Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#1741 Потребителят е офлайн   лабчо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 08-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2011 - 11:19 AM

Показване на мнениетоDanidi, в 16 June 2011 - 09:57 PM, написа:

akana имат на 13.5кг чували тези от каде се взеха :md_064:


От Германия, там предлагат и по 18,00 кг :smile: :smile:

#1742 Потребителят е офлайн   ARES BUBOTILOFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив БЪЛГАРИЯ
  • Interests:НОК(във всички вариации)

Публикувано: 18 June 2011 - 09:49 AM

Първо се извинявам ако е писано за тези храни,търсих,но не намерих тема!Въпроса ми е,храни ли някой с тези храни,доволен ли е,какво е мнението на специалистите за гранулите,как се отразяват на любимците ви и изобщо всичко свързано с една храна!Моя хубостник изпапа около 5 кила като подрастващ,но после взехме да въртим какво ли не(за което разбира се съм виновен аз),така че не успях да добия впечатления !Препоръчват ми ги пред други(доказани храни)но...!Дайте инфо от първа ръка!И много моля,пишете по въпроса,нека пропуснем постове от типа на "Абе храни с ЕДИ КВО СИ"!Поздрави и предварително благодаря!!!

#1743 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 18 June 2011 - 11:39 PM

Предполагам и се надявам,че липсата на отговори се дължи на неизползването на тази храна.По лоша едва ли има.

http://forum.dog.bg/...B0%D0%BD%D0%B0/
Мисля,че последните 30 сраници ще ти помогнат при изборът на храна.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#1744 Потребителят е офлайн   Aksel_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 18-June 11
  • Gender:Female
  • Interests:Economics;Marketing and PR;Education;Working;Music;Life;My Dog

Публикувано: 19 June 2011 - 12:10 PM

Здравейте хора :)
Съвсем скоро си вземам кученце и понеже съм нова искам да попитам коя храна е с добро качество и не много висока цена? (кучо е на около 3 годинки)
Темата е доста голяма, разгледах я, но ако има някой да ме насочи направо към конкретна марка ще се радвам.
Благодаря :)

Едит: пускам линк към тази храна, изглежда ми с добри съставки, какво ще кажете?
И от къде във Варна мога да си закупя въобще кучешка храна, не от супермаркетите?

http://www.chihuahua...fresh_fish.html
User's Signature

Who's gonna save the world tonight? (Sweedish House Mafia)
You can travel the world, but you can't run away from the person you are in your heart (Tiesto)

#1745 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 June 2011 - 02:36 PM

Съдейки по доста агресивната реклама на сайта, който си посочила, подозирам, че самите те могат доста добре да се ориентират откъде може да си я закупиш. Имай предвид обаче, че "най-добрата храна в света" както я наричат там, съдържа много голям процент протеин, който при продължителна употреба влияе зле на черния дроб на кучетата. Нужно е да се правят допълнителни изследвания и ако всичко е наред, тогава наистина няма проблем. Аз лично предпочитам храни с не толкова висок протеин, но това си е мой избор. Просто се подразних от заключението, че видите ли почти всички други кучешки храни са "крайно некачествени и неподходящи за кучета" - много самонадеяно. Излиза, че видите ли - преди Орижен тук масово са умирали кучетата от некачествени и неподходящи храни. Имай едно наум и чети между редовете. Успех с кученцето!

#1746 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 June 2011 - 04:37 PM

Показване на мнениетоAksel_, в 19 June 2011 - 10:10 AM, написа:

Здравейте хора :)
Съвсем скоро си вземам кученце и понеже съм нова искам да попитам коя храна е с добро качество и не много висока цена? (кучо е на около 3 годинки)
Темата е доста голяма, разгледах я, но ако има някой да ме насочи направо към конкретна марка ще се радвам.
Благодаря :)

Едит: пускам линк към тази храна, изглежда ми с добри съставки, какво ще кажете?
И от къде във Варна мога да си закупя въобще кучешка храна, не от супермаркетите?

http://www.chihuahua...fresh_fish.html

ПеТ Щопа до Хеито където е сладкарницата Лучано(Ян Палах),Обединена Ветеринарна клиника имат разнообразие от храни.-ЧикоПий,Генезис,Титан,Роял и Еукануба,Нутра.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1747 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 19 June 2011 - 05:23 PM

Искаме да помогнем на някое бездомниче, което се нуждае от храна. Имаме гранулирана храна Фрискис- 2 пакета по 1,5 кг, 2в1 и 1 пакет 500 грама обикновенна. Намираме се в София. за връзка на лично или на тел. 0884121287

#1748 Потребителят е офлайн   ARES BUBOTILOFF Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив БЪЛГАРИЯ
  • Interests:НОК(във всички вариации)

Публикувано: 19 June 2011 - 09:25 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 18 June 2011 - 11:39 PM, написа:

Предполагам и се надявам,че липсата на отговори се дължи на неизползването на тази храна.По лоша едва ли има.

http://forum.dog.bg/...B0%D0%BD%D0%B0/
Мисля,че последните 30 сраници ще ти помогнат при изборът на храна.
Такааааа,че ми затрихте темата в която бях задал точни и ясни въпроси,за точно определена марка,и ми я обединихте с тема която съм прегледал и не съм намерил нищо по въпроса,ще се опитам да го преживея!Айде сега да се формулирате защо "ПО-ЛОША ЕДВА ЛИ ИМА"(щото живо ме интересува)!Та търся мнение за храните Brekkies,такъв ми беше въпроса,и не съм търсил помощ за избор на храна,а по скоро сондаж на мнения за точно определена марка!Колежке desi79,очаквам по подробно да ми отговориш ЗАЩО и предварително благодаря :rc_036: ?!?Поздрави!!!

#1749 Потребителят е офлайн   kristinobal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 04-January 11

Публикувано: 19 June 2011 - 09:33 PM

Какво ви е мнението за хранаDANTE и DARLING?

#1750 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 June 2011 - 10:37 PM

:dry: много ниско качество-талаш с оцветители :zz_020:Както и фрискас и педигри
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1751 Потребителят е офлайн   Aksel_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 18-June 11
  • Gender:Female
  • Interests:Economics;Marketing and PR;Education;Working;Music;Life;My Dog

Публикувано: 20 June 2011 - 01:28 AM

Показване на мнениетоarina, в 19 June 2011 - 02:36 PM, написа:

Съдейки по доста агресивната реклама на сайта, който си посочила, подозирам, че самите те могат доста добре да се ориентират откъде може да си я закупиш. Имай предвид обаче, че "най-добрата храна в света" както я наричат там, съдържа много голям процент протеин, който при продължителна употреба влияе зле на черния дроб на кучетата. Нужно е да се правят допълнителни изследвания и ако всичко е наред, тогава наистина няма проблем. Аз лично предпочитам храни с не толкова висок протеин, но това си е мой избор. Просто се подразних от заключението, че видите ли почти всички други кучешки храни са "крайно некачествени и неподходящи за кучета" - много самонадеяно. Излиза, че видите ли - преди Орижен тук масово са умирали кучетата от некачествени и неподходящи храни. Имай едно наум и чети между редовете. Успех с кученцето!



Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 June 2011 - 04:37 PM, написа:

Показване на мнениетоAksel_, в 19 June 2011 - 10:10 AM, написа:

Здравейте хора :)
Съвсем скоро си вземам кученце и понеже съм нова искам да попитам коя храна е с добро качество и не много висока цена? (кучо е на около 3 годинки)
Темата е доста голяма, разгледах я, но ако има някой да ме насочи направо към конкретна марка ще се радвам.
Благодаря :)

Едит: пускам линк към тази храна, изглежда ми с добри съставки, какво ще кажете?
И от къде във Варна мога да си закупя въобще кучешка храна, не от супермаркетите?

http://www.chihuahua...fresh_fish.html

ПеТ Щопа до Хеито където е сладкарницата Лучано(Ян Палах),Обединена Ветеринарна клиника имат разнообразие от храни.-ЧикоПий,Генезис,Титан,Роял и Еукануба,Нутра.


Благодаря за обективността :)
Ще проверя в тази клиника за храните.
User's Signature

Who's gonna save the world tonight? (Sweedish House Mafia)
You can travel the world, but you can't run away from the person you are in your heart (Tiesto)

#1752 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 20 June 2011 - 07:25 AM

Показване на мнениетоarina, в 19 June 2011 - 02:36 PM, написа:

Съдейки по доста агресивната реклама на сайта, който си посочила, подозирам, че самите те могат доста добре да се ориентират откъде може да си я закупиш. Имай предвид обаче, че "най-добрата храна в света" както я наричат там, съдържа много голям процент протеин, който при продължителна употреба влияе зле на черния дроб на кучетата. Нужно е да се правят допълнителни изследвания и ако всичко е наред, тогава наистина няма проблем. Аз лично предпочитам храни с не толкова висок протеин, но това си е мой избор. Просто се подразних от заключението, че видите ли почти всички други кучешки храни са "крайно некачествени и неподходящи за кучета" - много самонадеяно. Излиза, че видите ли - преди Орижен тук масово са умирали кучетата от некачествени и неподходящи храни. Имай едно наум и чети между редовете. Успех с кученцето!


По принцип и аз не обичам агресивната реклама, но в този случай не бих го възприела точно така, защото Орижен почти нямат реклама. Орижен е храна, базирана на идеите на БАРФ храненето - с 80% месо и е избирана за най-добра храна на годината на Glycemic Research Institute in Washington, DC вече 3 пъти (може пък това да се визира в посочения сайт :md_064: ), което си е доста добро постижение. Що се отнася до високия протеин - зависи от какъв източник е и съответно дали може да се усвои от организма (обикновено проблем създава високия протеин от зърнените пълнители в храните)... Моето куче е хранено с тази храна в продължение на месеци, както и са му правени доста често изследвания, но проблем не е имало. С този си пост не казвам, че това е перфектната храна, разковничето на всички проблеми. Както всички останали ако човек се насочи към нея, би трябвало да наблюдава реакцията на самото животно. :smile:
User's Signature

Качена снимка

#1753 Потребителят е офлайн   kristinobal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 04-January 11

Публикувано: 20 June 2011 - 09:13 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 June 2011 - 10:37 PM, написа:

:dry: много ниско качество-талаш с оцветители :zz_020:Както и фрискас и педигри



Лошо, лошото е и, че да е скъпа пак няма гаранция, че е качествена.

#1754 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 20 June 2011 - 10:09 PM

високопротиеновите храни са за активни кучета ,при другите има проблем с натоварването на черния дроб
преди ловния сезон се извеждаме сутрин и вечер за по 1ч.така се свалят и килограми въпреки силните храни
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#1755 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 June 2011 - 11:03 PM

Показване на мнениетоkristinobal, в 20 June 2011 - 07:13 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 June 2011 - 10:37 PM, написа:

:dry: много ниско качество-талаш с оцветители :zz_020:Както и фрискас и педигри



Лошо, лошото е и, че да е скъпа пак няма гаранция, че е качествена.

затова четеш кво пише на чувала и си преценяш.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1756 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 20 June 2011 - 11:17 PM

Показване на мнениетоDanidi, в 20 June 2011 - 10:09 PM, написа:

високопротиеновите храни са за активни кучета ,при другите има проблем с натоварването на черния дроб
преди ловния сезон се извеждаме сутрин и вечер за по 1ч.така се свалят и килограми въпреки силните храни
Прикачен файл DSC00014.JPG


С това не съм напълно съгласна. Както споменах хранила съм с Орижен нормално активно, апартаментско куче и проблеми при нито едно от изследванията на отделителната система не съм имала. Разликата е главно в дажбата, която обикновено самото куче си регулира. Пък и ми писна да се разпространяват митове за протеина и бъбреците... В друга тема потребителите препоръчват храната да има 20-22% протеин - сами се сетете за колко минимално количество месо става въпрос в тези храни (ако го има изобщо), като се има предвид, че средно в 100 гр. чисто месо има около 25-30 гр. протеин... Не се гледа само протеина като стойност на опаковката, а и източника от който той се получава! :smile:
User's Signature

Качена снимка

#1757 Потребителят е офлайн   MaFi0zZz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 02-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv
  • Interests:Pits,Staffs

Публикувано: 21 June 2011 - 12:11 AM

Във момента храня пита си със храна Imeprial food изумен съм как стои "мазна" до свършването на чувала ,аромата не се променя грам ..... а кучето расте и цъфти не съм я виждал по магазините и моля ако някой я е срещал да драсне едно коментарче какво мисли Ето и инфо за нея

#1758 Потребителят е офлайн   vani6366 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 June 2011 - 07:27 AM

Здравейте, моя въпрос е малко по-различен и ще се радвам да споделите мнение.
От скоро няма внос в BG на храните Хилс - ние се храним с такава от както сме го взели, защото с такава беше захранен при мама и си бяхме много доволни - добра кондиция , козина, акита и т.н. Имаме още малко от нея, но свършва!
Та според вас с какво да я заменим? Имате ли мнение коя е най-близка по състав и качество до Хилс-а? Кучо е на 1.5 годинки, 10 кг., много енергичен, апетит страхотен :ab_041: .
User's Signature

Качена снимка

#1759 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 21 June 2011 - 10:57 AM

Здравейте,
По принцип имаме малко проблеми с хранителна алергия и Hills ни понасяше много добре, но сега съм се ориентирала към серията на Happy dog supreme neuseeland и africa, та да видим дали ще е добра :dh_188:

#1760 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 June 2011 - 11:09 AM

Показване на мнениетоvani6366, в 21 June 2011 - 07:27 AM, написа:

Имате ли мнение коя е най-близка по състав и качество до Хилс-а? Кучо е на 1.5 годинки, 10 кг., много енергичен, апетит страхотен :ab_041: .

Най-близки са с Eukanuba. Двете марки следват близки хранителни и производствени концепции. Само дето Eukanuba е значително по-вкусна.
http://eukanuba.bg/p...l-activity.html
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

  • (174 Страници) +
  • « Първа
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни