32 AM

Здравейте,
Преди няколко месеца прибрах около 6-годишен голдън ретривър в потресаващо състояние - бълхи, нокти като на котка, наднормено тегло (до толкова, че му беше трудно да ходи), както и поведенчески проблеми и страхове. След 4 месеца дълги разходки, търпение и обучение стигнахме до момента, в който вече може да тича и все пак формата му не е перфектна. С доста активен начин на живот съм, което включва и планински преходи. Този сезон още не съм ходила никъде, защото не съм сигурна, че физически ще се справи с нещо по-дълго от 3-4 часа, но все от някъде трябва да се започне. Мисля, че вече му е време.
Въпросът ми е дали за куче в неговото физическо състояние е подходящо да използвам кучешки дисаги с много малко тежест в началото, за да свикне с тях, като впоследствие ще видя как е с издръживостта и евентуално ще увелича тежестта до толкова, че да му е комфортно? И трябва ли да се притеснявам от изкривяване с тези дисаги? Той е с много висок праг на болка и е изключително търпелив.
Благодаря предварително и извинявайте за подробното описание, но ако не е то, притесненията ми изглеждат безпочвени. :)
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#2 Потребителят е офлайн   bull-shark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 19-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 June 2015 - 09:14 PM

И за какво са му тези дисаги? В конкурс по фитнес ли ще се явява? Или във филм на Шварценегер ще партнира?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 24 June 2015 - 08:11 AM

Мислех да го пусна на конкурс за боди билдинг ;)

Мерси за изчерпателния отговор и съвета :D
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#4 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 June 2015 - 11:38 AM

Moжете да започнете без дисагите.Нека свикне на ритъма Ви на живот сред природата и след това може да му сложите ,макар да не са нужни за да си изкарвате прекрасно на разходките.Не знам дали предизвикват изкривяване.Започнете постепенно,не го натоварвайте отведнъж като км.Успех
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#5 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 June 2015 - 12:56 PM

Ние също сме планинари и ходим с кучета по планините. Дисагите са на моя гръб. Кучетата тичат свободни. Изморяват се и без допълнителни тежести. Смисъл от дисаги виждам единствено, ако искате да си спестите вие от носенето на допълнителни кила.
Аз например освен моите си неща, палатка и спален чувал за мен, нося спален чувал за кучетата и храна за тях.
На самите преходи се съобразяваме с кучовци по следния начин - когато се изморят (все пак те навъртат повече км от нас), спираме да си поемат дъх. Когато взехме първото ни куче с нас, то беше на около 3 месеца. Спирахме заради него с часове, същото беше и с другите по-нататък. Подбираме прехода според сезона - в летни месеци преходът да е с повече гористи райони. Иначе ако вървим по било и не особено на високо, изчакваме на сянка, за предпочитане край река, да премине жегата.
Ако ще нощувате по хижи, имайте предвид, че кучето ще трябва да остане отвън, в най-добрия случай в столовата, а някой от вас да спи там, на пейките.
Ние за това си носим палатка и забравихме вече нощувките в хижи.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#6 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 24 June 2015 - 01:43 PM

desi79, благодаря. Консултирахме се с ветеринар и ни препоръчаха да пропуснем дисагите заради дългата козина и вероятността да го спарят. Разглеждам само по-леки маршрути с вода по пътя и по възможност да не са по билото, а освен всички бутилки и термоси, се снабдих и с хидратираща система.

wind, щом сме с куче е ясно, че сме на палатка, а пък е и по-приятно. Не би ми минало през ума да го оставя да спи сам, а идеята на дисагите не е аз да пестя от теглото за себе си, а той да тренира както дисциплината, така и мускулите си. Но както споменах, ветеринарите препоръчаха да не му ги слагаме.
Твоите кучета в палатката ли спят? Познавайки моя шушляк ще му е топло вътре, но няма да иска да ни изпусне от поглед. Никога досега не съм водила никое от кучетата си на палатка, с него ще ми е за първи път.
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#7 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 June 2015 - 08:14 PM

Да, спят с нас в палатката. Ние по принцип ходим на високо, а там си е доста студено, дори лятото.
Ако се случи да е по-топло и сухо време, съпругът ми спи на спален чувал отвън, а аз вътре с кучетата :)
За тях постилам спален чувал от края до мен. Те се подреждат едно до друго - едното ми топли краката, другото кръста, третото раменете и главата :)
За дисагите исках да кажа, че няма никаква нужда от тях. Самите преходи са достатъчна тренировка за кучето. Нашите в края на деня едвам изчакват да разпънем палатката и веднага влизат вътре. Нямат време и сили за нищо друго, свиват си се на местата и ... захъркват :)
От натрупания опит стигнах до практиката последното им ядене да е към обед. Никакво ядене вечер - много са газовити :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#8 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 25 June 2015 - 08:24 AM

Ммммм, това с храната ще го имам предвид, мерси. Като знам, че вкъщи излизам от стаята при появата на стомашна муза, представям си какво ще се случи в палатката. :D
Аз дисагите ги броях по-скоро с възпитателна цел, моят е малко особен и се опитвам да му измисля методи за концентрация и послушание, защото стандартните не работят при него. Например, когато го карам да прави нещо и после го награждавам било то с играчка, било то с лакомство, той губи интерес. Няма храна, няма играчка. Не го интересуват и отказва да ги вземе. Същото е с играта - фризбита, тенис топки, всичко се гони, взима се, се ляга с него и просто се лежи с топка между предните лапи. Не иска да си играе нито с нас, нито с другите кучета. Затова опрях до дисагите. Мислех да сложа вътре само 2 тенис топки и да знае, че най-любимите му неща той си ги носи. Поне това работи при него - когато му гласуваш доверие става изключително изпълнителен и фокусиран. Но след разговора с една ветеринарна лекарка, се отказахме тотално от тях. Как го научихме да ходи на повод и да не се закача с другите мъжки кучета, само ние с мъжа ми си знаем. :D
Иначе засега съм се спряла на по-леки маршрути, нищо по-дълго от 3-4 часа и основно в гористи райони с вода.
А относно палатките ни - и двете са избирани за дълги преходи и са много леки, но и малки, а нашия кифльо обича да му е широко и по едно време обмисляхме варианта да взимаме и двете палатки единият да спи в едната с него, другият в другата. Ще пробваме първо с една и ако не стане, ще ходим с 2 палатки. :D
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#9 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 June 2015 - 09:39 AM

3-4 часа няма да ги усетите.
Може да си планирате по-дълги преходи, с по-големи почивки, ако се налага.
В "полеви" условия привичките се променят.
Едно от кучетата ни, Лъки, изобщо не търпи друго куче дори да го допира леко, докато той спи или лежи, веднага изръмжава или става и се премества, но в палатката е притиснат отвсякъде и гък не казва :)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 25 June 2015 - 10:00 AM

Хахах, забелязала съм, че кучешките приоритети са като човешките - менят се в зависимост от мотивацията :D Почти съм убедена, че ще предпочете да е вътре и да му е топло пред това да е сам. :D
Ще го пробвам нещо лекичко като за първи път и ако се справи, следващияt ще е по-дълъг. А и аз вече предпочитам да се подмотвам в планината, не да си броя минутите, така че няма да му давам зор.
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#11 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2015 - 03:39 PM

Показване на мнениетоTinkerBell, в 23 June 2015 - 10:32 AM, написа:

Здравейте,
Преди няколко месеца прибрах около 6-годишен голдън ретривър в потресаващо състояние - бълхи, нокти като на котка, наднормено тегло (до толкова, че му беше Въпросът ми е дали за куче в неговото физическо състояние е подходящо да използвам кучешки дисаги с много малко тежест в началото, за да свикне с тях, като впоследствие ще видя как е с издръживостта и евентуално ще увелича тежестта до толкова, че да му е комфортно?



Кучешките дисаги с някакъв товар в тях са много добро средство за трениране силата и издръжливостта на кучето. От години утвърдена практика при ловци и хора със служебни кучета, подложени на по-екстремни натоварвания.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#12 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 27 June 2015 - 06:52 AM

Не знам колко от тези, които ти дават съвети са ползвали такива дисаги.
Трябва да се започне постепенно с натоварването и ако кучето разбере, че върши нещо полезно ще го прави с кеф.
Крайното тегло, не трябва да надвишава 1/5 /от теглото на кучето/ за дълги преходи, за къси импулсивни тренировки може много.
Дисагите трябва да се балансират правилно и да са прогонени по тялото на животното.
Добрата екипировка струва пари.
Прикачена снимка
/фото отпреди 5/6 години, сега уча сина й- също се забавлява/ :md_064:
Поздрави.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   fanciful Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 632
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 June 2015 - 08:14 PM

Според мен кучешките дисаги са интересно приспособление както за обучение, така и са практични за транспорт на някой неща. Кучето няма да се претовари, ако дозирате разумно съдържанието им и го съобразите с разстоянието, което искате да измине с тях на гърба. Да се има предвид, че лятото запарват, но тогава може да ги използвате и за охлаждане на кучето, ако вътре сложите охлаждащи елементи или бутилките му със студена вода. Неприятно е когато почне да се търкаля в тревата с дисагите, а вътре, например, вие сте си сложили баничката... :ab_041: или нещо ценно и крехко. Проблемът с дисагите, продавани по нашите магазини се оказа с тяхната издържливост. Разпаднаха се за 3-4 носения.
Конкретно за Вашето куче - Вашият вет. лекар е преценил, че не са подходящи, след като се е съобразил с: възраст, степен на затлъстяване и свързани с него потенциални проблеми, темперамент.
Приятни разходки!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.monasterymeadows.com

#14 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 28 June 2015 - 08:50 AM

Страхотно, благодаря! А вие каква марка ползвате и откъде ги купихте? Защото аз намерих само на едно място и точно в момента нямаха налични. Бяха на Ferplast, ако не се лъжа.
Ветеринарят, който предположи, че може да му е твърде топло, не е нашият и не го познава, беше по-скоро общо предупреждение. Нашите ветеринари казаха, че няма проблем, стига да се съобразяваме с времето навън.
Взимам си бележка за баничката, няма да я слагам там :ab_041:
Като знам колко обича да си има негови неща, в момента, в който разбере, че дисагите са само за него, ще изпадне в екстаз :ab_041:
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#15 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 28 June 2015 - 04:34 PM

ЕТО
Тези не ги знам, но ми харесват.
Моите са немски регулируеми и не се късат, не знам защо :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   TinkerBell Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 23-June 15

Публикувано: 28 June 2015 - 09:21 PM

Много благодаря :)
User's Signature

"Не лъжете, не крадете, за имане не ламтете.
Пари да текат като река Стряма, катафалката ремарке няма.
За всеки ще има земя два на един, но там само с букета и без комин.
Правете добрини напук, защото всичко е до тук."
(Из входния надпис на едни гробища)

#17 Потребителят е офлайн   hrisi14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 567
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2015 - 09:15 AM

Здравейте! Искам да ви предложа тези раници, които по-никакъв начин не запаряват кучето, защото са подплатени с материя която не задържа влага, удобни, регулират се, има и възможност кучето да се върже с повод за тях, но най-вече са супер издържливи на натоварвания, качествени и лесни за пране!

Може да ги намерите в специализирания онлайн магазин на МАНМАТ - официален представител за България
MANMAT.BG
РАНИЦА ЗА КУЧЕ

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни