Dog.bg Форуми : Въпрос ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос ?

#21 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 July 2015 - 10:50 PM

На всички ни е ясно, че това е дискусионна тема и каквото и да си говорим тук, ще има хора, които ще си заплождат животината, други не, трети ще кастрират. За всеки света е различен. Едни създават, други спасяват. А при такава многобройна популация на кучета и котки, бездомни, сакати, бити и измъчени, да създаваш още, е доста неразумно, да не казвам друго. Затова се завъртя и темата в тази посока - с цел малко човек да се замисли, а както Самотната обърна внимание - често нехаресваният коментар се приема като критика. Интересно що тъй?!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#22 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 24 July 2015 - 10:11 AM

Пък аз ДАЖЕ не говорех за кастрация!
Аз исках човека да се замисли за бъдещето здраве на бъдещото поколение на котката си. Дали случайно не трябва да помисли преди да запложда? Защо запложда, с каква цел, какво ще прави после. Ами ако се окажат болни... Повечето хора, които искат да заплождат НЕ знаят, че има наследствени заболявания. НЕ знаят, че да ти изглежда котката здрава, весела и да се храни правилно не е достатъчно. НЕ знаят, че ГЕНЕТИЧНО НАСЛЕДСТВЕНИ заболявания са страшни, водят до недъзи и преждевременна смърт. И АКО им се случи пчоват да се вайкат. "Аз ако знаех, нямаше да направя така". Затова искам да знаят, че има такива неща. И че котката далеч няма да страда, ако не стане майка. Е, няма и да шитнат някое и друго котенце за някакви 100-200лв, ама да речем, че може да се опитат да преживеят загубата.... ако намерят морал и помислят за здравето, преди за егото....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#23 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2015 - 04:13 PM

Показване на мнениетоPersian Cat, в 21 July 2015 - 10:50 PM, написа:

Да котката ми е персийка и е в отлично здравословно състояние :) Искам просто да разбера подходящата възраст за оплождане на котката си . Това беше и въпросът ми а не да ме разпъвате на кръст, защо се осмелявам да искам котенца от котката си и защо не съм я кастрирал и дали е здрава или не, какви болести е можела да предаде на поколението си и т.н. не искам да изглеждам груп, но просто искам да знам ПОДХОДЯЩАТА ВЪЗРАСТ ЗА ОПЛОЖДАНЕ. Благодаря. През животъ си съм имал толкова много женски котки и с нито една не съм има проблеми при раждане и отглеждане на поколение. Котката ми си ходи редовно, до тоалетна: няма проблеми с малка и голяма нужда, хранисе добре, обезпаразитена е и вътрешно и външно. С две думи глезанка :)


Извинете, но на колко сте години и как така сте имали ,цитирам "толкова много женски котки " като се знае, че една котка живее минимум 15 години и моля да кажете какво се е случило с всички тези котки. Питам от чисто любопитство. :ab_041:
А какво се случваше с многото родени котенца?

#24 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 25 July 2015 - 02:52 PM

Не отговаряйте , това е подвеждащ въпрос .

Не е чисто любопитство , а женско коварство .

Може да не са живели по 15г - една приятелка на жена ми си взе сиамка ,кастрира я и като я почна на гранули и изсуши бъбреците и я прати на небесният котарник за 2 години .
Многото котенца може да са фанали гората , те са полезни защото избиват мишките .

#25 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2015 - 03:38 PM

emilvr,
сбъркал си си професията - разкри ме :ab_041:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни