Dog.bg Форуми : очаквана продължителност на живота?

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

очаквана продължителност на живота?

#1 Потребителят е офлайн   newsted Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-June 15

Публикувано: 28 July 2015 - 09:06 AM

Здравейте,
може да прозвучи смешно,нелепо или глупаво,но при избор на порода това винаги е било едно от нещата,с които се съобразявам. Гледах десетки сайтове,но във всеки прогнозната продължителност на живота на един бултериер е различна - 8 до 10,10 до 14,около 12,около 10.. На тези сайтове не вярвам - те и за френския булдог дават около 10 г средна продължителност на живота,пък според клубове в някои държави тя пада до 4,7 - 5 г. Тъй като съм гледал едро куче (смеска между поинтер и някаква селска превъзходна) и знам,че безпроблемно надмина прогнозите за толкова голямо куче (живя близо 15 години) ми е интересен по-скоро опитът на хората,които са имали или имат такива кучета. Естествено има субективни фактори - болести и т.н. но в случая ги изключваме. Дали мога да очаквам бултериер да бъде с мен 13-15 години? Знам как да се грижа и възпитавам куче,нямам проблеми да го храня с висок клас храна и естествено говорим за куче с родословие,а не жертва на домашни скачки. Забелязах,че често отговорите в този форум са ехидни,а понякога и заядливи,но в случая се надявам на помощ. Искам да си взема куче,много харесвам АБТ и мини варианта му,но изпитвам истински ужас от загубата на домашен любимец без време.

#2 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 28 July 2015 - 01:38 PM

Здравей, няма правило за продължителността, но средно при була е10- 13 год. Вземи го от развъдчик, които държи на здравето при родителите, преди да извади бебета от тях. Не мисли за това колко ще живее, а се радвайте заедно. Подържай нормално тегло, активно движение и правилно хранене, това е разковничето според мен. Успех !
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни