Dog.bg Форуми : Боксер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (164 Страници) +
  • « Първа
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Боксер

#3241 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 10 December 2015 - 10:40 AM

Показване на мнениетоГенко.Стоянов, в 06 December 2015 - 08:53 AM, написа:

На човека,който я е взел са му казали,че с родословие,цената и ще е почти двойна.

Това е градска легенда или бабини деветини , т.е ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ :) Интересно как най-вярната информация в БГ е " на еди кой си му казали" ....

Това няма как да ви го кажат от развъдник. Защото родословието, като хартийка не струва нищо. То е документ издаван от киноложката федерацията в държавата. Има такси по издаване, но те са символични. (За Испания са това , но се поемат от развъдчика:) Кучето се ражда с родословие, двамата родители , както и техните родители са родословни и връзките са им одобрени от съответния клуб по държава. Ако кученце излиза от една страна, а ще се регистрира в друга то тогава се вади export pedigree, но това са подробности Не всеки родословен боксер се допуска до разплод, има редица критерии -основно здравословни, НО това естествено го знаят хората които се интересуват.
Виж, друга тема е ако кученцето е от борса, ферма за кучета , нерегламентирано развъждане ...мдаа цената ще скача, че хората трябва да си правят труд да вадят ФАЛШИВО родословие...

За белия боксер - ако е родословен ( т.е и двамата му родители са родословни и тнт) то той има родословие, независимо от коя държава е:) . Друг въпрос е че не се допуска до разплод, но пък от няколко години спокойно участва в изложби. Белия цвят е НОРМАЛЕН за боксера - и това е коментирано в тази тема. Ето инфо на английско, но достатъчно разбираемо тук.

Та Сара от кой развъдник е?

#3242 Потребителят е офлайн   Crys1s Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-June 15
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2015 - 09:37 AM

На разходка в планината. :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3243 Потребителят е офлайн   Генко.Стоянов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2015 - 02:38 PM

Diadra,Сара я купих,защото още от пръв поглед ми влезе под кожата.Дали е със или без родословие,нямаше никакво значение.От доста години се занимавам с отглеждане и развъждане на друга порода кучета,но боксера си е боксер.Той си е нещо отделно и много,много специално за мен.Много кучета съм огледал преди да се спра на Сара.Човека който я е купил в момента е в Испания и очаквам да се свържат с него за да каже от ,кой град и от кой развъдник е.Иначе си има испански паспорт и чип.Белия боксер за който ставаше въпрос,мисля,че беше от Варна и хората казаха,че няма издадено родословие.Белият цвят ми е добре познат,преди 20 години , произведох 15-тина бели боксера,бях понапълнил Стара Загора и региона с такива.Ето един неродословен мъжки боксер от Германия. Не го купих,само заради неотрязаните уши и опашка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#3244 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 14 December 2015 - 04:40 PM

Безотговорното заплождане на всичко което прилича на порода, не се нарича развъждане, а търговия.
И ако за вас боксера е специална порода, то няма да допринасяте за затриването и, както очевидно постъпвате. Видно е че Сара е раждала и най-вероятно сте ги рекламирал като "боксерчета" , но не са и никога няма да имат легитимен документ за произход.

Показване на мнениетоГенко.Стоянов' написа:

Белият цвят ми е добре познат,преди 20 години , произведох 15-тина бели боксера,бях понапълнил Стара Загора и региона с такива
И с това се хвалите?!?! :eg_033: малка част от проблемите.
Даже и родословен, белия боксер не се развъжда поради ред здравословни причини.
Относно купирането: Боксери родени след 01.01.2013, не могат да са част от АТИБОКС изложби, специялки и тнт ... тук. Отделно, че в голяма част от Европа купирането отдавна е забранено.

Съжалявам, но сте далеч от истината за боксера, развъждането му, та даже от съвременния му външен вид. Пиша тук само за да не се заблуждават останалите любители на породата, че това е начина.

#3245 Потребителят е офлайн   Генко.Стоянов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 15 December 2015 - 07:50 PM

Интересно съчинение по картина.Как стигнахте до всички тези заключения не знам.Сара я купих точно преди 3 месеца на 3 години.На какво разстояние съм от истината за боксера,вие няма как да знаете, но за едно сте права,наистина съм далеч от съвременния му външен вид. Разглеждайки из нета установявам,че боксера е започнал да се превръща в декорация.Явно за това много от предишните почитатели на породата се ориентираха към други породи.Като американския булдог например,като алтернатива.Това е лично мнение.Щом модерният боксер се има своите почитатели няма лошо,нека да продължава да се РАЗВИВА породата.

#3246 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 16 December 2015 - 01:07 PM

На мен, пак от картинките, също ми направиха впечатление напращелите гърди на Сара, защото имам нераждала женска.

Вярно, че я използвам само за украса, защото в града елените са само по коледните картички, прасетата само в тавичка, в полицията са се вманячили по немски овчарки и малиноа, със спорта съм скарана, а кучката е толкова красива, че е грехота да й съсипвам фигурата с раждане:
Първескиня, два месеца след раждането на 6 малки:

Същата кучка, два месеца след второто раждане, този път 8 малки:

Тук, картинката е по-добра, но каква е гаранцията, че ще е така?
Първескиня, два месеца след раждането на 2 малки:


Би ми било интересно и да прочета от кои години на 120 годишната история на боксера Ви харесват кучетата и защо.
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3247 Потребителят е офлайн   Генко.Стоянов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2015 - 09:39 PM

Сара е раждала 10 кученца,но не при мен,когато я взех видях кученце от нея на 2 месеца,което ми хареса и това беше още една причина да я взема.Боксерката ви наистина е много красива и мисля,че е грехота,че не и съсипвате фигурата с раждане.Няма нужда от сърни и прасета,за да прецените характера на боксера.Стига само да видите с какво усърдие,без някой да го е карал,преследва всякакви видове топки в стремежа си да ги спука и да ги размята из въздуха,като при това не ви ги дава.Или гоненето и дърпането на търкулната външна гума от автомобил.Наистина ли мислите ,че това е просто игра? Ще ви покажа случайни снимки от нета,на боксери,каквито примерно са идеала ми за боксер и каквито се харесваха,преди 20-25 години.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3248 Потребителят е офлайн   Генко.Стоянов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2015 - 09:49 PM

Сега гледам,че се толерират ей такива,както и кучето от клипа със сръндака.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#3249 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 17 December 2015 - 03:52 PM

Аз нямам разумен аргумент в полза на това, да ражда кучката ми. Може би ще подскажете нещо... Все пак бая сте се занимавали с това. Сега се сетих и за един човек от Стара Загора, дето преди години е изнасял боксери за Западна Европа. Да не би да сте Вие?

Един ягдтериер би бил доста по-нахъсан в битката с гумите. Това не го прави по-добър боксер.

Това, което ме учудва е връзката между Сара и кучетата, които показвате?
Очаквах да кажете доста по-ранни години
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3250 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 17 December 2015 - 04:11 PM

Малко боксери от преди 20-25 години:

Mirco vom Turmblick – DOB: 12.01.1987 г. - Качена снимка
Teck del Colle dell'Infinito - DOB: 23.03.1991 г. - Качена снимка
Ibsen von der Sembacher Flur - DOB: 22.05.1991 г.- Качена снимка
Plato van de Hazenberg - DOB: 24.05.1991 г. - Качена снимка
Fausto von Santana – DOB: 23.10.1993 г. - Качена снимка
Led dels Segadors – DOB: 18.11.1993 г. - Качена снимка
Caos dei Cavalieri del Monferrato – DOB: 1.06.1994 г. - Качена снимка
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3251 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 17 December 2015 - 06:00 PM

В Света на Боксера " сверяването на часовника" става на едно място всяка година - АТИБОКС .
Имала съм удоволствието както да съм зрител, така и да съм участник с мое куче. Пожелавам го на всички, за които боксера е специален.

Ето снимки от последните доста години изложби АТИБОКС...

#3252 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 22 December 2015 - 09:33 PM

Показване на мнениетоГенко.Стоянов, в 16 December 2015 - 09:39 PM, написа:

Ще ви покажа случайни снимки от нета,на боксери,каквито примерно са идеала ми за боксер и каквито се харесваха,преди 20-25 години.


Снимките са случайни, но боксерите не са. Малко сте преди и след цитираните години, но това са дреболии:

Bandelero – DOB: 15. 08. 1984

Lotos Filds Lirika – DOB: 24. 02. 2008, която между впрочем изглежда доста по-добре, отколкото на снимката, която сте избрали.

Fila von Zogobox – DOB: 09.12. 2002

Cloro del Colle dell'Infinito – DOB: 30.07.2005
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3253 Потребителят е офлайн   Astor Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-July 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Чау-чау, Боксер

Публикувано: 27 December 2015 - 07:59 PM

Здравейте, от няколко дена имам боксер на име Боно Качена снимка. Не се знае точно на колко години е, защото е бил намерен на улицата, около 3-5 годишен. Много игрив, забавен и послушен. Беше на захранващя диета, за да може да качи малко килограми, понеже има анемия. В момента изглежда и се чувства добре, но бихте ли споделили вие как храните вашите. Аз лично предпочитам готвено, понеже имам още едно куче чау- чау и го храня така- ориз с месо, заленчуци, овесени ядки и малко зехтин. Всеки ден извара, един път седмично риба и 2 варени яйца на седмица. На боксера добавям и малко хляб в готвеното. Понеже нямам опит с породата, бихте ли казали дали го храня добре или трябва нещо по- специално.
Благодаря

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

  • Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.

#3254 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 28 December 2015 - 09:25 AM

Здравейте! Поздравления, че сте приютили тоз юнак! Също храня с готвено. Бих махнала овесените ядки и хляба. Прекалено много житни не е добре, ако кучето е със ставни проблеми. Освен това даже ми изглежда дебеличък :md_064: . Нищо по-специално от другите кучета не трябва, ако е здрав. Ааааа да - не му давайте варени кокали.
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3255 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 28 December 2015 - 09:30 AM

Дали и Нейтън ще намери своя дом?
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#3256 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 28 December 2015 - 04:00 PM

Добре дошъл на Боно, чиято съдба следяхме и много се радвам че най-после има семейство . БОНО (микс боксер/булмастиф)

Относно храненето, овесени ядки не са много подходящи, но съм ДА за изварата. Аз лично разчитам на супер-премиум гранулирана храна, но всеки с предпочитанията си. Съгласна съм с рамзесбокс, че ми изглежда даже дебеличък...:) Боксера и булмастифа са предразположени към наднормено тегло, което пък води до проблеми със стави и сърце. Просто го имайте предвид:) !
БЛАГОДАРЯ ви че сте неговото ново семейство! РЕСПЕКТ!

#3257 Потребителят е офлайн   Astor Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-July 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Чау-чау, Боксер

Публикувано: 28 December 2015 - 04:41 PM

Благодаря ви за отговорите.

Овесените ядки са полезни за чау-то, но явно ще трябва да готвя отделно Качена снимка. И на мен ми се стори дебеличък и тромав, но е толкова лаком, горкия кой знае колко е гладувал. Още малко ще го поглезя и ще му намаля храната. /Кокали никога не давам/
Относно Нейтън много исках него да взема, но за съжаление не се разбира с мъжки. За щастие Боно и Астор се разбират чудесно, въпреки че Боно понякога е агресивен към други мъжки. Имам си две прекрасни мъжленца Качена снимка, които може би знаят, че са спасени и ни даряват с невероятната си любов в двойно дози.Качена снимка
Качвам още малко снимки. Боно и приятели...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

  • Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.

#3258 Потребителят е офлайн   Генко.Стоянов Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 02-November 15
  • Gender:Male

Публикувано: 03 January 2016 - 10:41 PM

Лудата Сара

#3259 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 06 January 2016 - 11:04 AM

Нейтън е млад боксероподобен,попаднал в общински приют.Благодарение на добри хора е изведен от там,които поведоха тежка битка за спасяването му.Той се оказа тежко болен,на прага на смъртта.След голяма борба,Нейтън вече е излекуван,здрав,и търси вече своето семейство.Намира се в приемен дом в Бургас.
Цялата информация за него е в линка от Фейсбук

https://www.facebook....unseen-section

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3260 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 28 February 2016 - 09:21 AM

Прикачена снимка

Клубно родословно кучило боксери.
Двамата родители може да бъдат проверени: майката - WILWARIN DE CINCO ROSAS съм я внесла от Испания като бебе (http://www.cincorosa...r/CAMADA-W.html
Бащата ( Homerun con Tilia ) е от Франция http://www.contilia....merun/index.htm

Прикачена снимка

Бебета са българчета :) и се надявам да останат тук и да допринесат за развитието на породата у нас.

  • (164 Страници) +
  • « Първа
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни