Dog.bg Форуми : Не съм сигурен

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не съм сигурен Кокер+азиатска овчарка?

#1 Потребителят е офлайн   majestic Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-July 15

Публикувано: 22 July 2015 - 12:34 PM

Здравейте.Нов съм в отглеждането на животни та наскоро попаднах на обява,която се подаряват малки кученца.Баща Среднозиатска овчарка и майка Кокер шпаньол.Та ако взема едно такова мъжко кученце(мъжко) какъв ще му е размера.Лесно ли ще се гледа и не на последно място освен ваксини какво друго трябва да му се направи.Благодаря за отделеното внимание.
Съжалявам ако съм объркал раздела на темата,ако е объркан моля администратор да я премести където и е мястото.Съжалявам отново!

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 July 2015 - 01:04 PM

Здравейте.
Това е много.... странна комбинация. Лично аз не мога да си я представя. Но ако искате някакви предположения - кучето ще е едро, доминантно, териториално, ще има нужда от обучение и строга ръка за спазване на правилата.
Като цяло каквото и да е кучето, то се нуждае от:
- Редовно ваксиниране, обезпаразитяване, превенция срещу дирофилариоза
- Качествена храна, някои аксесоари, без които няма как да се мине - паници, каишки, играчки
- Време - вашето време, отделено за него, за обучение, игра, разходки. Колкото по-едро е едно куче, толкова по-големи разходки и повече време ще иска.

Разбира се това са само предположения, поколение от тези две породи ми се вижда трудно за получаване, но нищо вече няма да ме изненада, за съжаление :(
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   majestic Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-July 15

Публикувано: 22 July 2015 - 01:09 PM

И мен много ме изненада тази комбинация,то кученцето ще се гледа в двор ще бъде свободно да си тича а според мен размера ще бъде малко по-голямо от кокер като порасне,но не знам как са се получили.

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2015 - 10:51 AM

Това, че ще се гледа на двор да не ви отменя частта с обръщането на внимание и обучение. Кучето сам само няма да си тича, не се заблуждавайте. И пак ще трябват разходки, игра, внимание.
Имайте го предвид.
Едно оставено само в двора куче не е щасткиво, не е възпитано и не се чувства добре.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни