Dog.bg Форуми : Помощ за йорки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за йорки

#1 Потребителят е офлайн   randity Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-August 15

Публикувано: 08 August 2015 - 11:56 PM

Здравейте!

Нов съм тук, но се регистрирах, понеже имам два проблема. Имаме йорки от около месец, женска на 3год.

Първи проблем: Когато дойде се опитахме да я разхождаме, но уви беше доста уплашена и не искаше. С времето свикна и започна да си се разхожда без проблеми на каишка, вършеше си работите навън и т.н. От около една седмица, не знам какво и стана, не иска и да се сеща за излизане навън. Свалям я по стълбите на ръце, изкарвам я пред входа и в момента в който я оставя на земята и тръгна напред се обръща и забива нос във вратата за да се прибира. Пробвах да я понося на някъде и току-виж се отпусне, но не. Пробвах и с галене, тръгва и след точно 1 секунда се обръща и пак към входната врата.

Втори проблем: Не е ходила по-голяма нужда от горе-долу от както се стигна до Първи проблем. Вече започвам доста да се притеснявам. Не яде само гранули, а по някой път и от нашето ядене (подбрано за нея, разбира се). Ушкем е била научена да пишка на памперс, сложили сме памперс, но не и не. Дори преди малко се прибрах и беше свършила работата два пъти пред вратата.

Та, бих искал отговорите на горните два въпроса, а именно: Как отново да я накарам да се разхожда навън като куче с максимално малко лакомства (и без това е достатъчно разлигавена) и как да я науча да си върши работите на памперса или да стиска, докато излезе навън, следователно пак стигаме до решение на проблем номер 1.

Благодаря адски много за отговорите предварително!!!

#2 Потребителят е офлайн   randity Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-August 15

Публикувано: 17 August 2015 - 06:21 PM

Сериозно ли никой не може да отговори на моите въпроси?

#3 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 August 2015 - 08:59 PM

Без да съм ,,капацитет" в областта:
1. От къде е взето кучето? От приют, от приятели, намерено? И при трите варианта, кучето е стресирано-нов дом, нови хора! На тази възраст трудно се адаптират животинките.
2. Ако кучето е взето от приятели или познати, защо не се обърнете към тях за съвет и помощ? Вероятно те най-добре си познават кучето и биха ви дали най-адекватен съвет (освен, ако и при тях положението не е било същото и те просто да са се отървали от него, вместо да се опитат да решат проблема, който всъщност сами са си създали).
3. Вие на каишка ли я извеждате всеки път? Ако да, то опитайте да не я дърпате и насилвате. Помолете някой познат с дребно кученце (ако имате такъв) да ви помогне при разходките. Разбирам, че иска да се прибира, вероятно все още ви няма доверие. Опитайте с търпение и любов. Играйте с нея, ,,лигавете" я. Йоркито е куче, на което това никога няма да му е излишно (според мен).
Това е, за което се сещам в момента, дано се включи и някой друг.
Желая ви много търпение и успех!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни