Dog.bg Форуми : Ненужно котаче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ненужно котаче не се знае дали ще проходи някога

#1 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 19 October 2015 - 09:33 PM

Сега се питам защо го спасих? Някакви хора намират котето и го оставят в кабинета на доктора, уж за да му се помогне. като чуват цената на снимката и операцията, оставят пари само за евтаназията му. Трябва да съм откачила, като казах да го снимат и оперират. котето има съчма преминала през гръбнака. Отначало не можеше само да извършва естествените си нужди, но сега се справя само. Мърда крачетата, но не може да се изправи. Минали са само 3-4 дена от операцията, все още храня надежда, че ще има подобрение. Някой да е имал подобен случай, да сподели опит?
Ще му трябва и приемен дом.
Запознайте се с котанчо, жизнено и мъркащо момче, на около 6 месеца.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#2 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 October 2015 - 07:37 PM

Стискам палци! - http://forum.dog.bg/...1&#entry1143802

#3 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 20 October 2015 - 07:50 PM

Заря, браво на Алба! Аз не знам колко време след операцията трябва да мине, за да сме сигурни, че това е положението, което ще си остане. тук нашите доктори не са специалисти в тази област, но се наеха да опитат. Притесняваме, че разреза е направен напречно, не съм виждала такъв.

Някой да е имал коте в количка? Мисля и за такъв вариант. То, какво ли мисля, в галавата ми е вихър, нищо не е подредено.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#4 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 October 2015 - 09:25 PM

по принцип като време дават месец след инцидента за промяна, но обикновено до 10-ина дни след операцията се вижда на къде вървят нещата. За да възстанови толкова бързо другите функции /стига докторите да са сигурни, че наистина ги е възстановил напълно, а не просто гравитачно изхвърля разни неща или се препълва/ , според мен има огромни шансове. Трябва да има!

#5 Потребителят е офлайн   Stellini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 20-May 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2015 - 12:33 PM

Показване на мнениетоtuty, в 19 October 2015 - 09:33 PM, написа:

Сега се питам защо го спасих? Някакви хора намират котето и го оставят в кабинета на доктора, уж за да му се помогне. като чуват цената на снимката и операцията, оставят пари само за евтаназията му. Трябва да съм откачила, като казах да го снимат и оперират. котето има съчма преминала през гръбнака. Отначало не можеше само да извършва естествените си нужди, но сега се справя само. Мърда крачетата, но не може да се изправи. Минали са само 3-4 дена от операцията, все още храня надежда, че ще има подобрение. Някой да е имал подобен случай, да сподели опит?
Ще му трябва и приемен дом.
Запознайте се с котанчо, жизнено и мъркащо момче, на около 6 месеца.


Здравейте, аз се грижа в момента за три такива котки плюс един, който си ходи нормално, само не може да пикае сам.
Със сигурност котето не може да пикае волево. Струва Ви се, че може, защото сега мехура е препълнен и най-вероятно се подмокря. В началото не е бил. Има нужда от ръчно изпикаване 2 до 3 пъти на ден, то сега е малко и трябва да са три. При такива животни, понеже не си усещат мехура и не могат волево да го освобождават, се образува урина, която постепенно разтяга мехура и в един момент той няма накъде вече да се разтегля, тогава започва да прелива и животното се подмокря. Излиза обаче урината, която го препълва и няма място за нея, по-голямата част от нея стои в мехура, образува кристали и води до цистит - ако тези състояния не се лекуват, могат да доведат до фатални последици. Трябва да Ви покажат как се изпразва мехура, когато започнете да го правите, той постепенно ще си върне нормалните размери и ще си изгради режим, т.е. ще чака вие да го изпразвате и котето ще е сухо и чисто. Препоръчвам ехограф на мехура, за да се види дали вече не е започнал възпалителен процес. Относно всичко останало, то си е като всяка нормална котка. Ако се гледа правилно (което въобще не е трудно, макар че така изглежда на пръв поглед), може да си живее колкото всяка друга котка. Аз имам един мой и два приемни, приемните ги гледам вече няколко месеца, а моя близо три години.
Ето едно видео как се грижат за инвалид, който не може да пикае: https://www.youtube....h?v=QdIBtw8_7No
Ако имате нужда от повече инфо и помощ, пишете ми на: stl.stoyanova@gmail.com

#6 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 21 October 2015 - 09:23 PM

Благодаря за съветите, Stellini! Част от проблема е, че не мога да му стана приемен дом, защото в момента имам 6 кучета при мен, едното е особено агресивно към котки. Котките, които са при мен са в гаража или в мазето, заедно с две кучета, но те са здрави и пъргави, имам един, който живее в колата. Не ми се мисли, но надеждата остава!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#7 Потребителят е офлайн   Baba Marta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 97
  • Регистрация: 03-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2015 - 07:38 PM

Котето е още малко, може и да се възстанови напълно. Преди години имах такова, имаше травма на гръбнака и си влачеше краката. След няколко месеца до година се беше оправило. А за приемен дом, търсете и ще се намери някой. Защо не пробвате в чужбина също? :dog:

#8 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 11 November 2015 - 10:52 PM

Имаме шанс за приемен дом в София! Търся транспорт и някакво легълце за котето.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2015 - 09:14 AM

Томи е в София, в клиника Добро хрумване Борово.
Понеже ветеринарите в Димитровград не са го изпикавали, неговият мехур се е препълвал и мокрил с урина задните му части. В резултат на това е възникално ужасяващо възпаление, до степен некроза. В момента има реална възможност той да загуби пениса си или да се появят сраствания, които да доведат до същото.
Кръвните му показатели бяха изцяло извън нормата, а некротичната тъкан дори миришеше :(
Не бях подготвена за толкова сериозен случай когато предложих помощ с намирането на дом. Не бях подготвена за това, че Томи ще има нужда от оставане в клиниката за ежедневни промивки, за венозни антиобиотици и т.н.

Томи има и гъбички по ушите, което е най-малкият му проблем.

Няма да мога да се справя сама. Ако някой иска и може да помогне за плащане на ветеринарните сметки в клиниката, ще бъда много благодарна. Томи е в Добро хрумване Борово и всеки може да дари на място.

Ако възпалението се оправи без сериозни възпаления, той ще може да иде в приемния дом, каквато беше и оригиналната идея.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 19 November 2015 - 09:46 PM

Много виновна се чувствам за състоянието на Томи. Предоверила съм се. Не съм си мислила, че на място, където се лекува, може да се докара котето до такъв сериозен проблем. Като ходех да го виждам, не го вадех от клетката, защото помещението за котки е едно, а накрая имаше болни котета и всеки контакт можеше да го зарази, той не е ваксиниран, заради лошите му кръвни показатели.

Дени, знам, няма извинение за мен!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2015 - 04:17 PM

Тути, глупости, най-малко ти си виновна.
Разбирам и клиниките в другите градове, няма средства, няма оборудване, няма персонал, но възпалението на котето наистина беше зловещо. Не е добре, че са позволили да стигне до там.

Добрите новини са, че Томи е много по-добре. Всеки момент чакам лекарите да го освободят от грижата в клиниката, за да го преместим в приемен дом.

Надявам се силно, че ще има добро бъдеще това мило коте.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 22 November 2015 - 08:57 PM

Дени, радвам се, че за Томи има добри новини! Аз проведох разговор с единия доктор, на който обикновено си водим животните. Томи не беше негов пациент, но аз контактувах с него, другите явно се се дразнили от това. Ние се разбираме нещо, но извън смяната му се правят други неща или нищо не се прави. Има някакви търкания. Събирам си информация за това и ще разговарям с главния доктор, собственикът на клиниката. не мога да се съглася животните да страдат, заради човешките неразбории.

Дени, благодаря ти! Сто пъти да го кажа ми е малко, защото нямах никаква надежда за Томи! То здравите ми и красиви котки никой не забелязва, късметлия е това момче!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2015 - 09:24 PM

Актуализация с най-добрите новини възможни: Томи има кандидат стопанка в Германия, която решила да не празнува своя рожден ден на 11-ти декември, а вместо това да дари 150 евро за неговата сметка. Очаква го с нетърпение и иска да му даде най-добрият живот, на който е способна.

Много благодаря на дарителите Велина /Бутци/ и Кристина!

Дано успеем да го изпратим възможно най-скоро!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 27 November 2015 - 11:12 PM

Чудесни новини! Много се радвам, че на Томи започват да му се случват хубави неща! Благодаря на всички замесени! :rc_036:
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни