Dog.bg Форуми : ДИСПЛАЗИЯ на немска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ДИСПЛАЗИЯ на немска овчарка Спешно!

#1 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 04 August 2015 - 07:29 PM

Здравейте!
Ще ви разкажа какъв е случая и се нуждая от спешен отговор за да знам какво да правя!

Купих си немска овчарка дългокосместа на 2 месеца за 250лв от кучкарник без родословие-кучето стана много красиво.Сега е на 7 месеца и забелязох,че когато застане на едно място започва да залита,леко присурква задните крака движи ги странно,понякога сяда на едната си част от таза,не може да стои право повече от една минута просто ляга тежко треперят му лапите.
Заведох го на ветеринар един от най-добрите в града.Направиха му иследвания на кръвта и снимка на костите(струваше ми много!)От иследванията имаше две неща които не разбрах за какво са са малко увеличени но казаха,че не е нищо фатално.От снимките обаче казаха дисплазия показаха ми ги и се вижда ясно,че ставите са доста отдалечени.
Попитах ги (и други добри ветеринари) дали дисплазията е с сигурност наследсвтено заболяване или се е случило нещо с отглеждането те казаха,че е наследсвтено още повече,че е на 7 месеца и е толкова много развита.Четох в интернет навсякъде пише,че е наследствено заболяване.
Полудях....Свързах се с човека който ми го продаде той започна да ме убеждава,че лекарите ме лъжат и се опитват само да ми вземат парите за операций.Става въпрос за Бургас снимката я разчитаха и в София.
Човека продължава да ме убеждава,че проблема е в отглеждането а не наследствено от неговите кучета.
Кучето тежи 25 килограма на 7 месеца каза ми,че било много тежко но в интернет го дават да е от 22-28кг,лекарите също ми казват,че е в нормите.
Човека отказва да ми върне парите или да ми даде друго куче защото проблема "не бил в неговия телевизор".
Храня го с среден клас гранула дог чау и му давам калций,всеки ден го разходжам по час и половина освен това е в дворче около 12квадрата и НЕ Е ВЪРЗАНО.От малко не съм го мокрил и да е истивало не е стояло на течение направих му хубава къща.....абе положих максимални усилия за него,а човека ми казва ти си го хвърлил в някоя барака без разходки хранил си го с 15 лева чувала гранула калций не си му давал пълни глупости....

Не знам какво да правя,искам да разбера кои ме лъже,дисплазията само наследствено ли се получава или при неправилно отглеждане.
Ще приложа снимкa ако някои си има на представа .

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 04 August 2015 - 09:15 PM

Показване на мнениетоEG3, в 04 August 2015 - 07:29 PM, написа:

Здравейте!
Ще ви разкажа какъв е случая и се нуждая от спешен отговор за да знам какво да правя!

Купих си немска овчарка дългокосместа на 2 месеца за 250лв от кучкарник без родословие-кучето стана много красиво.Сега е на 7 месеца и забелязох,че когато застане на едно място започва да залита,леко присурква задните крака движи ги странно,понякога сяда на едната си част от таза,не може да стои право повече от една минута просто ляга тежко треперят му лапите.
Заведох го на ветеринар един от най-добрите в града.Направиха му иследвания на кръвта и снимка на костите(струваше ми много!)От иследванията имаше две неща които не разбрах за какво са са малко увеличени но казаха,че не е нищо фатално.От снимките обаче казаха дисплазия показаха ми ги и се вижда ясно,че ставите са доста отдалечени.



Никой не Ви лъже.


Излъгал сте се Вие, след като сте си купил куче от родители, за които нищо не знаете. Имам предвид, че нямате информация за техния здравен статус и дали самите те не страдат от дисплазия. Всеки официално регистриран развъдник със себеуважаващ се собственик трябва да изготвя родословни документи на своите кучета, като един от показателите, които се отбелязва в родословното свидетелство е и наличието/липсата на дисплазия на тазобедрените стави.


Да, дисплазията е наследствено обусловена и породата Немско Овчарско Куче е една от най-обременените.


Има форми на придобита дисплазия (неправилно натоварване на ставите, лоши условия на отглеждане, недостиг на конкретни хранителни компоненти в дажбата и т.н), но при Вашето куче, особено след като имате информация и от Ветеринарни лекари и налични рентгенови снимки, кучето Ви определено е наследствено обременено.


Мисля, че след като сте взели кученцето без родословни документи и договор за покупко-продажба нищо не можете да направите освен да си гледате животинчето и да се грижите за него както подобава. Надявам се да сте добър човек!


User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#3 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 04 August 2015 - 10:30 PM

Развъдчика дава родословия но разбира се цените са четири цифрени(нормално имам си представа колко дават за да стане такова куче с доказан произход)това куче беше за 250 лв без родословие,на въпроса защо е за 250 лв-защото няма родословие,малко след това ми казва,че кучетата са негови(майката и бащата)дори ми ги беше показал кои са.Казах му значи ти за 250 лв предлагаш куче "брак".....
Доверих се защото се оказа,че имаме общи познати и ми го препоръчаха и си казах,че няма да има проблеми но явно...

Ходих при двамата най-добри ветеринари в Бургас и те ми казаха,че е наследствена дисплазия и няма какво друго да е.
Той от своя страна ме убеждава,че не е това и ще го цитирам:
"В България няма лицензирани хора които да разчитат тези снимки.Познавам ги и двамата ветеринари,как може да казват такава диагноза като не могат да разчитат снимки."
Изкара се едвали не по разбиращ от тях.Да гледал е повече кучета но това няма нищо общо.
Няколко пъти му казах да отидем до вет.и да говори с него понеже го познавал и не можел да повярва,че раздава така диагнози,сменяше темата и бягаше от въпроси постояно.Дърпа се да върне пари,да даде друго куче и да говори с ветеринарите.

Днес ми обясняваше,че това не е дисплазия ветеринарите не си разбират от работата и т.н
Звъннах на ветеринаря и му обясних той каза,че лично той е упълмощен да снима и разчита снимки също така снимките са ги пратили и в софия и там са потвърдили.
Отказва всякаква теория това да е дисплазия и да е в неговите кучета проблема.Добре за 250лв е без родословие но поне да си признае,че е негова грешката.

"Мисля, че след като сте взели кученцето без родословни документи и договор за покупко-продажба нищо не можете да направите освен да си гледате животинчето и да се грижите за него както подобава. Надявам се да сте добър човек!"

Добър човек съм но мразя да ме правят на шматка в лицето при положение,че това е достатъчно развита болест има много информация и не е нищо ново в България за да ми обяснява,че лекарите не разбират от работата си и няма кой друг освен в германия да направи всичко това.
Животинчето не мога да го гледам още дълго защото няма бъдеще с тази болест,нямам четири цифрена сума за операция на КРАК ,в момента му давам болкоуспокояващи (5 лв за хапче на ден) ветеринарите ми казват да му давам качествена храна (говори за клас над роял канин което е много пари )а аз го виждам,че с всеки ден се влошава малко по малко и ме гледа сякаш знае всичко.

Ако не ми върне парите не ми остава друго освен да пиша в всички форуми за него и да му пратя съответните хора,проверки по законен начин.Не,че ще спечеля нещо но няма го оставя да излезе чист.


А като чета в форумите за кучкарници от варна и други градове лошо ми става колко хора има излъгани за по сумати пари за улични кучета с фалшиви родословия и т.н не знам от къде ще си намеря истински любимец!

#4 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 05 August 2015 - 07:31 AM

За съжаление българинът все още не може да осъзнае, че качественото развъждане струва пари и точно за това качествените кученца струват много пари , защото за да ги има тези кученца някой преди това е инвестирал доста голяма сума в изграждането на едно куче , здравни изследвания , работни изпити , екстериорни оценки !
Вие сте получили максимума за вашите инвестирани 250 лв и не мисля,че е редно да се оплаквате !
За тези пари това може да получи човек . Радвайте се, че все пак изобщо има вид на немска овчарка !
Винаги съм се чудила , защо българинът е сноб и когато не разполага с достатъчно средства за качествено куче не отиде в един приют да осинови срещу минимална такса куче което чака и заслужава да има дом и стопанин ?!?
Ако проблемът е в породата и в това,че искате немска овчарка то и там има доста кучета от "развъждане" като това от което е плод и вашето куче , защото подобни кучета попадат именно там в приюта или още по - зле на улицата след като стопаните разберат за здравословните проблеми на любимеца си !

Следващият път преди да инвестирате 250 лв в размножаването на болни и обременени животни просто отидете в местният приют и спасете куче , дарете тези пари на приюта и ще сте направили не едно , а цели две добри дела !

п.с. С това състояние на ставите ако имате обич в сърцето си към кучето няма да го мъчите час по - скоро ще сложите край на мъките му ! Също така е редно да дадете точни координати на мястото и човека от които е закупено кучето за да се знае и да внимават останалите хитреци като вас които вярват , че разликата е само в цената !
Успех !


#5 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 August 2015 - 07:58 AM

Показване на мнениетоEG3, в 04 August 2015 - 10:30 PM, написа:

Развъдчика дава родословия но разбира се цените са четири цифрени(нормално имам си представа колко дават за да стане такова куче с доказан произход)това куче беше за 250 лв без родословие,на въпроса защо е за 250 лв-защото няма родословие,малко след това ми казва,че кучетата са негови(майката и бащата)дори ми ги беше показал кои са.Казах му значи ти за 250 лв предлагаш куче "брак".....


Не зная кой е този "развъдчик" от Варна, но определено е мошеник. От Варна познавам само един човек, които има, отглежда и размножава НОК. Беше свястно момче и се надявам да не става дума за него.


Първо - каквото и да коментираме тук, фактът е на лице. Имате болно куче, което се нуждае от лечение и което, ако наистина както твърдите, че сте добър човек, ще му приложите. Клетото животно няма никаква вина за Вашия наивизъм и е Ваше морално задължение да си платите за невежеството - именно, като му отдадете заслуженото.


Второ - няма в България НОК (малко кученце), което да се продава за четирицифрена сума!


Трето - всеки развъдчик, ако наистина е такъв, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО предоставя кученцето на новия собственик заедно с ветеринарен паспорт и родословно свидетелство. Само в България съм срещал някакви "хибридни" системи - днес кученцето, а родословното свидетелство някъде там в бъдещите дни.


Четвърто - никой развъдчик, наблягам НИКОЙ, ако претендира да е такъв, не предлага кученца без родословия, без значение каква е цената. Ако има брак, той е длъжен да го направи, но така или иначе кученце с видими дефекти не се предлага на клиенти.


Пето - с което искам да опонирам на Милена. Цената е свободно формираща се величина и тя не зависи (не трябва да зависи) от това кой колко и какво е отделил за своите разплодни кучета, за да го "избива" чрез приплодите. Претендиращият за развъдчик трябва да прави възможно най-доброто за своите животни! Това означава, качествено хранене, качествено отглеждане, качествени медицински грижи. Стойността на едно животно се определя от "кръвността", а не от разходите по нейното поддържане.


Преди около 2 години взех за мой приятел НОК за 350 лв. От развъдник! Получихме кученцето с ветеринарен паспорт и отразени ваксинации, с поставен чип, с родословно свидетелство!


Тази година взех друго НОК за мой приятел за 250 !!! лв ! От развъдник, с всичко необходимо както в горния пример, плюс известно количество гранули, с което бе хранено до момента, за да го приучим към преминаване на друга храна, която щеше да му се дава в бъдеще. Това кученце, откакто сме го взели не съм го виждал, но собственикът му казва, че е много доволен, че животното върви (расте и се развива) много добре и т.н. Като финал на този коментар искам да допълня, че майката е участвала на Световната изложба в Германия и е заплождана в Германия. Така че всичко е въпрос на това какво ще реши развъдчика - дали да иска за кученцето 250 лв или да кажем - 2 500 лв.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#6 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 05 August 2015 - 06:55 PM

Показване на мнениетоmik, в 05 August 2015 - 07:31 AM, написа:

За съжаление българинът все още не може да осъзнае, че качественото развъждане струва пари и точно за това качествените кученца струват много пари , защото за да ги има тези кученца някой преди това е инвестирал доста голяма сума в изграждането на едно куче , здравни изследвания , работни изпити , екстериорни оценки !
Вие сте получили максимума за вашите инвестирани 250 лв и не мисля,че е редно да се оплаквате !
За тези пари това може да получи човек . Радвайте се, че все пак изобщо има вид на немска овчарка !
Винаги съм се чудила , защо българинът е сноб и когато не разполага с достатъчно средства за качествено куче не отиде в един приют да осинови срещу минимална такса куче което чака и заслужава да има дом и стопанин ?!?
Ако проблемът е в породата и в това,че искате немска овчарка то и там има доста кучета от "развъждане" като това от което е плод и вашето куче , защото подобни кучета попадат именно там в приюта или още по - зле на улицата след като стопаните разберат за здравословните проблеми на любимеца си !

Следващият път преди да инвестирате 250 лв в размножаването на болни и обременени животни просто отидете в местният приют и спасете куче , дарете тези пари на приюта и ще сте направили не едно , а цели две добри дела !

п.с. С това състояние на ставите ако имате обич в сърцето си към кучето няма да го мъчите час по - скоро ще сложите край на мъките му ! Също така е редно да дадете точни координати на мястото и човека от които е закупено кучето за да се знае и да внимават останалите хитреци като вас които вярват , че разликата е само в цената !
Успех !



Кажете ми вие всичко най-скъпо и качествено ли купувате.Да това е инвестиция за години напред и за живо същество но в България мога да очаква всичко като фалшиви родословия и измамници от всякъде...убедил съм се,че в България няма качество и това,че струва повече не означава по-добро качество.За 250 лв очаквам поне да е коректен и да не ме прави на глупак с измислици!
Не съм хитрец и не съм от хората които гледат да минат тънко в случая не мога да дам 800 лв за куче при положение,че не ги развъждам не искам да изкарвам пари от тях,няма да ходя по изложби...и изобщо като изключим "фенщината"колко човека могат да си позволят тези пари за куче.Координати ще там ако човека в крайна сметка не излезе коректен от човешка гледна точка но май за сега постигнахме някакво съгласие което ще кажа по долу.


Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 05 August 2015 - 07:58 AM, написа:

Показване на мнениетоEG3, в 04 August 2015 - 10:30 PM, написа:

Развъдчика дава родословия но разбира се цените са четири цифрени(нормално имам си представа колко дават за да стане такова куче с доказан произход)това куче беше за 250 лв без родословие,на въпроса защо е за 250 лв-защото няма родословие,малко след това ми казва,че кучетата са негови(майката и бащата)дори ми ги беше показал кои са.Казах му значи ти за 250 лв предлагаш куче "брак".....


Не зная кой е този "развъдчик" от Варна, но определено е мошеник. От Варна познавам само един човек, които има, отглежда и размножава НОК. Беше свястно момче и се надявам да не става дума за него.


Първо - каквото и да коментираме тук, фактът е на лице. Имате болно куче, което се нуждае от лечение и което, ако наистина както твърдите, че сте добър човек, ще му приложите. Клетото животно няма никаква вина за Вашия наивизъм и е Ваше морално задължение да си платите за невежеството - именно, като му отдадете заслуженото.


Второ - няма в България НОК (малко кученце), което да се продава за четирицифрена сума!


Трето - всеки развъдчик, ако наистина е такъв, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО предоставя кученцето на новия собственик заедно с ветеринарен паспорт и родословно свидетелство. Само в България съм срещал някакви "хибридни" системи - днес кученцето, а родословното свидетелство някъде там в бъдещите дни.


Четвърто - никой развъдчик, наблягам НИКОЙ, ако претендира да е такъв, не предлага кученца без родословия, без значение каква е цената. Ако има брак, той е длъжен да го направи, но така или иначе кученце с видими дефекти не се предлага на клиенти.


Пето - с което искам да опонирам на Милена. Цената е свободно формираща се величина и тя не зависи (не трябва да зависи) от това кой колко и какво е отделил за своите разплодни кучета, за да го "избива" чрез приплодите. Претендиращият за развъдчик трябва да прави възможно най-доброто за своите животни! Това означава, качествено хранене, качествено отглеждане, качествени медицински грижи. Стойността на едно животно се определя от "кръвността", а не от разходите по нейното поддържане.


Преди около 2 години взех за мой приятел НОК за 350 лв. От развъдник! Получихме кученцето с ветеринарен паспорт и отразени ваксинации, с поставен чип, с родословно свидетелство!


Тази година взех друго НОК за мой приятел за 250 !!! лв ! От развъдник, с всичко необходимо както в горния пример, плюс известно количество гранули, с което бе хранено до момента, за да го приучим към преминаване на друга храна, която щеше да му се дава в бъдеще. Това кученце, откакто сме го взели не съм го виждал, но собственикът му казва, че е много доволен, че животното върви (расте и се развива) много добре и т.н. Като финал на този коментар искам да допълня, че майката е участвала на Световната изложба в Германия и е заплождана в Германия. Така че всичко е въпрос на това какво ще реши развъдчика - дали да иска за кученцето 250 лв или да кажем - 2 500 лв.


Има разлика от това дали си добър човек и от това дали разполагаш с 4000лв за операций не съм милионер обичам си кучето ама това са страшно големи суми..
Така днес дойде видя кучето очаквал да бъде паднало разкрачено и в някакво окаяно състояние явно,е остана изненадан кучето в израстнало много добре като цяло твърди,че 25 килограма са му много(четох в интернет и пак се допитвах до ветеринарите казаха в нормите е и не това е причинило тази напреднала дисплазия)и също питам и вас нормално ли е?Видя го как върви и всичко в крайна сметка се разбрахме да ми каже тези дни някакви хапчета да си ги купя и да му ги давам един месец и после пак снимка.Ще го направя и ще опитам за да видя дали има някакво подобрение искам да попитам и вас има ли смисъл да го лекувам с хапчета и т.н или е неизбежна операцията.На снимките е стряскащо(поне за мен)но кучето върви бяга и като цяло се виждат изкривявания в походката но как да кажа не е нещо толкова напреднало смисъл ако обикновен човек го загледа няма да забележи,че кучето куца върви криво сурка се..не мога да го обясня то трябва да се види.
Но има и друго ветеринарите ме гледат като цифра а и съм виждал как мамят приятел с чупен крак,за операция за сумати пари неизбежна,ще остане с дефект до края на живота си ходи при други лекари гледаха същата снимка и потвърждаваха.А накрая какво се оказа...този така е снимал снимката,че да изглежда кракът като много зле счупен и да му опъне сумата.След малко заинтересоване за човека-оказа се,че е измамил и други хора а момчето отиде при други лекари нова снимка гипс и за 1 месец вече си ходеше .. а за няма нищо щяха да му нахакат железата и да го увредят повече.
За това не знам на кой да вярвам много.Все пак и при ветеринаря ми продават болкоуспокояващите и ми предлагат други таблетки за 40лв с които да продължа били по ефективни да ама до кога???това са пак много пари за едно нищо насреща болеста пак ще си я има само дето някой ще си е продал стоката.
В крайна сметка ще опитам с неговото лечение каза,че е ефективно с тези хапчета и се разбрахме да ми даде друго кученце в момента имал малки.Проблема е,че са от същата майка и баща и да не гледам същия филм на ново и да се чудя наследствена ли е дисплазията или при мен е проблема....
Може ли в ранна възраст да се хване дисплазията и най-вече да се излекува без операция с две думи ще стигна ли до същия етап ?
Дайте да говорим по темата без да си говорим кой с колко пари разполага и странични неща за нас,какво очаквам за тези пари,хитрец,тарикат,и т,н
Подържам добър тон и искам просто информация по проблема ми :)

#7 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 August 2015 - 07:37 PM

Вижте какво! Вие определено живеете в някаква заблуденост относно притежаването на куче (въобще, на каквото и да е животно).


Казвате "Има разлика от това дали си добър човек и от това дали разполагаш с 4000лв за операций не съм милионер обичам си кучето ама това са страшно големи суми.."

Да, това е така. Дали си добър или лош, имащ или нямащ са различни неща и неизмерими едно с друго. Но има нещо, което определено не можете да схванете. Каква е гаранцията, че Вие ще си вземете куче напълно здраво, "екстра" качество и в един прекрасен ден то няма да се разболее и да се наложи да давате пари за медицински манипулации, за специфични начини на отглеждане, за продължителна медикаментозна терапия и т.н.

Вие определено не сте отглеждали кучета или ако сте го правили, това е било за много кратък период от Вашия живот.


Винаги, абсолютно винаги, когато човек си взима животно на първо място трябва да си даде сметка за неприятните моменти, които биха настъпили и предварително да прецени ще може ли да се справя или не.


Естествено Вашият случай е друг. Вас просто са ви измамили. По-точно - Вие сте се оставил да Ви измамят и сега търсите начин как да излезете от ситуацията. Хората неодушевен автомобил да отидат да си купят, ако не разбират взимат специалист със себе си, Вие сте тръгнали да купувате животно и единственото водещо при Вас явно е била приемливата за джоба Ви цена.


Първо, компетентен съвет не мога да Ви дам, само от това, че Вие сте поместил една рентгенова снимка и в разказвате (описателно) какво е състоянието на кучето в момента.


Второ, аз не съм ветеринарен лекар и не мога да си позволя да давам съвети в област, в която не съм професионалист.


Това, което мога да Ви кажа е:


Да, има случаи, когато дисплазията на тазобедрените стави може да се коригира медикаментозно, с подбрана храна и правилно натоварване на двигателния апарат, но затова се допитайте до компетентни ветеринари, които наистина няма да гледат на Вас като средство за печалба.


Може би трябва да си смените ветеринаря. Не зная. Вие ще прецените и ще търсите варианти. Тук пишете за някакви хапчета, без да казвате какви са те. Как може въобще някой да Ви даде допълнителен съвет, след като не знае Вие какво ще предприемате?!


Не взимайте кученце от същите родители. В едно кучило не е задължително всички приплоди да имат унаследена дисплазия, защото тя се предава в рецисивна форма.


Най-добре е тоя развъдчик да Ви върне парите. Как ще го накарате и дали ще успеете, това е Ваш проблем и не мога да Ви дам съвет.


Ако все пак решите да задържите това куче, свържете се с Тракийския университет в Стара Загора. Най-малкото, ако се наложи да се прави операция, в Университетската клиника ще Ви вземат много по-малко пари, отколкото който и да е частнопрактикуващ ветеринар.


User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#8 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 05 August 2015 - 08:09 PM

"Не взимайте кученце от същите родители. В едно кучило не е задължително всички приплоди да имат унаследена дисплазия, защото тя се предава в рецисивна форма."

Ще ви помоля малко по подробно да ми опишете това за което говорите защото не го разбрах.
Той каза,че има две немски овчарки майка и баща и всички кучета са от тях ако всички излизат с дисплазия ще е малко странно да ги държи още и да ги развъжда или просто аз съм уцелил точно това с наследената дисплазия.Наистина не го разбрах.
За първи път гледам куче лично аз не разбирах от кучета човека беше познат на мои колеги познати и ми казаха,че е точен.Пари не иска да ми върне едвам го накарах да ми даде друго куче.
Хапчето е PREVICOX идея си нямам какво е дават ми го за болко успокояващо а и в нета не намирам инфо з за какво точно е предназначено.

Да предположим,че взема друго куче от него как да процедирам за да се предпазя от дисплазията.

И ако може някакви координати на тези хора от Стара Загора още утре ще им се обадя.

#9 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 05 August 2015 - 08:13 PM

http://forum.dog.bg/...BE%C3%90%C2%B1/

виж прочети

#10 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 August 2015 - 08:32 PM

Показване на мнениетоEG3, в 05 August 2015 - 08:09 PM, написа:

"Не взимайте кученце от същите родители. В едно кучило не е задължително всички приплоди да имат унаследена дисплазия, защото тя се предава в рецисивна форма."

Ще ви помоля малко по подробно да ми опишете това за което говорите защото не го разбрах.
Той каза,че има две немски овчарки майка и баща и всички кучета са от тях ако всички излизат с дисплазия ще е малко странно да ги държи още и да ги развъжда или просто аз съм уцелил точно това с наследената дисплазия.Наистина не го разбрах.
За първи път гледам куче лично аз не разбирах от кучета човека беше познат на мои колеги познати и ми казаха,че е точен.Пари не иска да ми върне едвам го накарах да ми даде друго куче.
Хапчето е PREVICOX идея си нямам какво е дават ми го за болко успокояващо а и в нета не намирам инфо з за какво точно е предназначено.

Да предположим,че взема друго куче от него как да процедирам за да се предпазя от дисплазията.

И ако може някакви координати на тези хора от Стара Загора още утре ще им се обадя.


Трудно ми е да Ви го обясня с няколко думи. Става думи за генетика, унаследяване на признаци (в случая на конкретно заболяване, което има наследствена зависимост).


Казано с няколко думи, както Ви писах и по-горе: При дадени родители или при единия от тях може да има Дисплазия в скрита форма (да не се проявява). Когато обаче от тях се получат приплоди, при някои от приплодите (не е задължително при всички) тази скрита форма вече става явна и съответното кученце има дисплазия.


Превикоксът е добро лекарство, но има няколко съществени неща. Това е препарат от групата на Нестероидните Противовъзпалителни Съединения. Този медикамент има по-скоро обезболяващ ефект върху кучето, а не толкова лечебен. И второ, тази група медикаменти имат доста странични ефекти. Задължително Вашият ветеринар трябва да Ви консултира как точно да го давате и да се следи състоянието на кучето.


На лични, ще Ви напиша телефона на моя ветеринар. Помолете го да Ви даде телефонен номер на ветеринарите от Университета. Той ще Ви даде и по-конкретна информация кого евентуално можете да търсите.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#11 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 05 August 2015 - 09:47 PM

Така значи е много вероятно и другото кученце да има дисплазия.
За хапчето освен кучето да се движи малко по добре защото с тях не усеща такава болка друго не виждам.Страничните ефекти най-вероятно е така обяснявам си го както с хората,хапчетата помагат на едно и вредят на друго,но с това ветеринаря не ме информира.
Как да го давам каза ми по едно на ден заедно с храната и това е като ти свършат ела за още после ми предложи тези за 40 лева и така на хапчета докато остана без пари едвали не..
Състоянието на кучето не го следи смисъл направихме снимките иследванията казаха такава операция толкова пари тези хапчета и това е ден за ден е в момента.
Сега се сетих за един случай когато беше на 2 месеца кучето когато го взех.Понеже ветеринарите където ходя са екип от 4-5 човека,единият е баш ветеринаря собственика на магазина клиниката и т.н има друг под него който заема неговото място когато него го няма и другите са просто като помошници такива ги виждам аз.
Един ден отидох да си купя храна от там.
На въпроса трябва ли да му давам калций като го храня с среден клас храна?Да задължително започваш с калций.И го разпитах ако не му давам калций какво ще стане-ще има ниско ниво на калций и ще му се изкривят краката,при което аз го питам добре ами ако започна да му давам а то няма нужда и се прекалцира еми....пак ще му се изкривят.Почесах се по главата и си тръгнах потресен от некомпетентноста му.След няколко ден пак там видях баш ветеринаря и го попитах същото и дали да не му направим иследване за да видим дали има нужда и колко.Няма нужда от иследване давай му 10 дена и 20 почивка.
Както и да е отидох при този заради мненията от интернет и познати в Бургас които хвалят двамата най-добри.Сега вече мисля да премина към другия един път разговарях вече с него не ми направи лошо впечатление макар,че по форумите и за него има писано.

#12 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 August 2015 - 09:57 PM

Показване на мнениетоEG3, в 05 August 2015 - 09:47 PM, написа:

Така значи е много вероятно и другото кученце да има дисплазия.
За хапчето освен кучето да се движи малко по добре защото с тях не усеща такава болка друго не виждам.Страничните ефекти най-вероятно е така обяснявам си го както с хората,хапчетата помагат на едно и вредят на друго,но с това ветеринаря не ме информира.
Как да го давам каза ми по едно на ден заедно с храната и това е като ти свършат ела за още после ми предложи тези за 40 лева и така на хапчета докато остана без пари едвали не..
Състоянието на кучето не го следи смисъл направихме снимките иследванията казаха такава операция толкова пари тези хапчета и това е ден за ден е в момента.
Сега се сетих за един случай когато беше на 2 месеца кучето когато го взех.Понеже ветеринарите където ходя са екип от 4-5 човека,единият е баш ветеринаря собственика на магазина клиниката и т.н има друг под него който заема неговото място когато него го няма и другите са просто като помошници такива ги виждам аз.
Един ден отидох да си купя храна от там.
На въпроса трябва ли да му давам калций като го храня с среден клас храна?Да задължително започваш с калций.И го разпитах ако не му давам калций какво ще стане-ще има ниско ниво на калций и ще му се изкривят краката,при което аз го питам добре ами ако започна да му давам а то няма нужда и се прекалцира еми....пак ще му се изкривят.Почесах се по главата и си тръгнах потресен от некомпетентноста му.След няколко ден пак там видях баш ветеринаря и го попитах същото и дали да не му направим иследване за да видим дали има нужда и колко.Няма нужда от иследване давай му 10 дена и 20 почивка.
Както и да е отидох при този заради мненията от интернет и познати в Бургас които хвалят двамата най-добри.Сега вече мисля да премина към другия един път разговарях вече с него не ми направи лошо впечатление макар,че по форумите и за него има писано.


Обадете се на човека, чийто телефонен номер Ви дадох.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#13 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 August 2015 - 01:49 PM

Аз само едно нещо не разбирам.
Като си вземете друго кученце, с това какво ще се случи?

Аз както ги виждам нещата, нито един изход не е хубав.
1. Евтаназия
2. На село на верига
3. На улицата
4. Връщате го на "развъдчика" и той го убива без да му трепне окото.

При всички случаи горкото кученце, че е попаднало на вас като стопанин.

А хората, които се опитват да помагат на бездомните и да спрат жестокостта към животните, прибират такива кученца и ги лекуват с техни пари. Те да не са милиардери?

Не ми харесва как гледате на кучето като на стока, която ще замените с друга.
Съветът ми е: не си купувайте куче изобщо.
Молбата ми е: моля ви, не си вземайте изобщо куче.

Сегашното ви кученце е обречено, то е ясно.

Кучето не е стока, то е приятел, член на семейството. Все едно в семейство да се роди дете с увреждане и родителите да го изоставят на произвола. Не, че няма и такива хора, де.

Но решението да се грижиш за детето/кучето независимо от състоянието му, според силите ти, те определя като "добър" или "лош".

Има един компромисен вариант, като намерите ветеринар, който да извърши операцията качествено, а не да ви дере за пари, помолете за помощ за покриване на сметката. Може да се свържете с бургаска организация за защита на животните, която да ви помогне за апела за набиране на средства (те да са един вид гарант за вашите чисти намерения) ...

Има варианти и за такова развитие на ситуацията.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 06 August 2015 - 05:44 PM

Показване на мнениетоwind, в 06 August 2015 - 01:49 PM, написа:

Аз само едно нещо не разбирам.
Като си вземете друго кученце, с това какво ще се случи?

Аз както ги виждам нещата, нито един изход не е хубав.
1. Евтаназия
2. На село на верига
3. На улицата
4. Връщате го на "развъдчика" и той го убива без да му трепне окото.

При всички случаи горкото кученце, че е попаднало на вас като стопанин.

А хората, които се опитват да помагат на бездомните и да спрат жестокостта към животните, прибират такива кученца и ги лекуват с техни пари. Те да не са милиардери?

Не ми харесва как гледате на кучето като на стока, която ще замените с друга.
Съветът ми е: не си купувайте куче изобщо.
Молбата ми е: моля ви, не си вземайте изобщо куче.

Сегашното ви кученце е обречено, то е ясно.

Кучето не е стока, то е приятел, член на семейството. Все едно в семейство да се роди дете с увреждане и родителите да го изоставят на произвола. Не, че няма и такива хора, де.

Но решението да се грижиш за детето/кучето независимо от състоянието му, според силите ти, те определя като "добър" или "лош".

Има един компромисен вариант, като намерите ветеринар, който да извърши операцията качествено, а не да ви дере за пари, помолете за помощ за покриване на сметката. Може да се свържете с бургаска организация за защита на животните, която да ви помогне за апела за набиране на средства (те да са един вид гарант за вашите чисти намерения) ...

Има варианти и за такова развитие на ситуацията.


Веднага ти отговарям!
1-Евтаназия това ще се случи най-вероятно ако до месец с хапчета няма някакво подобрение.
2. На село на верига-живея в къща с голям двор,вече казах не е вързано не е в кокошарник барака клетка и такива.Заоградено дворче с плочки чисто под две череши на сянка,къща и място с пръс за да си ходи до тоалетна.
3. На улицата-НЕ
4. Връщате го на "развъдчика" и той го убива без да му трепне окото-И това не.Първо няма да му дам МОЕТО куче и знам ли какво ще го направи и второ дори и да иска да го вземе не искам да развъжда поколения от него.
Дадох всичко което знам и мога за това куче а сега излизам виновен,че кучето е болно от наследсвтено заболяване.
Ако кучето беше от случаен собственик който си е заплодил кучето нямаше да разледвам толкова и да си искам парите,но понеже се пише някакъв развъдник по думите му ходил в много държави на изложби и т.н. е редно да си види грешката да си признае и да прояви разбиране.

А сега сериозно се постави на мое място защото явно не се поставяш.
Какво да правя с куче което сега е зле и започва да се мъчи нямам четири цифрените суми за операция и ходенето до други градове за качествена операция,не съм предполагал,че ще се стигне до това,не може да си подготвен за всичко и просто да бръкна в джоба да изкарам лева и да си оправя проблема.Не гледам на него като стока нито като наляти пари в една топка косми,имам и други интереси и както с кучето се старая да им отдам всичко което мога и имам с желание!Не ме познаваш за да определиш дали съм добър или лош.
И как по точно да задържа кучето като то няма да се оправи най-вероятно без операция и какво да го правя след една две години като се срине на земята и край,а защо изобщо да го мъча докато издържи?А до тогава какво на болкоуспокояващи просто да не чувства болка?Какво какво какво да го правя като само ще се влошава дисплазията му?Виждал съм куче с дисплазия което не може да ходи не искам моето да стигне до там и да го видя в това положение,няма да ми е лесно да се разделя с него за това искам да си взема друго за да забравя по-бързо за този момент а и вече съм привързан към кучетата и не искам да оставам без.
Не ме разбирай погрешно а наистина се постави на мое място без финансова възможност за операция!
То ако горкото кученце е попаднало на мен като стопанин...значи по същата логика горките нас,че се родихме в България и трябва да живеем на тоя хал....Причината не е в отглеждането вече съм убеден.

Звъннах на човека който ми препоръча Николай-Каза ми да пробвам с хапчета плуване развномерни разходки на каишка след месец снимка и ще видим резултатите.А сега ще му пратя и на него снимката за да я види и ще ми даде мнението си :)

#15 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 06 August 2015 - 06:34 PM

Как се казва развъдника произвеждащ кучета с дисплазия.Защото е световно известно че в БГ НОК няма дисплазия. :flagbg: :ab_041: :dog:

#16 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 06 August 2015 - 06:43 PM

Ще го кажа ако не излезе коректен с парите или ако продалжава да ме убеждава,че проблема не е в него бъдете сигурни ще се постарая колкото може повече хора да го научат!
Може би вече не е регистриран като развъдчик или какво се казва защото вече не давал родословия защото не му се занимавало с това.
Имал само една женска и един мъжки които заплождал а това не е така виждал съм му кучетата.

#17 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 August 2015 - 07:59 PM

Според мен много зависи от степента на дисплазия. Не съм лекар за да разчета снимката.
Имам няколко познати с кучета с дисплазии,някой от които от развъдници.Живи и здрави са си кучетата,повечето нямат болка,но са с патрава походка.
При мен има женски ротвайлер също с дисплазия гледам я вече 2-ра година в момента е на около 6-7 год. Поддържам я с добра храна,умерено натоварване и плуване и съблюдавам теглото.Замята малко задника ,но си живее кучето.
С дисплазия бих прибрала кучето вътре,а не на двора като захладнее.
Доколкото разбрах си от Бургас прати снимката за консулт до Варненското ОВК като търсиш д-р Христов смея да твърдя добър лекар извършил доста такива операции.
Не съм лекар,но от това,което виждам кучето може да си доживее добри годинки с добра ''поддръжка''.
Аз лично не бих се отказала от кучето,камо ли да го евтаназирам.
Ако това ти е опцията пусни го поне за осиновяване в някоя от групите за животни със сигурност ще се намерят жалостиви хора да го вземат пред опцията младо животно да бъде умъртвено за нещо за което няма вина.
Колкото до следващо куче вземи си от човек,който е тествал и двете кучета както за лакетна така и за тазобедрена дисплазия. Гаранция не можеш да имаш на 100%,но шанса е къде по-малък.
Успех!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   EG3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 04-August 15

Публикувано: 06 August 2015 - 08:44 PM

Благодаря ти за изчерпателното мнение.
И моето куче за сега си ходи но не е жизнено не иска да се разхожда както преди гледа мъчно няма нищо общо с преди..боли го то се вижда.
Дай повече инфо за Варненското ОВК координати за какво става въпрос.Съжалявам,че питам така но не съм запознат с хората и местата в България които се занимават с това.

#19 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 06 August 2015 - 09:11 PM

Прочети линка там пише много за дисплазията .
Въпреки че работя с чук и мистрия виждам ,че кучето на снимката има дисплазия .
Няма да го оправиш ...гледай го така може да надживее много от нас .
Натопи максимално продавача ,не го жали както и той не те е пожалил,нито кучето ...кучетата .
Изчакай няколко месеца и му запали колата . :md_064:

#20 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 August 2015 - 09:46 PM

Показване на мнениетоwind, в 06 August 2015 - 01:49 PM, написа:


Има един компромисен вариант, като намерите ветеринар, който да извърши операцията качествено, а не да ви дере за пари, помолете за помощ за покриване на сметката. Може да се свържете с бургаска организация за защита на животните, която да ви помогне за апела за набиране на средства (те да са един вид гарант за вашите чисти намерения) ...

Има варианти и за такова развитие на ситуацията.


На всичко в моя пост си отговорил с подробности, но този момент, който предлага някакво решение за проблема ти, изобщо не си го удостоил с внимание.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни