Dog.bg Форуми : Писна ми от журналисти - професори

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Писна ми от журналисти - професори Най-ужастните кучета- питбулите Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 09 July 2015 - 09:32 PM

Сутринта гледах сутрешният блок на "Нова тв" Там всезнаещите Ани Цолова и Виктор Николаев, дискутираха поредният случай на "кръвожаден" питбул. Събеседници бяха БАСКЕТБОЛНИЯТ ЕМОЦИОНАЛ - Тити Папазов и някакъв друг всезнайко.

Всички вкупом се възмущаваха и разсъждаваха. Питбулите задължително да са с намордник. То добре са си намерили тема за запълването на ефирно време, но да бяха се поусведомили малко. Има си наредби, примерно: всяко куче над 10 кг. трябва да е с намордник и всяко куче - на повод, и тези наредби не са от вчера.

После коментар на случката за онзи дето му било отхапано половината лице, а се оказа, че му е разпран само носа. Но ситуацията при която се е случило не се коментира. Всяко животно при провокация реагира. Вървял си той и ритнал по оградата. Чул , че кучето се обадило и решил да надникне, е добре, че не беше кангал, че тогава наистина щеше да остане с половин глава. Така и бабата дето преди време я нахапаха два пита. Отишла и ги дразнила с пръчка по оградата. Хората си взимат кучета с определена цел. Една от тях е пазач. Е пазача си е свършил работата, а пияндето си е понесло последствията от глупоста си. Утре ако се надвеси от 10-тия етаж подпийнал и падне, Собственика на апартамента ли ще е виновен, или строителят?

В общи линии забелязвам, че се търсят жертви, на които всички да се нахвърлят и то без да се дава право на реплика от другата страна.

Същото е с мотористите, полицаите и тн.

Преди време онази хубавица, дето взриви ефира с твърдението си , че е съблечена от полицаи за обиск на улицата. Една седмица, това беше топ новина, то ги каниха в предавания, нея, баща и. Накрая какво се оказа? Гаджето и не било това, което тя показва , а познат на полицията пласьор. Метод му било да ползва гаджетата си за мулета. Тази истина обаче не беше толкова интересна и нямаше такъв отзвук.

#2 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 July 2015 - 06:35 AM

Да, жалкото е, че тези глупости ги слушат много хора и им вярват. Преди два дни се загледах в предаването на Венета Райкова, тъй като мернах там Стела Райчева от Анимъл Рескю. Венета търсеше както винаги жълтините и я прекъсваше постоянно, но пък си запълни тъпото предаване. Добре, че от приюта са започнали обучителна програма по училищата и това е наистина правилната посока.
Пак в един от сутрешните блокове Цолова и Николаев коментираха как била пострадала кола от сблъсък с каруца. От показания репортаж видях само един гладен кон, който гризеше кората на крайпътното дърво. Тези двамата са показали, че нямат никакво отношение към животните, а когато заговорят за бездомните такива направо се оливат.

#3 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 10 July 2015 - 07:07 AM

Цолова и Николаев са показали не една и две некомпетентности. Най смешно ми стана, когато Бойко беше там. Очаквах да му задават смислени въпроси, а те се уплашиха и го оставиха той да води предаването. Антон Хекемян е много класи над тях и много по добър.

#4 Потребителят е офлайн   YYakovliev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 27-May 15

Публикувано: 10 July 2015 - 02:52 PM

Във въпросния 5-10 минутен, малоумен репортаж думата "ПИТБУЛ" беше спомената около 100 пъти...

#5 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 10 July 2015 - 07:30 PM

Deteto нахапано ли е -нахапано , на оня малко му остана да загуби носа си или окото ...
защо не виждате това ?
Да не съм ги нахапал аз, или баба ми ?

Според мен собствениците на горните кучета донякъде ги оневинява крадливата ситуация /нация в България ,
но определено имат акъл и отговорност колкото 5-6 годишно дете .

#6 Потребителят е офлайн   YYakovliev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 27-May 15

Публикувано: 10 July 2015 - 09:42 PM

Никой не оневинява собствениците, особено и като се разбра, че това не е първият случай на хапане на въпросното куче. Просто по новините почти никога няма репортажи за нахапан от ротвайлер или от друго куче, а пускат само такива за нахапани от питбули. И не, нямам питбул. И до колкото знам това не е само практика на нашите медии ами и на тези на запад.

#7 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 11 July 2015 - 12:03 PM

Mii питбулите са си хапливи :ab_041:,
а по дизайн са леко грозни -лесно се помнят , а името се ползва като събирателен образ за опасно куче .
Собствениците им обикновенно по визия наподобяват питбулите ,опасни са ,и по принцип ВИНАГИ -неизвестно защо собственикът по физиономия прилича с кучето си .
Медиите опростяват информацийте си , ако почнат коректно да казват породите при всеки инцидент , то и без това ошашавеният зрител ,хептем ще се ошашави и няма да смеле информацията... и ше паднат приходите от реклами и рейтингът .
Ако имам такава гад- питбул , изобщо не бих се дразнил и слушал кой-какво пише , по принцип за да не дразниш или не пречиш на никои трябва незабавно да се самоубиеш .
Да не пропусна коментар и за ухапаният - що за идиот трябва да си , за да си завираш главата по оградите където лае куче ?
Имаме среща на идиот който не си обезопасил кучето ,идьот който си завира главата при хапливо куче:ab_041: , и медийни идьоти които коментират всичко това , и аз идьот който си губя времето да пиша за това .

#8 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 11 July 2015 - 12:36 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 10 July 2015 - 07:30 PM, написа:

Deteto нахапано ли е -нахапано , на оня малко му остана да загуби носа си или окото ...
защо не виждате това ?
Да не съм ги нахапал аз, или баба ми ?

Според мен собствениците на горните кучета донякъде ги оневинява крадливата ситуация /нация в България ,
но определено имат акъл и отговорност колкото 5-6 годишно дете .

За детето спор няма.

Колкото до обезопасяването. Кучето е в двора на ЧАСТНАТА собственост на човека, а не около двора. Онзи се прибирал след кръчма. Каква работа има в ЧУЖД двор. Какво да му гледам? Кучето да не е прескочило оградата и да го е догонило на улицата. Да не би да го е примамило да се напъха над оградата? Интересно ми е , вие или баба ви, ако някой ви дразни през оградата и после започне да се пресяга, за да ви бутне, или нещо подобно, няма да го захапете ли?

Вие явно сте от онези дето контакт с питбул никога са нямали, но пък всичко знаят. Колкото изказването за акъла, кой точно определи, като на кого е? Вие ли ????

#9 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 11 July 2015 - 01:16 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 11 July 2015 - 12:03 PM, написа:

Mii питбулите са си хапливи :ab_041:,
а по дизайн са леко грозни -лесно се помнят , а името се ползва като събирателен образ за опасно куче .
Собствениците им обикновенно по визия наподобяват питбулите ,опасни са ,и по принцип ВИНАГИ -неизвестно защо собственикът по физиономия прилича с кучето си .
Медиите опростяват информацийте си , ако почнат коректно да казват породите при всеки инцидент , то и без това ошашавеният зрител ,хептем ще се ошашави и няма да смеле информацията... и ше паднат приходите от реклами и рейтингът .
Ако имам такава гад- питбул , изобщо не бих се дразнил и слушал кой-какво пише , по принцип за да не дразниш или не пречиш на никои трябва незабавно да се самоубиеш .
Да не пропусна коментар и за ухапаният - що за идиот трябва да си , за да си завираш главата по оградите където лае куче ?
Имаме среща на идиот който не си обезопасил кучето ,идьот който си завира главата при хапливо куче:ab_041: , и медийни идьоти които коментират всичко това , и аз идьот който си губя времето да пиша за това .

Кое куче не е хапливо????
Леко грозни???? За вас може би.
За името и събирателния образ съм съгласен. Това го дължат на медиите, същите тези, дето ни обясняват, колко ни се е вдигнал стандарта на живот.
Има тенденция, че кучетата приличат на стопаните си, но това се отнася за всички кучета.
Аз съм имал различни породи, но по умно и любвеобилно куче от питбул съм нямал. Дразня се защото като изведа моя питбул и разни слушащи медиите хора ме гледат, все едно водя Цербер. Колкото до визията на питбула и собственика му, не знам. Това, че спортувам лош ли ме прави? Или опасен? Или може би съм, защото преди да решиш да ме нападнеш, ще се позамислиш, а може и да размислиш, кой знае? Същото е и с питбула.

Медиите са национални, информацията им трябва да е коректна. Една овчарка, каквато и да е тя е много по склонна да нападне от колкото един питбул. Относно хапането, знаете ли, че немската овчарка има по силна захапка от питбула?
Не си губете повече времето.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни