Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#1401 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 12:49 PM

Съгласна съм, че няма "най-добра храна".
Но това, което мен лично ме ядоса в цялата дискусия е, че или някой си спори натурално срещу гранула, или само се хвалят или плюят марки, без почти никаква почва за това.
Малкото хора, опитали се да вкарат дискусията в правилната посока, за съжаление неуспели, бяха анатемосани, че разбираш ли продават.
Едно време, когато аз имах проблеми с храненето на моето животно и се лутах неразбиращо из морето продукти, с които можех да храня, се намери един човек да ми обясни как и защо да си храня правилно животното. Ама не ми говореше с рекламни клишета, че козината щяла да блести, а ми обясни какво е хубаво да има в една гранула /или сготвено/ и какво не е хубаво. Тогава започнах да се интересувам не от това как изглежда или колко струва храната, а какви СЪСТАВКИ има. Не случайно тук се направи опит да се наблегне на тези неща, ама явно никой не го интересува какво реално има в храната. А какво има е написано ясно на етикета отзад. Е, българина не вярва на етикети, защото самия той ако напише такъв ще излъже, но на запад си имат строги правила, в които пише, че каквото си написал трябва да е истина, и поради тази причина хората не лъжат. Е, има уловки понякога, но те не са лъжа, ако знаеш как да четеш.
За съжаление досега никой в тази тема не си направи труда да сравни по СЪСТАВ една с друга марка и по този начин да похвали една или да оплюе друга.
Аз моята храна съм я избирала, защото съм харесала какво има вътре, и какво няма. Кой от вас е прочел съдържанието на своята храна и го е разбрал и сравнил?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#1402 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 January 2011 - 12:55 PM

И какво като, ако вътре има най-доброто /според вас и ветеринаря ви/, ако не се отразява добре на кучето?
Все едно вие да сте алергична към мед, и да се изринвате, ама аз да ви го давам, защото е много полезен.
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#1403 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 01:02 PM

Е сега това си е откровено заяждане. Естествено, че няма да храните с тази храна, ако не се отразява добре на кучето.
А какво като, ако храната се отразява добре на кучето /засега, докато е младо, да речем/ а всъщност има само боклуци вътре? Дали в бъдеще няма да донесе някакви здравословни проблеми?
Мисълта ми беше, че не може да се гледа само и единствено моментното състояние, особено на младо куче. Защото драстична липса на основни и важни хранителни вещества в по-напреднала възраст могат да се отразят много зле. Но тогава ще е късно да се мисли.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#1404 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 01:03 PM

САМОТНАТА ТОВА Е ЕДНА ДОБРА ИДЕЯ !



ЕУКАНУБА WORKING & ENDURANCE
Съдържание:
Пилешко (> 30%), царевица, пшеница, животинска мазнина, птиче брашно, ориз, сорго, сушено цвекло, сушени цели яйца, смляно пилешко, рибно масло, сушени дрожди, калиев хлорид, сол, ленено семе, натриев хексаметафосват, фруктоолигозахариди , DL-метионин, глюкозамин хидрохлорид, хондроитин сулфат. [за <10 кг] Съдържа ЕО разрешен антиоксидант. [за> = 10 кг] Съдържа ЕО разрешен антиоксидант: токоферол

Анализ:
Протеин: 30,0%, мазнини: 20,0%, пепел: 7,5%, влакна: 2,5%, влага: 8,0%, Калций: 1,35%, фосфор P: 1,05%

Добавки на килограм:
Витамин А: 16000 IU, Витамин D ‡: 900 IU, Витамин E (a-токоферол): 200 мг, мед, както меден сулфат: 25 мг, бета-каротин: 1 мг, L-Carnitine: 50 мг. Не са добавени оцветители и консерванти.


ХЕПИ ДОГ - адулт спорт


Zusammensetzung: царевица, брашно от пилешко месо, брашно от агнешко месо, свински фибри, пилешка мазнина, говежда мазнина, сух хемоглобин, рибно брашно оризово брашно, хидролизиран черен дроб, меласа от захарно цвекло, слънчогледово масло (0,75%), ябълков фермент (сух) (0,7%), яйчен прах, натриев хлорид, суха мая, калиев хлорид, рапично масло (0,25%), ечемик (ферментирал) (0,2%), морски водорасли (сухи) (0,15%), ленено семе (0,15%), артишок, глухарче, джинджифил, листа от бреза, коприва, градински чай, кориандър, розмарин, мащерка, сладко коренче, сухи миди (0,02%), лайка, блатен тъжник, див чесън. (общо съдържание на билки: 0,14%)

Състав:: Суров протеин 28%, Сурови мазнини 16%, Сурови влакнини 2,5%, Общо минерално съдържание 7,5%, Въглехидрати (NfE) 38%
Vitamine: Витамин A 15000IE/kg, Витамин D3 1500IE/kg, Витамин E 100mg/kg, Витамин B1 5mg/kg, Витамин B2 5mg/kg, Пантотенова киселина 10mg/kg, Ниацин 45mg/kg, Витамин B6 4mg/kg, Фолиева киселина 2mg/kg, Витамин B12 70µg/kg, Биотин 500µg/kg
Mineralstoffe: Калций 1,25%, Фосфор 0,8%, Натрий 0,35%, Магнезий 0,07%, Желязо 110mg/kg, Мед 10mg/kg, Манган 25mg/kg, Цинк 135mg/kg, Йод 2mg/kg, Селен 0,15mg/kg




Понеже не съм мн добра със съставките , за себе си правя няккави сравнения , но по-добре да не се излагам и някои друг от форума да разчете и обясни тЪз ЛЕГЕНДА :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#1405 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 January 2011 - 01:13 PM

А каква е идеята на сравнението? Не разбирам. За едни кучета едната храна ще е добра, за други - другата. Защо трябва да се "излъчи" победител?!? Нещо не схващам.
Ето един елементарен пример - далматините са порода с особени характеристики и изисквания по отношение на храненето. Ако съберете сега поне 10 от собствениците на далматини, всеки от тях ще изкаже собствена позиция по отношение на използваната от него храна и собствени съображения. Кое ще е "доказателството" или по-точно кой ще е критерия да се определи коя от храните е супер за далматина?! Като прибавим и хранещите натурално съвсем ще отидем в глухата улица. А като прибавим и факта, че Роял Канин имат специално разработена храна за тази порода, но тя излиза твърде скъпа за местния пазара, направо ..... отиде коня у рЯката.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1406 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 01:13 PM

Еми в този случай не виждам как не виждаш очевидното:
първа съставка в Юкануба месо, в хепи дог царевица, месото в юкануба така написано е чисто месо, в хепи дог е някакво брашно, разбирай брашно от месо и субпродукти. Аз само до тук мога да спра, макар по-нататък да има и други неща за сравнение ;)

П.п. Деси, не се излъчва никакъв победител. Но когато човек избира какво да пробва това е нещото, което може да погледне преди да си купи. Разбира се, че храните ще се отразяват различно на различните кучета, това го повторихме няколко пъти и всички се съгласихме. Но все си мисля, че качеството също е въпрос на избор и е хубаво да се опитат по-качествени храни как се отразяват на кучето, вместо некачествени.
Или може би аз се заблуждавам, че качеството е важно....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#1407 Потребителят е офлайн   6trak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 11-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2011 - 01:14 PM

http://www.nalov.com...showtopic=22535


Интересно...

#1408 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 January 2011 - 01:22 PM

samotnata, различният клас храни не определя качеството на храната, а технологията и използваните продукти. Оттам и разликата в съдържанието на етикетите. Факт е,че и двете фирми представят коректно данните. Ако аз не мога да ям млечни продукти, но мога да приемам заместители от растителен произход, това не значи, че тези заместители са некачествени. Ти се грижиш за едно куче, а аз за 5, например. "Развъдните" серии на всички фирми се различават съществено от тези, които виждаме като специализирани серии.
Ако тръгнем да говорим за качество, по-скоро бих направила разлика между производството на една храна в различните заводи на фирмата, защото там наистина има разлики.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1409 Потребителят е офлайн   6trak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 11-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2011 - 01:25 PM

"Чували ли сте за бисвитки за подрастващи ромчета от3 до 5г. отглеждани на открито!!!!
Или за кренвирши за зрели европейци от 25 до 40 г. с повишена активност!!!
Или мусака за индианци за хубава кожа и лъскав косъм...
Или кекс за възрастни негри над 65 г. със ставни проблеми!
Или две годишна супер премиум наденица с 25 витамина минерала и др.
Или ако днес обядвам таратор да премина плавно към кюфтета за няколко дни като ги смесвам по схема"...

Това ми е любимо.

#1410 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 January 2011 - 01:28 PM

Показване на мнението6trak, в 14 January 2011 - 12:30 PM, написа:

"Чували ли сте за бисвитки за подрастващи ромчета от3 до 5г. отглеждани на открито!!!!
Или за кренвирши за зрели европейци от 25 до 40 г. с повишена активност!!!
Или мусака за индианци за хубава кожа и лъскав косъм...
Или кекс за възрастни негри над 65 г. със ставни проблеми!
Или две годишна супер премиум наденица с 25 витамина минерала и др.
Или ако днес обядвам таратор да премина плавно към кюфтета за няколко дни като ги смесвам по схема"...

Това ми е любимо.

:ba_025: :ab_041:
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#1411 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 January 2011 - 01:29 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 14 January 2011 - 12:18 PM, написа:

А каква е идеята на сравнението? Не разбирам. За едни кучета едната храна ще е добра, за други - другата. Защо трябва да се "излъчи" победител?!? Нещо не схващам.
Ето един елементарен пример - далматините са порода с особени характеристики и изисквания по отношение на храненето. Ако съберете сега поне 10 от собствениците на далматини, всеки от тях ще изкаже собствена позиция по отношение на използваната от него храна и собствени съображения. Кое ще е "доказателството" или по-точно кой ще е критерия да се определи коя от храните е супер за далматина?! Като прибавим и хранещите натурално съвсем ще отидем в глухата улица. А като прибавим и факта, че Роял Канин имат специално разработена храна за тази порода, но тя излиза твърде скъпа за местния пазара, направо ..... отиде коня у рЯката.

близки като състав а разлика в цената е голяма, еукануба -130лв. хепи-70лв :dog:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#1412 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 01:29 PM

Използваните продукти /тяхното качество, съобразеност с нуждите на организма, и правилно съотношение в количество/ според мен определят качеството на храната.
Иначе по твоята логика, ако на една фрискис й се махнат оцветителите и овкусителите може би ще е много качествена, ако растителният протеин вътре е качествен?
Все си мисля, че ако кучето няма алергия към месото е хубаво да се храни с храни, съдържащи такова, а не разстителни източници на протеини.
Ма може би пак аз бъркам..

П.п. И тук не говорим за случаите, в които някой е алергичен към нещо, или е болен и не трябва да приема определен вид храна. Говорим за повечето кучета, които са здрави и без алергии.

Макар моето куче да правеше алергия към сготвеното пилешко, купено от магазина, ниския клас храна, но не и високият, ма както и да е...

П.п.2 Освен това в дискусията не бих изключила натуралното хранене също, че да не вземат да ме обвинят пак. Качеството на съставките за натуралното хранене също е важно, както и разнообразието им. В него също може да има липса на основни хранителни вещества. И тук също има качествено и некачествено хранене, не само гранулите.

П.п.3, Деси, развъдните серии може да правят компромиси, обаче с какво? С качеството на съставките или с качеството на опаковката, да речем? Зависи за кои развъдни серии говорим.
А ако една фирма държи на качеството си, то различните заводи ще произвеждат едно и също качество.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#1413 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 January 2011 - 01:31 PM

Показване на мнениетоDanidi, в 14 January 2011 - 12:34 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в 14 January 2011 - 12:18 PM, написа:

А каква е идеята на сравнението? Не разбирам. За едни кучета едната храна ще е добра, за други - другата. Защо трябва да се "излъчи" победител?!? Нещо не схващам.
Ето един елементарен пример - далматините са порода с особени характеристики и изисквания по отношение на храненето. Ако съберете сега поне 10 от собствениците на далматини, всеки от тях ще изкаже собствена позиция по отношение на използваната от него храна и собствени съображения. Кое ще е "доказателството" или по-точно кой ще е критерия да се определи коя от храните е супер за далматина?! Като прибавим и хранещите натурално съвсем ще отидем в глухата улица. А като прибавим и факта, че Роял Канин имат специално разработена храна за тази порода, но тя излиза твърде скъпа за местния пазара, направо ..... отиде коня у рЯката.

близки като състав а разлика в цената е голяма, еукануба -130лв. хепи-70лв :dog:


Знаеш, че цената се определя не само от вложените материали. :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1414 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 January 2011 - 01:37 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 14 January 2011 - 12:34 PM, написа:

Използваните продукти /тяхното качество, съобразеност с нуждите на организма, и правилно съотношение в количество/ според мен определят качеството на храната.
Иначе по твоята логика, ако на една фрискис й се махнат оцветителите и овкусителите може би ще е много качествена, ако растителният протеин вътре е качествен?
Все си мисля, че ако кучето няма алергия към месото е хубаво да се храни с храни, съдържащи такова, а не разстителни източници на протеини.
Ма може би пак аз бъркам..

П.п. И тук не говорим за случаите, в които някой е алергичен към нещо, или е болен и не трябва да приема определен вид храна. Говорим за повечето кучета, които са здрави и без алергии.

Макар моето куче да правеше алергия към сготвеното пилешко, купено от магазина, ниския клас храна, но не и високият, ма както и да е...

П.п.2 Освен това в дискусията не бих изключила натуралното хранене също, че да не вземат да ме обвинят пак. Качеството на съставките за натуралното хранене също е важно, както и разнообразието им. В него също може да има липса на основни хранителни вещества. И тук също има качествено и некачествено хранене, не само гранулите.

П.п.3, Деси, развъдните серии може да правят компромиси, обаче с какво? С качеството на съставките или с качеството на опаковката, да речем? Зависи за кои развъдни серии говорим.
А ако една фирма държи на качеството си, то различните заводи ще произвеждат едно и също качество.


Изобщо не говорим да не се храни едно куче с месо или прочее. Говорим, че всеки определя начина на хранене според своите разбирания. В този смисъл няма такова животно "Най-добра храна". Да абсолютизираме е пълна глупост. Да изключваме натуралното хранене пак е суперглупаво. За мен смисъл от дискусия относно храненето има само тогава, когато някой заяви конкретен проблем и търси конкретно решение. Останалото са някакви измислици-премислици.
Мога да коментирам само храни, които съм използвала и имам конкретни наблюдения. Както вече описах една от храните, които пробвах за младото куче се оказа неподходяща, но пък се отрази много добре на майка й. Сега какво? Тя качествена ли е или не?
А по отношение на "развъдните" серии - това си съвсем отделен въпрос. ИМА съществена разлика между производството на една и съща храна в различните й заводи. Точно затова си имат различни кодове. Нали не мислиш, че в Румъния доставят същото месо като в Холандия и имат същия контрол?!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1415 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 January 2011 - 01:40 PM

да така е ,но са такива и много хора не могат де си го позволят :ea_103:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#1416 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 14 January 2011 - 01:43 PM

Показване на мнениетоDanidi, в 14 January 2011 - 12:45 PM, написа:

да така е ,но са такива и много хора не могат де си го позволят :ea_103:


Да, и затова използват други. Точно затова не виждам място за спор. Ако ме устройва тази, с по-ниската цена и състава е сходен, защо тя трябва непременно да е по-некачествената или пък защо по-скъпата трябва непременно да е по-лошата?!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1417 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 January 2011 - 02:38 PM

най-добрата храна ще е тази съчетала цена и качество по джоба на бг.клиента :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#1418 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2011 - 05:16 PM

Показване на мнениетоDanidi, в 14 January 2011 - 12:34 PM, написа:

близки като състав а разлика в цената е голяма, еукануба -130лв. хепи-70лв :dog:

Това ме учуди. Направих малки проучвания и установих, че разликата в цените около 10-15%, което е нормално хубава храна като Хепи Дог. Това само за протокола. Надявам се да не е преднамерена грешката :)
@Весела, не мисля да споря с теб просто за спора. Но май е време да спреш да хулиш марка, само по спомени и лична неприязън. През ум не ми минава да кажа нещо лошо нито за Хилс, нито за друга марка от висок клас.
User's Signature

Качена снимка

#1419 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 14 January 2011 - 05:41 PM

Показване на мнениетоvlado zoo, в 14 January 2011 - 04:21 PM, написа:

Показване на мнениетоDanidi, в 14 January 2011 - 12:34 PM, написа:

близки като състав а разлика в цената е голяма, еукануба -130лв. хепи-70лв :dog:

Това ме учуди. Направих малки проучвания и установих, че разликата в цените около 10-15%, което е нормално хубава храна като Хепи Дог. Това само за протокола. Надявам се да не е преднамерена грешката :)
@Весела, не мисля да споря с теб просто за спора. Но май е време да спреш да хулиш марка, само по спомени и лична неприязън. През ум не ми минава да кажа нещо лошо нито за Хилс, нито за друга марка от висок клас.

за хулене на марки не съм си помислял ,цената се определя от вносителя а понякога тя е висока с цел печалба а не защото е най добра
имам спомени като хранех с еукануба при първия вносител цаната на 18кг .беше....... и то при по висока цена на долара
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#1420 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2011 - 05:47 PM

Не внасям никакво лично отношение, просто лично мнение.

  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни