Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#3341 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 13 September 2014 - 03:15 PM

Показване на мнениетопанайот, в 13 September 2014 - 09:57 AM, написа:

Не !Визирах точно теб,но се опитах да ти спестя леко разочарованието като иронично поставих и себе си в това число,мислейки си че ще се усетиш,но уви!


:ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#3342 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2014 - 11:25 AM

Показване на мнениетопанайот, в 13 September 2014 - 09:57 AM, написа:

Не !Визирах точно теб,но се опитах да ти спестя леко разочарованието като иронично поставих и себе си в това число,мислейки си че ще се усетиш,но уви!

Хе-хе, радвам се, че потвърждаваш първоначалното ми предположение. Но, не се възгордявай, въпреки почитателите. Наблегни на правописа!
ПП И З.Стоянов на 20 е бил никому неизвестен овчар, а на 30 - известен български интелектуалец.

#3343 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 24 September 2014 - 11:53 AM

Аз храня моята питомка с Еюкануба, обаче честно казано не я хапва с особено удоволствие. Особено пък ако някой от домашните направи грешката да й даде залък човешка храна, след това с дни наред се инати и не си близва гранулите.
Също така забелязвам, че ако следвам предписаните дози й идва множко и ака доста често. Според таблицата от задната страна на пакета, за нейната порода и нейната възраст трябва да й давам около 400 гр. дневно, а тя всъщност с охота изяжда по-малко и от половината. При все това е с доста загладен косъм, жизнена и игрива. Дори леко дебеличка върви. На 10 месеца вече беше почти 30 кг.
Явно не успявам да я уморявам достатъчно през деня, за да й се появи по-голям апетит....

#3344 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 24 September 2014 - 06:02 PM

Показване на мнениетоbuttinsky, в 24 September 2014 - 11:53 AM, написа:

Аз храня моята питомка с Еюкануба, обаче честно казано не я хапва с особено удоволствие.

Също така забелязвам, че ако следвам предписаните дози й идва множко и ака доста често.

Явно не успявам да я уморявам достатъчно през деня, за да й се появи по-голям апетит....


Все пак не забравяйте,че това е само препоръчителен грамаж.Освен това от всичко,което съм чела тук честото изхождане не е много добър признак ( по отношение усвояване на храната).А и все пак до куче си е - моето се разхожда за около 2 часа общо и живее на вън (следователно не е кой знае колко натоварен),а е способен да яде супер много и почти всичко,което му се дава.
Опитайте с нова храна и вижте дали ще е същото.

#3345 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 24 September 2014 - 07:33 PM

Благодаря за съвета, но съм пробвала доста храни вече. (Знам, че звучи смешно, но някои храни наистина самата аз съм ги пробвала от любопитство. )
Мисля, че сякаш най-добре беше положението с изхождането с Акана, но тя ми идва малко скъпичка за възможностите.
Иначе сме минали през:
- Роял Канин - нея я ядеше най-лакомо, но прочетох някои стресиращи неща за храната и в комбинация с високата цена съвсем се разубедих да я ползвам;
- Taste of the Wilde - от нея постоянно имаше разстройство (но тя беше за пораснали кучета, а и сезонът беше малко сезон на настинки, та не смея да твърдя със сигурност, че храната е виновна);
- Про План - изобщо нямаше никакво желание да се храни с нея.

И сега вече от около 4-5 месеца сме на Eukanuba.

Кучето е много игриво, разхождам го по три пъти на ден, като вечерта е най-дългата разходка. Тя трае около час и половина- два. През уикендите понякога й се събират по две по-дълги разходки.
Иначе проблем е, че живеем в апартамент и между разходките няма особено голяма възможност за храна.

#3346 Потребителят е офлайн   Zerko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-February 14

Публикувано: 30 September 2014 - 08:25 AM

Здравейте

Някой да е хранил с Happy Dog и по специално с тази http://gb.happydog.d...l/adult-medium/ ?И ако има такива да споделят мнения

#3347 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 30 September 2014 - 01:25 PM

И аз много се чудих навремето, защото в сайта на клуба на развъдниците за лабрадори препоръчват точно нея ( или най-малкото я рекламират). Видя ми се доста скъпа обаче и ми се досвидяха 30 лв. за 2 килограма, за да я пробва кучето.

#3348 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 September 2014 - 04:44 PM

Ако съдим по състава й не бих давала,ако съдим по това,че съм давала само че друга формула-куче без тонус,големи количества изходен материал безформен при това,косъма помътня.
И все пак всичко е до куче. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3349 Потребителят е офлайн   gorgonita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-October 14

Публикувано: 28 October 2014 - 09:08 AM

До сега единствено съм имал проблеми със зоофаст - за първи път поръчах лятото и почти винаги ' нямаме налични чували, но очакваме зареждане и имаме проблеми с производителя'. Явно и други са засегнати, но миналия месец като поръчвах не беше така :)

#3350 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 28 October 2014 - 01:14 PM

Аз мисля, че съм доволна от Юкануба Adult Labrador. По-добре й се отразява от "бебешката". Хем я хапва с по-голям ентусиазъм, хем и акото е твърдо.

#3351 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 October 2014 - 02:25 PM

Юкануба Adult Labrador

Съдържание:
Пилешко и пуешко (> 20%), царевица, пшеница, сорго, ечемик, животински мазнини

Чудесна храна за кокошки.От първите 5 съставки три са ѝ зърно. А какво е това "животински мазнини", от какво животно? Кон, крава, мишка, умряла на пътя котка - не става ясно. Не бих си давал парите за нея - не си струва.

#3352 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 14 December 2014 - 10:33 AM

Здравейте,
имам един въпрос към тези,които са по-наясно. Моето кученце е на 9 месеца,хранихме го с royal canin,нормалната за неговите размери. Оказа се обаче,че явно е с чувствителен стомах(акито му беше доста меко,понякога разстройство),за това ни препоръчаха на hills,но за adults. Много му харесва храната,много повече от предишната,но ми се струва че е доста гладен.Даваме му максимума,който е показан (към 320гр на ден),но той си рови в кофата от време на време,за някоя и друга вкусотия....:( Редно ли е,че му даваме за adults (чувстивтелен стомах) или трябва да минем пак на puppy.

#3353 Потребителят е офлайн   retaer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 03-February 14

Публикувано: 16 December 2014 - 09:25 PM

Моето го храня със гранули и месо без да махам кокалите яде по 10кг на седмица ... всичко на месец ми излиза около 30 лв като гранулите ги взимам през 2 месеца , кучето наддаде със няколко кг и честно казано ако ти се нахвърли падаш като чувал с картофи

#3354 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 16 December 2014 - 09:29 PM

Показване на мнениетоretaer, в 16 December 2014 - 09:25 PM, написа:

Моето го храня със гранули и месо без да махам кокалите яде по 10кг на седмица ... всичко на месец ми излиза около 30 лв като гранулите ги взимам през 2 месеца , кучето наддаде със няколко кг и честно казано ако ти се нахвърли падаш като чувал с картофи


Евала! Ако паднеш и под 30 лв ще те призная!

#3355 Потребителят е офлайн   retaer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 03-February 14

Публикувано: 16 December 2014 - 09:32 PM

Ало никой не ти е искал мнението човека е пуснал тема и всеки споделя.Ако искаш и от ресторанта му взимай храна , цената не определя качеството непременно ... така ,че мълчи там ,че на всяка тема похлупак си.
Тва ,че ти даваш 150 или 200 лв на месец и ходиш на ветеринар всеки месец не те прави перфектен стопанин на животинката.Трай там , от това месо което му давам има цели копанчета и му давам качествени гранули така ,че не ми давай оценки най-малко съм ти ги искал В ТАЗИ ТЕМА. Поздрави на село

#3356 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 December 2014 - 09:39 PM

Качествените гранули не струват 30 лв,нито пък качественото месо-като цената на кг телешко е на половина на тези 30 лв за месец :md_064:
Няма кво да подскачаш като ощипана мома всеки храни според възможностите си,но и не се насилвай да даваш определения като ''качествено'' :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3357 Потребителят е офлайн   retaer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 03-February 14

Публикувано: 16 December 2014 - 09:55 PM

Това месо е пилешко , от първата ръка отделят част от пилетодругото което остава там където го пласират извън България не го искат и не го търсят и се налага да се препродава на такива предприятия от където го взимам аз и те уверявам ,че ако някой ден моя и твоя задник огладнее ще ни пльощят ушите от това с което храня моето куче.И месото не се застоява защото всяка 2ра горе долу седмица ходя да взимам и на човека не му остават повече от 20 кашона в склада понеже виждам как ми вади и дава кашона.
Да много ясно всеки храни според възможностите си , но цената не винаги определя качеството за гранулите не споря но за месото и аз бих ял от него яко някой ден не дай Боже огладнея и нямам парче ляб да замезя.Има хора дето мечтаят всеки месец да ядат боб и мусака тази вечер ги гледах по телевизора така ,че госпожата да не дава много преса на тва да падам под 30 лв ,че ме изнервя.Едва ли не ще са изкара ,че тя се храни само със филе елена и закуска ,обяд и вечеря ги прекарва в ресторанти видиш ли.Та ние хората ядем същия боклук само ,че плащаме супер скъпата цена щото тук на нашите продукти цените са едни и ни *** а на вън цените са наполовина .Айде да си останем така .... хранете си кучетата с каквото бихте яли и вие.Тва че даден продукт го рекламират яко не означава ,че е супер добър.Моето откакто го храна със месо гранулите почти не ги яде а търси само мръвката ...

Като каза телешко .. аз не си позволявам да ям толкова месо колкото то яде. Камо ли пък телешко не съм на рокфелер син но да твърдо стоя зад мнението си ,че го храня добре

#3358 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 December 2014 - 10:08 PM

Не ми се навлиза в спорове точно за пилешкото,хормоните на растежа и антибиотиците,дето по света на малките момчеца им растат гърди(да,цици) от хормоните дето ги джаскат.
Да си здрав и ти и кучето :beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3359 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 19 December 2014 - 02:37 PM

Показване на мнениетоretaer, в 16 December 2014 - 09:55 PM, написа:

Това месо е пилешко , от първата ръка отделят част от пилетодругото което остава там където го пласират извън България не го искат и не го търсят и се налага да се препродава на такива предприятия от където го взимам аз и те уверявам ,че ако някой ден моя и твоя задник огладнее ще ни пльощят ушите от това с което храня моето куче.И месото не се застоява защото всяка 2ра горе долу седмица ходя да взимам и на човека не му остават повече от 20 кашона в склада понеже виждам как ми вади и дава кашона.


Колко струва килото?
От къде го купуваш?

#3360 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 19 December 2014 - 02:48 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 16 December 2014 - 10:08 PM, написа:

Не ми се навлиза в спорове точно за пилешкото,хормоните на растежа и антибиотиците,дето по света на малките момчеца им растат гърди(да,цици) от хормоните дето ги джаскат.
Да си здрав и ти и кучето :beer:

Да така е. От едно бройлерче, за нула време 2 кила пиле.
Но с какво ли са "наджаскани" гранулите, за да могат да имат такъв срок на годност и да не изискват кой знае какви условия за съхранение????

  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни