Dog.bg Форуми : Коя е най-добрата кучешка храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (174 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Коя е най-добрата кучешка храна? Оцени темата: ***** 3 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2004 - 08:39 PM

Коя е най-добрата кучешка храна според вас?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 23 October 2004 - 02:46 PM

Ka4estvenata:))) Ami zavisi ako ima6 pari Chapi ne sa lo6i i konservite i granulite, ako niama6 edin zamrazen pile6ki fener go vari6, slaga6 malko oriz(hliaba ne e polezen za ku4etata) i ima6 prevazhodno iadene...Hubavo za zubite e da iade tvurda hrana - granulite, za6toto ot mekata se polu4ava zuben kamuk, plaki i takiva naslagvania....i 6te ti se nalaga 4esto da mie6 zubki...Hubavo e hranata da e raznoobrazna, tova go preporu4vat vsi4ki:)))
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 24 October 2004 - 12:56 PM

с моята гледна точка -
суха:Роял канин, Хилс( тук няма), Эркануба с агнешко.
или готвена от стопанин с грижа и внимание, обаче това трябва много знания и умения, кучета не са хора.
Само че и хора трябва да внимават с храна, 90% от предлагано на пазара не е здравословно :)
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#4 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2004 - 08:56 PM

Кученцето ми е на 4 месеца - западно-сибирска лайка. Каквото и да му давахме постоянно ходеше рядко. Пробвахме с педигрийпал, фрискъс и подобни - уж все известни имена - нямаше резултат. Да не говорим, че направих голямата глупост да му купя един 15 кг. чувал някаква явно българска храна - червен чувал на него пише "Hit". Кучето отказа да я яде направо. Така си и седи. Мисля да я давам на кучетата пред блока дано поне те я харесат. Някъде бях чел по форумите че роял канин е една от най-добрите храни. Отидох в магазина (живея в малък град) и след като попитах за нея получих отговор, че е доста скъпичка и понеже няма търсене трябва изрично да си я поръчам. Направих го и мога да кажа, че откакто храня кучето си с роял канин всички проблеми с това, когато ходи по нужда да е по-рядко и подобни изчезнаха. Кученцето ми е много щастливо да си хапва от нея и не му отнема повече от 30 секунди да си излапа порцията от купичката. Даже преди хранене докато бъркам в пакета да му сипа толкова хубаво ми замирисва, че чак на мен ми идва да я опитам някой път. :-)
Та от лично наблюдение и опит с моето куче - роял канин смятам за верния път за кучешка храна. Вярно - скъпичка е но си заслужава!

#5 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 12:13 AM

Аз храня Актор с Про План. Моя град е много малък и няма Роял Канин за малки или поне аз там, където съм влизала няма. Ама Про План се доближавал по качество до Роял Канин. Актор много я харесва, е, предпочита кренвирши и саламки ( нещо като банички и вътре напъхано някакво месо, в училище ги продават ). Ммм яде също и картофи с месо и пилешко с ориз. А веднъж му купих храна Любимец, защото зоомагазините бяха затворили и в магазина имаше само тази и той горкия се посра :)) Нещо не му понася тая храна. Иначе и пастети много обича. Че и на мене ми иде да ям с него :)
Абе не е злояден изобщо, но май му е чувствителен стомаха.
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#6 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 26 October 2004 - 11:51 AM

Цитат

Аз храня Актор с Про План. Моя град е много малък и няма Роял Канин за малки или поне аз там, където съм влизала няма. Ама Про План се доближавал по качество до Роял Канин. Актор много я харесва, е, предпочита кренвирши и саламки ( нещо като банички и вътре напъхано някакво месо, в училище ги продават ). Ммм яде също и картофи с месо и пилешко с ориз. А веднъж му купих храна Любимец, защото зоомагазините бяха затворили и в магазина имаше само тази и той горкия се посра :)) Нещо не му понася тая храна. Иначе и пастети много обича. Че и на мене ми иде да ям с него :)
Абе не е злояден изобщо, но май му е чувствителен стомаха.

Внимавай с по-неизвестните храни и баща му е с много нежен стомах:-))))
Иначе как е Актор сигурно много е пораснал заповядайте на клубната изложба

#7 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 05:06 PM

Цитат

Кученцето ми е на 4 месеца - западно-сибирска лайка.... Даже преди хранене докато бъркам в пакета да му сипа толкова хубаво ми замирисва, че чак на мен ми идва да я опитам някой път. :-)
Та от лично наблюдение и опит с моето куче - роял канин смятам за верния път за кучешка храна. Вярно - скъпичка е но си заслужава!

Здравей 4-месечна западно-сибирска лайке!
как сте и от кой град сте? на 31.10.04 в София ще има специализирана изложба на БКК "Северни Кучета" от 10 ч. в зала Христо Ботев, Студентски град!
Ще се радваме всички да се видим там.

Опитът ви с храните все пак има успешен край. За нас най-добрата храна е ЕУКАНУБА. Всички членове на клуб Северни кучета ползуват отстъпка. Колегите от Еукануба могат да ви доставят контейнер за храната и да ви осигурят редовни доставки. Нашият Норд беше много тежък случай като малък с храните: това, което ядеше сутринта, на обяд не искаше и да погледне. След като моите приятели от Германия/Тогава в България Еукануба не се внасяше още/ ми изпратиха от нея, проблемът се реши. В храната си има всичко необходимо: и за зъби, и за кости, и за козина. Не ни се налага нищо допълнително да даваме.
Дори малките ни кученца, докато са при нас ги храним с нея и сме много доволни. Повечето от новите им стопани продължават да си ги хранят с нея и споделят нашето мнение.
Можетe да се свържете с нас за повече информация: тел: 0888 772980 и www.slavena-branddorf.dir.bg, slavena_branddorf@yahoo.com

По всякакви въпроси сме на ваше разположение.

#8 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 08:30 PM

Цитат

Цитат

Аз храня Актор с Про План. Моя град е много малък и няма Роял Канин за малки или поне аз там, където съм влизала няма. Ама Про План се доближавал по качество до Роял Канин. Актор много я харесва, е, предпочита кренвирши и саламки ( нещо като банички и вътре напъхано някакво месо, в училище ги продават ). Ммм яде също и картофи с месо и пилешко с ориз. А веднъж му купих храна Любимец, защото зоомагазините бяха затворили и в магазина имаше само тази и той горкия се посра :)) Нещо не му понася тая храна. Иначе и пастети много обича. Че и на мене ми иде да ям с него :)
Абе не е злояден изобщо, но май му е чувствителен стомаха.

Внимавай с по-неизвестните храни и баща му е с много нежен стомах:-))))
Иначе как е Актор сигурно много е пораснал заповядайте на клубната изложба

Хи-хи! С чувствителен стомах като баща си и див като майка си. Така ли е то? :) Да се надяваме, че вече няма да му се налага да яде от тази храна :) Иначе с Про План всичко е наред. Споменах ли, че вече е сменил две зъбчета и тежи 12 кг 800г? Нормално ли е? А като го взехме беше 4кг и нещо! Казват, че е едричък. Долу-горе, колкото едно прасенце е голям. Едни казват, че е дебел, но ветеринарите казват, че е идеален за възрастта си... Блейзи и др. , вие как мислите? Той е на 3 месеца.
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#9 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 26 October 2004 - 10:37 PM

12кг ми се виждат малко множко.....но малко:-))))) Внимавай да не му се изкривят краката

#10 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 10:49 PM

Опала ..... май навлизаме в една много трънлива тема.

Няма най-добра храна. Има "най-добрата-точно-за-моето-куче-и-точно-за-този-период-и-точно-според-моите-финансови-възможности-храна".

Претендирам да поназнайвам нещичко. Работил съм 9 години за MasterFoods - производителите на Pedigree, Chappi, Frolic, Whiskas, Kitekat, Cezar, Sheba и много други кучешки и котешки марки, бил съм в заводите им в Австрия и института Waltham в Англия, после няколко години съм работил за Nestle-Purina, познавам доста добре и храните на Hills, Royal Canine, Eucanuba (Procter&GAmble), Omega ...

Няма "най-добра" храна ! И това е най-доброто - всеки има право на избор.

P.S. А за най-добра храна можем да обявим само и единствено тази, която стане официален спонсор на този портал.

#11 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 27 October 2004 - 12:31 AM

Ама само как вонят нещата на Purina. Често купувам на Актор от тях защото ги харесва и смея да кажа, че вонят повече от отвратително! Ама щом ги харесва Актор...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#12 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2004 - 12:11 AM

Цитат

Цитат

Кученцето ми е на 4 месеца - западно-сибирска лайка.... Даже преди хранене докато бъркам в пакета да му сипа толкова хубаво ми замирисва, че чак на мен ми идва да я опитам някой път. :-)
Та от лично наблюдение и опит с моето куче - роял канин смятам за верния път за кучешка храна. Вярно - скъпичка е но си заслужава!

Здравей 4-месечна западно-сибирска лайке!
как сте и от кой град сте? на 31.10.04 в София ще има специализирана изложба на БКК "Северни Кучета" от 10 ч. в зала Христо Ботев, Студентски град!
Ще се радваме всички да се видим там.

Опитът ви с храните все пак има успешен край. За нас най-добрата храна е ЕУКАНУБА. Всички членове на клуб Северни кучета ползуват отстъпка. Колегите от Еукануба могат да ви доставят контейнер за храната и да ви осигурят редовни доставки. Нашият Норд беше много тежък случай като малък с храните: това, което ядеше сутринта, на обяд не искаше и да погледне. След като моите приятели от Германия/Тогава в България Еукануба не се внасяше още/ ми изпратиха от нея, проблемът се реши. В храната си има всичко необходимо: и за зъби, и за кости, и за козина. Не ни се налага нищо допълнително да даваме.
Дори малките ни кученца, докато са при нас ги храним с нея и сме много доволни. Повечето от новите им стопани продължават да си ги хранят с нея и споделят нашето мнение.
Можетe да се свържете с нас за повече информация: тел: 0888 772980 и www.slavena-branddorf.dir.bg, slavena_branddorf@yahoo.com

По всякакви въпроси сме на ваше разположение.

Аз ви писах на посочения адрес slavena_branddorf@yahoo.com но нямам отговор до момента. Може нещо да е станало с писмото ...

#13 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 01 November 2004 - 12:49 PM

(1)Всеки организъм си има индивидуални изисквания,попада в конкретна(индивидуална само за него)среда,климатични условия,конкретни условия на живот,със стопанин който има различни навици - за хранене,движение....
(2)В различните фази на растеж,нуждата от различни храни е различна.
(3)Всяка порода си има особеност в растеж,нужда от енергия,движения,следователно и в начина на хранене.
(4)Всяко куче има различни конкретни изисквания и в зависимост от състоянието на нервната му система.Налице е ясна корелация между състояние на нервна система(индивидуално) и индивидуални нужди от енергия чрез храненето.
(5)Лошото в случая е ,че кучето ако има възможност само да избира,би се излекувало/би осигурило само необходимото за него.Изборът се прави от стопанина му,който не е длъжен в особености да познава горните факти,а да се обърне към специалист за това.
(6)Специалисти- броят се на пръсти.
Това са фактите.
Какво ни се предлага :
обща рецепта за средностатистическо куче.В професионалните храни все пак са се постарали да поразделят храните по групи съобразявайки се само с някои от фактите по горе.
Как можем да си помогнем в тази ситуация:
С конкретни наблюдения и емпирично(натрупвайки статистика) - влажен нос,лъскав косъм,енергичност и стегнати фекалии са единствените критерии дали дадена храна,в количество и качество отговаря на конкретните нужди на любимеца ни.Не е сложно,просто трябва да се наблюдава всеки ден и да се коригира храненето според това.Просто да не забравяме че всяко куче си е индивидуално само за себе си ,вие също.
Любимия ми израз по повод средната статистика е следния: по данни от статистиката,средно дневно хората изяждат по 500 гр пуйка със зеле.И са щастливи.Разликата е малка,някои ядат по 1 кг пуйка,други само зеле.....
Затова,като чуя че изследванията са правени на база средностатистическо куче(най често използуваната за това порода е лабрадор),то си представям какво му е в главата на Немския дог или пекинеза,помирисвайки тази храна...Тук заблуждаващото е че само се променя количеството на порциите,а не е така:)))
User's Signature

Marten BG

#14 Потребителят е офлайн   Jolly Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 12-October 04

Публикувано: 02 November 2004 - 11:58 AM

Цитат

Коя е най-добрата кучешка храна според вас?

Аз имам чихуахуа на 4 години и го храня с американската суха храна-DIAMOND.
Но ти препоръчвам да не даваш на кучето си кренвирш или салам.
;-))
User's Signature

CHIHUAHUA

#15 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2004 - 03:32 PM

Искам да питам какво може да му стане на кучето ако е изяло пилешка кълка....
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 December 2004 - 04:26 PM

Искаш да кажеш тръбния кокал от кълката нали?
Може нищо да не стане,може да се разпавръща и да го хване(кучето) разтро*ство,може и(недай си боже) да му се перфорират червата.

#17 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2004 - 05:01 PM

Тя повръща 4 пъти...
Слава богу вече спря(а и не дава никакви признаци че червата й са перфорирани:)))
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 01 December 2004 - 06:57 PM

Радвам се че е спряла,но вече не и давай да яде кокали,защото този път може да се е отървала,но какво ще стане средващия.....
Едното куче на съседите умря след като яде такива кокали и после се установи точено,че си е надупчило червата...

#19 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 02 December 2004 - 01:07 PM

Цитат

Коя е най-добрата кучешка храна според вас?

По повод хранене съм имала спорове с други собственици на кучета.
За мойто куче например Еюкануба не му понася.
ПО средно статистически данни тази храна е много висок клас и кучетата много я харесват и се чувстват добре от нея.
Може да е така за 99.9% от случайте но ние май сме изключението:)
Като малак Роял Канин -бебешки му понасяше много ОК.
След година и няколко месеца се поспрях на Про План .
В момента му давам Даймант за активни кучета.
Хем експериментирам с храните , хем си мисля че трябва да има разнообразие.
Съгласна съм с Мартен че единнственият начин да разбереш дали една храна е за твойто куче е да го наблюдаваш.
Например Роял Канин имам специална храна за лабрадори- голдени, смея да твърдя че и тя не е за нас:(
Предполагам че ще е ок след време, защото той в момента е много активен а тази храна е направена с презумцията че тези кучета са склонни към затластяване и той отслабва много .

#20 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2004 - 03:30 PM

Цитат

Радвам се че е спряла,но вече не и давай да яде кокали,защото този път може да се е отървала,но какво ще стане средващия.....
Едното куче на съседите умря след като яде такива кокали и после се установи точено,че си е надупчило червата...

Не съм й дала аз.....тя си открадна...
User's Signature

Качена снимка

  • (174 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни