Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#3441 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 29 October 2016 - 02:41 PM

Показване на мнениетоMilla, в 29 October 2016 - 07:29 AM, написа:

Вълците ЯДАТ кости.
https://youtu.be/33JnkhSsSTY

Извинявам се, грешката е моя.
ДИВИТЕ вълци не ядат кости.

#3442 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 30 October 2016 - 04:06 PM

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 29 October 2016 - 12:41 PM, написа:

Показване на мнениетоMilla, в 29 October 2016 - 07:29 AM, написа:

Вълците ЯДАТ кости.
https://youtu.be/33JnkhSsSTY

Извинявам се, грешката е моя.
ДИВИТЕ вълци не ядат кости.


Тези вълци са домашни, а софийските кучета са диви, ли как да го разбирам това? Дала съм линк в другата тема, почетете малко. Тия градски легенди за храненето ги знаем всички, от 20 години все това се повтаря, кучетата нямали нужда от разнообразна храна, човекът не можел да балансира сам вкъщи, за тва хранете с Роял Канин, щото ДИВИТЕ вълци ядат само Макси Адълт за активни вълци, а вълчетата бейби дог с повече соев протеин :)

#3443 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2016 - 12:31 PM

Мила, има разлика между "разнообразно хранене" и "хранене с кости"

Освен това, има огромна разлика между вълк и куче. Кучето се е отделило от вълка преди бая годинки и е еволюирало и се е променяло ДО човека. Затова ми е много весело когато някой започне да ми обяснява за дивата природа на кучето, и че трябва да го гледаме като вълк. Искам да видя мопс и китайско голо куче как ще изкарат в "природата".

П.п. Изобщо не искам да намесвам гранулите. Не ме разбирай погрешно. Но тия съвети с костите /не с разнообразното хранене с месо/ са малко опасни. Не знаеш после кое куче ще се гътне от перфорация....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3444 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 31 October 2016 - 08:05 PM

Да се изкажа и аз компетентно :md_064:
За вълците не знам - вероятно в крайна нужда рупат и кости, а когато има изобилие - само чревца.
Мойте кучета са далеч от вълците и ако трябва да сме честни, ако са в дивата природа, вероятно техните костички ще глозгат нейде...
Храня сурово вече 4та година и съм доволна. Давам кости - телешки, сурови. НО, моите кучета самата кост не я ядат - оглозгват каквото има по нея , вадят костен мозък и до там. Вероятно затова смело давам. От ребрата се изкарва целия хрущял и се понагризва - предполагам, че съвсем малка част от самата кост се поглъща, защото все пак има промяна в изходния материал. Но аз храня основно с месо - кокалът е забавление.
Вероятно всеки трябва да прецени спрямо навиците на кучето си какво може или не бива да дава.
Случвало ми се е веднъж това, което и друг сподели - да давам ребра на предишното ми куче и то да ги гълта цели и после да си ги повърне. Но в нашия случай това беше моя грешка - аз давах от ръка и той от зор да натъпче всичко, не е имал време да сдъвче. Когато го слагам в купата - като истинско си ядене, а не като наградка - проблем нямаше.
За разнообразното хранене - аз съм "за", обаче кучето ми е против - той си иска само месо и се сърди на всякакви зеленчуково-плодови примеси. Предният ядеше повечето познати ни зеленчуци. При все това и на драмата кръвните изследвания са чудесни.
Явно всяко добиче е различно.

#3445 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 November 2016 - 05:29 PM

Здравейте, изчетох доста от разговора ви и реших да купя
Моля за съвет от гледна точка на качество, от америка ли да си я донеса или от тук да си я купя. Дали има завод някъде в Европа да ни я произвеждат за нас.
User's Signature

Качена снимка

#3446 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 23 November 2016 - 02:32 PM

Показване на мнениетоMilla, в 30 October 2016 - 04:06 PM, написа:

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 29 October 2016 - 12:41 PM, написа:

Показване на мнениетоMilla, в 29 October 2016 - 07:29 AM, написа:

Вълците ЯДАТ кости.
https://youtu.be/33JnkhSsSTY

Извинявам се, грешката е моя.
ДИВИТЕ вълци не ядат кости.


Тези вълци са домашни, а софийските кучета са диви, ли как да го разбирам това? Дала съм линк в другата тема, почетете малко. Тия градски легенди за храненето ги знаем всички, от 20 години все това се повтаря, кучетата нямали нужда от разнообразна храна, човекът не можел да балансира сам вкъщи, за тва хранете с Роял Канин, щото ДИВИТЕ вълци ядат само Макси Адълт за активни вълци, а вълчетата бейби дог с повече соев протеин :)

Аз не знам какво има за разбиране.
Костите не са храна! Дивите вълци не ядат кости.
Тези на клипа живеят с хора.
Аз също не съм съгласен с това, че на кучетата не им трябва разнообразна храна. Не съм съгласен и с това, че гранулата е храна! Че е удобна на стопанина - Да
Колкото до това, какво пише на чувала, много се съмнявам, че е истина. От гранулите давам "Orijen" . Ако вярвам на написаното на чувала, килограма трябва да ѝ струва поне 50 лв., а аз взимам чувал за 130 лв.

#3447 Потребителят е офлайн   ajman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-November 16

Публикувано: 30 November 2016 - 08:10 PM

Здравейте! За първи път пиша тук. Имам кокер (английско-американски) на 4 месеца и половина.

Беше захранен с Royal Canin Medium Starter и затова продължих с него, а след това минахме на Royal Canin Medium Junior (по препоръка на ветеринарите да не сменям марката поне до 6-я месец). Така... но в един момент нещо взе да се мръщи на тази храна и леко с не много желание все пак я изяждаше. (В последствие нещо беше болен и може би и това е била причината за не много големия апетит, но реших да сменя храната и по прочетено/препоръчано взех Applaws).

Тази храна я приемаше с доста по-голямо желание и настървеност, но май от нея му се раздразни коремчето и вместо твърдо излизаше нещо по-скоро като тортичка.
Ветеринарите препоръчаха да минем малко на диета (дадоха ми за целта такава храна на Hills) и след като свърши чувалчето от 2 кг, да минем отново на Applaws-а.

От вчера взех да му слагам по малко количество от Аpplaws-а, тъй като диетичната храна намаля. Но почти веднага се отрази на изпражненията и днес следобед отново не беше твърдо.

Предполагам, че причината е в храната. Вие какво мислите? Имали ли сте такива проблеми с тази марка храна? И каква друга качествена бихме ми препоръчали?
Изчетох доста мнения и ми е все по-трудно да избера, а не всеки предлага малки разфасовки, за да пробвам няколко различни марки.
P.S. Яде горе-долу всичко, до което се докопа и си е доста лаком (с изкл. на времето, когато беше болен).

Извинявам се за дългия пост.
Благодаря!

#3448 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 17 April 2017 - 08:07 PM

Здравейте.Ще Ви бъда много благодарна ако някой по запознат ми предложи качествена храна но да е с нисък процент протеин най-много 22% 23%.До сега хранех с Акана кучето си но след направени изследвания се оказа че креатининът и малко повишен и трябва да минем на по слаба храна.Поръчах 4кг храна на Dr. Clauder за кастрирани да видим дали ще я хареса тъй като е доста капризна.Но искам храната да бъде по качествена.А храни като Акана Орижен са с много висок протеин.

#3449 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 10 June 2017 - 07:39 PM

И аз имам женски кокер почти на 3 месеца. И аз го захраних с Royal canin starter (твърдо ако), и след това минах на RC Medium Junior, но вече почти месец изпражненията са кашкави и не си изяжда препоръчителната дажба в таблицата - ( от препоръчителните около 160 грама изяжда едвам 120 грама, а понякога само 100 грама).Нещо не му се нравят...
Другото, което забелязвам, че е доста едра - мисля даже че е дебела... Гледам я в апартамент и я извеждам сутрин и вечер по 30 минути - няма много движение все още...
Предложиха ми в магазинa Purina Friskies. Четох че е нисък клас храна - но от няколко места ми казват че кучетата я харесват и я ядат много. Най-продаванта била... и пр...
Виждам че е с по-малко протеини, и за момента може да е ОК.... цената ме блазни... Да я пробвам за няколко дни, какво мислите?...

P.P. Не мога да намеря информация в официалния сайт на Пурина за тази храна - Purina Friskies Junior - какви са точно съставките?....
P.P. 2 - Намерих съставки в един сайт :

Цитат

Типичен анализ:
Сурови протеини 28,0%
Сурови мазнини 14,5%
Сурова пепел 7,0%
Сурови фибри 2,0%
Калций 1,2%
Фосфор 1,0%


#3450 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 10 June 2017 - 07:54 PM

Delete

Това мнение е редактирано от stefanvalja: 10 June 2017 - 07:55 PM


#3451 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 12 June 2017 - 06:45 PM

Подриска се горкото кокерче от тази Фрискис на Пурина.
Минаваме на Equilibrio puppi, ще пиша отзиви...

#3452 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 June 2017 - 10:53 AM

Доста често най-продаваната + най-ядящата се е = боклук. В този случай е така.
Фрискас е шарена, има я във всички супермаркети и е евтина. Формула която винаги да ви сочи да стоите далеч от такава храна. + може да четете състава на етикетите на храните. Те са изключително важни. 4% месо и месни субпродукти не са достатъчни за подрастващо куче.

П.п. Препоръчителните дажби в тазблицата не са задължителни. Ако кучето не си изяжда всичко, има меки изпражнения и видимо дебелее просто се намалява количеството, защото очевидно тези калории и това количество храна му идват в повече. Чрез постепенно намаляване се нацелва правилната за това куче доза.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3453 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 15 June 2017 - 09:26 AM

Кокера хареса гранулите Equilibrio Puppy medium, изпражненията са малко-по твърди.
В момента кучето тежи 4,1 кг. и е на 56 дни. Давам мо на три дози по 50 грама от гранулите.
Не мога да се ориентирам обаче дали е ОК дозата. Таблицата е доста объркваща:
Качена снимка

Съвет?

#3454 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 15 June 2017 - 12:47 PM

150 грама за деня по тази таблица изглеждат в повечко. Намалете ги постепенно до 130 и вижте дали така екскрементите няма да са съвсем твърди, също дали кучето видимо след хранене ще остава гладно. Разбира се имайте предвид, че кокер винаги е гладен.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3455 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 12 September 2017 - 08:37 AM

Здравейте . На 6.09 нашето семейство се увеличи с една двумесечна НОК . Кучето преживя смяната на домът и втората си ваксинация с 3 дневно рядко щастие , и вече е игриво любопитно и търсещо внимание.
Прегледът при ветеринар , не показа някакви проблеми , аз обаче имам съмнение че куче не се храни достатъчно.
В момента е на 65 дни , тежи 4.1 кг , и се храним с еукануба за малки кучета от едри породи. Тази гранула ни препоръча развъдчика , като използвана до момента на взимането на кученце.
Според таблицата на гранулите , куче трябва да яде 240 грама , а то изяжда дневно около 120 грама разделени на 3 хранения.
Няма разлика дали гранулата е накисната или не е.
Няма разлика ако вдигаме купата след като не желае да яде повече.
Няма ралика ако накиснем гранулите с малко кисело мляко.
Ветеринарят каза да не се притесняваме , развъдчика каза да не се притесняваме ... Аз обаче само за това мисля ....
Вчера дадохме на кученце сварено яйце , изяде го с охота , и 4 пъти обърна купата от вълнение , търсейки още под нея!
Никога не сме я видели с подуто коремче както сме свикнали да виждаме други малки кучета ;(
Моля за съвети , бульон ? Варено месо объркано с гранулите? Консерви? Имам усещането че кучето не си дояжда , и това не ми дава мира .......
Или просто да се успокоя и да следя теглото и общото състояние преди да сменям и добавям храни ?
Хубав ден желая на всички ви.

#3456 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2017 - 04:19 PM

Здравейте,
не се притеснявайте.
Таблиците са винаги само препоръчителни. Грамажа може да варира според вкуса, хабенето на енергия, метаболизма, породата и т.н. Ако кучето е видимо добре, няма от какво да се притеснявате. Овчарките са капризни кучета, нормално е. Започнете ли дадавате, обаче, добавки за овкусяване положението ще става все по-зле и по-зле. Ще става все по-капризно и ще иска все повече овкусяване и разнообразие и ще се видите в чудо.
За едра порода е добре да си расте слабо и по-вабо, за да не натоварва много костната система докато се развива.
Аз лично препоръчвам да си останете на този вариант, хубава храна е, има си всичко, и да не се тревожите толкова.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3457 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 12 September 2017 - 07:37 PM

Благодаря ви за отделението време samotnata. Днес преди да прочета вашият отговор , вече бях закупил две консерви , и омешвайки гранулите с по една лъжица от тях , кученце изяде 100 грама за вечеря. Направо ми се насълзиха очите да я видя сита и с подуто коремче.Ака 4 пъти за половин час.
Вероятно е грешно , но ако се налага ще продължа да омешвам , сърце не ми дава да държа хайванчето гладно. Ще пробвам и други гранули. Тези явно не и допадат. Отново благодаря за съветите , знам , и ще се старая да държа кученце без никакво наднормено тегло! Ще видя и как ще и се отрази училище в берковица след 20 ина дни. Вярвам че там ще прояде всичко и достатъчно .

#3458 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 27 September 2017 - 11:42 AM

Здравейте отново .
Нов въпрос от мен . Сега сме в другата крайност , изяждаме всичко и понякога нервно търсим под купата допълнително макар допълнителното овкусяване да е намалено /защото вече е почти ненужно / и гранулите са далеч по леко омекотени с вода. При приготвянето на храната , кучето почти успява да скочи на кухненския плот от вълнение ,междувременно наддаде 2.5 кг за около 15 дни. Определено не изглежда да е дебело , но ме е страх да не стане такова.
Споделете как определяте кога храната е "достатъчно" ?
Четох за "напипването на ребрата " смятам обаче че това е по скоро за хора с опит / или аз не схващам точно/ , и мойте ребра се броят , а пък не съм аполон....
Усмихнат ден ви желая!

#3459 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2017 - 11:35 AM

Здравейте,
хубаво е, че кученцето е прояло. Не е хубаво да качва килограми бързо, затова не увеличавайте дажбата, ако не виждате кученцето да е видимо слабо/хърбаво.
Да, по ребрата се познава. Кучето не е като човек. Ако при опипване на ребрата не можете да разграничите едно ребро от друго - много е дебело, ако разграничавате, но не е ясно, а са само контури - малко е дебело, ако различавате ясно ребрата, но си има и тъкан между тях - идеално е, ако всички ребра, тазови кости и де що видите кокал стърчи видимо - много сте слаби.

Мисля, че вече можете да му давате суха, неовкусена гранула, за да си дъвче както подобава на едно куче.
Да е гладно едно куче и след нахранване е добър признак. Моето куче 14 години все още продължава да е вечно гладно, храна не е отказала и все търси ли търси.

П.п. Ако правилно съм разбрала ще пращате кучето на училище някъде, без вас?
Моя съвет е да не го правите....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3460 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 30 September 2017 - 08:03 PM

Благодаря самотната . Сега разбрах вече за написването на ребрата.
Имам намерения за обучение, и смятах че ще е сега / развален телефон/ , оказва се , ако реша разбира се , за март месец , след като куче приключи със зъбки и други дразнители.
Човекът с който се свързах чрез колеги , обучава водачи на служебни кучера в Берковица. Поговорихме си за методи и какво да очаквам , струва ми се читав човек. Ако кученце до март покаже че може да мине без училище , няма да я пращам , ако ли не , ще върви и ще и пукат ушите , накар че съм сигурен че всяка събота й неделя ще взимаме София Берковица по 2 пъти за да я виждаме .
Поздрави.

  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни