Dog.bg Форуми : Изгубено куче, София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изгубено куче, София

#1 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 24 September 2015 - 03:08 PM

Здравейте момичета,

Това куче - женско- на 15г. беше изгубено на 22.09. в 22:30 в градинката на ул. "Опълченска" и "Цар Симеон", със зелено-оранжев нашийник и нашийник против паразити със светлоотразители на него.
Все още не е открита и е възможно да се появи и в някой от приютите...
Моля, ако се появи в Сеславци, обадете се.

Приятелката ми, която го търси, ще поглежда също в приютите.
0887113036 - Мая

Благодаря!


Фейсбук профил

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  2a.jpg (90.85K)
    Брой сваляния: 160
  • Прикачен файл  1a.jpg (77.85K)
    Брой сваляния: 157

User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 24 September 2015 - 09:27 PM

Предполагам, че кучето не е кастрирано. Затова, ако е заловено от екипите, първо ще го закарат във Връбница, за да го кастрират. След това ще бъде разпределено в Сеславци или Богров.
Не ми се вярва чак толкова лош късмет да има животинката - да я заловят веднага, след като се е изгубила. А и 15-год. куче къде ли чак толкова може да отиде... Разлепете хартиени обяви в района, нека има и някакво възнаграждение. И я търсете, тя най-вероятно още е там някъде.
Звъннете във Връбница /новата база на Екоравновесие/, там ще ви кажат дали са имали такова куче. Не зная тел. , трябва да го намерите.
Аз ще проверя още утре в Сеславци.
Успех!

#3 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2015 - 10:26 PM

Добре, аз нещо не разбирам ....
Кучетата се губят, после се търсят с обяви и явно навсякъде, където сте се сетили. Намерили сте тази тема и вместо да се вдигнете до там и да търсите вашите си кучета, питате тук и чакате някой друг да провери. Разбирам да не сте в София и да не можете да го направите, но да сте в столицата и да чакате някой друг да ви търси кучетата е меко казано невъзпитано. Добре, че е Норт и както винаги е така любезна да се ангажира и с вас.
Браво! Търсенето ви върви в пълна сила!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#4 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 September 2015 - 09:11 AM

Не съм спряла да търся, откакто изчезна, тази нощ обикалях до 3ч., продължавам да поствам, да лепя обяви и да редувам обикаляне пеша и с кола. Спирам само, за да изпринтя обяви и да проверя има ли отговори на електронните. Питането е само за помощ и информация и защото не може да се провери едновременно навсякъде - от приютите не ми казаха мога ли да разбера дали на 23 и 24 е имало акции в районите. Разбира се, че ще отида, но исках да попитам и дали не мога да се свържа с екипите им и да им дам снимката й, за да ми кажат, ако ги повикат за нея. Разбира се, заплащането важи и за тях. Много съм благодарна за всяка помощ или информация и разбира се, че и аз ще отида да си я търся в приютите, но първо исках да видя дали не е в района, където я изгубих. Ето линк към обявата ми, сега ще пусна и моя обява тук, оказа се, че имам регистрация.
https://www.facebook...224?pnref=story

#5 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 September 2015 - 09:17 AM

Показване на мнениетоNort2005-2, в 24 September 2015 - 09:27 PM, написа:

Предполагам, че кучето не е кастрирано. Затова, ако е заловено от екипите, първо ще го закарат във Връбница, за да го кастрират. След това ще бъде разпределено в Сеславци или Богров.
Не ми се вярва чак толкова лош късмет да има животинката - да я заловят веднага, след като се е изгубила. А и 15-год. куче къде ли чак толкова може да отиде... Разлепете хартиени обяви в района, нека има и някакво възнаграждение. И я търсете, тя най-вероятно още е там някъде.
Звъннете във Връбница /новата база на Екоравновесие/, там ще ви кажат дали са имали такова куче. Не зная тел. , трябва да го намерите.
Аз ще проверя още утре в Сеславци.
Успех!




Кучето е кастрирано, женско е, също има дълъг белег от мастектомия - имаше тумор на млечните жлези и й махнаха цялата редичка. Моля те само, за да не се лутам и да губя време за съвет - има ли как да разбера имало ли е акция, на 23 и 24, мога ли да разбера предварително къде първо да търся. Може ли на лични да разменим телефони? Моят е 0887113036. Благодаря ти.

#6 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 September 2015 - 09:22 AM

Все още го няма моето старо момиче.
ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ от 500 лв за този, който я намери и задържи, докато дойда.0887113036

25.09.2015.ИМА НАДЕЖДА, МОЛЯ, СПОДЕЛЯЙТЕ Я, сега само това й е шансът. Вече едва ли може да се върне сама.

Видяна на 23.09 сутринта и вечерта да ходи в канала на реката. Вчера обходих коритото - в посока Сточна гара има непреодолими препятствия малко след гарата. В обратна посока ходих до Димитър Петков. Възможните излази са там, На Билата на Опълченска, Лъвов мост, Раковска (много стръмни стълби, едва ли там е излязла) и на колелото на Сточна гара, в посока Хаджи Димитър или паметника Левски . Ако е била тя, това страшно много разширява територията, където може да е и изчезва вероятността да се намери сама.
ИЗГУБЕНА на 22.09. в 22:30 в градинката на ул. "Опълченска" и "Цар Симеон", подплашена от нещо вероятно е тръгнала по Цар Симеон, за да се приберем както понякога прави, но не е стигнала вкъщи. Много плашлива, не чува добре. С противопаразитна каишка "Форесто" с отражатели и обикновена каишка - тъмно зелено и оранжаво. Казва се Маша.
Моля, споделете я, ако не я намерим бързо, ще я блъсне нещо! 0887113036

Звънете по всяко време, нощем също. Гледайте каишката, защото тя не е породиста, има много като нея и аз на 2 пъти бърках и сърцето ми се качваше в гърлото от радост, че съм я намерила. Ще ходя по всеки сигнал, който получа.
Шансовете й намаляват с минути, ако още е жива. Но пък ако е, нека не си отиде сама на улицата от жажда, глад и студ. Защото нея никой няма да я прибере или забележи - не е пухкава, породиста, не е млада, не е нахална. Ще си отиде тихичко някъде.
Моля споделете я пак. Явно не успявам да я намеря, ако е в моя район, макар да мисля, че съм проверила всички вътрешни дворове и храсталаци наоколо, тя може и да се движи и постоянно да се разминаваме. Разлепих и разлепвам и хартиени обяви. Помогнете й да я видят и да я доведат вкъщи. Моля

Прикачени файлове



#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 25 September 2015 - 10:26 PM

Dmm, благодарим, коментарът ти ни беше от изключителна полза...

Nort, благодарим! Не мисля, че ще се появи в приютите толкова скоро, но проверяваме.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2015 - 11:29 PM

Показване на мнениетоowl, в 25 September 2015 - 10:26 PM, написа:

Dmm, благодарим, коментарът ти ни беше от изключителна полза...

Nort, благодарим! Не мисля, че ще се появи в приютите толкова скоро, но проверяваме.

Моля!!! :ef_097:
Целта ми беше да ви провокирам да посетите приютите лично.
Първо защото ...
Имаше преди години едно момиче, което чакаше някой да й намери кучето, а то се оказа, че е в приюта от седмици и после виновни й бяха ходещите там, че не са я информирали. Второ:
Там, освен да проверите със собствените си очи е или не е хванато и прибрано, можете да оставите снимка на кучето в деловодствата, за да знаят, че това куче не е бездомно и се издирва, ако се озове при тях.
Иначе хубаво отговаряте. Кратко и високопарно, с което чудесно помагате на Майски бръмбар.
Дано поне кучето извади късмет и се прибере у дома
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 September 2015 - 07:25 AM

Показване на мнениетоdmm, в 25 September 2015 - 11:29 PM, написа:

Показване на мнениетоowl, в 25 September 2015 - 10:26 PM, написа:

Dmm, благодарим, коментарът ти ни беше от изключителна полза...

Nort, благодарим! Не мисля, че ще се появи в приютите толкова скоро, но проверяваме.

Моля!!! :ef_097:
Целта ми беше да ви провокирам да посетите приютите лично.
Първо защото ...
Имаше преди години едно момиче, което чакаше някой да й намери кучето, а то се оказа, че е в приюта от седмици и после виновни й бяха ходещите там, че не са я информирали. Второ:
Там, освен да проверите със собствените си очи е или не е хванато и прибрано, можете да оставите снимка на кучето в деловодствата, за да знаят, че това куче не е бездомно и се издирва, ако се озове при тях.
Иначе хубаво отговаряте. Кратко и високопарно, с което чудесно помагате на Майски бръмбар.
Дано поне кучето извади късмет и се прибере у дома


Всъщност наистина имам нужда от съвет, от 30 години гледам кучета и до момента не съм губила мое куче, затова не съм наясно с приютите. Прозвъних по телефона двата приюта, те ми дадоха телефон на Връбница, като казаха, че щом няма марка на ухото, първо ще я закарат там, за да видят ехографски кастрирана ли е. От Връбница категорично ми казаха, че от 23 насам не е постъпвало такова куче. До вчера до края на работния им ден също. Питах точно мога ли да занеса снимки, ако я хванат, да знаят, че е моя. Казаха да ги занеса в централата на Мария Луиза. Така ли е наистина? Не мога ли да се свържа със самите екипи и да ги дам на всеки от тях? И къде? Такива неща ме интересуват. Защото до момента получавам само официалните отговори, а разбирам, че вие сте запознати отвътре с работата там.
И още нещо - от приют Надежда в Лозенец бяха категорични, че не събират кучета. И че информацията, която ми дават по телефона от Екоравновесие може да не е вярна. То е ясно, че ще отида лично и там да я търся, но всичко отнема време - и писане и лепене не обяви и влизане тук, а още си мисля, че има надежда да е някъде в района и ме е страх, че докато съм в приюта може да я изпусна, ако е още тук.
Dmm, приемам всякакви съвети и съм тук, точно защото знам, че не знам правилния подход. Няма да губя повече време в писане, защото не вали и е време за още лепене и раздаване на обяви и търсене. Ако нямаш против и имаш съвети, може да се спести писането и да се чуем по тел. - моят е 0887113036. Мога да се обадя аз, ако е удобно и ако ми пратиш твой на лични.

#10 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2015 - 10:33 PM

Здравей Майски бръмбар/Мая,
На драго сърце бих се включила и аз в търсенето с действия, защото добре познавам района на изгубването й, но не съм в страната и мога да помогна само с идеи и предложения, за да може това бабче да се прибере по-скоро при теб, пък ти прецени кое, как и дали да направиш. На твое място бих направила следното:
1. Ще продължа с лепенето на обяви. Ще обхвана райони с периметър поне 2 км. от мястото на изчезването на баби. Ще проверявам периодично, дали обявите са на мястото си и ако е необходимо, ще обновя с нови, защото това "говори" на четящите ги, че информацията е актуална.
2. Ще обиколя района отново и ще опитам да информирам повечето хора в него с проблема си. В този участък има много къщи и нищо чудно баби да се е скрила в нечий двор без знанието на собствениците му.
3. Ще си организирам идващия понеделник за посещение в приютите, за да потърся и там и в случай, че я не намеря, ще оставя в деловодството, както и ще закача на информационно или друго видно място в приютите Сеславци, Богров и Връбница обявата, за да знаят, че кучето се търси. Виждам, че предлагаш много добро възнаграждение, което е добър стимул да са по-отворени очите, когато влизат нови кучета.
* Не ти трябват контакти с тези, които ловят кучета от Софийските улици, защото те няма да ти свършат кой знае каква работа. Действащи приюти в Лозенец и Надежда - сега научавам за тях. Норт те е насочила по-горе къде да търсиш, довери й се. Тя е човекът тук с най-коректната информация къде да се търси.
Искам да ти обърна внимание, защото сега погледнах и предишният ти пост, че много търсиш, но малко неорганизирано, което е оправдано, предвид стреса. НО действията ти трябва да са по-организирани в дейност, която би дала резултат, а не да ходиш по улиците и да се надяваш, че бабка ще ти изкочи изведнъж пред очите. Разбирам, че искаш да си я намериш, но хаотичното търсене само ще те изхаби. :ae_085:
Това е за момента основното, за което се сещам като "план".
Дано имате късмет и се намерите по-скоро с кучаната.
От сърце го пожелавам и на двете ви!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#11 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 27 September 2015 - 08:01 AM

В Сеславци ги няма кучетата - и бабичката, и момченцето. Със сигурност, огледах подробно всички клетки и къщички, показах снимките на персонала. Прегледаха си и документацията, такива кучета от такива места не са идвали при тях.
Бях и в Богров, общ. приют. Там са около 1400 кучета, тъй че не съм се надявала да позная вашите. Но по документи такива кучета не са идвали.
Все пак аз бих обикаляла тези двата приюта, и то периодично, защото днес може да ги няма, но след месец или повече да са вече там.
Обикновено изгубилите се кучета не се отдалечават много от района си, особено пък за бабичката съм сигурна, че е някъде наблизо, но не бива да се отказвате да я търсите. Преди 7-8 години едно момиче от Сливен така намери куче, което беше дала за осиновяване в София. Още на първата разходка го бяха изпуснали пишман-осиновителите. Момичето пътуваше с влак всяка събота неделя до София, за да лепи обяви, и след няколко месеца ѝ се обади човек, че кучето живее до неговата къща, и тя си го прибра. Но трябва постоянство, и да не губите надежда. И да обхождате приютите редовно, няма как.
Приют Надежда и Лозенец е едно и също нещо, там не прибират кучета от улицата.

#12 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 September 2015 - 02:47 PM

Благодаря и на Dmm и на Норт. Горе долу правя следното:
-веднага като ни изчезна тръгнах с колата, минавайки всички улички в нашето каре, приятелят ми с другото куче в същото време вървеше пеш. Тя бяга много бързо, когато е уплашена, а после ходи също толкова бързо, търсейки се. Като не я намерих бързо, обиколих с колата и до Константин Величков, Женския пазар, Сливница и Никола Мушанов. После цяла нощ ходих пеш, минавайки по всяка улица от Константин Величков към нас, заедно с парка Света троица и някои междублокови с челник - оказа се, че добре се вижда къде в храстите има очи, като ги осветиш. Повечето бяха котешки обаче.
-минавам всяка улица, като съм разделила района на карета - първо претърсих подробно карето Овче поле/Сливница/Цар Симеон/Опълченска. Подробно значи, че съм влязла във всеки гараж, безистен, двор със съборени постройки вътре, в оградата на който има дупка, през която може да мине куче. Тези дворове се оказаха безброй и с проходи от един към друг изоставен имот. Това го направих още сутринта след като беше изгубена. Днес повторих подробното търсене, като разширих карето на реката(Иван Иванов)/Сливница/ Никола Мушанов/Опълченска. Подробното търсене става бавно заради тези изоставени дворове.
- полуподробно търсене - т.е. минаване по всяка улица с гледане по безистени, но без влизане в изоставени имоти в карето Сливница/Константин Величков/Стамболийски/Мария Луиза. От сега започвам и там подробно, с влизане навсякъде, там пък изобилства с междублокови пространства.
-бгло търсене - само минаване пеш или с кола из Банишора, началото на Красна поляна, Кирил и Методи от Опълченска до Сточна гара
-с кола Красна поляна, района около кино Арена. В планов порядък смятам да мина подробно и тях, взела съм си карта, ще си задрасквам подробно минатите улички и междублокови пространства - там
-минах изцяло проходимата част на канала долу от Сточна гара(там се влива голям канал и не може да се продължи до малко след излизането към общината на Красна поляна. Към парното долу става много захрасталачено, вървях доста, но не докрай - при парното има група кученца, които не пожелаха да ме пуснат, въпреки подкупите храна, които носех. Прегледах коритото отгоре, колкото можах, но мисля, че повечето - до Житница, където се влива друга река.

- Обяви - лепя по стълбовете, закачам по дърветата, махат ми ги(сигурно чистачите, по нареждане на общината. Пак печатам, пак слагам. Раздавам по магазините, заведенията, зоомагазините, лечебниците, пазара Д. Петков, на клошарите, в циганската махала (с напечатана награда всичките). Някои се съгласяват да ми ги залепят отвътре на витрините си. Дадох на колегите и приятелите си да разлепят по други райони на София. Не става бързо. Дъждът ми разлепи тиксото на някои места, на които не са ми ги махнали. Все още има много останали обяви, само по парковете ги махат веднага, а ще слагам и още.

- Идея за обяви - да си напечатам по - малки и да ги напускам във всички пощи, само не знам какъв район ще успея да покрия. Какво ще кажете? Или вече е опитвано? Мисля да направя от едната страна само снимката и наградата, от другата описание, че може да се е скрила в двора, входа или гаража им и да е незабележима и после останалото. Така няма ли повече хора да го видят, отколкото с обявите? Няма да спра обявите, де.

-пост е в Интернет във всички групи и страници, за които разбирам или вече знам. Има над 3000 споделяния, което не ме обнадеждава, защото единствената надежда е да не я забелязват, защото е незабележима, като стотици улични кучици, не нахалства, не е с интересна окраска, вероятно и да е обикаляла много (а като я познавам, знам, че го е направила) сега може и да се е свила някъде уморена и гладна и да не се забелязва. Ще постна пак, но не искам да досаждам все с моята обява, има и други загубени. Може би като спрат да я споделят. Приятелката ми следи коментарите, защото почти всички коментират там, където е постнато, а не на моята публикация и аз не мога да го видя лесно. Някои пращат съобщения. До момента един единствен сигнал, който може да не е фалшив - жената я описа много точно в канала на реката, но вчера видях много подобно кученце там. Единствено, че то нямаше каишка, а тя смяташе, че другото е имало. Имаше сигнал, че седяла при количките на Била, помолих да прегледат записа от видеокамерите, бяха сигурни, че е тя. Много ги молих да ме пуснат да погледна, не ме пуснаха, но се съгласиха да ми направят снимка. Не беше тя със сигурност. И пак се върнах в изходна позиция.

- ще отида лично в приютите, но след информацията на Норт може би не в понеделник - него ще си го оставя пак за търсене. Приятели ходиха вчера, но не работели. Работел само този на АРС, там я няма. Сетих се за едно важно питане - слагат ли се някъде отделно новите кучета, за да мога по - бързо да ги прегледам или не и трябва да гледам във всички клетки?

Пиша толкова подробно, защото Dmm каза, че познава района. Може да има коментар. 2 км са си май и Красна поляна? И цялата Банишора. И центъра. И Западен парк. Не знам кога ще успея да ги претърся подробно, а тя може и да се движи, но ще продължавам. Страх ме е, че ще закъснея, защото няма какво да яде. Едва ли ще намери, а вече много време мина.

За съжаление търсейки, установих следните необнадеждаващи факти

- в един изоставен двор с части от порутена постройка, пълна с боклуци, където току що бях минала излезе една куча, която не съм видяла. При това черно - бяла, т.е. по - забележима от моята. Макар че сред боклуците може би и тя се е сливала. Но факт - не съм я видяла. Или не съм проверила някое ъгълче на съборената постройка.

- тръгнах след едно кученце, досущ приличащо на моето, малко различно в цвета и пола, явно чуждо за квартала, за да видя какво ще прави и чудейки се мога ли поне на него да помогна. Исках да видя има ли си някъде местенце. Когато го видях, то ходеше след 2ма циганина, но не точно с тях май. Отзад мина трети циганин. Питах го тяхно ли е, каза "не, ама те търсят сега едно такова, има обяви навсякъде", но интерес никакъв. Въпреки парите. Вървях след него до ул. "Перник" преди пазара, където си легна на сухо пред входа на една нова кооперация. Никой не го забеляза, нито го загледа, за да установи, че не е като моето. Т.е. хората и да видят обявата, повечето от тях не биха загледали кучето. Макар че когото попитам, все знае за обявата - или по интернет или от разлепените. Накрая все пак ми звънна едно момиче от блока, пред който кученцето си легна, за да ми върне надеждата, че поне кучкарите биха гледали.


Многото споделяния и това, че я няма, за съжаление ме карат да си мисля и най - гадните варианти. Блъсната и изсипана в някоя кофа или изпълзяла и скрила се някъде, за да си умре. Хваната от някой психар или цигани и завлежена някъде(затова разпространявам сред циганите, да видят парите и да я върнат, ако е жива). Заклещена някъде, откъдето не може да излезе - пропаднала или заплетена за каишката. Хваната и дадена в патофизиологията - това е последното, което се сетих днес, утре ще разбера как си набавят животни онези малоумници. Това е катедрата, чиито упражнения бойкотирах и която ме ужасяваше, докато учех медицина, но не вземаха кучета тогава, трябва да проверя сега.
Имате ли представа, ако някой я е намерил болна в кои лечебници най - често би я завел? Някои, които работят безплатно за бездомни може би? Защото не съм ги обиколила, може да помоля някой да го направи и да занесе снимки. Аз водя такива в ЦВК, но не съм сигурна, че е най - честият вариант.

Ако е хваната за износ за лаборатории, както ми пишат хора, че може да е станало къде да търся?

Толкова с почивката за писане, може да съм неорганизиран, но си имам план за днес. Не се обиждам и не обиждам(да уточня) и наистина съм много много благодарна за съветите. Тъй като идват от хора с опит са ми много ценни, особено за това в какъв по обхват район да търся. И за новите питания, които отправих, ако някой може да ми даде отговор.

Всеки акъл ми е полезен, защото наистина моят може би е притъпен от тежките мисли и понякога се отчайвам и допускам въображението се да ми предложи най - лошите и за съжаление много вероятни варианти. Не, че спирам да функционирам, но вероятно пропускам някои по - правилни решения. Ужасно е да знам, че още от началото някъде сме се разминавали и аз съм гледала в другата посока, минавайки покрай нея.

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2015 - 01:58 PM

Мога само да кажа, че чудесно си подходила. Продължавай да търсиш и лепиш успоредно с това нови обяви, там където са скъсани. Дали да пускаш по пощите също е вариант, но изисква много ресурси (времеви и ценеви), които само ти можеш да прецениш дали би отделила. Районът е много труден за търсене, затова повтаряй и потретяй местата в близост до загубването. Може да сте се разминали с кучаната и затова да мислиш, че не е там. На ул. Враня се намира клиника Антим I. Помоли ги да оставиш обяви и при тях. Виж и кои други вет. кабинети са в района и остави обяви и там, ако нямат нищо против.
Лошото е, че всеки изминал ден намалява шансовете да се намери по-бързо кучанат, затова трябва да заложиш на постоянно обновяване на обяви и периодично търсене по улиците. Ако имаш 3-4 приятели, с които да търсите едновремено по едно и също време като се разпределите по райони, ще е още по-добре.
Районът е труден, точно защото има много къщи, складове, изоставени сгради и т.н, което без чужда помощ, ще е чудо да се намерите. Затова най-силното ти оръжие е редовно да има обяви по стълбове, спирки на градски транспорт, магазини и т.н.
Трудно е, знам , и предполагам, че се прокрадват черни мисли, но не се отчайвай. Има надежда!

Успех!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 29 September 2015 - 02:12 PM

Вчера бях в Сеславци и видях,че си оставила снимка на кучицата там. Почти съм сигурна, че в момента не е в приютите, но по-нататък може да я приберат и някой да забележи, че се издирва.
Виждам, че ухото не е V-образно купирано, което е начина всички да знаят, че кучето е кастрирано. Това е лошо, защото ако бъде заловена, веднага ще тръгнат да я кастрират, а тя може да не се справи с упойката тези години...

#15 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 September 2015 - 05:38 PM

Не знаех, че и на домашните трябва да се слага такъв белег. Нали щели да ги гледат ехографски? Ако оставя във Връбница снимки няма ли да я познаят? А и са й махнати цяла редица млечни жлези - има дълъг белег, който се вижда.

#16 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2015 - 05:42 PM

Ушите на домашните не се купират/маркират. Чак толкова ли да са зле, че да не проверят първо...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Maiski Brambar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-March 15
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 September 2015 - 04:24 PM

Оставих обяви и във Връбница и в трите приюта - двата общински и на АРС. Норт, наистина ли отделят по - новите кучета в отделна клетка и няма как да е попаднала при другите в Богров? Така твърдеше човекът, който ми ги показа.
А в Сеславци ми поазаха само тези в затвореното помещение, но после видях, че има клетки и отвън. Може ли да е там?

#18 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 03 October 2015 - 06:43 PM

Казах ти, че в Сеславци кучето го няма. Оставила си хартиена обява, че го търсиш, има и награда обявена, така че се надявам да не я пропуснат, ако се яви там.
За Богров не мога да ти кажа подробности, защото ходя там само по 1-2 пъти месечно.
Успех ти желая!

#19 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 09 October 2015 - 06:23 AM

Да повдигна малко темата.
Ако някой минава в района ул. Цар Симеон, Константин Величков, Сливница, Опълченска, моля запишете си телефонния номер и се оглеждайте. Има сигнали, но досега нямаме успех.
0887113036
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни