Dog.bg Форуми : дискова херния- френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

дискова херния- френски булдог

#21 Потребителят е офлайн   tsvetasabeva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 08-October 15
  • Gender:Male

Публикувано: 09 December 2015 - 02:45 PM

Много се радвам ,че и при вас нещата вървят добре . Леле ,никой които не е минал през това не знае какво ни е <3

#22 Потребителят е офлайн   ElitzaManoleva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-September 16

Публикувано: 22 September 2016 - 09:44 PM

Привет на всички!
Нашето куче се казва Бо. Френски булдог на 3 години. Вчера се почувства отпаднал и майка ми (той е при нея, тъй като сме с малко дете) го заведе на лекар.
Диагностицираха го с дископатия. Лекарят е обяснил, че както знаете,породата е предразположена и това се отключва в един момент с и без видима причина. Ако не се пази - да не гони топка, да не тича, да не скача по дивана, може да се отключи херния - както е станало при някои от вас.
Въпросът ми е дали някой от вас знае дали това е лечимо и предотвартимо - дали не може да се наместят прешлените или каквото и да е друго, или единственият ни шанс е да го пазим, което ще е трудно, тъй като той си е буен.

Благодаря предварително.

#23 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 25 September 2016 - 09:47 PM

Мой познати си оперираха кучето и след това беше добре.

P.S. Извинявайте, колко е голямо детето и има ли някакви алергии към кучета, защото знам, че котките са алергизиращи, а не кучетата ?

#24 Потребителят е офлайн   ar4i Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 20-November 05

Публикувано: 28 November 2016 - 11:27 AM

Преди 7 години само за една вечер се парализираха задните, а до сутринта и предните лапи на моя любимец Роко- беше на 6 години. Още на сутринта/беше неделя/ го заведох в клиника Анимо в Младост 1А,София. Гаранция, че може да се оправи-до 20%. Съгласих се , въпреки непосилната сума за снимки, операцията, следоперативния период. Когато отидох на следващата сутрин- Роко беше опериран от д-р Василев и екипът му.Страхотен екип от лекари спаси моят любимец.Възстановяването беше в рамките на месец и се радва заедно с лекарите на възстановяването му. Благодарение на всеотдайността на лекарите днес се радвам на Роко. След 2 месеца ще стане на 13 години и все така е жизнен и игрив. Жалко, че на 12 година се появи нов проблем, за който все още не мога да взема решение- на един от тестисите се появи образование, нарасна колкото яйце, но впредвид напредналата му възраст не смея да се реша на операция. Ако някой има такъв проблем, нека ми пише. Засега няма нарушения в начина му на живот, освен дискомфорт, храни се добре, няма болки и отклонения при движение, но всеки ден, когато погледна топчицата ме обзема страх да не му се случи нещо лошо. Не искам в края на живота му да го измъчвам с нова операция , дали ще понесе анестезия на тези години..

#25 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 02 January 2017 - 07:30 PM

Показване на мнениетоar4i, в 28 November 2016 - 12:27 PM, написа:

Преди 7 години само за една вечер се парализираха задните, а до сутринта и предните лапи на моя любимец Роко- беше на 6 години. Още на сутринта/беше неделя/ го заведох в клиника Анимо в Младост 1А,София. Гаранция, че може да се оправи-до 20%. Съгласих се , въпреки непосилната сума за снимки, операцията, следоперативния период. Когато отидох на следващата сутрин- Роко беше опериран от д-р Василев и екипът му.Страхотен екип от лекари спаси моят любимец.Възстановяването беше в рамките на месец и се радва заедно с лекарите на възстановяването му. Благодарение на всеотдайността на лекарите днес се радвам на Роко. След 2 месеца ще стане на 13 години и все така е жизнен и игрив. Жалко, че на 12 година се появи нов проблем, за който все още не мога да взема решение- на един от тестисите се появи образование, нарасна колкото яйце, но впредвид напредналата му възраст не смея да се реша на операция. Ако някой има такъв проблем, нека ми пише. Засега няма нарушения в начина му на живот, освен дискомфорт, храни се добре, няма болки и отклонения при движение, но всеки ден, когато погледна топчицата ме обзема страх да не му се случи нещо лошо. Не искам в края на живота му да го измъчвам с нова операция , дали ще понесе анестезия на тези години..

Каква порода е Роко? Френски булдог ли?



User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   ar4i Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 20-November 05

Публикувано: 25 January 2017 - 11:52 AM

Показване на мнениетоanelia_888, в 02 January 2017 - 05:30 PM, написа:

Показване на мнениетоar4i, в 28 November 2016 - 12:27 PM, написа:

Преди 7 години само за една вечер се парализираха задните, а до сутринта и предните лапи на моя любимец Роко- беше на 6 години. Още на сутринта/беше неделя/ го заведох в клиника Анимо в Младост 1А,София. Гаранция, че може да се оправи-до 20%. Съгласих се , въпреки непосилната сума за снимки, операцията, следоперативния период. Когато отидох на следващата сутрин- Роко беше опериран от д-р Василев и екипът му.Страхотен екип от лекари спаси моят любимец.Възстановяването беше в рамките на месец и се радва заедно с лекарите на възстановяването му. Благодарение на всеотдайността на лекарите днес се радвам на Роко. След 2 месеца ще стане на 13 години и все така е жизнен и игрив. Жалко, че на 12 година се появи нов проблем, за който все още не мога да взема решение- на един от тестисите се появи образование, нарасна колкото яйце, но впредвид напредналата му възраст не смея да се реша на операция. Ако някой има такъв проблем, нека ми пише. Засега няма нарушения в начина му на живот, освен дискомфорт, храни се добре, няма болки и отклонения при движение, но всеки ден, когато погледна топчицата ме обзема страх да не му се случи нещо лошо. Не искам в края на живота му да го измъчвам с нова операция , дали ще понесе анестезия на тези години..

Каква порода е Роко? Френски булдог ли?
ДаПрикачен файл 05-04-07_1434.jpg

Имам записан час при лекуващия лекар, но съм притеснена от друго: Преди 3 дни Роко получи страхотен припадък -като епилептичен, за около 3-4 мин. почти беше като умиращ. След като се съвзе пишка и ака, и дълго време беше възбуден, нервен. Днес се повтори същото. Възможно ли е тези припадъци да са резултат от тестиса или ги предизвиква нещо друго? При тази ситуация трябва ли да пристъпя към операция? Дали ще оживее при следващия припадък ? Много съм притеснена. Беше страшно да гледам как се гърчи...Сега е неспокоен, постоянно обикаля апартамента,понякога вие.
eva46
Заек

Мнения: 2
Регистриран на: 04 Авг 2016 17:06

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#27 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 25 January 2017 - 05:56 PM

Това трябва да обсъдите с лекаря си .Ако кучето не е имало през живота си епилептични припадъци и сега за първи път се случват ,много е вероятно да с е дължат на прилежащия проблем и да сте закъснели с операцията.Но това е само едно предположение .Успех
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни