Dog.bg Форуми : Нагръдник на Немска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Нагръдник на Немска овчарка

Анкета: Нагръдник на Немска овчарка (0 гласували потребители)

''За'' или ''против'' нагръдника на Немска овчарка ?

  1. За ! (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  2. Против ! (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

Гласуване

#1 Потребителят е офлайн   liusi2002 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-October 15

Публикувано: 04 October 2015 - 05:15 PM

Здравейте колеги, въпросът ми е следния, ще е уместно ли да сложа нагръдник на немската ми овчарка, която тежи 40кг на 5 години и е доста агресивна с/у котки или други кучета. Когато я разхождам постоянно се дърпа и ''влачи'', четох в нета, че с нагръдник упражняваш контрол не само върху врата на кучето, а и върху гърдите. И било по-ефективно когато кучето се дърпа о време на разходка. Казвайте мнения, на вас разчитам :) !

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 04 October 2015 - 05:27 PM

Според мен е необходима много по-голяма физическа сила, за да удържиш куче с нагръдник, отколкото с нашийник. Ако с нашийник Ви влачи, то с нагръдник направо ще се веете след нея. Друг е въпроса, че мощно куче, като немската овчарка, трудно се контролира само със сила.

#3 Потребителят е офлайн   liusi2002 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-October 15

Публикувано: 04 October 2015 - 05:36 PM

Благодаря, че се отзовахте толкова бързо :) ! Ами принципно аз физическата сила я имам, не казвам, че немога да се справя с него, но търся по-лесен начин. Хубаво, че е нужна по-голяма физическа сила, но дали има ефекта който търся ?

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 04 October 2015 - 05:49 PM

Мисля, че ще има точно обратния ефект. Ще освободите врата от каишката, кучето няма да изпитва дискомфорт, когато ви дръпне. Нагръдникът ще е по-удобен за кучето, когато тегли. Не случайно "впегатните" кучета са с нагръдници - за да поемат тежестта с тялото, а не с врата(макар нагръдниците за теглене да са по-различни от тези за разходка). Но нека и други изразят мнение.

#5 Потребителят е офлайн   liusi2002 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-October 15

Публикувано: 04 October 2015 - 05:50 PM

Значи да разбирам, че няма да се получи ?

#6 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 04 October 2015 - 08:51 PM

Показване на мнениетоliusi2002, в 04 October 2015 - 03:15 PM, написа:

Здравейте колеги, въпросът ми е следния, ще е уместно ли да сложа нагръдник на немската ми овчарка, която тежи 40кг на 5 години и е доста агресивна с/у котки или други кучета. Когато я разхождам постоянно се дърпа и ''влачи'', четох в нета, че с нагръдник упражняваш контрол не само върху врата на кучето, а и върху гърдите. И било по-ефективно когато кучето се дърпа о време на разходка. Казвайте мнения, на вас разчитам :) !


Контрол може да се упражнява само с помощта на опитен треньор ! Ако сте от София мога да Ви дам координати на човек с който съм работила и от който съм много доволна !

Нагръдника ще задълбочи вашите проблеми тъй като съм сигурна , че няма да успеете да се справите с кучето . Моят съвет е да не си правите подобни експерименти , а да потърсите професионална помощ !

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни