Dog.bg Форуми : Помощ!Кучето ми ме ухапа!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ!Кучето ми ме ухапа! Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 30 August 2015 - 10:49 PM

Здравейте!Гледам Бъко от 5 години няма порода среден на ръст е някъде колкото един кокер.Както обикновено отивам да му сменя водата(той живее на двора,вързан,на синджир.Приклекнах до него и той започна да ми се умилква в краката аз залитнах и той ми се нахвърли и ме захапа през блузата за корема стана ми синка а преди да ме захапе беше захапал най-добрата ми приятелка за кракът и мен също за глезена без да съм го провокирала по някакъв начин.Обмислях да го приспя или да го пусна някъде в някое село.Помогнете ми какво да правя :/

#2 Потребителят е офлайн   newsted Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-June 15

Публикувано: 31 August 2015 - 09:48 AM

Ми,да..Що да не го пуснеш в някое село? Толкова изроди преди теб са го правили,не може да е толкова лошо? Най-много да ухапе някой друг,да го отровят или да страда цял живот,но нали твоят проблем ще е решен. Мислила ли си за някакво..де да знам..чутовно неортодоксално решение,като това да дресираш кучето? Баси..знам че звучи като нещо супер нетрадиционно,но пък може и да помогне. Куче живеещо на синджир,което сигурно го посещават колкото да му дадат ядене и вода голяма изненада,че проявява страх или агресия. Сигурно пари за треньор няма да дадеш,но има десетки теми,сайтове и мнения как да рехабилитираш куче,което си съсипал. Е,не е толкова лесно,като да го пуснеш в някое село или да го приспиш,но пробвай да проявиш някаква отговорност-де да знае човек,може и да се почувстваш добре после.

#3 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 31 August 2015 - 12:29 PM

Показване на мнениетоnewsted, в 31 August 2015 - 09:48 AM, написа:

Ми,да..Що да не го пуснеш в някое село? Толкова изроди преди теб са го правили,не може да е толкова лошо? Най-много да ухапе някой друг,да го отровят или да страда цял живот,но нали твоят проблем ще е решен. Мислила ли си за някакво..де да знам..чутовно неортодоксално решение,като това да дресираш кучето? Баси..знам че звучи като нещо супер нетрадиционно,но пък може и да помогне. Куче живеещо на синджир,което сигурно го посещават колкото да му дадат ядене и вода голяма изненада,че проявява страх или агресия. Сигурно пари за треньор няма да дадеш,но има десетки теми,сайтове и мнения как да рехабилитираш куче,което си съсипал. Е,не е толкова лесно,като да го пуснеш в някое село или да го приспиш,но пробвай да проявиш някаква отговорност-де да знае човек,може и да се почувстваш добре после.

Напротив пускам го из двора всяка сутрин го разхождам къпя го реша го играя си с него и уча го на команди не го бия но му се карам ако направи нещо което смятам че не е редно например да не къса тревата след това послушно се маха но проблема е че още от малък си гонеше опашката(сигурно ще си кажете ами да то това е нормално)но при нас случея беше различен до толкова си хапеше(при гоненето или да го нареча въртене)опашката че чак си я разкървави от там се озлоби ръмжеше когато ядеше не искаше да го завържа потърсих помощ от Антоан Хлебаров(или българския Сизър Милан).Дойде човека обясни ми как какво и що научих се направих го кучето спря да се дърпа при разходка и спря да се инати когато го връзвам.До този момент когато ме ухапа....Не можех да си намеря място всекивсеки от който исках мнение и знаешенаредро прави бъко казваше че е лош ,озлобен ,опасен.....За това се спрях на вас хората във форума за последен шанс последно мнение за мен не беше толкова лесно да взема решение да го приспя.Кучето няма ваксини само го обезпаразитяваме и му даваме хапче за глисти.Искам съвет който аз да изпълня не непознат човек като дресьор защото най-вероятно и него да захапе не ми е за парите искам всичко да е наред :dh_188:

#4 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2015 - 12:44 PM

Нямяше това да стане без причина ,Може би направи рязко движение и го стресна ,може би паница с ядене беше наблизо. Имаше нещо. Или просто помежду ви няма контакт ,няма разбирателство щом сама незнаеш защо стана така .А за приятелка ,това е друго ,нали ти пази къща ,какво очакваш? 6 години милото висеше на санжира а за награда ,да хвърлиш го в някое село или какво то си измислихте за наказание.

#5 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 August 2015 - 12:47 PM

Е, не мога да се удържа!
Вие сте пример как НЕ трябва да се гледа куче!
Ако някой все още се чуди от къде идват бездомните кучета-от такива като вас!!!
По думите ви личи, че вече сте взели ,,тежкото" решение да приспите кучето! Това няма да го коментирам!
Аз ви моля, опитайте се да намерите дом за това прекрасно животно! Пишете тук във форума и във фейсбук, дано някой го хареса и го вземе! В краен случай го заведете в приют и излъжете, че сте го намерили на улицата (няма да сте далеч от истината).Там, колкото и да не е хубаво, поне ще положат някакви грижи за него и ще има макар и малък, но все пак шанс за осиновяване и по-добър живот!!!
Проблема не е в кучето, той е у вас!!!
И за Бога, НИКОГА повече НЕ си взимайте нито куче, нито каквото и да било друго животно!


#6 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 31 August 2015 - 03:32 PM

Треньора няма да позволи кучето да го захапе. И как точно хората от форумите със специалните си ритуали ще ти помогнат повече от треньор?
Кучето може да има ЗДРАВОСЛОВЕН ПРОБЛЕМ, нещо да го боли и ти с това рязко движение да си провокирала у него въпросното поведение.
Аман от разбирачи и кретени, които пък изпълняват стриктно всичко каквото им се каже от въпросните псевдо бесни разбирачи. Категорични са, че кучето било "озлобено" и айде да го мятаме в някое село да се чуди как да оцелява, като никога не се е налагало да се справя само - да се пази от коли, да си търси храна и укритие и т.н. ,нали все пак сте много мили за дето сте го турнали на метър синджир и сте го лишили от социализация и контакт с вас. Седи животното на синджира и гледа как му минава собствения живот.
Силно се съмнявам, че го разхождаш системно, с такива като теб, които държат песа на верига и нямат особени грижи, защото не им опустошава къщата е пълно. Разхождаш го, когато ти е до толкова "тъпо",че разходката с кучето,с което нямате силна връзка, е единственото нещо, което ще те избави от скучния животец.
Между "Не ми беше лесно да взема решението да го приспя" и "НЕ искам да го приспя" има балкан разлика. В твоя случай гледаш да се отървеш по жесток и убийствен начин от кучето, което е гнило благодарение на твоя светлост през половината си живот на верига и пак ти се "умилква" въпреки условията, при които е принудено да живее те обича...а ти заради някаква синина, която можеш да я получиш и от ръба на масата, ще захвърлиш ей така един живот,все пак кучето каквото и да е направило носи душа...за теб се съмнявам.
И няма какво да се оправдаваш. Каквото и да са те посъветвали комшу разбирачите или хората от форума ТИ отговаряш за действията си, както ти си отговорна за поведението на кучето. Повтарям отново,че животното може да изпитва болка и да се пази.

#7 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 31 August 2015 - 06:00 PM

Добре възможно е да съм го стреснала знам че не е честно спрямо животното да го захвърлям един вид.Но хайде вие ми кажете ако ме беше захапал за гърлото?Нямаше ли да се уплашите стреснете ? 1 метър синджир??Напротив сложили сме го с причина а не защото ей така ми скимнало и да го завържа нали имаме градина с зеленчуци как да го пусна цяла нощ да обикаля?Сега ще кажете ми оградете засадените места ами а като 14 годишна пикла която не може да сложи ограда какво да направя нито ми позволяват нито нищо!И от вашите коментари смятам че ме мислите за мъчител на животни но не сте прави не не сте!Смятате че го бия не го храня не му давам храна ей така съм го оставила на произвола на съдбата??А ми не е така не може да го галя по главата и без да съм направила нещо без да има храна до него да ми ръмжи най обикновено потупване по главата все едно му казвам 'добро момче!Браво!'.Яде за бога по 4 филии хляб 3 на ден от делно гранули му се дават кокали патешки фенер му готвим реша къпя с специален кучешки шампоан с хладка вода водата се сменя минимум 2 пъти на ден от делно се пуска из двора да се поразтъпче как ще го държа цял ден на синджир разхождам го но както виждате аз излизам виновна че не се грижа за него....

#8 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2015 - 08:28 PM

Сега пък за гърло. За гърло ще хване само обучено куче, То просто така ,ще скочи и ще те изаде. Ако това куче от аватара ,направо ЗВЯРРРРРРР! :ab_041:

#9 Потребителят е офлайн   newsted Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-June 15

Публикувано: 31 August 2015 - 09:14 PM

Кучето ти има проблем. Както казаха може да е и здравословен. Допитай се до ветеринар и до треньор. Виж..на едно куче 10-20 минути свободни в градината или дори и час-два не са му достатъчни на ден. То има нужда да е част от глутница - тоест от общуване с вас хората в семейството. То трябва да разбере,че е във вашето семейство. Кучето има нужда освен от физически и от умствени натоварвания за да бъде уравновесено и здраво. Това се постига чрез обучение и занимаване с него. Дори и 10 метра да е веригата съгласи се,че това е затвор за него. Всекидневни разходки по поне час-два,обучение (поне основно) и ще видиш,че ще помогне. Но това не изключва нуждата от преглед при ветеринар и работа с треньор. Ветеринарът ще види дали има физическа причина за тези действия,а треньорът ще обучи и ВАС как да се държите с кучето.

#10 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 31 August 2015 - 09:28 PM

Показване на мнениетоnewsted, в 31 August 2015 - 09:14 PM, написа:

Кучето ти има проблем. Както казаха може да е и здравословен. Допитай се до ветеринар и до треньор. Виж..на едно куче 10-20 минути свободни в градината или дори и час-два не са му достатъчни на ден. То има нужда да е част от глутница - тоест от общуване с вас хората в семейството. То трябва да разбере,че е във вашето семейство. Кучето има нужда освен от физически и от умствени натоварвания за да бъде уравновесено и здраво. Това се постига чрез обучение и занимаване с него. Дори и 10 метра да е веригата съгласи се,че това е затвор за него. Всекидневни разходки по поне час-два,обучение (поне основно) и ще видиш,че ще помогне. Но това не изключва нуждата от преглед при ветеринар и работа с треньор. Ветеринарът ще види дали има физическа причина за тези действия,а треньорът ще обучи и ВАС как да се държите с кучето.

Благодаря че в този коментар не ме обиди и ще се съобразя с теб и ще видя какво мога да направя благодаря отново за съвета защото ако си прочела по горните коментари само ме обиждаха и критикуваха благодаря!

#11 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 31 August 2015 - 10:00 PM

Много хора търсят точно такова хапещо и лаещо куче за пазач ,
така че подари го на някой селянин който му трябва такова и ще му върши работа .

#12 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 31 August 2015 - 10:03 PM

Веригата дали е метър или два, все е верига. И като знаеш,че семейството ти не проявява разбиране към нуждите на кучето и възнамерява да го гледа както подобава,а ти твърдиш,че разбираш тези нужди, то изобщо да не си се тръшкала преди години за куче. Аз щях да изчакам няколко години да се отделя някъде самостоятелно и тогава ако времето ми и условията позволяват,ще си взема куче, освен ако и аз не съм същия изверг с погрешни разбирания на тема "Как се гледа куче?" и не го ковна на верига. За храненето няма какво да коментирам,все пак проблема засяга живота на кучето, а не качеството му на такъв.
И как измисли,че можело да ти ръфне врата?

#13 Потребителят е офлайн   Rita23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-August 15

Публикувано: 31 August 2015 - 10:15 PM

Я се засрамете! Момичето се опитва да вземе най-доброто решение за кучето си и се е допитала до вас а единственото нещо което правите е да я обиждате?! С това не помагате,само показвате колко сте ограничени. Това 14-годишно момиче е отговорно и загрижено за домашния си любимец. Никога не би си помислила да го нарани ,тя не е жестока,обича Бъко и му отделя повече време от колкото на семейството си. Не им говорете за системни разходки които не спазвала или че била изрод и че е съспила живота на това животно. Защото много грешите. Не я познавате и я съдите ? Била лош пример? И как го решихте това? Отглежда кучето си с любов,отделя му внимание,храни го,извежда го,купува му храна и каишки със спестените си пари а вие ще я съдите без да я познавате? Проблема е че е наивна и търси съвет от хора които са некомпетентни и имат бедни речници. Гледайте си "скучния животец" вместо да я корите. А и кучето не за пръв път проявява агресия. Понякога се налагат по-сериозни мерки. Мислех че този форум е за да се дават полезни съвети. Не да се руши самочувствието на хората които са в трудна ситуация. Ако нямате намерение да й помогнете, си задръжте мнението за себе си. И преди да започнете да говорите,замислете се. Няма да ви се отрази зле.

#14 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 August 2015 - 10:40 PM

Показване на мнениетоRita23, в 31 August 2015 - 10:15 PM, написа:

Я се засрамете! Момичето се опитва да вземе най-доброто решение за кучето си и се е допитала до вас а единственото нещо което правите е да я обиждате?! С това не помагате,само показвате колко сте ограничени. Това 14-годишно момиче е отговорно и загрижено за домашния си любимец. Никога не би си помислила да го нарани ,тя не е жестока,обича Бъко и му отделя повече време от колкото на семейството си. Не им говорете за системни разходки които не спазвала или че била изрод и че е съспила живота на това животно. Защото много грешите. Не я познавате и я съдите ? Била лош пример? И как го решихте това? Отглежда кучето си с любов,отделя му внимание,храни го,извежда го,купува му храна и каишки със спестените си пари а вие ще я съдите без да я познавате? Проблема е че е наивна и търси съвет от хора които са некомпетентни и имат бедни речници. Гледайте си "скучния животец" вместо да я корите. А и кучето не за пръв път проявява агресия. Понякога се налагат по-сериозни мерки. Мислех че този форум е за да се дават полезни съвети. Не да се руши самочувствието на хората които са в трудна ситуация. Ако нямате намерение да й помогнете, си задръжте мнението за себе си. И преди да започнете да говорите,замислете се. Няма да ви се отрази зле.

А Вие си направихте регистрация само, за да напишете това???
Предполагам, че сте родителско тяло, щом сте запозната в детайли с отглеждането и обгрижването на кучето.
Съветвам Ви, щом така и така сте тук, да вземете да почетете малко, за да сте от полза на детенцето с кутренцето в ръце. Защото незнанието не е оправдание! Всяко куче има нужда от занимание, обучение, любов, КАЧЕСТВЕНА ХРАНА, медицински услуги, ВАКСИНИ мн. други! 4 филии хляб на ден и обезпаразитеване от дъжд на вятър съвсем не са достатъчни за поддържането на здравето не само на кучето, но и на 14 годишното Ви дете, което явно често бива похапвано от кучето!
Преди да ни нападате, замислете се Вие и наистина, вземете се образовайте малко относно отглеждането на кучета!
Съжалявам за тона си, но на мен наистина ми дойде малко в повече това с приспиването, пускането в някое село, кокалчетата, патешките фенери и четирите филии хляб!
Приятна вечер!

#15 Потребителят е офлайн   Any_Loxer Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 16-August 14

Публикувано: 01 September 2015 - 10:21 AM

Показване на мнениетоБискит, в 31 August 2015 - 10:40 PM, написа:

Показване на мнениетоRita23, в 31 August 2015 - 10:15 PM, написа:

Я се засрамете! Момичето се опитва да вземе най-доброто решение за кучето си и се е допитала до вас а единственото нещо което правите е да я обиждате?! С това не помагате,само показвате колко сте ограничени. Това 14-годишно момиче е отговорно и загрижено за домашния си любимец. Никога не би си помислила да го нарани ,тя не е жестока,обича Бъко и му отделя повече време от колкото на семейството си. Не им говорете за системни разходки които не спазвала или че била изрод и че е съспила живота на това животно. Защото много грешите. Не я познавате и я съдите ? Била лош пример? И как го решихте това? Отглежда кучето си с любов,отделя му внимание,храни го,извежда го,купува му храна и каишки със спестените си пари а вие ще я съдите без да я познавате? Проблема е че е наивна и търси съвет от хора които са некомпетентни и имат бедни речници. Гледайте си "скучния животец" вместо да я корите. А и кучето не за пръв път проявява агресия. Понякога се налагат по-сериозни мерки. Мислех че този форум е за да се дават полезни съвети. Не да се руши самочувствието на хората които са в трудна ситуация. Ако нямате намерение да й помогнете, си задръжте мнението за себе си. И преди да започнете да говорите,замислете се. Няма да ви се отрази зле.

А Вие си направихте регистрация само, за да напишете това???
Предполагам, че сте родителско тяло, щом сте запозната в детайли с отглеждането и обгрижването на кучето.
Съветвам Ви, щом така и така сте тук, да вземете да почетете малко, за да сте от полза на детенцето с кутренцето в ръце. Защото незнанието не е оправдание! Всяко куче има нужда от занимание, обучение, любов, КАЧЕСТВЕНА ХРАНА, медицински услуги, ВАКСИНИ мн. други! 4 филии хляб на ден и обезпаразитеване от дъжд на вятър съвсем не са достатъчни за поддържането на здравето не само на кучето, но и на 14 годишното Ви дете, което явно често бива похапвано от кучето!
Преди да ни нападате, замислете се Вие и наистина, вземете се образовайте малко относно отглеждането на кучета!
Съжалявам за тона си, но на мен наистина ми дойде малко в повече това с приспиването, пускането в някое село, кокалчетата, патешките фенери и четирите филии хляб!
Приятна вечер!

Бискит не сте прочели правилно не аз не се изразих правилно храним го 3 пъти на ден с 4 филии хляб и от делно му се дава през деня друго и мислите че едно 14 кг, даже може и 15 да е станало е недохранено и това не му е достатъчно?И обезпаразитяване от дъжд на вятър ами какво да направя ??Да скоча в машина на времето и да го върна когато беше мъничък ли и след това да му бия пропуснатите ваксини и не направения паспорт? Ами кучетата и котетата на улицата като не са им направени ваксини какво им е знаете ли колко пари сме дали за една операция за да му е добре на животното ?? От снимките вие си преценете как сме гледали кучето.......

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   Rita23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-August 15

Публикувано: 01 September 2015 - 10:22 AM

Не мога да повярвам, че отново виждам прибързани изводи и мнения. Нито съм "родителско тяло",нито Ани ми е "детенце" ?! Аз съм момичето, което беше ухапано от Бъко. И да,направих си регистрация наскоро? Какво лошо има в това? Загрижена съм за приятелката си и обичам животните точно колкото вас. Не намесвайте "незнанието", защото това изобщо не е вярно. Режимът на хранене на кучето е повече от приемлив. Момичето го храни не само с прословутите "четери филий хляб". Тя лично ходи два пъти в седмицата да купува разнообразна и здравословна храна за животното си. Бъко си набавя достатъчно протеини,мазнини,въглехидрати и витамини. Собственичката му го храни с гранули,разнообразно месо,растителни фибри и дори житни продукти. Дава му дори растително масло заради сухата му козина! Разпределя храненията му за да няма недостиг на витамини или в повече от мазнините,които въпреки че му доставят енергия не са полезни в голямо количество. Това момиче дори не дава на кучето си да пие вода от пластмасова купа защото течността абсорбира токсина от пластмасата и вреди на организма му. Да не говорим че може да погълне парче от пластмасата ако я гризе. Ани е предвидлива и обгрижваща,как може изобщо да напишете че не бива да бъде собственик на животно? Тя би дала всичко за него а вие ще ми говорите че била жестока. А за въпроса с приспиването знам че не би го причинила на любимеца си,но когато човек е в патова ситуация обмисля дори най-лошото. Съдите, я че е лош стопанин но не е така. Кучето е твърде активно и на моменти опасно. Знам че тя не може да си позволи дресьори и се опитва да се справя сама. Аз й се възхищавам. Направете го и вие.

#17 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 September 2015 - 11:34 AM

Показване на мнениетоRita23, в 01 September 2015 - 10:22 AM, написа:

Аз й се възхищавам. Направете го и вие.


Дотук бях. Повърнах. Направихте го, предполагам, и Вие... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 September 2015 - 12:11 PM

Цитат

Не намесвайте "незнанието''


Мили деца от всяка една ваша дума лъха незнание. Седнали сте да продавате краставици на краставичари. В този форум има хора с дългогодишен опит в отглеждането на кучета,както и развъдчици.
От всичките лакърдии дето ги изписахте ни става ясно,че:
1. Не сте посетили ветеринар май изобщо и не сте запознати въобще как стоят нещата с ваксините и паспортите.
2.Окислява се метал не пластмаса.Кой е този токсин дето се абсорбира и къде се абсорбира когато купата се мие всекидневно и се сменя водата?
3.За храненето просто нямам думи.....Растителни,житни,хляб какви витамини какви пет лева.....Кучето няма нужда от разнообразна храна,а от балансирана диета.
Какво месо?(под месо надявам се не разбирате някакви изрезки като кожи и тям подобни)
4.Куче на верига в повечето цивилизовани страни е забранено! Направете му хубаво голямо ограждение където то да е пуснато.
5. Разходките са ежедневни по възможност между 2-4 на ден с мин продължителност поне 45мин. всяка.

Вместо да си губите време да пишете глупости щото чукча не читател,чукча писател вземете прочетете из форума теми хиляда за хранене,ваксини и дресировка.
Па като прочетете и нещо не Ви е ясно елате тогава и попитайте.
И не,че се заяждам но би ми била интересна снимка на местообитанието на животното?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   newsted Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-June 15

Публикувано: 01 September 2015 - 12:11 PM

Показване на мнениетоRita23, в 01 September 2015 - 10:22 AM, написа:

Не мога да повярвам, че отново виждам прибързани изводи и мнения. Нито съм "родителско тяло",нито Ани ми е "детенце" ?! Аз съм момичето, което беше ухапано от Бъко. И да,направих си регистрация наскоро? Какво лошо има в това? Загрижена съм за приятелката си и обичам животните точно колкото вас. Не намесвайте "незнанието", защото това изобщо не е вярно. Режимът на хранене на кучето е повече от приемлив. Момичето го храни не само с прословутите "четери филий хляб". Тя лично ходи два пъти в седмицата да купува разнообразна и здравословна храна за животното си. Бъко си набавя достатъчно протеини,мазнини,въглехидрати и витамини. Собственичката му го храни с гранули,разнообразно месо,растителни фибри и дори житни продукти. Дава му дори растително масло заради сухата му козина! Разпределя храненията му за да няма недостиг на витамини или в повече от мазнините,които въпреки че му доставят енергия не са полезни в голямо количество. Това момиче дори не дава на кучето си да пие вода от пластмасова купа защото течността абсорбира токсина от пластмасата и вреди на организма му. Да не говорим че може да погълне парче от пластмасата ако я гризе. Ани е предвидлива и обгрижваща,как може изобщо да напишете че не бива да бъде собственик на животно? Тя би дала всичко за него а вие ще ми говорите че била жестока. А за въпроса с приспиването знам че не би го причинила на любимеца си,но когато човек е в патова ситуация обмисля дори най-лошото. Съдите, я че е лош стопанин но не е така. Кучето е твърде активно и на моменти опасно. Знам че тя не може да си позволи дресьори и се опитва да се справя сама. Аз й се възхищавам. Направете го и вие.


За една идея и щях да изпадна в безмерно възхищение..Да,ама прочетох първи коментар..Дали да го приспим или да го изхвърлиме някъде. Съжалявам,трудно ми е да се възхитя на такъв човек. Вие,като сте толкова добра приятелка и толкова запозната,както и компетентна защо не й помогнете с друго освен регистрацията тук? Да,тук хората са груби с хора,които търсят решение на проблема си чрез приспиване или изоставяне. Странно ли ви е? Вместо да се регистрирате тук вчера за да ни обяснявате за токсини в пластмасовите купички и прочие да бяхте помогнали на приятелката си. Да,14 е крехка възраст за грижа за куче. Да,най-вероятно не тя,а нейните родители трябва да поемат вината за това куче. И не..кучето не е виновно,че е "твърде активно и на моменти опасно". Когато енергията на едно куче не е изразходена правилно се получават кофти ситуации,но вързано (а,дори и развързано в двор) то няма да успее да я изразходи. Както и да е,доколкото разбрах Ани разбра какво е решението - ветеринар и професионалист,който да я научи как да бъде добър собственик на кучето. Вие сте намерили време да прочетете отгоре-отгоре някой и друг сайт за да заблудите хората с компетентност,сега прочетете отгоре-отгоре още някой сайт за да намерите координати на "дресьор". Сигурен съм,че щом Ани може да си позволи толкова добра диета за кучето й с правилни хранения,разнообразни меса,масла,житни продукти,екологично чисти купички и прочие ще успее да си позволи и няколко посещения при дресьор,който ще я научи как да го "излекуват" това куче ;) При това без да го изостави в някое село ;)

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 September 2015 - 12:29 PM

newsted :beer: :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни