Dog.bg Форуми : Помощ!Кучето ми ме ухапа!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ!Кучето ми ме ухапа! Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 01 September 2015 - 02:19 PM

Тъй,вашата престъпна глупост не може да бъде описана дори с най-богатия речник. Но не се косете, вашите речничета също не могат да се похвалят с огромното си съдържание,но няма и предпоставки това да се случи (дали блясваш на сцената като кретен на 14 или на 44, все си кретен).
Rita23, явно ти знаеш повече за начина, по който твоята приятелка си отглежда кучето и защо. Доста помия си изляла на тема балансирана диета, от която се нуждае едно куче,купичките му и т.н.. И викаш твоята приятелка никога не си била и помисляла да нарани бедното животно. Ами "приспиването" и "пускането в някакво село" какво е - по-голямо престъпление от това да удари кучето например.
Твоята приятелка, която е явно, че има сливи в устата и нужда от адвокат, за да той вместо нея оправдае така "тежкото" решение за приспиване на животното, макар и с неуспешните си опити за защита, поне не вземеш да я убедиш да събере малко пари за ветеринар, за да се установи дали проблема е здравословен. То ясно, че много знаете, ама не знаете едно - колко главоболия можеше да ви спести единия преглед при ветеринар, който да забележи здравословен проблем, а не да отсича, че кучето е непоправимо зло. Нещата може да се е задълбочили, куче, което системно си гони и хапе опашката има проблем.
Щом от 14 годишни взимате такива "тежки" решения, касаещи живот, който не сте дали,но с лека ръка ще отнемете, значи моето поколение върви към упадък, както бъдещето, с извинение, отива на майната си.

#22 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 September 2015 - 02:57 PM

Когато бях малка много исках да имам куче. постоянно мъкнех разни душици у дома, но майка ми винаги беше категорична, че не можем да гледаме куче, ясно осъзнавайки, че основните грижи за него ще се стоварят върху нея. Един ден намерих страхотно куче, навярно изоставено. Беше голямо, не зная на колко години. Изглеждаше точно като йоркширски териер, но в голям размер-нещо като кокер. Прибрахме го, толкова беше сладък и пухен...Дядо му направи къща на двора, до вратата и естествено, беше вързан на синджир! Така и никога не му сложихме ваксина, не знае какво е хапче против паразити. Ядеше хляб и каквото остане от хората. Дядо го разхождаше на улицата всеки ден, а когато свикна с новия си дом, започнаха да го пускат да се разхожда сам по улиците. На лекар никога не е ходил, сам си ,,лекуваше" лапичките (горкичкото животинче) когато му се забиеше осил (кой ти беше чувал за такова нещо?) Почина на преклонна възраст. Никой не знаеше на колко е бил, когато е дошъл у дома, но унас беше 13 години.
Днес, от позицията си на възрастен човек осъзнавам, че аз всъщност никога не съм имала мое куче в лицето на въпросния прекрасник. Той просто живееше у нас! Аз знаех, че когато се храни трябва да седя на страни и никога, ама никога не ми е посягал, защото аз знаех кога мога да си поиграя с него! Ние не сме полагали никакви грижи за него, освен подхвърленото парче хляб и купа с вода...Натъжих се сега и ужасно ми е мъчно. Тогава (преди 25 години) нямаше интернет, нямах подкрепата на родителите си и също като вас си мислех, че щом кучето е прибрано и ,,нахранено" всичко е наред.
Доста по-късно, когато завърших и започнах да изкарвам сама парите си си взех куче. Тогава разбрах каква отговорност е!
Започнах да чета и до ден днешен не спирам. Всяка свободна минута чета!!! Искам всичко с моето куче да е като по учебник, за това чета! Когато нещо не ми е ясно, питам, взимам бележки от забележките и продължавам да чета! НЕ се сърдя на хората за грубия им език, та на тях им е писнало да обясняват стотици пъти едно и също нещо, само защото някой не си е направил труда да прочете, а бърза да пита!
В този форум научих всичко, което знам ( не че е много, за това продължавам да чета)! Има теми, в които много добре е обяснено и обучение и възпитание, и проблемно поведение, и агресия и ХРАНЕНЕ!
1. Заведете кучето на преглед при ветеринар!
2. Купете храна, която отговаря на нуждите му-има тема за гранулите!
3. Хляба не е препоръчителен, както и кокалите, които не само, че нямат никаква хранителна стойност, ами са и опасни за живота!
Кучето няма нужда от разнообразна храна, а от качествена! (моето от три години е лишено от всякакво разнообразие и не се е оплакало). Ако храните кучето с качествена гранула, няма нужда от хранителни добавки!
4. Четете!
5. Четете!
6. Четете!

#23 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 September 2015 - 03:15 PM

Ще си позволя една малка поправка или поне мое лично мнение Бискит,надявам се да не се обидиш :)
Гранулата не е единствената храна.
Могат да обмислят варианта да готвят на кучето или да хранят натурално (БАРФ),за което обаче ще трябва наистина доста да почетат,а и не само те ,а и родителското тяло за да пристъпят към такъв вид хранене.
Сварените кости са опасни и не са препоръчителни,но сурови са добре дошли в БАРФ храненето.Суров телешки кокал(т.нар рекреационен кокал),бутче или крилце,риба с кост,каркас,ребра с месо е добър вариант за набавяне на калций и е необходим в диетата на кучето в 10% от дневния рацион.
:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 September 2015 - 03:38 PM

Няма какво да се обиждам :) чела съм за БАРФ, но не смятам, че дете на 14 години може да си позволи да храни по този начин кучето си. Изключително много познание е ноебходимо за нея, аз самата не бих си позволила да мина на нея!
Качествената гранула е удачен вариант в случая (пак според мен). При добро желание и малко помощ (финансова най-вече) от родител, нещата могат да си дойдат на мястото.

#25 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 September 2015 - 03:43 PM

:beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 01 September 2015 - 09:38 PM

Не,че искам нещо да кажа ,
но това псе е отвратително на външен вид .
Ако го боядисате с боя за коса кафяво или черно поне ще има по- поносима визия .

#27 Потребителят е офлайн   newsted Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-June 15

Публикувано: 02 September 2015 - 09:51 AM

Нищо му няма на кучето. Прилича малко на Рошко от "куче в чекмедже". Грижете се за него и си го обичайте без значение кой какво ви говори..Но наистина се грижете. Хляб не е добра храна за кучето. То и за нас стана лош,какво остава за куче. Вземете някаква поне среден клас гранула,другите неща ги разбрахте . Успех Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 02 September 2015 - 09:32 PM

W Северозападна България хлябът е голям проблем за кучето .
Хляб няма .

Има едно две селски кучета където работя , ако не съм аз да им нося някоя изсъхнала филия хляб , не ги виждам .
Едното като грозния Рошко поглъща цяло парче хляб колкото юмрук , и се побърква от щастие .
Долната му челюст явно се откачва както на боа , и поглъща без дъвкане комат хляб колкото главата му .
Един малък пекинез поглъщаше цял кренвиш дълъг колкото него , и изяждаше половин хляб за 2 минути .
Интересното ми е ,че на метър синджир и САМО на хляб , и то от дъжд на вятър живеят по 12-17 години .
Естествено без ваксинация кастрация ,урбанизация и сичко завършващо на ация .

#29 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 04 September 2015 - 06:14 PM

Показване на мнениетоAny_Loxer, в 31 August 2015 - 12:29 PM, написа:

потърсих помощ от Антоан Хлебаров(или българския Сизър Милан).


Хм, звучи добре.

Ако Антоан знае по-детайлно какво представлява Сизър Милан, би трябвало да се обиди от подобно сравнение.

А всъщност може би наистина е като Милън.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#30 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 16 February 2016 - 07:42 AM

Грозния "Рошко" се управи проблема е бил развалено зъбче :db_046: сега е див и щастлив пуска се на двора всяка сутрин от 9:00 до 5:00 вечерта разхожда се по час и му се дава 3 пъти храна на ден (даже е наддал :dog: :ab_041: ) а козината тя просто няма оправяне четкам го и четкам и излишната козина не пада. През зимата направо ме измъчи с тази вода докато отида да му я занеса тя замръзне :dry: :ab_041: :ab_041:

#31 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 16 February 2016 - 07:45 AM

+ Имаме си ново другарче за игра взех си хъски. Все още не съм ги запознала защото на малчото не са му минали трите ваксини но дано се разбират :wub: :ae_085:

#32 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 16 February 2016 - 07:53 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 04 September 2015 - 06:14 PM, написа:

Показване на мнениетоAny_Loxer, в 31 August 2015 - 12:29 PM, написа:

потърсих помощ от Антоан Хлебаров(или българския Сизър Милан).


Хм, звучи добре.

Ако Антоан знае по-детайлно какво представлява Сизър Милан, би трябвало да се обиди от подобно сравнение.

А всъщност може би наистина е като Милън.

А това за Хлебаров искрено се извинявам за моята преценка. Не се изказах правилно че да ме разберете то че Милан е шарлатанин то се знае но замисълът е друг не знам как да ви обясня какво точно имам в предвид но ще се опитам. Един вид че са в един бранш или нещо подобно

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни