Dog.bg Форуми : Онлайн кръгла маса, посветена на създаването на Зоополиция в България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Онлайн кръгла маса, посветена на създаването на Зоополиция в България на живо Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 October 2015 - 09:44 AM

На живо - 02 октомври - 10 -14 ч. http://www.streamer....526/filmpage-go

Цитат

Гледайте онлайн кръгла маса, посветена на създаването на Зоополиция в България. Целта е да се съберат на едно място всички заинтересовани страни - разследващи полицаи, прокуратура, ресорни министерства и неправителствени организации, работещи в сферата на защита правата на животните в България, които заедно да набележат съществуващите проблеми и да потърсят начини за тяхното разрешаване, както и да се обсъдят добрите европейски практики, опит и законодателство, така че България да има адекватна и ефективна политика спрямо насилието над животни.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   Tania_T Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-January 16

Публикувано: 17 January 2016 - 06:12 PM

Здравейте.

Бих се радвала много, ако се създаде Зоополиция. Кучкар съм от 10 години - не много, но не и малко. И чак скоро осъзнах какви "собственици" на кучета има. Не става дума за някой грохнал дядо или садист, а за съвсем нормални, но абсолютно некадърни (съжалявам, но е факт) собственици в добра физическа форма.

Поводът, който ме накара да пиша може да не е болка за умиране, но е показателен. От няколко месеца зад блока ни започна да се събира групичка от 3-4 20 годишни момичета и момчета с кучета. Аз обичам кучетата понякога повече и от хората, но тези "кучкари" правят и невъзможното, за намразят кучетата им хората от околните блокове.
Една от кучките им е доминантна и заедно с друга винаги давят трето куче. Пада голям смях. Самото идване на момичетата е съпроводено с "по-кротко, ма" и всякакви каруцарски крясъци. Това, което аз виждам е, че имаме големи кучета (мелез на овчарка и овчарка), които не виждат в собственика си някой по-високо от тях. Всеки ден се чува специфичния лай, който е при бой и скимтене. НЕ става дума за боя при игра. След около полвин час кучетата са вързани и издърпани към улицата.
По мой опит "собствениците" дават неефективени команди с безброй крясъци, които не говорят нищо на кучетата им. Те са проформа. Ако сравня с възпитение на дете, това е викът на майка, с който се скарва на детето, но с интонация, която говори "Не го мисля сериозно". А и децата и кучетата много добре усещат това.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни