Dog.bg Форуми : Комари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Комари

#1 Потребителят е офлайн   svetlio2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 02-October 11

Публикувано: 21 July 2015 - 01:51 PM

Здравейте, въпроса ми е за комарите, кучето ми е на 3 години, 35 кг, едро. Как мога да го предпазя от комари, много го щипят особено вечерно време. Даже по цели облаци от комари накацват понякога и по мен и по него и много е неприятно. Мисълта ми е - това лекарство за външно обезпаразитяване "Fiprex" съм му слагал, предпазва го от кърлежи и бълхи, но комарите са много нахални. Нещо препоръчайте какво да му слагам, има ли мехлеми някакви за мазане по кожата? Тя е бременна в момента, и дали трябва нещо да й се слага? Благодаря.

#2 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2015 - 06:02 AM

Ухапванията от комари по кучето Ви са не само неприятни, но и, с риск да прозвучи малко пресилено - опасни, тъй като комарите са преносители на дирофилазиоза. Най-добре би било да се консултирате с ветеринар, който да Ви предложи подходящ за Вашето куче препарат. Аз лично съм ползвала Advocate, чела съм препоръки и за Scalibor.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   bull-shark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 19-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 July 2015 - 10:10 AM

Показване на мнениетоsvetlio2, в 21 July 2015 - 01:51 PM, написа:

Здравейте, въпроса ми е за комарите, кучето ми е на 3 години, 35 кг, едро. Как мога да го предпазя от комари, много го щипят особено вечерно време. Даже по цели облаци от комари накацват понякога и по мен и по него и много е неприятно. Мисълта ми е - това лекарство за външно обезпаразитяване "Fiprex" съм му слагал, предпазва го от кърлежи и бълхи, но комарите са много нахални. Нещо препоръчайте какво да му слагам, има ли мехлеми някакви за мазане по кожата? Тя е бременна в момента, и дали трябва нещо да й се слага? Благодаря.


Има нови и добри препарати с репелентно действие. Идете при ветеринаря си и ще ви препоръча. Аз ползвам такъв, доволна съм.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 26 July 2015 - 07:34 PM

При нас е кошмар в момента, или поне беше до преди седмица, сега леко намаляха.
Фавол ЕК за двора, кучетата с Адвантикс задължително + Бочко репелент за деца след 1 г. (когато ги извеждам сутрин и вечер пръскам по краката и корема най-вече и по гърба малко). Вашата като е бременна не знам Адвантикса дали е Ок, но го преппоръчвам, защото нашите големи рояци точно се връщаха с кучетата от разходка, а от седмица спряха. И естествено се прибират когато излязат комарите, не ги оставяме навън в никакъв случай. Чувам и че разтвор на етерично масло от цитронела действа, при нас май не порейства особено, може би е за по-малка популация от комари. Мажете, пръскайте, защото е опасно за кучето.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни