Dog.bg Форуми : Дакел с дискова херния

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дакел с дискова херния

#1 Потребителят е офлайн   Blueberry11 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-August 15

Публикувано: 11 August 2015 - 09:09 PM

Здравейте,март месец тази година остановихме,че кученцето ми има дискова херния.Оперирахме го веднага,слагахме му инжекции Нивалин по схема,общо три курса,правихме му раздвижване,баща ми даже го носи този месец на скенар и нищо.Не очаквам чудеса вече,знам,че няма да проходи със задните крачета.
Тъй като аз работя в чужбина родителите ми се грижат за кученцето в България, искам да помоля всеки които има или е имал парализиран дакел да ми даде съвети относно гледането на животното.Кученцето се напишква постоянно,пробвахме с памперси,но след 10 минути ги маха,опитахме дв го държим в банята на донапренени постелки,но и това не е вариант,защото тръгва да шава и си разрани крачетата.В момента го държим в един по дълбок леген в кухнята, и постоянно се чисти дъното на легена от фекалии и урина.Родителите ми вече изнемогват,а аз не мога да го взема в чужбина при мен,нито да се прибера за постоянно в България.Баща ми и майка ми започнаха все по често и по често да ми говорят да приспим моето мъниче,но сърце не ми дава ;( 13 години го гледаме, ужасявам се от мисълта да го приспим.
Моля ви,които се е сблъсквал с такова нещо да помога ;(

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 August 2015 - 09:12 AM

След като кучето не ходи, уринира и дефекира неволево, парализирано е трайно, защо е правена операцията?
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 12 August 2015 - 10:39 AM

Аз имах дакел, на който открихме изпадане на два прешлена. След един месец грешно лечение ( преди да направим ядрено магнитен), реших да го приспя. Можеше да ходи, но след като ми обясниха каква е операцията и че може да не проходи, реших да не му го причинявам. След това месеци не можех да спя нормално и все си мислех, че е жива. Решението е тежко, но хуманно. Това в момента не е живот.Нито за кучето, нито за родителите ви. Моето беше само на 7, в разцвета си. Добре гледано и в перфектна физическа форма,така че няма гаранция....А най-ужасното беше,че всички близки ми казваха да не го приспивам, но не те бяха тези които го гледат как се мъчи всеки ден...

#4 Потребителят е офлайн   Blueberry11 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-August 15

Публикувано: 13 August 2015 - 03:12 PM

Доктора ни увери,че има шанс да се оправи след операцията,но така и не се случи...

#5 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 16 August 2015 - 08:24 AM

Показване на мнениетоBlueberry11, в 13 August 2015 - 03:12 PM, написа:

Доктора ни увери,че има шанс да се оправи след операцията,но така и не се случи...


Ако кучето се мъчи, решението е едно. Бъдете силни и не му позволявайте повече страдание.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни