Dog.bg Форуми : Въпрос ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос ?

#1 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 19 July 2015 - 11:40 PM

Здравейте нов съм тук и искам да попитам... Имам котка /женска / родена е на 28,04,2014 година и се разгонва вече за трети път, но още не съм я пускал на мъжки, на каква възраст е най - добре да се случи това ...? Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2015 - 04:47 PM

Има ли специална (основателна) причина да искате да заплождате котката си?
Може би ще Ви е от полза да прочетете статията и тази тема.
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#3 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 20 July 2015 - 08:01 PM

Да искам да имам котенца. За кастрация дума да не става, не жялая да говоря на тази тема. Просто исках да знам дали вече е достатъчно голяма за да стане майка или е добре да изчакам още малко.

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2015 - 11:29 AM

Да оставим настрана всичко останало... Случайно да знаете генетичното състояние на котката си? Предполагам персийка? Да знаете случайно колко и какви генетични болести може да носи? Тя да е здрава, но може да ги предаде на поколението си. И какво ще правите ако се окаже, че има генетично заболяване на бъбреците, да речем? Ще гледате как се раждат полумъртви котенца или как до 3тия месец са измрели от това заболяване?
Не случайно ви питат имате ли СПЕЦИАЛНА причина да искате котенца от котката си или просто искате котенца?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#5 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 21 July 2015 - 10:50 PM

Да котката ми е персийка и е в отлично здравословно състояние :) Искам просто да разбера подходящата възраст за оплождане на котката си . Това беше и въпросът ми а не да ме разпъвате на кръст, защо се осмелявам да искам котенца от котката си и защо не съм я кастрирал и дали е здрава или не, какви болести е можела да предаде на поколението си и т.н. не искам да изглеждам груп, но просто искам да знам ПОДХОДЯЩАТА ВЪЗРАСТ ЗА ОПЛОЖДАНЕ. Благодаря. През животъ си съм имал толкова много женски котки и с нито една не съм има проблеми при раждане и отглеждане на поколение. Котката ми си ходи редовно, до тоалетна: няма проблеми с малка и голяма нужда, хранисе добре, обезпаразитена е и вътрешно и външно. С две думи глезанка :)

#6 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 22 July 2015 - 07:37 AM

Моята персийка роди на около 1.5-2 години. Всичко протече нормално. При първото и раждане беше малко неспокойна първия ден, но после всичко се оправи. Аз сега имам един въпрос към госпожа samotnata. Предполагам имате деца? Направихте ли си всички изследвания преди да ги заченете? Или ако нямате такива мислите ли да имате? Ако да, обмисляте ли да си направите въпросните изследвания? И тъй като всички сте против оплождането на животни без родословие аз имам въпрос. Вие чистокръвна българка ли сте? А родителите ви? А родителите на родителите ви + още няколко поколения назад? Моля ако не сте се въздържайте от забременяване и без това сме много, Земята няма вече толкова ресурси. И това не е лично към вас, а към всички, които не спират с това КАСТРАЦИЯ, КАСТРАЦИЯ. Кастрирайте се вие, благодаря.
А, и да не забравя. Може да преименувате името на форума. kastracia.bg би му отивало повече. В 90% от темите във форума се съдържа тази дума.

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 July 2015 - 10:36 AM

Pr07o7yp3, както всички неуки по въпроса с наследственопредаваните болести и вие не правите елемтарната разлика межди човек и порода /куче и котка/. Човека не е селектиран, а е еволюирал чрез естествен отбор. Породите са изкуствено създадени. И за да се случи това човека се е намесил в тяхната еволюция, като я е направлявал в посока, в която е искал. И сега в резултат имаме породи. За да се запазят е хубаво да се спазват дадени правила при развъждането на тези животни. И здравето е едно от най-важните. Човека както всички останали, които не щат да вдянат вината си, се чувства обиден от моите въпроси. Но ако му се случи котката му да роди котенца с генетично наследствени заболявания и той не успее да ги продаде/подари, а се наложи и да дава солидни суми за лечение и накрая котенце/ца умрат в следсвтие на неговия отказ да се съобрази с вероятните наследствени болести кого ли ще вини? Дали ще се чувства виновен за умрелите/живеещи непълноценен живот заради него души, или ще си каже - ами то природата така е решила, аз какво съм виновен?

А вие, драги Pr07o7yp3, ако знаете, че детето ви има вероятност да се роди със синдрома на Даун, дали няма да си направите изследване преди това? Не ми отговарявайте.
Колкото до кастрацията - не виждам да съм я споменала в предното си питане. Исках само да предупредя човека, че по-важно от това да има котенца, е това да има здрави котенца, защото ТОЙ носи отговорност за този живот, който ще създаде. Но тъй като всички приемаме животните за нещо не чак толкова важно, що да не заплодим персийката и да не блъвнем още малко търсещи дом не много ясно колко здрави котенца?!

П.п. Подходяща възраст за ЗДРАВА котка е след 2рата година, но имайте предвид, че персийките често имат усложнения при забременяване, бременност и най-вече раждане - често се налага секцио и после вие да обгрижвате малките вместо възстановяващата ви се котка.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2015 - 12:30 PM

samotnata,за каква отговорност говориш?За какво чувство за вина ако се случи нещо?Хората имат ПЕРСИЙКА а не улична.Щом е ''породиста''всичко е наред.Те тези болести за които говориш точно при тях няма как да се случат,защото животното е в перфектно здраве и е много глезено.Как така ще кастрират породисто животно?Искат котенца,после като са на месец или в добрия случай на 2 месеца ще им се вземат едни Х лева и отговорността свършва до тук.Вече си имат дом и готово.А после като се появят обяви с персийки търсещи дом те естествено няма да са от техните и те вина нямат.За съжаление по-голямата чат от хората са така. :zz_217: :zz_020:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 July 2015 - 01:07 PM

Мдам, не се случва... докато не им се случи и о, ужас, няма как да продадат/подарят коте с бъбречни проблеми или родено с недъг. Тогава ще иде анонимно пред някоя клиника с надпис "не могат да ме гледат, помогнете ми", или в кофата за по-бързо.
Ма иначе не се случват такива неща, ние само си ги измисляме!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#10 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 22 July 2015 - 07:53 PM

Как така без да ме познавате преценихте какво ще правя с историческите котенца не можах да разбера... Не съм объркал форума, това е форум за домашни любимци, а не за врачки нали... !? Тръгнахме да оплакваме нероден Петко. Всичко започна от един невинен въпрос. Относно кастрацията след като всички сме такива моралисти и защитници на животните и умеем много добре да преценяме какво ще правят другите с животните си никой не се замисля за "чувствата" на животното,/ умишлено го сложих в кавични/ да ли то би желало да е осакатено за цял живот или би искало поне веднъж в живота си да създаде поколение. Как така ще преценяме, че едно осакатяване за цял живот е полезно за него, а да остави поколение след себе си да се превръща в источиски въпрос. Не казвам , че въпросните изследвания не са важни, но въпросът не беше за тях. След като хората/селекционерите са се намесили в делата на майката природа и са създали породите, въпросът ми е следния: защо са ги оставили със способността да се размножават, нима не за да се поддържа вида или просто за да могат стопаните им да се правят на богове? Същият е случая със кастратите през барока : в църковните хорове се изявяват единица момченца с красиви гласове и малко преди на навършат 15 години хоп кастрация, защо за да може църквата да запази красивите им високи гласове, които надминавали и колоратурните сопрани по подвижност и изящност на сложните вокални партии. Пример ще дам с Фаринели да станал е известен, но след него е нямало, кой да наследи таланта му нямало е на кой да предаде познанията си и опита от оперната сцена и то защо заради това, че някой друг е решил вместо него... и никой преди това не е направил проучване или изследване " Абе дали Фаринели пък не е от онези единици хора надарени с глас Тенор - Алтино / рядко срещан мъжки глас , който след мотация запава детските височини в диапазона си / " и хоп кастрация да за по- лесно, кой ще ти разчита, че майката природа може да го е дала този дар... Хората с тяхната мания за контрол.

#11 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 22 July 2015 - 08:20 PM

Поне можехте да си направите труда да прочетете за кастрацията и какви са ползите от нея и тогава да я наричате осакатяване.Колко пъти годишно се разгонва една котка?Или по вашата логика колко пъти в годината една котка има желание за създаване на поколение?Всеки път ли ще задоволявате това желание на котката си?И с какво точно вашата котка е толкова специална,че ако не остави поколение ще бъде такава голяма трагедия,че си направихте труда да дадете толкова много в случая неуместни примери?Моята котка е на 17 години все още в перфектно здраве.(ОСАКАТИХ я още на второто разгонване)
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 22 July 2015 - 09:04 PM

Примерите си бяха точно на място. Кое не ви се понрави кастрацията при хората? Това за мен е едно и също. именно за това дадох тези примери за да погледнем случая и от човешка страна.Това, че вие Ники сте решила да кастрирате животинката си си е ваша работа. Котката ми се разгонва вече за трети път и още не съм я пуснал на котарак, това означава, че този етап от живота ѝ не ми пречи , че да пребегна до така горещо препоръчвания от всички метод. Писах в този форум с една цел да разбера, каква е подходящата възраст за първо котило, защото за мен е важно тя да бъде здрава по време на бременността, а и след нея. Това не означава, че ще превърна любимката си във фабрика за котенца, както едвали не ме изкарахте в този форум. Моята котка е специална само и единствено за мен. Относно това, коло пъти в годината се разгонва женската котка предполагам, че знаете, но ето цък. Това, че не съм чел за кастрацията толкова задълбочено ще отговоря както и по рано за мен това е осакътяване и нищо не може да ме обеди в обратното. Благодаря на тези, които ми отговориха на въпроса лека вечер.

#13 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 22 July 2015 - 09:21 PM

Човечецът единствено пита - кога да се запложда шибаната котка.
Не почвайте елементарни манипулации , явно не е толкова глупав ,
който знае да каже кога да се запложда ?

#14 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2015 - 10:11 PM

Ти пък, Емо ... Убегнаха ти някои подробности ...
Човечецът е такъв умник, че чак се чудя, при толкова много котки минали и родили през него, как не е разбрал досега, кога една котка се запложда :)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#15 Потребителят е офлайн   Persian Cat Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-July 15

Публикувано: 23 July 2015 - 12:19 AM

Моля да не подценявате интелигентността ми не съм по малко интелигентен от вас Dmm, за първи път гледам котка в апартамент и мисля, че е нормално да попитам, не исках да съм груб , но вие вече прекалихте. Няма какво да се обяснявам повече моля администратора на форума да заключи темата.

#16 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 23 July 2015 - 10:04 AM

Радвам се, че са останали хора със здрав разум в тази държава (автора). Също така се радвам и, че повечето ми приятели - млади хора също смятат кастрацията за осакатяване. А вие защитниците на това сте просто едни егоисти, болни хора. Мълчанието на животното (все пак то не може да говори) за съгласие ли се приема? Най-забавното е как винаги давате една и съща тема, в която са описани само положителните страни, но не и отрицателните, които са дори повече от кастрацията. Децата си ще кастрирате ли или ще го предложите ли на операция, която здравословното състояние не изисква!? Както и да е, правете каквото искате с вашите животни (макар, че отново не е редно. То рано или късно ще ви се върне), но спрете да манипулитате хората. Честито, поредният нов потребител на този форум, който беше на бързо прокуден.

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2015 - 10:47 AM

Pr07o7yp3 и Persian Cat прочетоха само това, с което не са съгласни и обърнаха внимание само на това, което не им изнесе.
Нейсе, здрави да сте, както и животните ви. Дано някой ден получите умението да погледнете и от другата страна на нещата, може пък да разберете какво се опитваме да ви кажем.

П.п. На въпроса на човека все пак отговорих!

П.п.2 И моля ви се, СПРЕТЕ да сравнявате хора и животни! Те нямат нищо общо!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 23 July 2015 - 11:45 AM

Хората и животните нямали нищо общо, така ли?
Нима те не са живи същества, нима те не се появяват на този свят по същия начин по който и ние, нима те не изпитват чувства?
Не мисля, че вече има какво да си напишем. :)

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2015 - 12:12 PM

Точно с теб по принцип нямаме какво да си напишем, радвам се, че най-накрая го разбра!

Но да, те нямат нищо общо. Те не изпитва мечти за деца, да стават родители, радостта от раждането. Не изпитват и липсата на репродуктивните си ограни. Не плачат за тях. За тях това е цикъл. Включва се хормона - инстикта ги води, свършват каквото трябва да свършат и се приключва. Най-малкото защото НИЕ правим всичко по ИЗБОР, а те не. Те не могат да решат да нямат поколение, защото са недохранени или болни. Просто се водят по инстикта. Тъй че, да, те нямат нищо общо с нас. Но продължавам да се чудя защо ли пиша на радиото....

П.п. Ела да видиш моите 4 осакатени горканчета как прещастливо си живеят вече 10 и 11 години... Горките ми те! Нераждали нито веднъж! Неизпитали щастието да са майки....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 23 July 2015 - 08:31 PM

Дайте, не винаги с рого напред .
Истината никога не е една , всеки е прав в отделна част от казуса .

Тя варира драстично в зависимост от гледната точка , интересите и времевият отрязък .

Нека една да си кастрира котака , друг да не го прави, има котки за всички .

Що трябва да наложим своята истина на всяка цена , и спорът да свърши с омраза и нетърпимост ?
Секи тук е грамотен щом пише на комп. :ab_041: и секи обича животните по различен си начин .

Аз дори обичам някои печени , или пражени с бира .

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни