Dog.bg Форуми : Предложения за един "старчок"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Предложения за един "старчок"

#1 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 09 July 2015 - 07:46 PM

Става въпрос за един мъжки екземпляр, който го мернах преди месец, че обитава даден район, но без да съм го виждал отблизо. Вчера случайно го зърнах и се приближих; все ми се струваше, че е добре, но когато го видях отблизо не беше толкова розова картинката - изключително слаб, козината на места липсва въобще, предните лапи са подути, между пръстите има дупки, от които тече кръв, също така очевидно старичък. Та въпроса ми е имате ли някакви предложения, защото се чудя, ако утре го откарам на ветеринар, какво да го правя, докато се опитвам да го стабилизирам; защото ми отне днес 1 час, за да го намеря, пък не е като да имам свободно време в излишък; мога да го взема в гаража, но не знам дали ще мога дори и 2 пъти на ден да го посещавам и общо взето ще си стои на тъмно като затворник. Приемам всякакви предложения и препоръки какво да го правя този старец, тъй като не е от кучетата, които ей така може да подминеш и да си останеш спокоен.
П.С. Може ли да оправите заглавието, че съм допуснал грешка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 11 July 2015 - 08:31 PM

Да допълня малко. Предходните дни ходя по 1 път на ден, защото поне му научих мястото, където лежи; а той лежи доста, защото предната лапа не ми се струва подута, а сякаш има проблем със самите кости, затова в понеделник ще го откарам да го прегледат. От снимките не си личи колко, ама колко слаб е; не прави никакъв проблем като го разглеждах отблизо, за да видя в какво състояние е. Даже днес искаше да ме последва, но бързах и му се измъкнах, че с тази проблемна лапа до никъде няма да стигне. А най-лошото, е че е в проблемен участък до пътя, където преди 2 седмици прегазиха младо куче, пък да не говорим, ако "старчока" се озове на улицата.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 13 July 2015 - 10:46 PM

Днеска бяхме на ветеринар за боцкане и старчо понесе стоически всичко; единствено не му се понрави, когато се опитах да го отнеса по-бързо до мястото му. И тъй или иначе го прибрах в гаража за по-сигурно, макар че си мислех, че е по-хладно, а то е доста задушно, утре ще видя какво ще го правя през деня; само се опасявам да не вземе да се потроши там, че има и кола, а той и при ставането леко залита и да не се удари, че да не удвоим проблемите. Но поне има апетит сега-засега.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 14 July 2015 - 10:11 PM

Оказа се, че старчо няма нищо против това да е в гаража; даже след разходката няма нужда и да го прилъгвам вътре; сам си влиза вече. И пази хигиена; ако ще върши нещо, ще е навънка; даже и отока мисля че му е спаднал малко. Като цяло е много безпроблемен и ако нямах друг старчок в нас, щях да го взема; много е мирен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2015 - 11:20 PM

Сега виждам темата ...
Saibottt, поздравления, че си забелязал дядко! :rc_036: :rc_036: :rc_036:

Имам подозрения, че познавам кучето.
Не става ясно в кой град се намира и къде е намерено?
Ако е в София около център Глобус е същото, което мисля, че е. До Коледа живеех в квартала и го познавам. Мога да дам малко инфо
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#6 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 15 July 2015 - 07:26 AM

Не мисля че е същото, защото по думи на други хора, стои около определено място някъде от миналата година, ако не и повече. А кучето не се намира в София. Но кой знае; на мене ми е чудно как до сега никога не го бях виждал; някаква странна случайност.

#7 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 17 July 2015 - 10:33 PM

Вчера бяхме отново за боцкане и старчо (все още няма име, ама той е малко и глухичък от възрастта, така че си му викам просто старчо) малко по-малко изглежда по-жизнен. Естествено в гаража, покрай тия горещини е парна баня, ама към края на разходката, той сам си поема натам и си влиза сам. Снимки утре ще гледам да направя, ама след като се постабилизира не знам какво ще правим; не че му е зле в гаража, защото не искам да го пускам навън, че стои в рисков район, но пък някакси не пребивава пълноценно там; все още има живот и желание в него.

#8 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2015 - 09:51 PM

Поздравления за доброто, което творите! Не мога да Ви помогна, за съжаление, с друго, освен да споделя във Фейсбук. Дано се появи възможност това куче да изживее щастливо и спокойно старините си.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#9 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 20 July 2015 - 01:07 PM

Мерси все пак на отговорилите в темата. Днес пак бяхме да се боцкаме, но поне оттока на лапите е спаднал; някои път при разходка се спъва, защото е старичък, но за разлика от преди седмица, поне се разхожда по 15 минути и повече; преди 1 седмица едвам-едвам креташе, заради подутите лапи; сега е значително по-добре и малко по-жизнен. То не знам има ли смисъл да публикувам обяви за осиновяне; то млади кучета не осиновяват, пък камо ли един старец, който с напредване на възрастта, естествено ще залинява. Не знам, но поне докато се окопити напълно, ще го държа при мен, пък после ще видим какво ще правим. Снимки довечера ще гледам да направя.

#10 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 22 July 2015 - 10:08 PM

Преместих старчо в друг гараж, където е по-прохладно и поради смяната на познатата обстановка искаше да излезне, ама в момента не осъзнава, че на новото място е далеч по-добре. Има повече енергия дори и за малко по-дълги, в сравнение с първите дни, разходки. И малко снимки; нямам по-хубави, но все пак е по-добре от нищо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 25 July 2015 - 09:26 PM

Старчо се чувства все по-добре и по-добре и макар че видимо не е качил кой знае колко, то по факта, че е изключително жизнен, може да се прецени подобреното му състояние; вчера дори направихме доста дълга разходка, което ме учуди, защото не мислех, че е способен; и ако нямах ограничено време щяхме още да се разхождаме, което свидетелства, че е с възвърнати сили. Проблемът е че вече в гаража не му е толкова интересно, защото постоянно напира навън; а не искам да го пускам, защото си стои в проблемния район, първо, и второ, тук в квартала започнаха да прибират в приюта безстопанствените кучета; а като ги приберат не е сигурно, че ако ги пуснат впоследствие, ще ги пуснат оттам откъдето са ги взели; а старчо ако се озове на ново място, толкова ще е стресиран и поради напредналата възраст едва ли ще оцелее на чуждото място; защото при все че е затворен в гараж, всеки ден обикаляме местата, които той преди да го прибера сам си обикаляше. Така че ако някой има предложения или опит с осиновяване на стари кучета, тъй като си мисля че най-добре и по-голяма вероятност би имало осиновяване в чужбина (това не значи, че изключвам и България, тъй че ако се намери и тук възможност, още по-добре), то нека всеки сподели или ме посъветва какво да правя. Готов съм да му изкарам паспорт, да направя нужните процедури, било то ваксинации, тестове, ако трябва, само и само да получи шанс за осиновяване, че в кучето има още живот; а и ако се осинови от човек, който да му осигурява и постоянно качествена храна, тъй като за мен това е непосилно, то кучето би живяло още дълго.

#12 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 31 July 2015 - 11:56 AM

Преди два дни със старчо бяхме да вадим осили; определено не му беше приятно, но няма начин; поне отока на лапата значително спадна и даже вече потичва от време на време. И преди около седмица, даже го чух и за пръв път да лае; малко по-малко става все по-жизнен и по-жизнен. Има и малко снимки. А следващите дни ще мисля и да го ваксинираме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 July 2015 - 09:57 PM

Поздравление за всичко!
Следя темичката с интерес, но понеже няма как да помогна, не пиша.
Искрено се надявам старчето да намери кътче, където да доизживее старините си.

Включвам се в момента само за да изкажа мнението си, че ако за старчето не се очертава пътуване зад граница, може би не е добра идея да се ваксинира.

Късмет!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 31 July 2015 - 10:05 PM

Показване на мнениетоwind, в 31 July 2015 - 10:57 PM, написа:

Поздравление за всичко!
Следя темичката с интерес, но понеже няма как да помогна, не пиша.
Искрено се надявам старчето да намери кътче, където да доизживее старините си.

Включвам се в момента само за да изкажа мнението си, че ако за старчето не се очертава пътуване зад граница, може би не е добра идея да се ваксинира.

Късмет!

Мерси за отговора. Това ми е идеята да се опитам зад граница да го пратя, затова обмислям ваксинация; но тя ще е най-рано след една седмица; още обмислям какво да го правя. Приемам и предложения де :mg_062:

#15 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 05 August 2015 - 03:59 PM

Днес вадихме на старчо отново осили; в петък пък ще ходим да го прегледаме отново. Иначе е добре; похапва си, потичва си, радва се; мисля че визуално поне малко е качил; снимки обаче за сега нямам. Следващата седмица ще го мисля за ваксина, но дотогава има време; кой знае може чудото да стане дотогава :)

#16 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 09 August 2015 - 12:48 PM

Възникна неловък проблем със старчо? Почна да бушува в гаржа и да се качва, да сваля и да къса разни неща (което ме навежда на мисълта, че може би не е толкова стар, колкото предполагах; явно заради здравословните проблеми ме е бил заблудил); дотук добре - скъсал кабела на един разклонител и един кабел на електрически фенер; все някак ще покрия разходите за възстановката им; проблемът е, че тези кабели бяха на един висок рафт, на който явно, че старчо се е качил и ги е свалил; лошото също така е че рафтът е нестабилен и е пълен с тежки и големи инструменти - гаечни ключове, шестограми, чукове, железа всякакви - и ако го бутне ще го потрупа. Веднъж когато отивах по работа и просто минавах покрай гаража, чух някакъв писък, все едно, че кучо се е ударил; след това когато се върнах намерих един малък електрожен на земята; явно хванал кабелите и почнал да ги дърпа и така електроженът паднал и го ударил, но за щастие без последствия. Та въпросът ми е: някой има ли свободно място на някоя къща или на отворено пространство, където да може да се върже старчо поне докато му се търси дом (евентуално бих покрил само 2-3 месеца издръжка); старчо е с изградени хигиенни навици, което също е лошо, защото някой път поради работа го изкарвам през големи промеждутъци от време, през което време той стиска и не върши нищо вътре. Ако някой има вариант да го предложи или поне да разпрати на повече хора, за да се открие някаква възможност за кучето.
П.С. Някой ако има идея/и къде най-вероятно, ако се пусне публикация, биха се срещнали хора имащи възможност да гледат старчо, нека ги сподели на лично съобщение или тук.

#17 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 14 August 2015 - 09:33 PM

Малко да повдигна темата. Вързах старчо за голяма гума в гаража поне да не се изпотроши и засега може да се каже, че има резултат. Вчера му правиха тестове (резултатите ще ги кача утре, че не мога да си намеря фотоапарата), защото коремът му беше леко издут с опасения да няма тумор на черния дроб. Обаче всичко е в норма, единствено хемоглобинът му е нисък и ми казаха, че би трябвало много бързо да се изморява, но пък по мои наблюдения кучето е много, много по-добре, много по-жизнено и с повече енергия от началото, когато го взех; затова решихме след 2 седмици пак да направим тестове, за да видим какво ще е нивото му тогава, дали ще се задържи или покачи. Затова казаха, че може да е от далака, но ще видим при следващите тестове. Иначе кучо е послушен, дори и без повод си върви по мен, не ходи никъде странично и естествено има още млада жилка в него, за да проявява любопитство към женски кучета :db_046:

#18 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 26 August 2015 - 09:57 PM

Старчо все още е при мен и си чака късмета, отнякъде да се появят точните хора. Другата седмица ще правим пак изследвания да видим дали далака е наред; иначе старчо си е кротък и послушен и поради големия си ръст като го разкарвам чувам от време на време майки или баби с деца, на които казват: "Ела тука, кучетата са лоши, ше те ухапе!", без дори да подозират, че старчо е мирен и послушен. Естествено някои се осмеляват да го погалят и уау чудо на чудесата, още няма ухапан човек от него; сигурно звездите са подредени по благополучен начин и затова не хапе, иначе не мога да си го обясня. Малко снимки (естествено лоши, ама няма други); видимо не е качил кой знае колко, може би от възрастта не знам, иначе има огромен апетит. И ще чакаме някой да откликне.
P.S. Ако някой има контакти извън България, би ли "подшушнал" за старчо, пък може да го хареса някой. Дано!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#19 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 10 September 2015 - 06:41 PM

А ние продължаваме да се мъчим с тия проклети осили; поради големия оток не могат да се изкарат, а самите осили са се скашкали - кой знае откога са били в него като го намерих. Сега ще се опитаме да овладеем отока и като спадне, ще действаме пак. Абе много проклета работа. Но за сметка на това пък изследванията, които направихме вторият път бяха добри и поне тук опасенията паднаха сега-засега. Иначе старчо изпитва дискомфорт, където е; като е в настроение така вие, че се чува доста наделече, поради което вечерната разходка трае поне 2 часа, та да го изморя и като се прибере директно да заспи. И очакваме отнякъде за зимата нещо по-уютно да изскочи.

#20 Потребителят е офлайн   saibottt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 21-August 09

Публикувано: 16 October 2015 - 11:44 PM

А ние се подготвяме за предстоящия нов живот на Старчо :be_107:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни