Dog.bg Форуми : Малко доберманче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малко доберманче проявява агресия и не спира да хапе

#1 Потребителят е офлайн   timir Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-September 15

Публикувано: 13 October 2015 - 06:35 PM

Здравейте, имам доберманче на два месеца, но още от сега проявява агресия и не спира да хапе, нямам предвид бебешкото гризане заради зъбките, а злобно нахвърляне и хапане. Агресията се проявява основно към жената, която приема сигурно като конкуренция за вниманието ми, но от време на време ме хапе и мен. Като и кажа по строго НЕ спира, но за около две секунди и после пак същото, не може дори да го погали човек без да му гризнат ръката. От няколко дни хапането е придружено и с ръмжене. Дайте съвет как да се справя с проявата на агресия още докато е малка.

#2 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 October 2015 - 04:26 PM

Показване на мнениетоtimir, в 13 October 2015 - 07:35 PM, написа:

Здравейте, имам доберманче на два месеца, но още от сега проявява агресия и не спира да хапе, нямам предвид бебешкото гризане заради зъбките, а злобно нахвърляне и хапане. Агресията се проявява основно към жената, която приема сигурно като конкуренция за вниманието ми, но от време на време ме хапе и мен. Като и кажа по строго НЕ спира, но за около две секунди и после пак същото, не може дори да го погали човек без да му гризнат ръката. От няколко дни хапането е придружено и с ръмжене. Дайте съвет как да се справя с проявата на агресия още докато е малка.


Явно сами не можете да се справите.

Моят съвет е да се обърнете към треньор и заедно с него да работите по възпитанието на кучето.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   timir Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-September 15

Публикувано: 15 October 2015 - 08:18 PM

Показване на мнениетоjijafka, в 15 October 2015 - 04:26 PM, написа:

Показване на мнениетоtimir, в 13 October 2015 - 07:35 PM, написа:

Здравейте, имам доберманче на два месеца, но още от сега проявява агресия и не спира да хапе, нямам предвид бебешкото гризане заради зъбките, а злобно нахвърляне и хапане. Агресията се проявява основно към жената, която приема сигурно като конкуренция за вниманието ми, но от време на време ме хапе и мен. Като и кажа по строго НЕ спира, но за около две секунди и после пак същото, не може дори да го погали човек без да му гризнат ръката. От няколко дни хапането е придружено и с ръмжене. Дайте съвет как да се справя с проявата на агресия още докато е малка.


Явно сами не можете да се справите.

Моят съвет е да се обърнете към треньор и заедно с него да работите по възпитанието на кучето.


Ако можех нямаше да искам съвет, треньора не ми е вариант...

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 October 2015 - 09:35 AM

timir, мисля, че това, което наричате агресия, във вашия случай е игра и формиране на поведение.
Двумесечното кученце (по принцип) има съвсем скоро пораснали зъбки и трябва да се научи да ги ползва. Когато е сред събратята си, то би играло с тях по същия начин - с ръмжене, нахвърляне и хапане, боричкане и налагане над другите. Картинката отстрани е "сраховита" - ръмжи се на убийство и няма прошка преди победата ;). Но ако едното кученце захапе много силно - другото ще изпищи и ще бъде освободено. Така бебетата кучета се научават, колко силно да хапят. И понеже в кучилото всички са на един акъл - те инстинктивно знаят какво да правят. Ако някое се увлече твърде много, майката или друго възрастно куче ще прекрати борбата. Ако малко куче твърде много досажда на възрастното - то ще го изръмжи и ще го игнорира.
може би това се случва във вашия дом - имате бебе куче, което иска да играе, но не знае още докъде може да се отпусне. Не мисля, че ревнува от съпругата Ви - по-скоро тя му е по-удобен спаринг партньор.
Опитайте, когато бъдете нападнати и захапани да изпищите от болка - ако съм права и сте настоятелни, постепенно малкото ще започне да хапе по-слабо и след време ще се откаже. Ако вървите през стаята и то се спусне да захапе, а вие извикате от болка, то вероятно ще се стъписа и ще спре. Тогава можете да пренасочите играта към дърпане на въженце например.Ако захапе ръката - пищите, ако захапе въженцето - играйте. Така то ще разбере, какво и колко силно може да хапе, за да не причинява излишна болка. Ако се седнали някъде и малкото дотърчи да ви яде - избутайте го и му обърнете гръб - то ще направи още няколко опита, но ще се откаже, като види, че няма ответна реакция.
Наистина смятам, че куето не иска да ви наранява - просто още не знае къде да спре и се пробва да ви включи в неговата игра.
Колкото до галенето - тези малки юначета са пълни с енергия - те не искат да стоят на едно място и да се гушкат - искат да дивеят и да се боричкат. На тази възраст съвсем естествено за тях е да прекарват времето си в игра, ядене и сън. Вие искате да покажете обичта си с галене - то ви отвръща с любов, но изразена по неговия начин.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 October 2015 - 06:33 PM

aldald го е обяснила много добре.
Просто е смешно да се говори за агресия при 2м бебе.
Отворете подраздела за обучение и темата за възпитание на бебе куче.
Заредете с време и търпение и четете има много полезни неща.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   timir Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-September 15

Публикувано: 18 October 2015 - 06:53 PM

Показване на мнениетоaldald, в 16 October 2015 - 09:35 AM, написа:

timir, мисля, че това, което наричате агресия, във вашия случай е игра и формиране на поведение.

Благодаря за отговора, радвам се, че има и хора като Вас, които да споделят опита си с незнаещите, все пак това е и смисъла на форумите според мен. Вече съм по-спокоен за бъдещото ни съжителство с малката :beer:

#7 Потребителят е офлайн   v1per Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-June 09

Публикувано: 27 November 2015 - 12:09 PM

Само да допълня, че много помага когато си намажете ръката с краве масло и му я дадете на кученцето. По този начин, то свиква да ближе човешката кожа, а не да я хапе. Моят много бързо се научи с този трик.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни