Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 170
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#3421 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 13 April 2016 - 10:42 AM

Здравейте, съветвалили сте се с Ветеринар? Може би ще е добре да минете към храна за "сеньор", защото те са с намалени протеини, точно с идеата да не качва излишни килограми. Съветвам ви да погледнете идеи за натурално хранене, ако имате време и възможност. Четох за някаква добавка на основата на билки Hokamix, имаше мнения, че за вашият проблем е много препоръчително. Консултирайте се със специалист!

#3422 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2016 - 11:11 AM

Здравейте, нашият вет знае с какво храня и одобрява . Според него Акана е добър избор. Но не сме обсъждали въпроса по-задълбочено. Ще се посъветвам и с него. Притеснявам се, че ще предложи да премина на Роял Канин, тъй като това е една от най-наложените и предлагани храни в клиниките и зоомагазините. Затова се допитвам и до вас :) Колкото до натуралното хранене - обмисляла съм го, но се притеснявам дали ще мога да й осигурявам всички необходими вещества... Честно казано обмислям дали да се върна на Нутрам. Като състав не може се сравнява с Акана, но пък целта ми в момента е да свали излишните кг. В момента й давам около 180гр на ден, а резултат няма.

#3423 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2016 - 11:36 AM

С години моята кучана е хранена с Nurta Nuggets. Личните ми впечатления са, че е много добра храна с отлично съотношение качество/цена, затова смело я препоръчвам. Има серия и за по-възрастни кучета, сеньор, която поддържаше кучаната ми в отлична форма, предвид заседналия й живот. Има само един недостатък - тъй като не е комерсиална, често липсва в пласмента. Ако имаш интерес, пиши ми лично, за да ти дам координати на вносителя.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3424 Потребителят е офлайн   Victoire Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-April 16
  • Gender:Female

Публикувано: 09 May 2016 - 06:13 PM

Здравейте ! :re_037: Искам да попитам някой храни ли кучето си с испанската храна Gosbi? Някакви отзиви за нея? Благодаря :)

#3425 Потребителят е офлайн   mira01 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-July 16

Публикувано: 09 July 2016 - 10:29 AM

Здравейте! :) Аз храня джакчето ми с Applaws и Orijen и съм доволна.Чувам различни мнения за тези храни, но кучето ми се развива добре и мисля да си остана на тях...поне засега :ab_041:

#3426 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2016 - 10:21 AM

Показване на мнениетоbtrend, в 12 September 2016 - 09:23 AM, написа:

А какво мислите за супер скъпите храни (според мен) като ARDEN GRANGE, ROYAL CANIN или EUKANUBA ? Оправдана ли е цената спред вас?


Royal Canin отдавна вече не е супер скъпа храна. Преди цената беше изкуствено надута от вносителя. Хранила съм с нея, но не сматам, че е нещо особено. Може би специализираните им храни са добри - имам предвид Интестинал Гастро и Стартер за бременни и новородени.
Доволна бях от Акана - региналните серии без зърно.

#3427 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 21 September 2016 - 11:34 AM

Показване на мнениетоbtrend, в 21 September 2016 - 09:47 AM, написа:

Показване на мнениетоaldald, в 12 September 2016 - 10:21 AM, написа:

Показване на мнениетоbtrend, в 12 September 2016 - 09:23 AM, написа:

А какво мислите за супер скъпите храни (според мен) като ARDEN GRANGE, ROYAL CANIN или EUKANUBA ? Оправдана ли е цената спред вас?


Royal Canin отдавна вече не е супер скъпа храна. Преди цената беше изкуствено надута от вносителя. Хранила съм с нея, но не сматам, че е нещо особено. Може би специализираните им храни са добри - имам предвид Интестинал Гастро и Стартер за бременни и новородени.
Доволна бях от Акана - региналните серии без зърно.


Аха, ясно. А може ли наистина да се говори за разлика в качеството? Какво топлкова повече може да има от храната в средния клас, например? Винаги ми е било интересно, за това любопитствам толкова.


Здравейте,
Разлика има огромна, както в качеството на продуктите така и в състава. Примерно в среден клас и надолу като първи състав ( като първи и най-висок) влиза зърнен продукт ( който не влиза в храната на кучетата по природа и освен това често дава здравословни проблеми в бъдеще, както и поява на алергия). Освен зърнен продукт описват и месо, в което влизат кости, пера, вътрешности етц., които не са за човешка употреба, често от болни животни.. На опаковката и по рекламите може да казват колко силни и здрави могат да бъдат кучетата с тяхната храна но реално това не се предлага, а се прави само за реклама.
Високият клас храна ( обикновено качествената храна не прави реклама на продуктите си, а достойно показва произхода и точният състав в % на храната)

Има доста информация ако питаш Google :)

#3428 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 21 September 2016 - 05:24 PM

А дали някой е виждал как се прави гранула????

То на чувала пише невероятни неща, а дали е така???
Високия клас храни ги водят годни за човешка консумация, но аз не бих ги ял и винаги съм се чудил, какво е това " гранулата " , че не иска кой знае какви условия за съхранение, а пък има такъв срок на годност?
Аз също храня с гранула от време на време и то основно, когато ме мързи или нямам време да готвя. Иначе готвено, ама специално за кучето или сурово( от доверен източник ) смятам, че е най - добре. Витамини и хранителни добавки, ако има нужда ще давам допълнително.

#3429 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 21 September 2016 - 06:14 PM

Ама разбира се, аз никъде не съм споменала, че гранулата е най-добрата храна за кучетата ( и котките).
Най-доброто си е натуралното, хрупкави сурови кокъли с месо, месо, органи и добавки :)

#3430 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 September 2016 - 09:40 PM

Даже кокалите не са препоръчителни. Кучетата ядат кокали, следствие на съжителството си с човека, иначе кокали няма да ядат. Вълците също не ядат кокали, но за сметка на това ядат мърша и това само по себе си е полезно за тях.

#3431 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 27 September 2016 - 09:22 AM

Показване на мнениетоbtrend, в 12 September 2016 - 09:23 AM, написа:

А какво мислите за супер скъпите храни (според мен) като ARDEN GRANGE, ROYAL CANIN или EUKANUBA ? Оправдана ли е цената спред вас?

Хранил съм и с Orijen и с Acana, Eucanuba, Royal Canin, Taste of the Wild. Като от 4те не ти препоръчвам единствено рояла. За мен поне не струва. Другите са добри, но кучо не хареса мн мн вкуса на тия т.нар "натурални храни". Eukanuba я хареса и си я хапваше с кеф, но количеството изпражнения беше огромно. В момента храня с Equillibrio. Харесва му, а на мен ми харесва, че козинката е лъскава, не пада, акото е твърдо и в нормални количества и е енергичен. Вече 2 чувала изяде по 15кг и смятам да продължа.

#3432 Потребителят е офлайн   Rainwoman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-October 16

Публикувано: 20 October 2016 - 08:38 AM

Здравейте,

Имам малък проблем с кучето ми.
Изключително е капризна към храната.
В продължение на 2 месеца ядеше Royal Canin, след което изведнъж спря да я харесва и се мръщеше. Минахме на Eukanuba(1 месец), след което и на нея почна да се мръщи. Пробвах с Pro Plan, но почна да повръща.
Готвих до навършването на първата й годинка, но ветеринарят ми каза, че е по хубаво да и давам гранули. Стомахът й бил чувствителен.
Почнах с ######- не го хареса. Минах на Pedigree., Яде го, но с много зор. На Happy Dog също се мръщи.
В момента се двоумя между Menge (Италиянска фирма) и Bosch.
Много ми е трудно да избера.

Моля за помощ! :rf_011:

#3433 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2016 - 11:37 AM

Спрете да сменяте храните така безцелно и заставете кучето да яде една, избрана от вас храна. Вие сте го направили капризно, като сте му позволили да ви командва какво да купувате. Сега изберете една /висок клас, не Педигри/ и с режим и търпение кучето може да се научи да яде нея. Режимът е: слагате сутрин половината дневна дажба, седи 3 мин, ако не иска да яде - махате и цял ден прясня вода и НИЩО друго за ядене. Вечерта това упражнение се повтаря. И така ако трябва с дни. Куче, умрало от глад по собствено желание - няма. Бъдете по-настоятелни с ЕДНА храна.
Успех
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3434 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 21 October 2016 - 01:39 PM

Показване на мнениетоRainwoman, в 20 October 2016 - 08:38 AM, написа:

Здравейте,

Готвих до навършването на първата й годинка, но ветеринарят ми каза, че е по хубаво да и давам гранули. Стомахът й бил чувствителен.


Моля за помощ! :rf_011:

Какво готви за кучето?
Ядеше ли го?
Наистина няма куче умряло от глад при наличието на храна.
Всеки си решава сам с какво ще си храни животното. Ако яде готвено, готви му.
Не съм съгласен, че гранулите са най-доброто, че са най-лесният начин за стопанина - ДА, ама най-добрият за животното.........едва ли.
В предният пост много добре са ти казали. Оставяш купата с храна, ако не започне да яде до 5-10 мин, вдигаш я и чак на другото ядене. И не го съжалявай. Не му давай нищо през интервала между храненията, колкото и жално да гледа.
Орижен е хубава суха храна, даже годна за човешка консумация, даже се и разваля, даже и без царевично участие, което от своя страна е добре.

#3435 Потребителят е офлайн   Ivan A Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 27-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора/Нова Загора

Публикувано: 22 October 2016 - 11:41 AM

Показване на мнениетоVictoire, в 09 May 2016 - 06:13 PM, написа:

Здравейте ! :re_037: Искам да попитам някой храни ли кучето си с испанската храна Gosbi? Някакви отзиви за нея? Благодаря :)

Една от наѝ-качествените в БГ, говоря за високия клас храни, без никакво зърно

#3436 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 October 2016 - 05:06 PM

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 25 September 2016 - 09:40 PM, написа:

Даже кокалите не са препоръчителни. Кучетата ядат кокали, следствие на съжителството си с човека, иначе кокали няма да ядат. Вълците също не ядат кокали, но за сметка на това ядат мърша и това само по себе си е полезно за тях.

Това не е вярно. Вълците и много други хищници добре си хапват крехки кости, вътрешности, пера, козина даже и черва. Като отмъкне някое агне няма да намерите даже руното му ако е достатъчно гладен! Зайците, мишките, птиците също се изяждат без остатък или да остане някое и друго махово или опашно перо :)

#3437 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2016 - 11:38 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 25 October 2016 - 06:06 PM, написа:

Вълците и много други хищници добре си хапват крехки кости

А може ли доказателства за това, моля?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3438 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 28 October 2016 - 09:12 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 25 October 2016 - 05:06 PM, написа:

Показване на мнениетоВраца_Баце, в 25 September 2016 - 09:40 PM, написа:

Даже кокалите не са препоръчителни. Кучетата ядат кокали, следствие на съжителството си с човека, иначе кокали няма да ядат. Вълците също не ядат кокали, но за сметка на това ядат мърша и това само по себе си е полезно за тях.

Това не е вярно. Вълците и много други хищници добре си хапват крехки кости, вътрешности, пера, козина даже и черва. Като отмъкне някое агне няма да намерите даже руното му ако е достатъчно гладен! Зайците, мишките, птиците също се изяждат без остатък или да остане някое и друго махово или опашно перо :)

Вълк кости не яде.

#3439 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 29 October 2016 - 07:29 AM

Вълците ЯДАТ кости.
https://youtu.be/33JnkhSsSTY

#3440 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 October 2016 - 10:42 AM

Страхотно доказателство! :ba_025:
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 170
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни