Dog.bg Форуми : Акаща котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Акаща котка

#1 Потребителят е офлайн   sunny_rose Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2015 - 02:48 PM

Здравейте!

Пиша с надежда за помощ, защото вече се чувствам в безизходица. Имам две женски котки, едната е от 5 години с мен, казва се Ария, прибрана като бебе от улицата и една маца на 3 години и половина (Бианка), от 3 години е с мен. В началото не се харесваха, но с времето свикнаха, не се обичат, гушкат или такива, но се приемат. От около година съм с приятеля ми, живеем заедно почти от самото начало и всичко беше наред. До преди около 2 месеца. Тогава по-старата ми писанка започна да ака извън тоалетната си, като го правеше на леглото, килима, дивана. Приятелят ми не е особено голям любител на котките, но ги е приел. Това му идва в повече, а и честно казано на мен също. Обичам си ги много, но не ми е приятно навсякъде вкъщи да има акита. Опитах различни неща - допълнителна тоалетна, постоянно проверявам дали има какво да се почиства в тях. Отделям повече внимание на дрисличката, постоянно я гушкам и й ибяснявам колко много си я обичам. Кастрирах я. Изписаха я миналата седмица и почивните дни се възстановяваше вкъщи под постоянните ми грижи. Приятелят ми замина за родния си град, за да мога да се отдам изцяло на грижите по писанката. Давам й успокоителни, за които научих при ветеринаря, който я кастрира. Нови са за нашия пазар, но в щатите са от 2008, намерих доста положителни коментари за тях, а отрицателните бяха, не че са навредили, а че не е имало ефект от тях. Става въпрос за Zylkene. През цялото това време нямаше никакви проблеми. Сама си знаеше тоалетната и си ходеше до нея или поне в началото се опитваше, като я видех, че иска да отиде там, я носех на ръце. Приятелят ми се прибра и на следващия ден рано сутринта, преди да стане той намерих поредната мина на дивана. Моля ви за съвет как да я накарам да спре. Търсих по темата, но това, което даде резултат при нас, бе единствено оцета, с който натърках килима и престана да си върши работата на него, но за сметка на това се прехвърли на дивана. Искам да премахна този навик, а не да го маскирам, докато избие на друго място. Много я обичам, но не мога да живея с акита в леглото си и се измъчвам много от това :(

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни